Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

UFO: Enemy Unknown - szukam osoby do przejrzenia...

czw sty 13, 2011 8:41 pm

Dobry,

Czy znalazłby się ktoś, kto miałby ochotę przejrzeć mój dodatek do GURPSa pt. UFO: Przeciwnik Nieznany? Powoli planuję kończyć pracę nad tym dokumentem i miłoby było gdyby ktoś chciał zerknąć na to czujnym okiem (literówki, gramatyka), być może nawet sugerując modyfikacje.

Czekam na chętnych!

Exar

PS. Tekst ma 22 strony i zawiera rysunki.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

UFO: Enemy Unknown - szukam osoby do przejrzenia...

pt sty 14, 2011 12:00 am

Ło, X-COM? Duuuude. Dawaj! Chętnie łapę przyłożę. :razz:
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

UFO: Enemy Unknown - szukam osoby do przejrzenia...

pt mar 04, 2011 9:52 pm

Witam wszystkich.

Oto UFO: Przeciwnik Nieznany w wersji 0.5 dla GURPSa (choć pewnie inne systemy też skorzystają):
http://www.mojdy.republika.pl/UFO.pdf

Jeśli będzie zapotrzebowanie na więcej/lepiej to wrócę do tematu. Myślę, że na początek wystarczy:-).


Trzymta się!
Exar
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Re: UFO: Enemy Unknown - szukam osoby do przejrzenia...

pn mar 07, 2011 9:34 pm

Str. 13 - Jednostki Snakemów, zamiast Snakemanów, chyba że to taki slang ma być :P
A w ogóle to kawał dobrej roboty, zwłaszcza atak na NY.
No i nostalgia chwyta, jak się widzi rysunek sectoida z opisem.

I od razu przemyślenia:

Mamy tu realia prosto z gry, przydałoby się więcej fluffu. Jakaś otoczka tego co widzimy w komputerowej wersji gry. Osobiście zacząłbym od wpływu inwazji obcych na życie codzienne, już po szoku pierwszego uderzenia. Chaos w polityce (wyobraź sobie Tuska zasuwającego na ekranie, że nic się nie stało, a w radiu Kaczyńskiego obwiniającego rząd:P:):D ), w gospodarce światowej i lokalnej (Czemu cebula taka droga? Panie, to przez te Obce!), okazjonalna panika spowodowana atakiem, którego nie było, kartki na paliwo i zaciemnienie w nocy (Dlaczego zaciemnienie? Bo coś przecież trzeba robić, nie?).

Coś na kształt preludium w WoDzie. Krótka historia wydarzeń, która skłoniła postać gracza do wstąpienia do ziemskiej Samoobrony :P. Jakiś atak, chaos, śmierć kogoś widziana na własne oczy, zapach plazmy i węszącego po budynku Snakemana.

Inna wizja Armii Ziemi - X-Com może nie jako doskonale wyszkoleni najemnicy, ale ochotnicza armia międzynarodowa, ze swoją wierchuszką - elitą żołnierzy, naukowców, generałów, ale też z biurem werbunkowym przy West Poincie, w Warszawie na Brudnie i w slumsach w Mogadiszu. Ważna rzecz to zaplecza i tyły, oraz układy na różnych szczeblach systemu aprowizacji. Edit: I bootcamp, musi być bootcamp z wrzeszczącym sierżantem Hartmanem (What is Your major malfunction numbnuts!?!?).

Ważna rzecz także w "Enemy Unknown" - nieznane. Fajnie byłoby zacząć nie od tarczy grawitacyjnej i plazmowej rusznicy, ale od starego dobrego AK-74 i RPG-7. Wtedy, przy odpowiednim zaangażowaniu graczy fabuła mogłaby rozwinąć się iście epicko, z realnym wpływem postaci graczy na przebieg wojny: Jeśli wpadli znienacka na przyziemiony statek zwiadowczy i wycięli saperkami załogę, to białe kitle mogą teraz snuć swoje teorie, jak działa antygrawitacyjny napęd obcych, kwantowy komputer obcych, psioniczny wzmacniacz obcych i psioniczny, kwantowy, antygrawitacyjny sedes obcych, który zrewolucjonizuje dalsze działania na antymarsjańskim froncie.

No i cisną mi się dalsze pomysły:

Któryś z krajów zdradził, podpisał cyrograf (to się chyba zdarzało w grze), zamknął granice, odciął się od wspólnego wysiłku - aż się prosi o jakąś akcję szpiegowską. Może w takim kraju władza próbuje się dogadywać, obcy mają to w głębokim i robią co chcą, ale już nie nerwowo i z doskoku, ale powoli i metodycznie, wpadając od czasu do czasu (nie pamiętam, czy w jedynce potrzebowali ludzi do badań, ale w dwójce na przykład wykorzystywali ludzkie mózgi w Biodrone'ach). Niedemokratyczny rząd trzyma wszystkich za mordę, a jednocześnie działa ruch oporu, a'la "V".

Krótki scenariusz, na zasadzie filmów o zombie, osadzony w izolowanej społeczności zaatakowanej przez chryssalidy.

W sumie potencjał drzemie, ale co się komu podoba.

W każdym razie dziękuję za sentymentalną wycieczkę.
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 9:08 am przez NoOne3, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: UFO: Enemy Unknown - szukam osoby do przejrzenia...

sob mar 19, 2011 7:50 pm

Dobre pomysły, dzięki! Jeśli wrócę do tematu pozwolę sobie kilka z nich wykorzystać!

Exar
 
Kret69

UFO: Enemy Unknown - szukam osoby do przejrzenia...

pn maja 09, 2011 11:00 pm

Czesc,

mam nadzieje, ze ciagniesz temat i patrzysz tez poza mechanike?

Statystyki postaci uzupelnilbym o historie i motywacje.

Proponowalbym tez dodac przykladowa przygode lub zestaw pomyslo na start: rozgrywki wewnatrz baz X-Com, relacje miedzyludzkie, problem ekonomiczny, polityka globalna (szczegolnie zaplecze dzialania X-Com, na przyklad wywiad i kontrwywiad usilujacy utrzymac zaangazowanie panstw wspolfinansujacych). To, czego w grze nie widzielismy inaczej niz jako zdanie ("Brazylia wycofuje sie z uczestnictwa w projekcie") w realu musialoby byc materialem na kampanie i powodem wielu tragedii i heroicznych postaw...

Popieram NoOne3 i pojde dalej, oprocz AK i RPG zaimportuj (bo po co pisac od nowa) GURPSowe statystyki do wspolczesnego sprzetu wojskowego.

Swoja droga czesc walki az sie prosi o bitewniaka - moze na podstawie skali 1:72?
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

UFO: Enemy Unknown - szukam osoby do przejrzenia...

śr gru 14, 2011 12:47 pm

Ostatnio znalazłem moje własne UFO poprzez google:-).

I nasunęło mi się pytanie: czy ktoś grał albo prowadził? Pytam, bo nie wiem czy ma sens rozwijanie tematu.


Pozdrawiam,
Exar

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości