Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 3:25 pm

Postanowiłam włączyć (w jakimś jeszcze nieokreślonym momencie) do Tomu I arenę gladiatorów - taką, z jakiej pochodzi Gorlist.
Potrzebne mi pomysły na (a jeszcze lepiej, statystyki) gladiatorów. Nie muszą być drowy, nie muszą być humanoidy, mogą być też potwory. Chodzi mi po głowie pomysł z pół-trollem, tylko na co go nałożyć?

-----------------------------
Zapraszam wszystkich użytkowników Poltera, nie tylko czytelników "Losu SiNafay" i "Domu Vrinn".
Robię osobny temat, żeby było łatwiej, ale nie wykluczam połączenia w przyszłości z "Domem Vrinn".
Zi
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 4:24 pm

Prsetiżówka z, bodaj, Champions of valor - Thayan gladiator. Wyrzucasz przymiotnik, zamieniasz Czerwonych magów na drowy - i masz ciekawy prestiż. Nie jest on, co prawda, jakiś potężny, ale klimatyczny. Nałóż go na jakiegoś minotaura (albo, jak chciałaś, pół-minotaura pół-trolla) barbarzyńcę i hajda go na arenę.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 5:07 pm

W jednej z moich sesji pojawił się ork z szablonem pół-trolla. Co prawda nie był on gladiatorem, tylko psem łańcuchowym wodza klanu, ale to drobiazg :wink: Jak tylko znajdę rozpiski to wrzucę.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 5:37 pm

Deithwen_Addan pisze:
Prsetiżówka z, bodaj, Champions of valor - Thayan gladiator.

Dokładnie to z drugiego z tej pary podręczników, czyli Champions of Ruin. Poza tym w "Mieczu i Pięści" był chyba zwykły gladiator. Z tego co pamiętam dość dobrze pasował do schematu "wojownika z areny".

Zireael pisze:
Chodzi mi po głowie pomysł z pół-trollem, tylko na co go nałożyć?

Przykładowy podręcznikowy półtroll (z "Czarciego Foliału") jest nałożony na jakiegoś biesa. Może tutaj pójść w tą samą stronę i zrobić z owego gladiatora jakiegoś półtrolla-półdemona? W sumie pasowałoby to do drowów, które często mają dość bliskie kontakty z niższymi planami.

Zireael pisze:
Potrzebne mi pomysły na (a jeszcze lepiej, statystyki) gladiatorów.

Większość zawodników będą zapewne stanowić typowi humanoidalni wojownicy, tak drowy (jednostki z niższych klas społecznych, które w ten sposób chcą podnieść swój status albo skazańcy, którzy "mieli szczęście") jak i niewolnicy w rodzaju minotaurów (w jednym z powierzchniowych miast Morza Księżycowego był mistrz areny z tej rasy), ogrów, silniejszych orków, może też jakiś gigant. Jestem sobie też w stanie wyobrazić ludzi. Do tego pewnie kilka rodzajów potworów, które udało się złapać albo wyhodować w celu służby na arenie.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 5:42 pm

Dziękuję! Thayan gladiator już znalazłam. A na rozpiskę Vindreala poczekam i tak.

Radnon - dzięki, postaram się wykombinować z tego kilku gladiatorów.

---------------
Jakieś jeszcze pomysły? Jakie potwory mogłyby się znaleźć na tej arenie, poza standardem w rodzaju goblinów/hobgoblinów/orków?
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 6:13 pm

Nowy sezon Spartacusa w pełni, więc mamy pomysł na gladiatorów ;)

Jeżeli nie boisz się 3.0 to w podręczniku "Miecz i Pięść" znajdziesz prestiż Gladiator, który bez żadnych problemów można użyć w 3.5 :)

Pozdrawiam,
Snusmumriken
Ostatnio zmieniony pn lut 07, 2011 6:13 pm przez Snusmumriken, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 6:32 pm

Ok, mam jedną z rozpisek BN nadających się na gladiatorów (pół troll i drow mi się gdzieś zawieruszyli, ale jeszcze poszukam):



Edit:
Anarchy_Kanya, ma taki charakter ze względu, że rozwalanie głów innym nie sprawia jej przyjemności, bo robi to tylko, by dać rozrywkę komuś, kto może wyżreć jej mózg, jak będzie niezadowolony :wink:
Ostatnio zmieniony pn lut 07, 2011 7:05 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt paź 19, 2010 2:29 am

Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 6:39 pm

Nie powinna być raczej CZ?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

pn lut 07, 2011 7:47 pm

Vindreal- dzięki.

Link do dyskusji na Candlekeep na ten sam temat (no cóż, lubię zasięgać języka w innych miejscach): http://forum.candlekeep.com/topic.asp?TOPIC_ID=14801

Mam już trochę pomysłów, jutro postaram się je tu wrzucić.
Zi
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 2:29 pm

Będąc szczerym Varde Elgg (z wątku z Candlekeep) wydaje mi się jednym z najbardziej nietrafionych i idiotycznych pomysłów z Prestige of Realms. Połączenie mnicha z kilkoma cechami gladiatorów jest po prostu słabe, tym bardziej, że te "gladiatorskie zdolności" są żywcem wzięte z wyżej wymienionej przeze mnie i Radona prestiżówki z "Miecza i Pięści".
Ostatnio zmieniony wt lut 08, 2011 2:32 pm przez Snusmumriken, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 4:02 pm

Trójka gladiatorów... Czekam na ewentualne uwagi.








@ powyższe: Dzięki za komentarz, bo zastanawiałam się właśnie nad użyciem tego.
Zi
Ostatnio zmieniony śr lut 09, 2011 4:23 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 4:14 pm

Musisz poprawić umiejętności Iblitha, bo jako półtroll za rasowe kości wytrzymałości dostaje 2+mod z Int punktów umiejętności na poziom.
Minotaur ma tylko dwa ataki bodnięciem z najwyższą bazową premią do ataku, z racji Natural weapon mastery. Inne ataki za BPA nie dochodzą, bo to broń naturalna. Ale genialnym pomysłem będzie wziąć mu jako jedną z cech broni naturalnej z Imbue Natural Weapon prędkość, wtedy będzie miał 3 ataki z najwyższa premią...
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 6:14 pm

Ja bym dodał jakiegoś schwytanego niebianina, a co jak drowy to perwersja musi być :razz: .
Następnie może czart opętujący(zasady w Księdze plugawego mroku) który walczy w ciałach śmiertelników.
Może zwykłe faerie? Mogą być normalne schwytane jak i po różnych eksperymentach(dodaj odpowiednie szablony jak stworzenie spaczone). Półdrowy są używane jako gladiatorzy, informacja prawie kanoniczna, źródło IWD2.
Może jakiś paladyn-jeniec. Wszelkie rodzaje nieumarłych. Takie wampirze pomioty mogą nieźle dać popalić. Becholderzy są też używani jako gladiatorzy(BG2). Do tego różni troglodyci, grimlokowie, kuo-toa. Jakieś półinhility.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 6:43 pm

Dagome pisze:
Jakieś półinhility.


Pół-illithidy.

W sumie wszytko może walczyć u drowów na arenie. Od zwierząt (takie w złowieszczych, niebiańskich i czarcich wariantach), przez rozmaite humanoidy i gigantów, po nieumarłych, przybyszów i (bo czemu nie) konstrukty.
W końcu pojedynek z golemem może być atrakcją sezonu, jako zwieńczenie serii pojedynków.
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 6:52 pm

Potwory ciekawe natomiast, Grim jest oklepany i odrobinę "bezjajeczny" jak na gladiatora przebywającego i żyjącego pośród różnego rodzaju monstrów. Jest tyle różnych rodzajów broni, a on walczy zwykłym bojowym toporem? Uzbrój go w trójząb, sieć, cokolwiek co go wyróżni. Do tego po co mu łuk? Dał bym za niego noże do rzucania, tym bardziej, że jako Gladiator ma stosowanie trucizn.

Do wszystkich przydał by się też chociaż krótki opis fabularny.

Do grona nowych pomysłów dorzucił bym jakiś bliźniaków walczących wspólnie na arenie.

Jeżeli będzie Ci to potrzebne do jakoś na dniach mogę Ci wyprodukować jakiegoś klasycznego gladiatora.
Ostatnio zmieniony wt lut 08, 2011 7:07 pm przez Snusmumriken, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 7:06 pm

Snusmumriken pisze:
Jest tyle różnego rodzajów broni, a on walczy zwykłym bojowym toporem? Uzbrój go w trójząb, sieć, cokolwiek co go wyróżni.


Retiarius (gladiator walczący trójzębem i siecią) też jest nieco oklepany :wink:
Ale ciekawą IMO opcją byłby gladiator walczący bronią podwójną- kijem, toporem orków, lub podwójnym sejmitarem, z KBiE, albo wyposażony w broń prostą, maczugą, albo buzdyganem.
Druga opcja jest o tyle nietypowa, że większość postaci z biegłością w broni żołnierskiej rzadko sięga po broń prostą. :wink:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 7:24 pm

To miał być gladiator-klasyk. Retiariusa też mogę jutro wykombinować (i może być bliźniakiem Grima :D). Myślałam za to o thri-kreenie jako odrobinie egzotyki. :wink:

Za pozostałe uwagi dziękuję, jutro pomyślę i wrzucę kolejnych gladiatorów.
Zireael
P.S. Krótki opis fabularny? Da się zrobić - jutro.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 8:07 pm

Zireael pisze:
Myślałam za to o thri-kreenie jako odrobinie egzotyki. :wink:

Jedno słowo: awesome! :D
Nie pamiętam, czy mniejsze łapki robala są chwytne, ale skubaniec walczący 4 krótkimi mieczami byłby bardzo sympatycznym widokiem.

Zastanawiam się, czy z prestiży w 3.5 jest coś, co nadaje się na gladiatora i chyba najbliższy byłby streetfighter z C.W.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

wt lut 08, 2011 8:08 pm

Tak, mogą walczyć 4 brońmi. Fajna rasa.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

śr lut 09, 2011 4:21 pm

Następni gladiatorzy...











EDIT: Zedytowano posta z poprzednią trójką gladiatorów, oni również dostali krótki opis.

Czekam na komentarze...
Zi
Ostatnio zmieniony śr lut 09, 2011 4:24 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

śr lut 09, 2011 4:32 pm

A może by tak Antropomorficzna Ogromna Kałamarnica - 8 łapek, w każdej inna broń :razz:
Kiedyś rozmyślałem nad postacią krasnoluda bear warriora nastawionego na grapple. Myślę, że też by się nadał.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

śr lut 09, 2011 5:08 pm

Do grapple'a chyba lepiej prestiż Reaping mauler, też z CW. Ale zgadzam się, jakiś fajny krasnal, barbarzyńca, reaping, na zbroję ostrza i kolce...
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

śr lut 09, 2011 5:35 pm

Reaping Mauler byłby dobry, gdyby nie tracił swoich zdolności przy powiększeniu. A tak krasnal barbarian, bear warrior będzie z powiększeniem miał większą premię do siły.
Ostatnio zmieniony śr lut 09, 2011 5:36 pm przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

śr lut 09, 2011 5:42 pm

Oprócz walk jako takich wartość rozrywkową mają inne przedstawienia jak:
- masakry istot których drowy nie lubią, czyli chyba dowolnych istot, np rzucanie ludzkich dzieci na pożarcie potworom
- inscenizacje bitew
- Bardzo nierówne walki w których silniejszy gladiator ma za zadanie długo znęcać się nad przeciwnikiem. Ofiarę można dodatkowo ubrać w sposób upokarzający lub błazeński. Ofiarą może być niewolnik, przestępca, zdrajca, przegrany w rozgrywkach politycznych. Niekoniecznie musi zginąć.
- gry dla więźniów w których stawką jest wolność, np - pokonaj silnego gladiatora nie używając broni, wydostań się poza krąg gladiatorów bądź ostatnim z więźniów który przeżyje walkę każdy na każdego.
- zabawy ze słupem / podestem / nasypem - na środku areny stawiamy coś wysokiego na co dość ciężko się wspiąć. Stojąc na szczycie z jednej strony łatwo możemy niszczyć przeciwników na dole, z drugiej strony mamy mało miejsca i może być nam trudno utrzymać równowagę pod ostrzałem i atakami. Na słupie można umieścić np: trofeum które zdobędzie ten kto je utrzyma obiema rękami w górze zanim tłum doliczy do trzech (może to być skarb, osoba lub jakiś symbol oznaczający prawdziwą nagrodę - np wyzwolenie etc), albo maga którego trzeba zabić zanim wysmaży wszystkich gladiatorów.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

czw mar 03, 2011 3:26 pm

Fajne pomysły.

Widział ktoś może jakąś dobrą mapkę, która by pasowała?
Z góry dzięki,
Zi
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

śr sie 10, 2011 2:45 pm

Myślę, że jak znajdę moment czasu teraz w wakacje, to wymyślę kolejnych gladiatorów. Dziękuję za wszystkie pomysły i czekam na następne.
Zi
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

śr sie 10, 2011 3:04 pm

Mapka areny była w Mieczu i Pięści (albo Pięści i Mieczu, nigdy nie pamiętam :razz: )
A z gladiatorów, to mogę na dniach podrzucić ci ogra, który na ostatniej sesji bardzo obił moich graczy :)
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Gladiatorzy z Ched Nasad

ndz sty 08, 2012 10:36 am

Zireael pisze:
To miał być gladiator-klasyk.

W C.Warrior jest dosyć fajny atut, pozwalający na pełny atak trójzębem (łącznie z podejściem do wroga) gdy złapiesz przeciwnika w sieć :wink:

Co do Minotaura Rraurra, myślę że fajnie by się sprawił gdyby zrobić go na Imp. Bull Rush oraz Dungeon Crasher (variant wojownika z Dungeonscape). Takie wielkie bydlę, wgniatające przeciwników w ściany.

O, a może jeszcze ktoś specjalizujący się w rozłupywaniu broni wrogom? :) Kolejny przykład brutalnej siły.

Kolejna propozycja - porwany człek z dalekiej północy, walczący na odległość harpunami (jedyną chyba rozpiskę na 3.5 znajdziesz we Frostburn) oraz jakąś inną klimatyczną bronią wręcz, na szarżę po udanym "zaharpunowaniu".

Co jeszcze? Może jakiś gigancik? Taki przynajmniej rozmiaru Huge - jest dla takich trochę fajnych atutów w Savage Species, m.in. granie przeciwnikami w kręgle (tj. rzucanie nimi na niezłe dystanse, choćby w ściany, lub w innych), zgniatanie ich (wyobraź sobie groteskową wersję 3-4 metrowego Hulka Hogana lecącego plecami na jakiegoś "knypka"), czy wreszcie zdmuchiwanie co mniejsych istot. :stupid:

W Savage Species jest jeszcze jeden szablon który uwielbiam - mianowicie Feral. Zdziczały humanoid (lub humanoid-potwór). Kupa pomysłów sama się nasuwa :)

Kolejna opcja: Choker (z pierwszego Monster Manuala), nieco podracowany, wzbogacony o atut Rending Constriction, i mamy niezłego, przebiegłego, niepozornego sukinkota który doslownie rozrywa przeciwników na strzępy.

A co powiesz na Trolla, który w razie potrzeby odrywa sobie kończyny i nimi walczy? :)

Wojowników można wzbogacić o kilka "wszczepów". Takie Grafty są (choć bardzo drogie) w:
*Serpent Kingdoms (Yuan-Ti)
*Fiend Folio (Abolethów, Beholderów, Illithidów, Czartów, Maugów, Nieumarłych, Yuan-Ti)
*Libris Mortis (Nieumarłych)
*Races of the Dragons (Smocze, ale nie pamiętam czy nie były tylko dla Koboldów)
*Lords of Madness (Abolethów, Illithidów, Sithilarów)
*Być może jeszcze gdzieś, ale nie przypominam sobie.

Postaram się coś jeszcze dorzucić dziś lub jutro :wink:

EDIT: Szlag, najmocniej przepraszam za archeologię. Temat wygooglowałem wczoraj, szukając jakiegoś wzoru ile można zarobić za walki na arenie (dla gracza). Zostawiłem otwarty bo mnie sen zmożył, a dziś "odruchowo" odpisałem z niewyspania :stupid:
Ostatnio zmieniony ndz sty 08, 2012 10:59 am przez Gwjazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gladiatorzy z Ched Nasad

ndz sty 08, 2012 3:50 pm

@ Gwiazdor: Nic się nie stało. Pomysły są fajne i po sesji mogłabym wykorzystać parę z nich.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości