Zrodzony z fantastyki

 
Agost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 24, 2011 6:05 pm

Cienisty złodziej z Amn czy może...

czw sty 19, 2012 11:46 am

Witam, dzisiaj zaczynamy nową kampanię. Postanowiłem więc zagrać czymś czego do tej pory się na tykałem a mianowicie łotrzykiem. Problem leży w tym, iż nie za bardzo kręci mnie granie zwykłym łotrem, szukam więc ciekawych rozwiązań, prestiżówek czy zwykłych porad co do tworzenia klimatycznych i funkcjonalnych postaci. Jeżeli macie jakieś pomysły piszcie, będę zobowiązany.

ps. Jeśli chodzi o podręczniki mam dostęp do niemal wszystkich. Jeśli już piszecie o jakiejś klasie/zdolności bądź atucie podawajcie nazwę podręcznika.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Cienisty złodziej z Amn czy może...

śr lut 01, 2012 4:58 am

Myślę, że najlepiej byłoby sięgnąć po swordsage z Tome of Battle jako klasa podstawowa. Teraz pytanie co dalej.... Ta klasa da ci dość sporo możliwości, więc jeżeli MG będzie dawał wyzwania, które będą wymagały tysiąca zdolności, to równie dobrze mógłbyś tą klasę ciągnąć do końca. Ciekawym pomysłem jest także wzięcie poziomu psiona i przerobienie klasy prestiżowej Jade Mage Phoenix na klasę psioniczną - także z Tome of Battle [zmiana jej nie jest w żaden sposób kłopotliwa ani pracochłonna]. Manewry swordsage'a nie tylko wykorzystuje się w walce, ale wiele z nich jest bardzo pożyteczne poza nią. To ci da wielką elastyczność, a jeśli masz sporą wyobraźnię i umiesz alternatywnie zastosowywać zdolności klasowe, to będziesz miał wrażenie, że grasz nie klasą a'la łotrzyk, tylko a'la czarodziej.

Oczywiście powinieneś mieć atut darkstalker [wpisz w google D&D darkstalker] z itemem Ring of Darkhidden [2000sz]. Rasa Whisper gnome z Races of Stone.

Gdyby to nie było Amn to bym ci doradzał wzięcie Factotuma z klasą prestiżową Chameleon. Na forum tutaj było parę razy poruszany temat tego buildu, więc porady powinieneś bez problemu odnaleźć. Problem w tym, że będziesz czarował jak czarodziej.
Ostatnio zmieniony śr lut 01, 2012 5:06 am przez Klebern, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Cienisty złodziej z Amn czy może...

śr lut 01, 2012 5:46 pm

Klebern pisze:
Gdyby to nie było Amn to bym ci doradzał wzięcie Factotuma z klasą prestiżową Chameleon.
A czemu Amn w tym przeszkadza?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Cienisty złodziej z Amn czy może...

pt lut 03, 2012 5:42 pm

W Amn piętnuje się osoby rzucające czary wtajemniczeń, a Chameleon do swojej potęgi potrzebuje arcane focus.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości