Zrodzony z fantastyki

 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

"A Rising Thunder"

pn paź 04, 2010 5:06 pm

Aaa co się będę ograniczał - taka wieść zasługuje na nowy temat!!!
:mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

"A Rising Thunder"

wt paź 05, 2010 10:03 am

A jakieś wytłumaczenie dla mniej kumatych w nowinkach?
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

"A Rising Thunder"

wt paź 05, 2010 1:46 pm

OK
To nic innego jak świeżo znaleziona w sieci wieść o nowej książce cyklu głównego "Honor Harrington", której wydanie imć Weber zapowiada na 2012 rok.
Można znaleźć m. in. na angielskiej Wikipedii, czy wystukać w Google.
Czas akcji - po maju 1922 P.D.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: "A Rising Thunder"

wt paź 05, 2010 5:07 pm

Jak rozumiem jest o czym dyskutować względem tej książki? :razz:
 
Admiral_Anderson
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 28, 2010 8:04 pm

Re: "A Rising Thunder"

pn lis 01, 2010 8:10 pm

Trochę długo będzie trzeba czekać...2012 w USA a u nas w Polsce... 2013? 2014?...
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

"A Rising Thunder"

pn lis 01, 2010 9:49 pm

2020 patrząc na tempo rebisu :razz:
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

Re: "A Rising Thunder"

śr lis 03, 2010 9:26 pm

Doom pisze:
2020 patrząc na tempo rebisu :razz:


Niestety, pewnie sie wiele nie mylisz. Dlatego ludzie szlidfujcie englisza, macie dwa lata :D Dajcie nauczke rebisowi ze jak nie sa rychliwi to znajda sie sprawiedliwi :P
 
grzegorz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 25, 2004 12:08 pm

"A Rising Thunder"

pn lis 29, 2010 9:00 pm

Niestety, pewnie sie wiele nie mylisz. Dlatego ludzie szlidfujcie englisza, macie dwa lata Dajcie nauczke rebisowi ze jak nie sa rychliwi to znajda sie sprawiedliwi

Czemu 2 lata ma byc na gwiazdkie 2011 jest juz w wydawnictwie .
 
Awatar użytkownika
plechot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: czw paź 16, 2008 10:33 am

Re: "A Rising Thunder"

wt lis 30, 2010 9:14 am

grzegorz pisze:
Niestety, pewnie sie wiele nie mylisz. Dlatego ludzie szlidfujcie englisza, macie dwa lata Dajcie nauczke rebisowi ze jak nie sa rychliwi to znajda sie sprawiedliwi

Czemu 2 lata ma byc na gwiazdkie 2011 jest juz w wydawnictwie .

Chyba masz na mysli Misje Honor jesli mowa o Rebisie :lol:
 
grzegorz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 25, 2004 12:08 pm

"A Rising Thunder"

wt lis 30, 2010 9:41 am

grzegorz napisał(a):
Niestety, pewnie sie wiele nie mylisz. Dlatego ludzie szlidfujcie englisza, macie dwa lata Dajcie nauczke rebisowi ze jak nie sa rychliwi to znajda sie sprawiedliwi
Czemu 2 lata ma byc na gwiazdkie 2011 jest juz w wydawnictwie .
Chyba masz na mysli Misje Honor jesli mowa o Rebisie

Nie "Piękna przyjaźń" spada na 2012 ,a 2 miesące po 5 tomie schronienia bedzie wydana.
Ya honovese prawdopowownie latem od 2 tomu bo jest inna autorka rozwiniecie jej opowiadań z antologi.
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 9:48 am przez grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Re: "A Rising Thunder"

wt gru 14, 2010 3:57 pm

Do kazdej początkowej zapowiedzi rebisu należy dodać co najmniej 2-3 obsuwy, i od kwartału do roku+ w plecy.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

"A Rising Thunder"

wt gru 14, 2010 4:17 pm

gagaga pisze:
Do kazdej początkowej zapowiedzi rebisu należy dodać co najmniej 2-3 obsuwy, i od kwartału do roku+ w plecy.


Niekoniecznie - przykłady pierwsze z brzegu:
"Bitwa o Torch" zapowiedź na 4 kwartał 2010 - wyszła zgodnie z planem
"Zarzewie Wojny zapowiedź na 4 kwartał 2009 - też wyszła planowo
"Imperia i barbarzyńcy" też wydane planowo.
Nie ma co się pieklić na zapas. :spoko:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

"A Rising Thunder"

śr paź 05, 2011 11:50 pm

"A Rising Thunder" pojawiło się w grafiku zapowiedzi BAENu na marzec 2012 (czyli zgodnie z wcześniejszym info Grzegorza z wątku "Plany wydawnicze Webera na zachodzie").
Niestety, obawiam się, że sobie jeszcze na to poczekamy.
Ostatnio zmieniony śr paź 05, 2011 11:53 pm przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
grzegorz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 25, 2004 12:08 pm

"A Rising Thunder"

ndz lis 20, 2011 10:36 am

"A Rising Thunder" okazał się 17 listopada , przeczytany :hahaha: :hahaha: cena 15 $
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: "A Rising Thunder"

ndz lis 20, 2011 2:29 pm

Rozumiem że po angielsku i na amazonie. W empiku raczej nie znajdę :)
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Re: "A Rising Thunder"

pn gru 12, 2011 11:39 am

Ukazał? Zajrzałem na amazon i wciąż wisi info, że będzie w marcu.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

"A Rising Thunder"

pn gru 12, 2011 11:01 pm

gagaga pisze:
Ukazał? Zajrzałem na amazon i wciąż wisi info, że będzie w marcu.

Pojawiło się tzw advance reading copy (ARC).
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

"A Rising Thunder"

czw gru 29, 2011 9:24 pm

No i niestety mam mieszane uczucia. Trochę wtórne wrażenia po przeczytaniu

Czy tylko mnie się wydaje ze to praktycznie ten sam scenariusz co na początku wojny z Haven. Niby wojna z większym mocarstwem ale z przewaga technologiczna i wciska podobne koncepty strategiczne z początków serii ze Liga(jak Haven) przy większej liczbie planet i flocie jest w stanie walczyć tam gdzie manticore nie będzie w stanie się bronic mimo słabszej technologi. I to rzekomo pomyślunek ludzi co od kilkudziesięciu lat siedzą na szczycie drabiny władzy dziesiątka tysięcy planet. Litości no i oczywiscie zakończenie z dość prymitywnym cliff-hangierem w postaci rzekomo sensownego ataku na beawoulfa. Litości do kwadratu, Webciu zaczyna z tego robić prawdziwa space-nowele dla niezbyt rozgarniętych czytelników.
Ostatnio zmieniony czw gru 29, 2011 9:25 pm przez marioking, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: "A Rising Thunder"

czw gru 29, 2011 9:47 pm

Nie czytałem tego tomu, nie wiem skąd masz informacje. Jak rozumiem książka po angielsku już wyszła? Ale mogę postarać się wyjaśnić wątpliwości podane przez ciebie.
1 Początek wojny taki sam w skutkach, przyczyny inne. Zapóźnienie LRH było spowodowane ogólnym zacofaniem, zaś w Lidze te same skutki powoduje najzwyklejsze zaniedbanie. Wiara we własną supremację techniczną, jak i niewiara w wybuch jakiejkolwiek wojny wymagającej użycia Battle Fleet, mogła doprowadzić do takich absurdów.
2 Ewentualny atak na Beowulfa jest jak najbardziej logiczny. Udany odetnie Manticore dostęp do centrum LS, jak i usunie silnego, a co ważniejsze, bardzo wpływowego sojusznika. Sukces może przeważyć, przynajmniej taktycznie, złe wrażenie ataku na członka Ligi,

PS. Kto wydaje serię? Na stronie Baen Book są duże zapóźnienia, ostatnia pozycja to 'Wojna Honor'. :shock:

PPS. Tłumacz Google jest boski. :hahaha: To tłumaczenie zapowiedzi.
Peril i strajk walki na dwóch przednich do Honor Harrington i firmy. Po brutalnym ataku na system domowej Manticoran, Honor Harrington jest zakorzenione obecnie planu mającego na celu zniewolenie całego gatunku ludzkiego. Za tego planu leży tajemniczej organizacji znanej jako Wyrównanie Mesan. Zadanie numer jeden dla Honor jest zamknięty i bezpieczny tunel sieci, która jest źródłem bogactwa Star Królestwa i władzy, ale także jego największe luki. Jednak jest to akt, że starożytne i skorumpowanych naziemnych League Solarian nieuchronnie bierze za wypowiedzenie wojny.

Grzmot toczy bitwy, jak Solarian League kieruje potężną moc przeciwko Królestwu Star. I po raz kolejny, Honor Harrington jest wbita w desperacką walkę, że musi wygrać, jeśli jest ona przetrwać do podjęcia walki z prawdziwym wrogiem galaktycznej wolność podstępnej puppetmasters wojennych, którzy czają się za Wyrównanie Mesan! [1]
Ostatnio zmieniony czw gru 29, 2011 10:18 pm przez yabu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

"A Rising Thunder"

pt gru 30, 2011 6:27 am

No po engliszu wyszlo jakies pol roku temu, dlugo sie zbieralem do przeczytania.

1. Wiadomo są pewne różnice na które się powołujesz ale przy czytaniu giną we wtórności odczuć. Cale postępowanie postaci wydaje się mało realistyczne szczególnie takich co rzekomo są na tyle inteligentni ze rządzą liga od dziesięcioleci. Zadufanie ligi można było tłumaczyć zanim doszło do starć, a ich dalsze bajdurzenie po tym jak zmasakrowano atak na Manticore szczególnie gdy sami przyznają ze ich cala flota nadaje się na wysypisko, dążenie do konfliktu jest po prostu niedorzeczne. Dochodzimy tez do punktu ze tez całkowicie ignorują fakt rozpadu ligi jako skutku ich postępowań co tez nie pasuje to takich starych wyjadaczy.
2. Szczerze mówiąc bez czytania to trochę nie chwytasz niuansów. Po pierwsze dochodzimy do wcześniej wspomnianej kwestii ze ich atak na manitcore okazał się totalna porażka, Ponadto są świadomi ze ich flota nadaje się najwyżej na strzelnice opierają atak na założeniu ze jak szybko zdobędą planetę i przeprowadzona przyspieszone wybory władz które nie będą sobie zyczyly dalszej obecności sil Manticore coś zmieni. Przecież to interpretacja niedorzeczna dla dziecka ze Królestwo pozwoli na takie banialuki w systemie połączonym z ich systemem macierzystym, szczególnie gdy maja informacje ze Manticore zaczęło przejmować inne terminale bez przejmowania się ich suwerennościa.
Ostatnio zmieniony pt gru 30, 2011 6:28 am przez marioking, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: "A Rising Thunder"

pt gru 30, 2011 7:37 pm

1 To że rządzą Ligą nie dowodzi inteligencji, a raczej mądrości bo inteligentni mogą być, tylko biegłości w grach urzędowych. A pierwsze przykazanie urzędnika to 'chroń swoją dupę', co prowadzi nas do
2 ataku na Beowulfa. Tonący brzytwy się chwyta, nawet mało prawdopodobne scenariusze stają się bardzo możliwe gdy dają nadzieję na uratowanie sytuacji. :wink:
Masz rację, nie czytałem książki i nie łapię niuansów. Nadal nie znam angielskiego, więc czekam na polskie tłumaczenie. Skoro była wydana parę miesięcy temu, to Rebis może zdąży do końca 2012 roku.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

"A Rising Thunder"

pt gru 30, 2011 8:27 pm

yabu pisze:
Jak rozumiem książka po angielsku już wyszła?

marioking pisze:
No po engliszu wyszlo jakies pol roku temu, dlugo sie zbieralem do przeczytania.

yabu pisze:
Nadal nie znam angielskiego, więc czekam na polskie tłumaczenie. Skoro była wydana parę miesięcy temu, to Rebis może zdąży do końca 2012 roku.

Oficjalna data wydania ("na papierze") to 06 marca 2012r.
W necie krąży wersja ARC; może się ona różnić od oryginału.
Z polskim przekładem to raczej dłużej poczekamy. Pierwej wyjdą rzeczy wydane wcześniej, czyli: "In fire forged" i "A beautiful friendship".
Ostatnio zmieniony pt gru 30, 2011 8:30 pm przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

Re: "A Rising Thunder"

pt gru 30, 2011 9:39 pm

Dudi2 pisze:
Oficjalna data wydania ("na papierze") to 06 marca 2012r.
W necie krąży wersja ARC; może się ona różnić od oryginału.


Wątpliwe, jakby nie było to oficjalna wersja. Jakoś nie chce mi się wieżyc w książkę "beta" która przed ewentualnym wydaniem papierowym inaczej napisze. Więcej jak w zmianę jakiś pojedynczych sformułowań zdań ciężko mi uwierzyć. Po prostu to zwykła pazerności, chcą się nachapać gdyż na wersji elektronicznej maja większa przebitkę niż na papierowej. Wiec to opóźnione wydanie relatywnie sprawa ze ich zarobek robi się ze 200% jak nie 300% większy. I dlatego zwolennicy papierówek będą mocno pokrzywdzeni. Wątpię żeby Rebis ruszył z tematem, póki to jest raczej exclusive elektroniczny i pewnie minie z rok od premiery papierówki nim w Polsce zobaczymy rodzime wydajnie. Radze cwiczyc englisza, pierwsze pare ksiazek moze bolesnycy ale niezaleznosc w tym co sie chce czytac bez czekania jest tego warta.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

"A Rising Thunder"

sob gru 31, 2011 5:59 am

Marioking

Pamiętaj o tym, że to co przeczytałeś to zaledwie PÓŁ powieści. "A rising thunder" okazało się za długie i Weber podzielił książkę na dwie części, nazywając resztę "Shadows of freedom" - na ten tom trzeba będzie odpowiednio dłużej poczekać.
Stąd pewnie ten cały crossover na końcu i ogólne wrażenie niepełności. Tak że odpowiedzi na Twoje pytania i uwagi mogą znaleźć się po prostu w kolejnej książce.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob gru 31, 2011 6:01 am przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

"A Rising Thunder"

sob gru 31, 2011 12:15 pm

Najpierw piszesz ze treść papierówki A Rising Thunder się zmieni, teraz o kolejnej części. Co ma to do rzeczy? Jak sam piszesz to będzie kolejna cześć, kontynuacja która rozwinie, dopowie, wyjaśni co będzie dalej. A farmazony o tym jak długo się schodzi etc to zwyczajnie wymówki żeby wyciągać cash od ludzi bo jest zbyt pazerny i tworzy kilka cykli na raz.

Co innego gdyby rising thunder mieli wydać z druga polowa owego marca 2012 jako całość. Tak to wiesz, niedosyt, zawieszenie czy niepełność to już standard w twórczości Webera od jakiegoś czasu. Tak można by zebrać parę ostatnich książek, bo na dobra sprawe mogłyby być jedna większa. To w końcu space-opera co nie zmienia faktu ze Weber za dużo srok za ogon ciągnie i irytuje czytelników przewlekaniem oczekiwania na kolejne części.

Co nie nastraja zbyt pozytywnie, w końcu to żadna wielka literatura tylko przyjemne czytadło które wraz z kolejnymi częściami jest coraz mniej nowatorskie i właściwie czas twórczy od poprzedniej części jaki się schodzi wcale nie usprawiedliwia tak długiego czekania na nie. Wyjaśnienie jest proste te książki nie powstają tak długo tylko ze w miedzy czasie wydaje po części na dwa inne cykle. Gdyby skoncentrował się na jednym jak powinien to te książki w nie gorsze jakości niż są wydaliby co pol roku i to jest właśnie adekwatny czas oczekiwania na ten ze się tak wyrażę młodzieżowe "Harlequin".
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

"A Rising Thunder"

sob gru 31, 2011 8:38 pm

marioking pisze:
piszesz ze treść papierówki A Rising Thunder się zmieni

Nigdzie nie napisałem, że się zmieni; napisałem, że "MOŻE się różnić od oryginału" - tak wynika z definicji na Wikipedii, gdyż nigdy książki w formie ARC nie czytałem - jestem tradycjonalistą i zdecydowanie preferuję nośnik papierowy (może kiedyś to się zmieni pod naporem świata idącego do przodu, ale na razie sobie tego nie wyobrażam).

A tymczasem idę na sylwestra 8)
Szczęśliwego nowego roku! :spoko:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: "A Rising Thunder"

sob gru 31, 2011 10:23 pm

@marioking Jak na razie seria mi się podoba. Jeśli poziom nie spadnie katastrofalnie, będę czytał do końca. A za parę lat pewno z przyjemnością powtórzę. Jeśli uważasz że tracisz czas, nie czytaj. :razz: Jak już pisałem, co niektóre powtórzenia są logiczne. Wszystko zależy od kontekstu.
@Dudi2 Ja już poszedłem na sylwestra. :wink:
Ostatnio zmieniony sob gru 31, 2011 10:24 pm przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Harvest
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 05, 2012 9:53 am

Re: "A Rising Thunder"

pt kwie 06, 2012 12:14 pm

Mam :D
zamówiłem na amazonie 26 marca i dzisiaj z rana dotarła przesyłeczka ze stanów :)
Twarda oprawa , koszt z przesyłką jakies 70 PLN
Przez święta nie mam szans ale po święrtach siadam do czytania :rockpunk:
Nie wiem skąd w necie biorą się te idiotyczne teksty zajawek treści książki, ale na oryginalnej książce jest zupełnie inny tekst i nie chodzi mi o automatyczne tłumaczenia :lol: tylko o tekst angielski.
A swoją drogą , dla nas przyzwyczajonych do wydań "turystycznych" Honorka w twardej oprawie wyglada.....dziwnie :wink:
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

"A Rising Thunder"

pn kwie 09, 2012 10:48 pm

Zupełnie inny? Znaczy mimo że czytało się arc, warto teraz wziąć oficjalną wersję i faktycznie będą zmiany poważniejsze niż poprawki powtórzeń?
Jakiś przykład mógłbyś zaspoilerować? :)
 
Awatar użytkownika
Garumi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 15, 2009 9:48 am

Re: "A Rising Thunder"

czw kwie 12, 2012 2:00 pm

Już więcej nie będę czytał spoilerów! Skosztowałem tego przed "Misją Honor" i gdy dorwałem książkę to było: aha to teraz będzie to ... a teraz to ...
Dość!! :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości