Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ania(10)
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 09, 2008 6:25 pm

Zdarzenie w próżni na księżycu/planetoidzie

czw lut 23, 2012 6:01 pm

Cześć,
szukam pomysłu na krótkie, zapoznawcze z mechaniką i graczami zdarzenie w próżni na jakimś księżycu.
Bohaterowie są padawanami i będą sobie po tym księżycu spacerować - mistrzowie kazali im przejść z punktu A do pounktu B, chciałbym aby po drodze wydarzyło się coś ciekawego - zmuszającego do kilku rzutów kostkami albo myślenia - ale bez dramatycznego wpływu na fabułę. Tzn. żaden atak mandalorian, albo innych sithów, ani wielkiego próżniowego czerwia.

Na razie sam wymyśliłem tylko:
- wdepnięcie na minę postawioną w tym miejscu podczas ostatniej większej bitwy
- znalezieniu rozbitego skafandra próżniowego (no ale nie wiem co emocjonującego można robić z takim skafandrem i ewentualną jego zawartością)
- ćwiczebną walką padawanów w skafandrach (to mogłoby być fajne bo każde pchnięcie lub podskok w niskiej grawitacji mogłyby mieć ciekawe skutki, ale nie chcę nastawiać graczy przeciwko sobie)
- wyścig z A do B (ale wyścigi są nudne w mojej subiektywnej ocenie)

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, albo mógłby twórczo rozwinąć podane przykłady, to prosiłbym o pomoc
Ostatnio zmieniony pt lut 24, 2012 7:18 pm przez Ania(10), łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Zdarzenie w próżni na księżycu/planetoidzie

czw lut 23, 2012 6:20 pm

Jeśli zlecili im to mistrzowie, to powinno to być coś... pouczającego.

Nasz księżyc składa się ze skał, których promieniowanie, choć nieszkodliwie dla istot zywych, skutecznie zakłóca wszelką łączność i potrafi niszczyć co delikatniejsze urządzenia.

Po drodze napotykają myśliwiec, lub inną małą jednostkę. Pilot nie ma sprawnego skafandra, a systemy statku są uszkodzone, więc pilot umrze, jeśli ktoś (BG) nie pomoże mu w naprawach, które utrzymają sprawność systemów podtrzymywania życia dość długo, aby BG mogli sprowadzić pomoc. Myśliwiec przewoził ważną przesyłkę dla zakonu, niezwykle ważne holocrony. Dopasuj zawartość do kampanii, zawartość musi być arcyważna dla zakonu. Niestety, promieniowanie powierzchni księżyca prowadzi do degradacji zapisu i cenne informacje wkrótce będą nie do odzyskania, chyba że BG natychmiast zabiorą holocrony na odpowiednio ekranowany statek. Gracze stają przed wyborem: uratują pilota, albo dostarczą holocrony.

Niezależnie od wszystkiego BG w końcu dotrą do statku w punkcie B. Na miejscu dowiedzą się, że całość była próbą dla nich, mającą ich nauczyć podejmowania ciężkich decyzji.
Ostatnio zmieniony czw lut 23, 2012 6:21 pm przez gacoperz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ania(10)
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 09, 2008 6:25 pm

Re: Zdarzenie w próżni na księżycu/planetoidzie

czw lut 23, 2012 6:42 pm

Dzięki, bardzo fajny pomysł.

Niestety nie mogę go użyć w mojej sesji. Chodzi o to, że nie chcę na księżycu żadnych świadków wydarzeń, które będą miały miejsce w punkcie B.

Podobają mi się zakłócenia łączności. To by znaczyło, że ze wszystkim co się stanie gracze muszą poradzić sobie sami.
Trudny wybór też jest interesującą rzeczą.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Zdarzenie w próżni na księżycu/planetoidzie

czw lut 23, 2012 6:48 pm

Pilot jest podstawiony. To jeden z "egzaminatorów". :P Ale jak chcesz. Postaw coś innego na szali. Poszukaj na ich kartach postaci, gracze sami piszą, na czym im zależy.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Zdarzenie w próżni na księżycu/planetoidzie

czw lut 23, 2012 7:06 pm

Jest trasa biegu przez płotki. Jeśli ktoś się skusi i skoczy, na małej planetoidzie wyleci poza orbitę i będzie miał nauczkę :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości