Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Jasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 18, 2011 9:23 am

Podziałka/skala map Midnight na okładkach.

pt lis 18, 2011 9:35 am

Witam, mam takie pytanie do MG i graczy, którzy z tym settingiem mieli już dużo zabawy.
Chodzi mi o skalę/podziałkę map które są na wewnętrznych stronach okładek w drugiej edycji podręcznika. Jest tam legenda, ale nie ma podziałki z informacją ile kilometrów w świecie gry to jeden centymetr na mapie. Ktoś wie?
Wiem, że to błahostka, ale jednak w wyprawach po świecie może się przydać, mimo, że podróże w tym świecie są zakazane, nie ma dostępnych map etc.

Pomożecie?
 
Shine_lobo

Podziałka/skala map Midnight na okładkach.

pt lis 18, 2011 2:37 pm

http://www.gamingcorner.eu/downloads/mi ... redane.jpg
Jest podziałka, 1 cal = 500mil (~804km) co daje 320 kilmetrów na centymetr mapy. Dla mnie za dużo i skróciłem to do 200km.

W podręczniku jest napisane, że kontynent jest ogromny a w przygodzie Korona Cienia bohaterowie pokonują drogę z południowych Kaladrunów do Baden Bluff w pół roku bez środków transportu (poza łodzią w jednym miejscu chyba...)

Dobrze nie pamiętam już ale u mnie odległości między miastami były ogromne i chciałem, żeby świat wydawał się olbrzmi, niebezpieczny a każda wyprawa do sąsiedniej wioski długa i ryzykowna.
 
Awatar użytkownika
Jasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 18, 2011 9:23 am

Podziałka/skala map Midnight na okładkach.

sob lis 19, 2011 12:50 pm

Wiesz ja się zastanawiam czy to nie jest 1 cal=250 mil czyli czy to by nie było 1 cm ~ 150-160 km. W każdym razie dzięki za odpowiedź i pomoc.

PS. Są gdzieś do pobrania jakieś polskie podręczniki do Mida nawet z poprzednich edycji? Bo wszystko co znalazłem to po angielsku.
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Podziałka/skala map Midnight na okładkach.

pn lis 21, 2011 7:55 am

W Polsce zdaje się iż wyszła tylko podstawka, niestety.
 
Awatar użytkownika
Jasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 18, 2011 9:23 am

Podziałka/skala map Midnight na okładkach.

wt lis 22, 2011 3:17 am

Ok, rozumiem. Bardzo dziękuję.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości