Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

pt kwie 20, 2012 10:42 pm

Z książek Mordki mogę polecić jeszcze Miecz i kwiaty t. 1-3. Książka jest zdecydowanie poważniejsza niż Karaibska krucjata.W skrócie można opisać jako przygody pewnego niedoszłego księdza Outremer. A teraz na poważnie. Bohater z powodu pewnych zbiegu okoliczności musi opuścić "słodka Francję" i udaje się do Outremer. Trafia tam mniej więcej w czasie po bitwie pod Rogami Hittinu, a przed przybyciem trzeciej krucjaty. Oczywiście szybko popada w kłopoty. Co mamy dalej - tajemnicę potęgi Templariuszy,Bractwo Assasynów, gonitwy ucieczki, polityczne przepychanki itp itd., a dodatkowo nasz bohater jest opętany przez diabła (a przynajmniej, tak mu si wydaje). W sumie to świetne czytadło z fajnymi i sympatycznymi bohaterami i jak to u Mordki porządnymi demonami.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

pt kwie 20, 2012 11:44 pm

Nie przypominam sobie żadnych jego książek. Oczywiście to może być tylko demencja. :mrgreen: 'Ragnarok 1940', oraz 'Miecz i kwiaty' nie czytałem. Zobaczę co mają w bibliotece. Krucjata była lekka i zabawna, może inne są równie dobre, choć niekoniecznie lekkie.
@Najaa Co to jest Outremer? Jakieś fikcyjne miejsce?
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 4:02 am

Outremer to Królestwo Zamorskie (jeśli dobrze tłumaczę) czyli wszystkie tereny jakie bandyccy chrześcijanie odebrali muzułmanom podczas krucjat (Akka, czasowo Jerozolima i takie tam). W sumie przetrwało ledwie kilka pokoleń zanim skłóconym zakonom rycerskim spuścili bęcki "Zieloni".
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 7:40 am

@ Venomus
wszystkie tereny jakie bandyccy chrześcijanie odebrali muzułmanom podczas krucjat


Dodałbym: "równie bandyckim muzułmanom".

@ yabu

"Ragnarok 1940" to jest o wojnie, jaką Normanowie wierzący w Odyna, panujący w pn Europie, Kanadzie i na Bliskim Wschodzie, wypowiedzieli państwo chrześcijańskim w 1940 roku w celu zapanowania nad światem. Nawet całkiem wartka akcja, ale nie polecam jej do kupienia, raczej do wypożyczenia.
Ostatnio zmieniony sob kwie 21, 2012 7:40 am przez earl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 8:14 am

yabu pisze:
Teraz biorę się za drugą część 'Karaibskiej krucjaty' Marcina Mortki, 'La Tumba de los Piratas'. Zapowiada się milutko. :mrgreen:
Mortka ma jeszcze jakieś ciekawe książki?

Miecz i kwiaty - trzy tomy opowieści z czasów krucjat. Mnie się podobały.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 12:19 pm

Zacząłem dziś czytać "Sopel" Pawła Kornewa. Mam wrażenie, że jest to jakaś kolejna część większego cyklu, bo początek wygląda jak kontynuacja dalszego wątku. Czy ktoś coś wie na ten temat?
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 1:17 pm

O ile wiem, to pierwszy tom, po prostu zaczyna się "z marszu".
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 1:23 pm

Dobrze wiedzieć, bo jak zaczynam czytać takie wprowadzenia, to czuję się trochę niekomfortowo. Książka w zasadzie jest ciekawa, ale lubię wiedzieć, jak wygląda świat przedstawiony a jak na razie jedyne co wiem to to, że jest to gdzieś w Rosji. Ale jakiejś takiej dziwnej. Stąd właśnie moje pytanie, bo często jak akcja zaczyna się z marszu, jak to określiłeś, to jest to kontynuacja poprzedniej powieści.
 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 2:23 pm

Outremer to po prostu Królestwo Jerozolimskie z przyległościami czyli np. hrabstwem Edessy, księstwem Antiochii zdobyte w wyniku I krucjaty. Jednak w Mieczu i kwiatach twór ten w zasadzie nie istnieje a tereny zajęte prze Franków są ograniczone.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 6:28 pm

earl pisze:
Zacząłem dziś czytać "Sopel" Pawła Kornewa. Mam wrażenie, że jest to jakaś kolejna część większego cyklu, bo początek wygląda jak kontynuacja dalszego wątku. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Sopel to część cyklu Przygranicze. Drugą część stanowi Śliski także w dwóch tomach. Ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że w lutym ukazał się pierwszy tom trzeciej części - Czarne sny, choć zakończenie drugiej części nie sugerowało kontynuacji. Polecam, cykl zacny, lektura wciąga.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 9:09 pm

Czyli "Sopel" to część pierwsza cyklu, tak?
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 21, 2012 10:37 pm

Aby zresetować sobie umysł pomiędzy pierwszym i drugim dekalogu o Conanie, wypożyczyłem sobie "Księżniczkę Marsa". Nie dane mi było zobaczyć filmu w kinie, chcę więc sprawdzić czy mam czego żałować. No i chce poczytać o wersji beta Supermana :)
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

ndz kwie 22, 2012 7:36 am

earl pisze:
Czyli "Sopel" to część pierwsza cyklu, tak?

Jak najbardziej.

Obecnie mam na tapecie powieść Zemsta najlepiej smakuje na zimno Joe Abercrombie. Kawał dobrej rozrywki.
 
Awatar użytkownika
melodia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw gru 10, 2009 10:44 am

Re: Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

ndz kwie 22, 2012 8:24 am

yabu pisze:
@melodia Jeśli nie czytałaś to spróbuj Olgi Gromyko 'Zawód wiedźma', 'Wiedźma opiekunka' i 'Wiedźma naczelna'. Dwa, dwa i jeden tom.
'www.wiedźma.pl' Ewy Białołęckiej.
'Ani słowa prawdy' Jacka Piekary. Wcześniejsze wydanie pod tytułem 'Arivald z wybrzeża'.
'Na psa urok', 'Raz wiedźmie śmierć' i 'Między młotem a piorunem' Kevina Hearne.
Wszystko to jest lekka i przyjemna fantasy, a Białołęckiej i Hearna uwspółcześniona.
O Kedrigenie były chyba cztery tomy.

Przeczytałam wszystkie części nawet mam w domu dwie części Opiekunki a Wiedźma naczelną czytałam n pdf z chomikuj.pl już kilka razy. :) Świetne książki.
Niedawno skończyłam czytać Taniec z diabłem. :)
Kadrigena jest 5 tomów ostatni tom to "Kadrigen pokazuje na co go stać". Także już przeczytałam, jakiś miesiąc temu.
Piekarę i Białołęcką także już przeczytałam ale z tego co wiem maja wejść jakieś nowe ich książki. Hearna nie znam więc pewnie będę szukać jego książek. :p
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

ndz kwie 22, 2012 11:15 pm

Właśnie skończyłam 'Zaklęcie dla Cameleon' - całkiem przyjemne, niby już podobne rzeczy gdzieś widziałam, ale fajnie się czytało. Czas wrócić do "Trzech muszkieterów" :)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

ndz kwie 22, 2012 11:21 pm

Może dlatego były podobne, bo wzorowane? :wink:
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

ndz kwie 22, 2012 11:40 pm

Bardzo możliwe, właśnie zerknęłam na daty wydań ;) Oczywiście zachęcam do lektury.
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

ndz kwie 22, 2012 11:50 pm

Z doskoku, bo czasu braknie. Joe Alex "Powiem wam, jak zginął" i "Piekło jest we mnie", Alistair MacLean "Złote rendez-vous", Dean Koontz "Odwieczny wróg" oraz Troy Denning "Crimson Legion" ze świata Dark Suna.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

pn kwie 23, 2012 4:30 pm

Skończyłem "Sopla", ale w zasadzie mam nadal mieszane uczucia - autor za cholerę nie przybliżył świata przedstawionego ani nie wyjaśnił, skąd wzięło się to Pogranicze, w którym dzieje się akcja. Czy jest to jeszcze Rosja czy już inny, alternatywny świat.
 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

pt kwie 27, 2012 12:21 am

Zaczęłam Gambit Michała Cholewy i Crucible of Gold Naomi Novik, kolejny tom cyklu z Temeraire (prze czytelników na Amazonie, oceniany zdecydowanie lepiej niż Języki węży

Skończyła Dragon Age Utracony tron - jak na książkę napisaną jako rozszerzenie uniwersum gry jest to dość jest to na prawdę niezła książka fantasy, chociaż dość mocno stereotypowa, to jednak z logiczną fabuła i całkiem fajnie zarysowanymi postaciami.

Do końca Her name jeszcze daleko, ale ta książka liczy sobie 700 stron (3 w 1 czyli omnibus)
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

pt kwie 27, 2012 9:16 am

Dwie książki na przemian - Thor Wolfganga Hohlbeina przeplatany Świątynią Żulczyka. Obie może nie powalają, ale dają się czytać.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

pt kwie 27, 2012 1:22 pm

Powoli kończę 3 tom "Starship" Mike'a Resnicka.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

pt kwie 27, 2012 2:39 pm

Skończyłem 'Pomnik cesarzowej Achai' Ziemiańskiego. Dobre i zabawne.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

pt kwie 27, 2012 2:53 pm

To byś trzasnął jakąś recenzję na ten temat.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 28, 2012 12:20 am

Właśnie skończyłem 'Pocałunek łowcy', 'Wołanie z mroku' i 'Dziki płomień' Marjorie M. Liu. Zagadki, demony, światy równoległe i krew. Można przeczytać.
@earl Gedeon już zaczął.
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 28, 2012 8:46 am

Połowa "Sagi rodziny Kentów" za mną, jednego z tomów moja biblioteka nie posiada, dlatego trzeba będzie poszukać w mieście sąsiednim. Za mną również masa nowel pozytywistycznych, "Ogniem i mieczem" oraz połowa "Potopu". Przeczytałam również "Charakternika" Piekary - podobało mi się, dobra lektura dla relaksu.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 28, 2012 9:28 am

Skończyłem "Sopla", ale w zasadzie mam nadal mieszane uczucia - autor za cholerę nie przybliżył świata przedstawionego ani nie wyjaśnił, skąd wzięło się to Pogranicze, w którym dzieje się akcja. Czy jest to jeszcze Rosja czy już inny, alternatywny świat.

No tak, ale to pierwsza część cyklu - w drugim tomie drugiego tomu (Śliski - Fabryka Słów rozbiła niedużą książkę na dwie książki jeszcze mniejsze) kilka kwestii się wyjaśnia, a w odwodzie są jeszcze dwa tomy wydane za wschodnią granicą.

Ostatnio czytam zastraszająco dużo, nawet sam się sobie dziwię i boję się siebie. Na przestrzeni dwóch tygodni przeczytałem: Pamiętniki Woltera, dwie powieści Cobena, trzy pierwsze tomy siedmioksiągu wiedźmińskiego, Zbrodnię i karę, tom pozytywistycznych nowelek Prusa (ze świetnym motywem śmierci rozalki w Antku!), dokończyłem trzeci tom Lalki (czytanej po raz drugi) i jeszcze w sumie coś by się znalazło, ale musiałbym sprawdzić kartę biblioteczną. Obecnie kolejny Wiedźmin, czytany na przemian z Miastem utrapienia Pilcha, a na półce czeka odstraszająco olbrzymie tomiszcze Umberto Eco - Wahadło Foucaulta.

Jak mieć na to czas? Wystarczy olać komputer - wchodziłem na internet tylko w czytelni w celu odebrania poczty :P
 
Awatar użytkownika
Nausicaa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: pn lip 12, 2010 10:19 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 28, 2012 11:29 pm

80% "Kłamcy 4" za mną. Ta książka to bluźnierstwo i profanacja - autor nabija się z mojego ukochanego "451 Fahrenheita". :)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

sob kwie 28, 2012 11:35 pm

@Thoctar Jak tak mogłeś?! Wyrobiłeś z 1500 % normy przeciętnego Polaka. Rocznej. Teraz parę innych osób nie będzie czytać, skoro przeczytałeś za nich... :wink:

Nausicaa pisze:
80% "Kłamcy 4" za mną. Ta książka to bluźnierstwo i profanacja

Ale czy ciekawe bluźnierstwo i profanacja? :razz:
 
tamaryszek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 11:40 pm

Jest kwiecień 2012 roku i czytamy

ndz kwie 29, 2012 12:50 am

Ja przeczytałam właśnie bardzo poważna książkę Radosława Milczarka Czy możliwe jest życie przed śmiercią? Trudna książka... o tym jak można zmienić swoje życie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości