Zrodzony z fantastyki

 
Process
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 5:23 pm

[CAS] Aj kurs ju, czyli deck na wrednych klątwach (HELP!)

śr sty 25, 2012 3:18 pm

Siemanko :)

Wpadłem ostatnio na ciekawy pomysł (bynajmniej tak mi się wydaje, bo czegoś takiego jeszcze nie widziałem nigdzie :razz: ), a mianowicie deck na Curse'ach, ciekawych enchantmentach, które wysypały się w ostatnich ed. :)
Deck nie jest i raczej nigdy nie będzie turniejową siekanką, ale fajnie by było pograć czymś innym i ciekawym nawet jeżeli nie zdobędzie się nim niewiarygodnej chwały i glorii xD

Do rzeczy :wink:
To co zdążyło mi się wymyślić wygląda tak:

4x Birds of Paradise - dla akceleracji, żeby zagrać tą kluczową klontwę, która niestety 5 mana kosztuje :/
3x Bitterheart Witch - dzięki akceleracji śmiga stosunkowo szybko, chumpblokuje i szuka klątwy. Miła pani :)
4x Invisible Stalker - w razie gdyby inne wincony zawiodły, to pan z Curse of Stalked Prey może być wredny.

4x Curse of Death's Hold - jeżeli gramy z kreaturowymi deckami, to właśnie je najpierw wyszukujemy
1x Curse of Stalked Prey - w razie niepowodzenia z innymi winconami.
3x Curse of the Pierced Heart - Jeden z winconów, gdy już trochę zlockujemy oppa
2x Curse of Exhaustion - Opóźniacz, wredota, biała śmierć
4x Curse of Mistfortunes - Trzon konstrukcji, wyszukuje resztę zabawek :)
2x Curse of Thirst - drugi wincon. w dwóch egzemplarzach bo i tak wypada spod CoM.
4x Counterspell - taki standardzik do ochrony
4x Ponder - wiadomo po co
3x Gitaxian Probe - jak wyżej :)

4x Cloudpost - Niesamowita akceleracja razem z
4x Glimmer Post
4x City of Brass - dowolny kolor mana, i nie wpadłem na nic lepszego.
2x Crumbling Necropolis
2x Jungle Shrine
4x Reflecting Pool
2x Gemestone Mine


Obrazek Obrazek

Prosiłbym o pomoc w zbudowaniu tego decka, bo dosyć spory problem sprawia np. mana base :? Format to raczej open bo nie przywiązujemy wagi do ograniczeń formatowych, każdy gra tym co lubi ( Stroniłbym raczej od kart zjadających mi portfel, psa, jedzenie z lodówki i hipotekę :razz: ) :) Będę wdzięczny za każdą radę i wytknięcie błędów (oczywiście fajnie by było gdybyście pomogli mi je naprawić) :) Z góry dzięki :)
Ostatnio zmieniony śr sty 25, 2012 3:21 pm przez Process, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 6:18 pm

Re: [CAS] Aj kurs ju, czyli deck na wrednych klątwach (HELP!

śr sty 25, 2012 5:55 pm

K, oto jak ja bym to widział:
- 3x Bitterheart Witch - za drogie, za wolne, nieprzydatne.
- 1x Curse of Stalked Prey - nie ten deck.
- 4x Invisible Stalker - bez wsparcia i tak nic nie zrobi.
Wyrzuciłbym jakiś kolor na rzecz większej stabilności. W tym decku czarny to podstawa, czerwony mniej, potem biały. Możesz iść w stronę Enchantresski, ale wówczas licz się ze stosunkowo wyższą ceną [w końcu te karty grają w Legacy]:
Argothian Enchantress
Enchantress's Presence
Serra's Sanctum
Sterling Grove

Patrząc na ostatnie dodatki mogę doradzić:
4x Semblance Anvil- podstawowa przyśpieszarka do decków "na pomyśle" - wyrzucasz drogą niepasującą klątwę za spore przyśpieszenie
1x Curse of Pierced Heart- tanie, przydatne, zwiększyłbym.

Potestuj na proxach, powiedz jak było, z czym talia ma problemy itp.
Powodzenia.
Ostatnio zmieniony śr sty 25, 2012 7:20 pm przez 8714, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Process
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 5:23 pm

Re: [CAS] Aj kurs ju, czyli deck na wrednych klątwach (HELP!

śr sty 25, 2012 11:54 pm

Po posiedzeniu nad tym, zmniejszeniu koloru do BRw powstało coś w tym stylu (jeszcze potrzebuje pomocy w wyborze najbardziej optymalnej opcji przed testem na proxach, żeby zmieniać już niewielkie ilości :) ):

Pakiet podstawowy:

4x Curse of Mistfortunes
4x Curse of Thirst
4x Curse of the Pierced Heart
2x Curse of Exhaustion

Pomoc naukowa:

4x Go for the Throat // Dismember (chociaż Dismember w więcej niż dwóch nie siada)
4x Lightning Bolt
4x Inquisition of Kozilek // Duress // Hymn to Tourach
4x Semblance Anvil // Dark Ritual
4x Norn's Annex // Slagstorm - Szybki napór nas boli.

W razie nie wypału:

2x Emrakul, the Aeons Thorn // Blighsteel Colossus - w razie czego szybko cisną z postów.

Mana:

4x Cloudpost
4x Glimmerpost
4x Blood Crypt
4x Graven Cairns
2x Blackcleave Cliffs
2x Fetid Heath
3x Swamp
1x Mountain

Nie chcę się trzymać enchantresski, ale pewnie tą opcję też przetestuję :) Na razie może coś w tym stylu co? Proszę o podpowiedzi :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości