Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

Poltergeistowe turnieje w gry różne

sob wrz 16, 2006 11:35 pm

Mam pomysł. Może by tak zorganizować po turnieju szachowym, turniej w scrable :) Potem jeszcze w inne gry i na końcu zrobimy mistrza planszówek :wink: Zrobimy punktacjie ile za jakie miejsce i będzie fajnie :D
 
Filio

ndz wrz 17, 2006 12:02 am

ReWaN pisze:
Mam pomysł. Może by tak zorganizować po turnieju szachowym, turniej w scrable Potem jeszcze w inne gry i na końcu zrobimy mistrza planszówek Zrobimy punktacjie ile za jakie miejsce i będzie fajnie

Heh...
Nawet nie głupi pomysł. :)

I możnaby to nawet rozwinąć to corocznego konkursu, który trwałby (powiedzmy) miesiąc, i domniemany 'mistrz planszówek' zyskiwałby roczny tytuł i jakiś upominek.
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

ndz wrz 17, 2006 12:51 am

Mogę zorganizować turniejowe Scrabble, znam turniejowe zasady dość dobrze =).

Mają tę OGROMNĄ zaletę, że może grać dowolna liczba osób, od dwóch do dwóch milionów.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

ndz wrz 17, 2006 3:06 am

Skończmy na razie ten, a potem - jeśli oddtail będzie miał power i ochotę - spróbujmy zorganizować turniej na szerszą skalę. Taki z ogłoszeniem na stronie głównej i może jakąś - uśmiech do rednacza wszyscy - malutką nagrodą. Albo chociażby 10 punktami do rankingu, rzucam tylko pomysły.

Pozdrówka
 
Filio

ndz wrz 17, 2006 11:00 am

repek pisze:
Skończmy na razie ten, a potem - jeśli oddtail będzie miał power i ochotę - spróbujmy zorganizować turniej na szerszą skalę. Taki z ogłoszeniem na stronie głównej i może jakąś - uśmiech do rednacza wszyscy - malutką nagrodą. Albo chociażby 10 punktami do rankingu, rzucam tylko pomysły.

Możnaby podzielić obowiązki na kilka osób, aby nikt nie musiał mieć zbyt wielu rzeczy na głowie. Np. oddtail zająłby się szachami, Filio Scrabble, a repek chińczykiem. :wink:
Według mnie taki wielki turniej jest naprawdę świetnym pomysłem i przy odrobinie wysiłku i współpracy z redakcją, zabawa byłaby przednia.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

ndz wrz 17, 2006 3:44 pm

Ja chętnie pogram, ew. polobbuje u szefostwa, ale na organizację się nie piszę - za dużo mam rzeczy i tak na głowie.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

ndz wrz 17, 2006 3:56 pm

Lobbowanie bedzie zbyteczne. :)

Z tego co sie na razie orientuje to zwyciezcy beda mogli liczyc na drobne nagrody, a organizatorzy na drobne punkty. Taki pomysl na razie jest.

Dobrze by bylo, zeby rozgrywki jakos spiac ze strona spolecznosci, ktora kiedys powstanie, a moze nawet kilka gier da sie wmontowac w platforme, ale to rzucony luzno pomysl i na pewno szybko nie bedzie zrealizowany. :)
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz wrz 17, 2006 4:01 pm

Ja wymyśliłem to i mógłbym się zająć jakimś turniejem :) Na przykład scrable ale niestety nie znam żadnych prawdziwych reguł więc zrobiłbym swoje :)

A i może zrobimy osobny topic do tego? Żeby to omówić i przygotować...
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

ndz wrz 17, 2006 4:10 pm

starlift pisze:
Z tego co sie na razie orientuje to zwyciezcy beda mogli liczyc na drobne nagrody, a organizatorzy na drobne punkty. Taki pomysl na razie jest.


Jak miło ;). Za ten tu turniej też? Nie żebym wszystkim się zajmował dla punktów, i w końcu to nie taka robota. Ale jednak liczenie punktów, dobieranie par, zaglądanie do wątku regularne... za punkty się nie obrażę ;). Po zakończeniu tego turnieju czy przy następnych.

Co do organizacji: to nie aż taki wysiłek, mogę organizować turnieje gier pokroju Scrabble czy szachów. Gorzej będzie z turniejami gier, na których się nie znam ;). Ale na pewno ktoś inny chętny się znajdzie.

P.S.

A i może zrobimy osobny topic do tego? Żeby to omówić i przygotować...


Niegłupi pomysł. Można jakiegoś moderatora poprosić o wydzielenie paru ostatnich postów z dyskusji na osobny temat?
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

ndz wrz 17, 2006 6:47 pm

Krótko i na temat:
Skrable, Szachy, no są okej...
Ale czemu nie turniej punktowy (tzw. liga) w Ticket to Ride, Naszyjnik Królowej czy Fist of Dragonstones? :) Te gry są za friko dla każdego na stronie DOW ;]
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

ndz wrz 17, 2006 6:53 pm

I jeszcze w osadnikow. Mozna tez. I w lost cities.

Ale po kolei. Jeden niz wiecej na raz nie ma sensu. Niech sie skonczy szachowy, to pomyslimy nad nastepnym. :)
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz wrz 17, 2006 7:20 pm

Czy na kurniku są te gry? Albo może na innej stronie takiej jak kurnik?

A i dajcie linki do tych gier bo nie znam ich dobrze.

Dzięki za posłuchanie rady z nowym tematem :)

Edit
Chętnie bym został organizatorem w scrable (na zasadach domowych :wink: )
 
Filio

wt wrz 19, 2006 8:19 pm

starlift pisze:
Ale po kolei. Jeden niz wiecej na raz nie ma sensu. Niech sie skonczy szachowy, to pomyslimy nad nastepnym.

Popieram.

To może nie rozpoczynajmy kolejnego turnieju po szachowym, tylko od razu weźmy się za organizowanie Wielkiego Turnieju, aby kolejny byłby już organizowany w oparciu o wsześniej ustalone (przez nas) zasady.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

śr paź 18, 2006 1:57 pm

Szachy zakończone. A że nic się nie działo postanowiłem zaproponować rozpoczęcie turnieju w scrable. Więc co wy na to? Ja moge pomóc.
 
Scorpio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 14, 2008 5:42 pm

ndz maja 03, 2009 3:37 pm

No turniej w screbble bylby niezly - najlatwiej byloby to zrobic na kurniku tylko, ze tam sa Literaki, a one maja inne zasady niz scrabble odnosnie punktacji (wg. mnie gorsze), wiec to byloby utrudnieniem dla graczy w oryginalne scrabble.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr maja 06, 2009 5:23 pm

Jetstem za, chetnie dam sobie złoić tyłek:D
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Poltergeistowe turnieje w gry różne

pt paź 01, 2010 8:45 am

Ej pomysł był super, ja chętnie zagram. W scrabble grywam od jakiegoś czasu na necie, ale na żywo jest najfajniej. Tylko, że ja teraz mieszkam na wiosce, ale jeśli dogadamy się co do terminu sporo wcześniej, i oczywiście co do miejsca to jest jak najbardziej za! :D
 
Awatar użytkownika
Radagast Bury1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 10:01 am

Poltergeistowe turnieje w gry różne

śr kwie 13, 2011 9:49 pm

Pomysł ciekawy, ale czy będzie reaktywowany? Można by grać w Neuroshimę Hex online.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Poltergeistowe turnieje w gry różne

wt mar 13, 2012 10:21 pm

Oho nawet nie pamiętałem, że kiedyś napisałem tu posta. Umieściłem dziś notatkę na blogu o turnieju gry w scrabble, pisząc, i zapomniałem, że taki pomysł już był :) Tak czy siak, jeśli znajdą się chętni to można coś zorganizować, daje odnośnik do notki ( http://umbra.polter.pl/Fantastyczne-Pol ... ble-b13499 ), a pod spodem wklejam jej zawartość:

Ho, ho, ho, powiedziałby rozradowany święty Mikołaj, gdyby był tu z nami, bowiem wpadłem na pewien ciekawy, wydaje mi się, pomysł. Nie wiem czy jest nowy, ktoś coś takiego mógł wymyślić już dawno, aczkolwiek jako, że nie spotkałem się z podobnym pomysłem wcześniej i jako, że często pogrywam w scrabble to nadmienię co mi właśnie wleciało do głowy, zanim z niej wyleci.

Pomyślałem właśnie po skończonej rozgrywce w tą trzecią z najlepszych gier na świecie (po szachach i grach karcianych), iż można by zrobić polterowy turniej gry w scrabble. Rzecz jasna pierwsza moja myśl była taka by zmienić zasady. A przynajmniej je urozmaicić. do końca jeszcze nie wymyśliłem wszystkich kategorii i słów, ale z grubsza chodzi o to, żeby dozwolonymi słowami jakie można by ułożyć były te związane z fantastyką. I tylko te. Trzeba by oczywiście sprecyzować te dozwolone i te nie. Czyli na ten przykład, dozwolone byłyby zwierzęta tylko fantastyczne, jak smoki, mantikory, itp. Aczkolwiek to nie takie proste jak pomyślałem od razu, bo co stoi na przeszkodzie, żeby ktoś nagle powiedział, że zna świat fantasy gdzie można spotkać np. mrówkojada? Poza tym w rpg i fantastyce można tworzyć dosłownie wszystko, więc niby jest problem. Tak samo z przedmiotami, jak w samym fantasy mamy sprawę dość łatwą, bo możemy pójść na ugodę i układać tylko słowa z przedmiotami powszechnie znanymi, jak halabarda czy krzesiwo, to już w fantastyce naukowej możemy mieć resztę przedmiotów, czyli wszystko, jak choćby czajnik. Można by to oczywiście urozmaicić jeszcze na takie sposoby, żeby były dozwolone magiczne krainy istniejące tylko w książkach, ale tych jest niezliczona ilość. Chodzą mi też po głowie takie pomysły, żeby za konkretne słowa były bonusy, itp, bądź np. można by umawiać się, że na daną rogrywkę przemieszczamy się do jakiegoś bardziej znanego świata, jak śródziemie Tolkiena, i układamy tylko te słowa, które możemy znaleźć w książce. Czyli byłby taki Gandalf, ale strzelby już nie. Aczkolwiek wszystko jest do przemyślenia.

Dlatego piszę tą notatkę, żeby zobaczyć czy w ogóle dalibyśmy radę ustalić jakieś konkretne zasady, przy których ludzie by się nie pozabijali. No i takie żeby był sens sprecyzowania dozwolonych słów należących do tych "fantastycznych", bo im więcej o tym myślę, tym wydaje mi się to trudniejsze do zrealizowania.

I ostatnia sprawa, to pytanie czy scrabble live czy on-line. W moim przypadku raczej tylko on-line, przynajmniej na chwilę obecną, bo w kraju Twardowskiego na razie nie mieszkam.

Tak czy siak jeśli udało by się nam ustalić jakieś zgrabne zasady, można by zrobić jakiś mały turniej, z nagrodami, bądź bez, dla fanu. Może nawet rankingi?:P Pytanie tylko czy jestem jedynym fanem tej gry, choć wierzę, że nie.

A jak okaże się, że nie ma sensu zmieniać zasad, co stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie turniej z normalnymi rulesami. Mnie na kurniku można spotkać dość często, szczególnie, odkąd nie mam z kim grać na żywca.

Pozdroscrabble :)
Ostatnio zmieniony wt mar 13, 2012 10:22 pm przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości