Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Savage Worlds - Help

ndz gru 13, 2009 12:31 pm

Temat ogólnie o pomocy i pytań wszelakich o tej mechanice, która robi dużo pozytywnego szumu na polterze. :wink:

Czytam sobie SWEX'a i czytam, i tak się zastanawiam czy czegoś nie przeoczyłem. Z tego co widzę, cechy określają jakimi kości się zdaje testy - czyli, na przykład 8 w Spirtis oznacz że biorę sobie przysłowiową k8 i rzuca, patrząc czy będzie upragnione 4 ( pomijam Dziką Kostkę ). W takim razie po co (k)Poziomy przy umiejętnościach? Na przykład, po co d8 przy Streetwise, skoro i tak korzystam z kostki Smarts? Oczywiście, coś musiałem pominąć, ale nie wiem tego co...
 
Cyrus

Savage Worlds - Help

ndz gru 13, 2009 12:43 pm

Testując umiejętność nie korzystasz z kostki z cechy i odwrotnie. Powiązanie cech z umiejętnościami ma znaczenie wyłącznie podczas rozwoju postaci i przy jej tworzeniu.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Savage Worlds - Help

ndz gru 13, 2009 12:51 pm

Możesz wyjaśnić? Powiedzmy że jestem bezwzględnym łowca nagród, który nie jest jednak zbyt rozgarnięty ( Smarts tylko na d4 ), ale powinienem znać się na całym tym mrocznym półświatku. Co mi to daje względem Streerwise przy tworzeniu postaci? A co już w trakcie gry?
 
Cyrus

Savage Worlds - Help

ndz gru 13, 2009 12:58 pm

W Test Drive pl napisano:

"Kupujesz każdy typ kostki umiejętności za
1 punkt. Po przekroczeniu tej wielkości, płacisz
2 punkty za pojedyncze podniesienie poziomu
umiejętności."

Wyjdzie po prostu drożej niż gdybyś wykupił Smarts np. na d6 albo d8.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Savage Worlds - Help

ndz gru 13, 2009 1:02 pm

Po pierwsze, możesz podlinkować ten Test Drive? Bo rozumiem że jest to wprowadzenie do mechaniki.

Po drugie, jak dobrze rozumiem, jak mam Smarts na d6, to mogę sobie taniej podnieść Streetwise aż do d6, potem będzie drożej. A co jeżeli nie mam Streetwise w ogóle?
 
Cyrus

Savage Worlds - Help

ndz gru 13, 2009 1:08 pm

Jeżeli nie masz Streetwise to rzucasz d4-2 (nadal obowiązuje dzika kostka, z karą -2).

http://rpg.polter.pl/Savage-Worlds-Jazd ... ska-c17778
 
Bedgar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 07, 2012 7:29 pm

Re: Savage Worlds - Help

śr mar 07, 2012 7:43 pm

Witam. Ostatnio dostałem podręcznik Savage Worlds wraz z przygodą Evernight... lecz nigdy nie byłem Mistrzem Gry i nie mam o tym żadnego pojęcia. Grałem kilka lat temu w Warhamera ale tylko jako gracz, więc mam małe pojęcie na temat gier fabularnych. Czy mógłby mnie ktoś odesłać do stron na których znajdę podstawy dla MG? Nie ukrywam że same tworzenie postaci jest dla mnie trochę niezrozumiałe, niby jest opisane jak tworzyć współczynniki i cechy ale dla kompletnego laika przydało by się trochę więcej podpowiedzi;)

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

Savage Worlds - Help

śr mar 07, 2012 8:38 pm

Nie jestem pewien czy o to konkretnie ci chodzi, ale możesz przeczytać tekst pod:

https://docs.google.com/document/pub?id ... OjFeSid2Js

W sieci jest pewnie sporo podobnych poradników, ale mój ma taką zaletę, że jest spisany pod Savage Worlds.
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

Savage Worlds - Help

śr mar 07, 2012 10:27 pm

Bedgar, na początek możesz poczytać porady najbardziej ogólne spośród ogólnych:
http://rpg.polter.pl/Dekalog-Mistrza-Gr ... zone-c7168

Co do tworzenia postaci, to trudno nam odgadnąć z czym może być problem. Najlepiej poćwicz sam, tworząc kilku przykładowych bohaterów. Jeśli gdzieś utkniesz to pytaj, popchniemy cię :)
 
Bedgar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 07, 2012 7:29 pm

Re: Savage Worlds - Help

czw mar 08, 2012 4:30 pm

Wielkie dzięki! :) jak ogarnę te tematy to dam znać, pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość