Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec

Thor

śr maja 04, 2011 12:04 pm

No wiec w zeszly czwartek wybralismy sie na Thora. Wielkie 3D, standy, reklama jak diabli. Pytanie tylko czy warto. Szczerze jakos film mnie nie przekonal. Oczywiscie efekty specjalne swietne, 3D w sumie niekoniecznie potrzebne. Gra aktorska w miare dobra ale nie powalila na kolana. Obejrzalem, wyszedlem i moge spokojnie zapomniec. Chociaz z drugiej strony ciezko sie spodziewac dobrego filmu o dosc przecietnym (w mojej skromnej opinii) superbohaterze. Filmu nawet nie ratuje Anthony Hopkins ani Natalie Portman. Zwyczajnie jakos nie porywa. Film na 10 punktow moze dostac slabe 5. Muzyka niezla ale tez bez wielkich emocji. Widac staraja sie przedstawic wszystkich bohaterow Avengers przed premiera filmu. Juz na horyzoncie pojawia sie Kapitan Ameryka (ktory tez cos czuje bedzie mierna ekranizacja). Film w mojej opninii nie umywa sie nawet do pierwszych X-men'ow. A wam jak sie podobal?

Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Re: Thor

śr maja 04, 2011 12:16 pm

Widac staraja sie przedstawic wszystkich bohaterow Avengers przed premiera filmu

To raczej na pewno nie. Kiedy zaczęto prace na planie Thora, The Avnegers było jeszcze w fazie planowania i jego przyszłość była bardzo niepewna. Aczkolwiek ręki uciąć sobie nie dam.

Natomiast o tym, że 3D było słabe słyszałem już od innych źródeł. Ja w ogóle nie za bardzo widzę chodzenie na seans 3D do kina, może z jakimiś wyjątkami. Raczej się o tym nie wypowiem bo obejrzę w normalnej wersji. Mam nadzieję, że taką puszczają.

Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Thor

czw maja 05, 2011 11:36 am

Niestety nie puszczają wersji 2D w polskich kinach i dlatego na Thora do kina nie pójdę. Nie będę dopłacać do bylejakiego 3D bo dystrybutorowi zachciało się wyciągnąć więcej kasy z mojego portfela nie dając mi możliwości wyboru.

Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw maja 05, 2011 11:49 am

Gieferg pisze:
Niestety nie puszczają wersji 2D w polskich kinach i dlatego na Thora do kina nie pójdę. Nie będę dopłacać do bylejakiego 3D bo dystrybutorowi zachciało się wyciągnąć więcej kasy z mojego portfela nie dając mi możliwości wyboru.

Same here.

Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw maja 05, 2011 5:42 pm

A to kupa. W takim razie ja też na pewno nie zobaczę filmu w kinie. No cóż, jak tak grają to też mi się nie podoba, przyjdzie zobaczyć film za jakiś czas.

Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Thor

ndz maja 08, 2011 6:58 pm

Jak dla mnie 5/10 to idealna ocena - film jest fajny, widowiskowy, nieźle się napieprzają, wizualnie świetny (ale to pierwszy film 3d jaki widziałem). Estetycznie bardzo przypomina wizje Kirby'ego. Jeśli ktoś powie, że film jest do dupy, bo jest o czarnych bogach Wikingów z kosmosu, można mu z czystym sumieniem przykwadracić w baniak.

Ja dałbym mocne 5 - średni film o superbohaterze, wyznaczający standard, nie najgorszy w swojej klasie. W porównaniu z np. Kickassem, Fantastyczną Czwórką czy trzecim Spider-manem film jest dobry, w porównaniu ze Strażnikami czy Batmanem z lat 80 jest tragicznie płytki. Ale na takie filmy nie idzie się dla przesłania.

Uprasza się - JdL.
Ostatnio zmieniony ndz maja 08, 2011 7:47 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Thor

ndz maja 08, 2011 10:10 pm

Erpegis pisze:
Jeśli ktoś powie, że film jest do dupy, bo jest o czarnych bogach Wikingów z kosmosu, można mu z czystym sumieniem przykwadracić w baniak.

Bo? Ja mam o nim dokładnie taką opinię. :razz:

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Thor

pn maja 09, 2011 12:05 am

Cooperator Veritatis pisze:
Bo? Ja mam o nim dokładnie taką opinię.
Parafrazując klasyka - czarnoskóry Heimdall był najjaśniejszą postacią tego filmu.

Poza tym wizualnie zgrabne - choć ludzie odpowiedzialni za kostiumy chyba nieco zbyt dużo czasu spędzają na konwentach dedekowców, a na głównej cytadeli Asgardu można by brawurowo wykonać toccatę d-moll. Wrażenia związane z 3D w omawianym obrazie szerzej mógłby omówić mój portfel. Fabuła i aktorstwo nie utrudniają konsumpcji dużego popcornu, co zapisuję filmowi na plus.

Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Thor

sob maja 28, 2011 11:19 pm

Wizualnie fajnie, choć okulary 3D trochę przyciemniały obraz i psuły efekt. Niestety, chyba było to ich jedyne zadanie, bo trójwymiaru nie uświadczyłem ani razu. No, może gdzieś na reklamach przed filmem...

Pozostałe elementy... nie zakłócały powyższych wrażeń ;)

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

pt cze 17, 2011 5:35 am

Gieferg pisze:

Cóż, jakby to powiedział klasyk: "Kasa, misiu, kasa".

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

śr lis 23, 2011 4:36 pm

Niedawno obejrzałem sobie "Thora" na Kinomaniaku i nie jestem nim zachwycony. Fabuła o bogu, strąconym na Ziemię i pozbawionym mocy przez swojego ojca jest płytka i niestrawna. Jego przemiana, o której mówi Lokiemu, też w zasadzie wydaje się naciągana, no bo kiedy miała czas nastąpić? Nagle jest supermenem, który rozkłada na łopatki najlepszych komandosów by dostać się do swego młota, a kilka minut później chce poświęcić swoje życie dla ocalenia ludzi z miasteczka. A gdzie coś pośredniego, gdzie proces, który do tego prowadzi? Sama fabuła w zasadzie jest niezrozumiała - nie wiadomo, czemu federalni szukają młota, czy wiedzą co to jest i czemu konfiskują cały sprzęt, na którym Jane nagrała lądowanie Thora na ziemi. I co to jest u diabła za agencja, której skrótu nie rozszyfrowano? Jedyną pozytywną rzeczą w tym filmie są sceny walk Thora i jego kompanii z olbrzymami. Ale to za mało, by tracić blisko 7 kwadransów na oglądanie, nie mówię już o wydaniu pieniedzy w kinie, a tyle (dokładnie 1 godzinę 46 minut) trwał film.

Nie wiem, czy kojarzycie taki film z Arniem Schwarzeneggerem "Herkules w Nowym Jorku"? Taka banalna komedia z lat 70-tych o tym, jak Herkules został pozbawiony mocy przez Zeusa i zmuszony jest szukać innych sposobów na zarabianie na życie niż pranie po mordzie. Pod wpływem tego doświadczenia zmienia się i z gruboskórnego twardziela zmienia się we wrażliwego na krzywdę ludzką herosa, w zamian za co zostaje przywrócony do łask. "Thor" wydał mi się kalką tego filmu, kalką w dodatku nieudaną.

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Thor

śr lis 23, 2011 6:33 pm

Wiesz, earl, widocznie twórcy uznali, że fanbojom Marvela raczej nie trzeba tłumaczyć skrótu od Strategic Hazard Intervention Espionage Logistics Directorate vel Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division. A "Thor" był robiony wyraźnie jako produkt dla wyposzczonych fanbojów odnośnego komiksu, stworzony głównie po to by Natka w Portkach i jeszcze parę osób mogło pospłacać raty.

Gdyby nie był częścią nadchodzących Avengersów, być może nikt by Thora w marvelowskim Eldorado nad Wisłą nawet nie dystrybuował.

Awatar użytkownika
Heos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Thor

śr lis 23, 2011 8:06 pm

A mi Thor się podobał, za Lokiego, za Heimdalla (świetnie zagrany) i wszechogarniającą epickość.
Cieszę się, że nie widziałem tam 3D, które strasznie mnie denerwuje. Thor nie był widowiskiem tylko dobrym filmem dla ludzi obznajomionych z mitologią nordycką (wiele smaczków) i/lub marvelowskich dzieciaków.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

czw lis 24, 2011 11:14 am

Jean, nie jestem fanbojem i gdybyś mi nie rozszyfrował tego skrótu to za cholerę bym nie wiedział, co to za dziwadło.

Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec

Thor

czw lis 24, 2011 11:53 am

mitologią nordycką (wiele smaczków)

Prooosze Cie. To ma sie do mitologii nordyckiej jak krowa do ksiezyca. Jesli chcesz sie do niej odwolywac to polecam pierwsze (starenkie) odcinki Thorgala. Tam byla przedstawiona mitologia nordycka i to pelna geba. A tu co najwyzej watki byly nia inspirowane.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

czw lis 24, 2011 6:30 pm

@ AN4RCH

A jest wersja filmowa "Thorgala" czy piszesz o komiksach?

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

czw lis 24, 2011 7:03 pm

Thorgala na razie (na szczęście) nie ma ani na małym, ani dużym ekranie. A Thor vs. Thorgal to dla mnie dość nierówna walka. Coś jak Wiedźmin Sapka, a Szczerbica.

A wracając do filmu, to kto się spodziewał Oskara? Nie ukręcisz bicza z piasku (osobiście uważam Thora za jednego z bardziej "pojechanych" bohaterów komiksowych, przynajmniej z tych bardziej mainstreamowych), a i tak oglądając miałem wrażenie że mogli to zrobić o wiele gorzej.

Heos pisze:
za Heimdalla (świetnie zagrany)
Nie zauważyłem tam gry aktorskiej musiała odbywać się gdzieś głęboko pod tym kostiumem.

Awatar użytkownika
Heos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Thor

pt lis 25, 2011 5:39 am

Prooosze Cie. To ma sie do mitologii nordyckiej jak krowa do ksiezyca.

Jakiś argument, błędy czy czepiasz się dla samej zasady?
Zrozumiałeś co napisałem? Thor to nie podręcznik szkolny tylko film fabularny i trzeba (o ile ma się taką możliwość) spojrzeć na niego z innej strony.
Nie zauważyłem tam gry aktorskiej musiała odbywać się gdzieś głęboko pod tym kostiumem.

Cóż mogę powiedzieć, przykro mi.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

pt lis 25, 2011 8:15 am

W zasadzie nieliczne odwolania do religii staroskandynawskiej to walka Asów z olbrzymami, pochodzenie Lokiego oraz opis świata, który Thor przedstawia Jane. A reszta to zwyczajny wymysł autora. Już więcej Dumasa było w tegorocznych "Trzech muszkieterach" niż mitologii w "Thorze".

Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec

Thor

pt lis 25, 2011 11:03 am

W zasadzie nieliczne odwolania do religii staroskandynawskiej to walka Asów z olbrzymami, pochodzenie Lokiego oraz opis świata, który Thor przedstawia Jane. A reszta to zwyczajny wymysł autora. Już więcej Dumasa było w tegorocznych "Trzech muszkieterach" niż mitologii w "Thorze".

I nie musze nic dodawac. Dzieki
Thor to nie podręcznik szkolny tylko film fabularny i trzeba (o ile ma się taką możliwość) spojrzeć na niego z innej strony.

Thor nie był widowiskiem tylko dobrym filmem dla ludzi obznajomionych z mitologią nordycką

Zrozumialem wysmienicie iz dla Ciebie jest to film ociekajacy nordyckoscia. Otoz musze Cie rozczarowac. Nie jest. Juz bardzie nordycki jest Pathfinder. Gdzie widzimy wikingow jako wikingow (nie do konca odwolanie do mitologii nordyckiej no ale).

Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lis 27, 2011 9:53 pm

earl pisze:
Sama fabuła w zasadzie jest niezrozumiała - nie wiadomo, czemu federalni szukają młota, czy wiedzą co to jest i czemu konfiskują cały sprzęt, na którym Jane nagrała lądowanie Thora na ziemi. I co to jest u diabła za agencja, której skrótu nie rozszyfrowano?
(...)
Jean, nie jestem fanbojem i gdybyś mi nie rozszyfrował tego skrótu to za cholerę bym nie wiedział, co to za dziwadło.

Nie trzeba być fanboyem, żeby kojarzyć SHIELD (pal licho rozwinięcie tego skrótu, bo ono zmieniało się kilkukrotnie) i Nick'a Fury ;) Wystarczy trochę marvelowskich komiksów poczytać. Oglądałeś Iron Man 2? Tam też się pojawili ;p

Co do fabuły - agenci szukają młota z tego samego powodu, dla którego agencje rządowe we wszystkich innych filmach (i nie tylko) kładą łapy na wszystkim co spada z nieba i wszystkich dowodach tego wydarzenia :razz:

earl pisze:
Nie wiem, czy kojarzycie taki film z Arniem Schwarzeneggerem "Herkules w Nowym Jorku"? (...) "Thor" wydał mi się kalką tego filmu, kalką w dodatku nieudaną.

Byyyło takie cudo :mrgreen: Ciekawe porównanie, choć przez twórców chyba niezamierzone ;)

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

ndz lis 27, 2011 10:01 pm

Nick Fury kojarzy mi się z grą "Punisher", gdzie jest pułkownikiem sił specjalnych, który pomaga przez chwilę głównemu bohaterowi Frankowi Castle w likwidacji bandy generała Kriegkopfa.

A co do komiksów przez Ciebie wymienionych to ich nie czytałem, dlatego moja wiedza na ten temat jest zerowa. Stąd moje uwagi.

Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec

Thor

pn lis 28, 2011 10:09 am

W grze miałeś starą wersję Nicka. Potem w ramach politycznej poprawności zrobili z niego murzyna. Swoja drogą ciekawe czy tak bez echa by przeszło wybielenie Bladea...

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

pn lis 28, 2011 10:16 am

Michael Jackson się wybielił i jakoś przeszło to bez echa, myślę, że i z Blade'em dałoby radę. :wink:

Awatar użytkownika
Heos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Thor

pn lis 28, 2011 11:31 pm

Może inaczej, tak na szybko:
Podział światów (narysowany Yggdrasil oraz jego pojawienie się podczas niszczenia tęczowego mostu) i nowoczesne spojrzenie na działanie tęczowego mostu, teoria, że nordyccy bogowie są bardziej zaawansowaną rasą - imho bardzo ciekawe.
Sleipnir podczas wyprawy Odyna do krainy Lodowych Gigantów.
Gungnir przewijający się co chwilę.

Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Thor

wt maja 15, 2012 2:38 pm

Jak na mój gust zwykły film rozrywkowy. Niema rewelacji, ale straszne dno to nie jest.

Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Thor

ndz maja 20, 2012 8:31 pm

Thor był moim zdaniem tragiczny. Ale za to wczoraj byłem na Avengers, które jest w pewnym sensie kontynuacją - i było bardzo przyjemnie.

Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn maja 21, 2012 3:59 pm

Dobrze wiedzieć. Warto pójść do kina?

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Thor

pn maja 21, 2012 4:49 pm

Na "Thora" nie warto. Na "Avengers" już prędzej.

Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Thor

ndz cze 10, 2012 11:08 am

dokładnie tak jak napisał earl.
avengersów ratuje poczucie humoru, którego brakowało thorowi.