Zrodzony z fantastyki

 
Zły Los
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 04, 2012 9:28 pm

Zbroja ostrzy

pn kwie 16, 2012 4:14 pm

To mój pierwszy twór, zrobiłem go na własny użytek ale postanowiłem zaprezentować też tutaj, a nóż się komuś się przyda. Nie ma tutaj żadnych fajerwerków, ale mi się podoba.

Zbroja ostrzy: Ta pełna zbroja płytowa +1 emanuje słabo zauważalną poświatą, wobec czego tworzy półmrok w promieniu 1,5 metra. W rzeczywistości są to wirujące niematerialne ostrza długości 40 centymetrów stworzone z czystej mocy, które są widoczne dla istot bezcielesnych i istot, które rzucą wykrycie magii. Ostrza stają się materialne gdy przeciwnik zagraża krytycznie właścicielowi pancerza i atakują go z najwyższą bazową premią do ataku właściciela zadając 1k6 obrażeń.
Umiarkowane wywoływanie; PC 11; Stworzenie magicznej broni i pancerza, bariera z ostrzy; Cena: 5650 sz; Koszt: 2825 sz + 226 PD.

Edit: Usunięte zdanie
Zadanie jakichkolwiek obrażeń przez ostrza powoduje przerwanie ataku krytycznego przeciwnika.
Jeszcze coś do poprawy?
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2012 4:52 pm przez Zły Los, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Tyldodymomen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 22, 2012 11:39 pm

Re: Zbroja ostrzy

pn kwie 16, 2012 4:46 pm

Broken

Łatwy sposób na ochronę przed krytykami, wysokopoziomowy woj/kapłan pierwszym atakiem trafia zwykle na 85%-90% i eliminuje jedną z niewielu szans na mocniejsze okaleczenie graczy na wyższych poziomach(szczególnie jeśli porównamy to z niską ceną zabawki) . To jest tak dobre że 99% pancerniaków w grze będzie to nosiło jeśli będzie miało możliwość( na wyższych poziomach zakres zagrożenia krytykiem w 3.0 może sięgać 12-20, w 3.5 jakieś 17-20, więc jest się o co bić).
 
Zły Los
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 04, 2012 9:28 pm

Zbroja ostrzy

pn kwie 16, 2012 4:51 pm

Rzeczywiście, nie spostrzegłem się że to da taki efekt, nie taki był mój cel. Wywalę ostatnią linijkę i powinno być już lepiej.
 
Awatar użytkownika
Tyldodymomen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 22, 2012 11:39 pm

Zbroja ostrzy

pn kwie 16, 2012 5:41 pm

Te obrażenia od czego? od mocy? to ważne w kwestii czarów jak np Tarcza. Mozna tymi kolcami trafić krytycznie? jeśli tak, to jaki mnożnik i zasięg ( obecność rzutu na atak sugeruje że można, ale kto wie)
 
Zły Los
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 04, 2012 9:28 pm

Zbroja ostrzy

pn kwie 16, 2012 5:46 pm

No tak, obrażenia będą od mocy, ponieważ ostrza są stworzone z czystej mocy, można trafić krytycznie przy wyrzuceniu naturalnej 20, obrażenia x2. Nie wiem tylko teraz jak to zgrabnie zawrzeć w opisie żeby jakoś wyglądało.

Opisem wzorowałem się na gotowych pancerzach i tarczach magicznych z PMP, tam właśnie nie podane były żadne informację jakie to obrażenia i czy krytyk jest i jaki, np. w przypadku Tarczy lwa czy jakoś tak.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Zbroja ostrzy

pn kwie 16, 2012 5:56 pm

Ehem, może wyniknąć ciekawa sytuacja, jeśli obaj przeciwnicy dysponują takim pancerzem i posypią się 20-tki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość