Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Polterowa Księga Czarów

pn kwie 12, 2010 4:40 pm

Witajcie!

Na forum redakcyjnym ponownie ruszyły prace nad Polter Spellbook - PDFową kompilacją czarów. Będzie ona zawierała głównie czary, które już znajdują się na stronie działu D&D, ale każdy z Was może dodać do niej własną twórczość. Jak? Po prostu umieszczając czar, który chcielibyście dołączyć do Księgi, w tym temacie. Osoby odpowiedzialne za Spellbook - a więc przede wszystkim ja - będą przeglądały umieszczone czary i decydowały, które z nich trafią do kompilacji. Zależy nam oczywiście na czarach ciekawych, estetycznych i zrównoważonych mechanicznie - czary niespełniające tych kryteriów zwykle będą po prostu odrzucane, ale jeżeli trafiłby się jakiś obiecujący, choć nie dość dobry, jego twórca może liczyć na porady odnośnie ulepszenia go - po zastosowaniu się do nich zapewne ujrzy swoje dzieło w Polterowej Księdze Czarów.

Ponieważ będę musiał prosić o opinię nt. czarów resztę redaktorów, mających wiele innych obowiązków, prosiłbym Was o uczynienie tego tematu tak przyjaznym dla czytelników, jak to tylko możliwe :) Umieszczajcie czary w linkach, będzie mi dzięki temu wygodniej prezentować je potem na forum redakcyjnym. Jeżeli czar został już zaakceptowany, odrzucony lub jest w trakcie ustalanych z Redakcją poprawek, prosiłbym o zaznaczenie tego przed nazwą czaru - może nawet dużymi literami, by było lepiej widoczne.
Przepraszam, że już 2. raz zmieniam wytyczne - za każdym razem, gdy o nich myślę, nowe wydają mi się lepsze. Obiecuję, że to się już nie powtórzy.


A, byłbym zapomniał - prace nad Księgą Czarów planujemy zamknąć do połowy maja, więc macie jeszcze mnóstwo czasu :)

Z góry dziękuję Wam za wszystkie propozycje!
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 7:58 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Polterowa Księga Czarów

pn kwie 12, 2010 10:12 pm

Oświecenie
Krąg naiwności
Chyba wszystkie zastrzeżenia zostały już uwzględnione, więc raczej są ok. Zawsze mogę jeszcze coś (d)opracować coś, jeśli pojawią się nowe pytania.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Polterowa Księga Czarów

wt kwie 13, 2010 6:27 am

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Tutaj zgłaszamy swoje czary, nad którymi ktoś z redakcji się zastanowi, czy warto popracować, a jeśli już ktoś tak uzna, to wtedy wspólnie z twórcą się pracuje nad ostatecznymi poprawkami?

Jeśli tak to zgłaszam czar:
Nefariusa dar strażnika.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Polterowa Księga Czarów

wt kwie 13, 2010 6:59 pm

Nefarius pisze:
Tutaj zgłaszamy swoje czary, nad którymi ktoś z redakcji się zastanowi, czy warto popracować, a jeśli już ktoś tak uzna, to wtedy wspólnie z twórcą się pracuje nad ostatecznymi poprawkami?

Tak. Przepraszam, jeżeli nie wyraziłem tego dość jasno.

W 1. poście wspomniałem o szablonie umieszczania czarów, ale przemyślałem to jeszcze raz i teraz mam wrażenie, że jest on zbędny i Wasza reakcja - czyli linki - sprawdzą się równie dobrze :)

O Waszych czarach wypowiem się jutro, dzisiaj jestem co nieco zajęty.
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 7:05 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Polterowa Księga Czarów

śr kwie 14, 2010 1:26 pm

No to może 4-5 na początek ;D

Sekretny język [Zaakceptowany]
Usprawnienie przedmiotu [Zaakceptowany]
Zamiana z cieniem [Zaakceptowany]
Krwawy siew - krwawy plon [Zaakceptowany]

Trochę może nie-do-końca-wzorowe mam w nich opisy, ale chętnie je zmienię ; 0
Ostatnio zmieniony pt kwie 15, 2011 5:18 pm przez Ruffle, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Polterowa Księga Czarów

śr kwie 14, 2010 10:02 pm

Dziękuję za dotychczasowe propozycje. Pozwólcie, że na razie wypowiem się o 1. połowie - druga jutro:
dreamwalker pisze:
Oświecenie

Fajne, choć mam pewną wątpliwość, którą wolę omówić najpierw w gronie organizatorów Spellbooka. Mimo niej, Oświecenie raczej przejdzie. Jeżeli tak się stanie, prawdopodobnie sformułuję 1-2 zdania trochę inaczej, ale tłumaczenie Ci, dlaczego mogły by być czytelniejsze, zajęło by więcej czasu, niż przerobienie ich własnoręcznie :) Nie obiecuję też, że czar ostanie się w domenie Wiedza - to, czy i na jakiej zasadzie będziemy uzupełniać stare domeny, wciąż się ustala.
dreamwalker pisze:
Krąg naiwności

Całkiem pomysłowe, ale niepokojąco podobne do mind fog. Pozwolisz, że jeszcze to przemyślę?
Nefarius pisze:
Nefariusa dar strażnika

Mam do niego podobne zastrzeżenie, co do Oświecenia - i, podobnie jak przy nim, przyjąłbym go mimo niego. Ale najpierw omówimy parę szczegółów w temacie czaru.
Ruffle pisze:
Sekretny język

Tu tak samo - fajne, powinno przejść, ale parę rzeczy bym zmienił - szczegóły pod czarem.
Oznaczcie te czary jako "W TRAKCIE PRZERÓBEK". Jeszcze raz dzięki za nie :)
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Re: Polterowa Księga Czarów

śr kwie 14, 2010 10:20 pm

A, co tam... było parę poprawek, jeśli przyjmujecie antyki dostosowane do 3ED, to może się nada (jest jeszcze parę drobnych kwestii, które z wiadomych Planetouristowi przyczyn czekały dotąd z regulacją - zaznaczone w temacie):

Avernusa Misterium Okantyjskie
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Polterowa Księga Czarów

śr kwie 14, 2010 10:58 pm

@Plane - nie ma sprawy
Ja jakoś nigdy nie byłem super znawcą czarów, więc możliwe, że coś zdublowałem.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Polterowa Księga Czarów

ndz kwie 18, 2010 10:16 pm

@Dreamwalker i Nef - wciąż myślę nad Waszymi czarami (poza Oświeceniem, ono przeszło już w zupełności :) ). Krąg wydaje mi się zbyt oklepany, a Dar - choć fajny - wciąż dręczy mnie przeczuciem, że istnieje dużo bardziej eleganckie rozwiązanie kwestii nasilenia potrzeb. No nic - pierwszy zgłoszę innym do rozpatrzenia, nad drugim będę medytował podczas czekającej mnie pojutrze podróży do Budapesztu. BTW - dreamwalkerze, jak się Cię zdrabnia?

Ruffle pisze:
Sekretny język [W trakcie przeróbek]

Wydaje mi się, że uproszczenie czaru wyszło mu na dobre. Przyjmuję :)
Ruffle pisze:
Usprawnienie przedmiotu

Uwagi w temacie czaru, ale przechodzi.
Ruffle pisze:
Zamiana z cieniem

Być może przejdzie, być może uznasz, że wolisz wykorzystać ją inaczej - patrz temat.
Ruffle pisze:
Zjedz mnie!

Jak wyżej :)
Ruffle pisze:
Krwawy siew - krwawy plon

Po poprawkach powinno przejść.
Jean de Lille pisze:
Avernusa Misterium Okantyjskie

Przepraszam, dzisiaj już nie zdążę przeczytać, a już szczególnie skomentować - zwłaszcza biorąc pod uwagę moją rolę w powstaniu tego tekstu. Ale wstępnie wydaje mi się, że powinien być to raczej szablon z dodanym w ramce czarem pozwalającym na nałożenie go, niż czar. Ten pierwszy schemat chyba zwiększyłby czytelność :)

Wszystkie przyjęte czary opiszę jutro rano na f. redakcyjnym, ale nie obiecuję, że szybko podzielę się werdyktem reszty - we wtorek bladym świtem wyruszam do Budapesztu i wracam dopiero w piątek.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Polterowa Księga Czarów

pn kwie 19, 2010 5:59 pm

Plane pisze:
BTW - dreamwalkerze, jak się Cię zdrabnia?

A różnie próbują, głównie DW i Dream

Plane pisze:
(poza Oświeceniem, ono przeszło już w zupełności :) )

Super :) Czekam w takim razie na wydanie Polter Spell Book
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 6:00 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Polterowa Księga Czarów

pn kwie 19, 2010 10:03 pm

Czary przedstawione i omówione na redakcyjnym. Sekretny język przeszedł, Krąg niestety nie - uznaliśmy, że jego jedyna naprawdę oryginalna idea, wzmacnianie czarów cienia, jest zbyt pakierna :wink: Trudno wyobrazić sobie czarodzieja, który - gdyby używał czarów cienia - ruszał gdziekolwiek bez tego czaru :)
Po raz kolejny odezwę się tu w weekend - wcześniej będę w Budapeszcie :)
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 10:04 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bahior
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 130
Rejestracja: pn mar 24, 2008 10:30 am

Re: Polterowa Księga Czarów

czw maja 06, 2010 9:34 am

Bicz wodny(ZAAKCEPTOWANY)
A co mi tam, spróbuje może się spodoba.
Ostatnio zmieniony ndz maja 09, 2010 10:45 am przez Bahior, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Polterowa Księga Czarów

ndz maja 09, 2010 9:07 pm

Jeszcze może dorzucę:

Łuszczenie [Zaakceptowany]
Ziarno zwątpienia [Zaakceptowany]
Magiczna lampa Araquasha [Zaakceptowany]
Nefariusa korozja [Zaakceptowany]
Retrospekcja [Zaakceptowany]
Ostatnio zmieniony pt kwie 15, 2011 5:19 pm przez Ruffle, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Polterowa Księga Czarów

sob maja 29, 2010 8:05 pm

Wszystkie zgłoszone przez Ruffle'a czary - jak również Bicz wodny i Dar strażnika - zgłosiłem na forum redakcyjnym. Zsu-et-am - główny obok mnie opiekun Księgi - musi się o nich wypowiedzieć, nim ostatecznie wejdą w jej skład. Chwilowo ma on problemy z komputerem, więc na ostateczne dobre wieści musicie jeszcze kilka dni poczekać. Ale sądzę, że wszystko przejdzie :)
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Polterowa Księga Czarów

sob maja 29, 2010 8:31 pm

Proszę o ocenę moich czarów. sam nie wybieram, bo byłym stronniczy.
http://polter.pl/Ginden,profil.html
Tutaj jest lista.
Ściana cienia - przygotuj ścianę, która powstrzyma nawet niematerialne istoty!
Męczennik czaru - rzuć męczennika czaru na swojego kapłana i rusz bez strachu w bój!
Pole nieszczęścia - sprowadź na wrogów nieszczęścia!
Widmowe dłonie/pazury - zabij niematerialną istotę gołymi rękami!
Cienisty ogień - przygotuj pocisk ognia i negatywnej energii, by wysłać go w przeciwnika w najdziwniejszym momencie!
Zapomnienie - zabij kogoś i spraw, by nikt o tym człowieku nie pamiętał!
Chmura ostrzy - zmień swych wrogów w problem zmycia ich resztek z podłogi!
Ugryzienie - wykorzystaj przyzwaną czaszkę, by pogryźć swoich wrogów.
Słowo mocy: precz! - nakaż swym wrogom ucieczkę.
Spopielenie - prosty czar zadający olbrzymie obrażenia.
Kuglarstwo, potężniejsze - posprzątaj dom, lub zrób coś prostego za pomocą jednego czaru.
Widmowe zastępy - stwórz armię iluzji na długi czas.
Wrzący całun - smażenie i podpiekanie - w jednym czarze!

zdaję sobie sprawę, że męczennika trzeba poprawić.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Polterowa Księga Czarów

czw wrz 23, 2010 8:21 pm

Poprawiłem już wszystkie czary, które na pewno wejdą do księgi, i niniejszym zabieram się za poprawianie tych zasugerowanych przez Gindena. Jeżeli nie odezwę się w temacie któregoś w ciągu paru najbliższych dni będzie to znaczyło, że po prostu nie widzę go w Spellbooku. Przepraszam, że tak długo to trwało.
 
Awatar użytkownika
Bahior
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 130
Rejestracja: pn mar 24, 2008 10:30 am

Polterowa Księga Czarów

ndz wrz 26, 2010 5:01 pm

Oczyszczenie umysłu
Zgłaszam czar i mam nadzieje, że nie jest na to za późno.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Polterowa Księga Czarów

pt paź 29, 2010 10:46 am

A to i ja jeden czar zgłoszę, właśnie go poprawiłem :D
Zemsta obywatela
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Polterowa Księga Czarów

sob lis 27, 2010 4:14 pm

Wiadomo coś o tym przedsięwzięciu? Czy to umarło?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Polterowa Księga Czarów

sob lis 27, 2010 4:40 pm

Projektem od strony organizacyjnej zajmuje Planetourist i on może powiedzieć o nim najwięcej. Ja ze swojej strony mogę jedynie stwierdzić, że projekt żyje i zapewne w niedługim czasie finalna wersja zostanie opublikowana.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Polterowa Księga Czarów

sob lis 27, 2010 5:08 pm

Projekt żyje i z mojej strony jest gotowy - muszę tylko ocenić czary zgłoszone przez Namrasita i Bahiora, co zrobię niebawem. Głównym problemem, przez który Księga jeszcze nie jest na stronie, jest zupełny brak zainteresowania grafików tym projektem. Nie chcemy wydać księgi w formie gołego tekstu, choć za tydzień-dwa bez reakcji naszych twórców będziemy musieli się na to zdecydować.

A, i mam prośbę do Gindena - ustosunkuj się do moich ostatnich sugestii co do Twoich czarów.
Ostatnio zmieniony sob lis 27, 2010 5:28 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Polterowa Księga Czarów

pt gru 17, 2010 4:17 pm

To fajnie, bo choć mój wkład w to jest raczej skromny, to jednak nie zmienia faktu, że dobrze skończyć to co się zaczęło. Co do grafik, to faktycznie dobrze zilustrować kilka zaklęć, bo to znacząco podnosi ocenę całości, ale graficy to zapracowani ludzie ;) Oby się udało.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Polterowa Księga Czarów

sob gru 18, 2010 1:54 pm

Niestety z ilustracjami wciąż są problemy. W związku z tym możliwe, że zdecydujemy się na publikację bez grafik. Najwyżej w przyszłości zaktualizowalibyśmy projekt, jeśli dostalibyśmy w końcu rysunki. Nie chcemy aby całość zbyt długo czekała na premierę tylko z takiego powodu.
Ostatnio zmieniony ndz gru 19, 2010 11:21 am przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Polterowa Księga Czarów

ndz gru 19, 2010 8:45 am

Nie oszukujmy się, jeśli wystawimy projekt bez grafik to taki pozostanie, bo nikomu nie będzie się chciało robić grafik do starych prac, skoro tyle nowych oczekuje na obrazki. Szkoda trochę, ale niestety jesteśmy przyzwyczajeni, że większość prac na stronie nie ma grafik a jeśli już to autor i redaktor pomagający autorowi sami musieli starać się o grafika (z resztą wiesz o czym mówię, choćby po Nefariusie czy Synach jaskiń).
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Polterowa Księga Czarów

ndz gru 19, 2010 11:33 am

Tak. Wiem jak czasem wygląda to szukanie/organizowanie rysunków. Masz też rację, że po publikacji szanse na pojawienie się grafik spadają jeszcze bardziej, bo nie ma już takiej presji. Z drugiej strony mieliśmy (i to także na dedekach) przypadki, że ilustracje pojawiały się później niż sam tekst. Czy tutaj będzie taka sytuacja to trudno powiedzieć, ale pewna nadzieja istnieje.
 
Awatar użytkownika
Bahior
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 130
Rejestracja: pn mar 24, 2008 10:30 am

Re: Polterowa Księga Czarów

śr lut 09, 2011 7:44 pm

Cóż, dziś ja będę natarczywym upierdliwcem: Co z projektem?
No i czy będzie to projekt długo falowy bo miło by było móc wciąż proponować zaklęcia - chyba, że to opóźni publikacje.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Polterowa Księga Czarów

pt mar 04, 2011 2:45 pm

Dawno mnie tu nie było. Poprawiłem drobiazgi, które przeszkadzały w opisach czarów z drugiej serii. Powinno być teraz OK.

Ilustracje byłyby oczywiście mile widzianym urozmaiceniem i przyciągaczem, chociaż... Może prościej, wygodniej i wcale nie gorzej byłoby wymyślić ikony zaklęć?

Takie sugestywne rysunki, znamy to wszyscy, zamiast czegoś rozbudowanego. Rozbudowany mógłby być jeden, spełniający rolę reklamy.

Ale to tylko moje zdanie i 3 grosze ;)

Pozdr.
Ostatnio zmieniony pt mar 04, 2011 2:46 pm przez Ruffle, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Polterowa Księga Czarów

pn paź 10, 2011 9:57 pm

Przepraszam, że piszę drugiego posta z kolei, ale nurtuje mnie, czy projekt jest nadal żywy. Bo jeśli tak, to mógłby być o wiele bardziej obszerny i dopracowany.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Polterowa Księga Czarów

śr paź 12, 2011 2:55 pm

Projekt nie został zamknięty, ale ze względu na urlop Planetourista obecnie prace stanęły. Jestem jednak, że kiedy wróci Księga dostanie priorytet i zostanie ukończona w rozsądnym terminie. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się ją opublikować.

Podobnie jeśli chodzi o zawartość będziemy musieli poczekać na powrót koordynatora. Osobiście nie wiem co dokładnie znalazło się (lub ma się znaleźć) w kompilacji a nie chciałbym podawać błędnych informacji.

Natomiast w przypadku ilustracji (tak odnośnie poprzedniego posta) wciąż nie jest dobrze. Kilka rysunków niby jest, ale to głównie próbki od różnych autorów i z tego względu raczej nie będzie spójnej linii artystycznej. "Ikony" zaklęć to też pomysł ciekawy, ale obawiam się, że znaleźć kogoś do ich zrobienia byłoby równie trudno jak ilustratora (niby praca łatwiejsza, ale grafik do wykonania znacznie więcej).
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Polterowa Księga Czarów

pn lut 13, 2012 12:52 am

[Rzuca zbroję maga i rozmycie, coby uniknąć kar za necroposting]
Ja bym podlinkował swoim małym czarem:
Ashiira ogień we krwi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości