Zrodzony z fantastyki

 
Fanuilos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 1:06 am

Crackletongue Zarandy Star

pt kwie 27, 2012 1:41 pm

Witam. Poszukuję informacji na temat owej broni, udało mi się dowiedzieć, że to ostrze należące do Zarandy Star z Tethyru i prawdopodobnie szabla. Czy znacie może jego dokładne parametry? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące jego właściwości i przede wszystkim historii. Czy wiadomo coś o jego twórcy i poprzednich właścicielach? Czy jego nazwa została oficjalnie przetłumaczono na polski ( Trzaskający Jęzor brzmi...nieco osobliwie ^.^ ) ? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Ostatnio zmieniony pt kwie 27, 2012 1:44 pm przez Fanuilos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Crackletongue Zarandy Star

pt kwie 27, 2012 2:39 pm

Nie kojarzę oficjalnej polskiej nazwy tej broni i trudno mi powiedzieć gdzie takowa mogłaby się pojawić. Może ewentualnie w Baldur's Gate II, bo ta gra częściowo rozgrywa się w Tethyrze, ale nie przypominam sobie czegoś takiego. Dobrze jakby wypowiedział się ktoś bardziej obeznany z grami komputerowymi.

Jeśli chodzi o samą broń to w drugiej edycji była to szabla ostrości +5. Po wyjęciu jej ostrze pokrywa się niebieskim płomieniem, który działa jak wykrycie zła (ogień jest tym intensywniejszy im bliżej znajduje się zła istota). O historii też niewiele wiadomo poza tym, że jest to broń od dawna używana przez Zarandę. Możliwe, że zdobyła ją w walkach z tuigańską hordą (na co wskazywałby typ broni) albo podczas wyprawy do Thay, skąd przywiozła wiele magicznych przedmiotów. Tak czy owak królowa praktycznie nie rozstaje się z ostrzem.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Crackletongue Zarandy Star

pt kwie 27, 2012 4:42 pm

Zaranda Gwiazda Rhindaun nie występowała w Baldur's Gate II ani w Tronie Bhaala. Jej nazwisko pojawia się w grze jeden jedyny raz, w Tronie Bhaala, i to wszystko.

Podejrzewam, że najwięcej informacji jest w drugoedycyjnym Lands of Intrigue ...
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Crackletongue Zarandy Star

pt kwie 27, 2012 5:47 pm

Nie jestem na sto procent pewny, ale to nie jest ten miecz ze smokiem w środku z podstawki do fr.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Crackletongue Zarandy Star

pt kwie 27, 2012 5:50 pm

Zireael pisze:
Zaranda Gwiazda Rhindaun nie występowała w Baldur's Gate II ani w Tronie Bhaala. Jej nazwisko pojawia się w grze jeden jedyny raz, w Tronie Bhaala, i to wszystko.

Myślałem bardziej o książkach, które można znaleźć w Baldurze, chyba rzeczywiście tam też nic o broni królowej nie ma.

W Lands of Intrigue jest tylko mechaniczny opis tej broni, nieco więcej jest w Heroes Lorebook, ale tam też nie zostało powiedziane wprost skąd Zaranda wzięła szablę.

slann pisze:
Nie jestem na sto procent pewny, ale to nie jest ten miecz ze smokiem w środku z podstawki do fr.

Którą podstawkę masz na myśli?
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Crackletongue Zarandy Star

pt kwie 27, 2012 5:58 pm

Do 3.0 strona 194, ale to chyba nie to
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Crackletongue Zarandy Star

pt kwie 27, 2012 7:04 pm

Myślałem bardziej o książkach, które można znaleźć w Baldurze, chyba rzeczywiście tam też nic o broni królowej nie ma.

Książki, które można znaleźć w grze, to przetłumaczone fragmenty drugoedycyjnych podręczników, m.in. Lands of Intrigue właśnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość