Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lut 21, 2012 12:32 pm

Nie. Dodatkowy koszt działa tylko przy zagrywaniu karty jako cast. Fiolka ma put, więc omija dodatkowe koszta
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2012 12:33 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
luklys
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 23, 2011 9:25 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt lut 24, 2012 4:29 pm

Jeśli Heap Doll polegnie w bitwie to czy mogę uznać, że to było 'sacrifice' i usunąć kartę z cmentarza?

To samo pytanie dotyczy Offalsnout. Jeśli polegnie w bitwie to załącza się jego umiejętność i mogę powrócić jakąś kartę z cmentarza?
 
Awatar użytkownika
Lydeth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:19 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt lut 24, 2012 6:12 pm

luklys pisze:
Jeśli Heap Doll polegnie w bitwie to czy mogę uznać, że to było 'sacrifice' i usunąć kartę z cmentarza?



Nie. Możesz za to poświęcić ją po wyznaczeniu do blokowania. Wtedy blokowany krit, jeśli nie ma trample czy innych dziwnych umiejętności, nie zada obrażeń atakowanemu celowi.

luklys pisze:
To samo pytanie dotyczy Offalsnout. Jeśli polegnie w bitwie to załącza się jego umiejętność i mogę powrócić jakąś kartę z cmentarza?


Jego umiejętnością jest usuwanie poza grę karty na cmentarzu. A umiejętność ta załączy się, jeśli on polegnie w bitwie.
 
Veronese
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 07, 2012 1:24 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lut 25, 2012 10:55 pm

Witam, chciałbym upewnić się w prostej sprawie: czy tokeny to pełnoprawne kreatury? Czy jak wchodzą do gry to Leyline of Vitality zadziała?
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lut 25, 2012 11:05 pm

Veronese pisze:
Witam, chciałbym upewnić się w prostej sprawie: czy tokeny to pełnoprawne kreatury? Czy jak wchodzą do gry to Leyline of Vitality zadziała?

Tak, zadziała na tokeny kreatur tak jak na nontoken creatures.
 
Veronese
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 07, 2012 1:24 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lut 25, 2012 11:13 pm

Dzięki za info, a czy stwora w rodzaju Primordial Hydra można wrzucić do gry za pomocą Aether Viala tak żeby ten stwór nie zdechł od razu?
 
Awatar użytkownika
Lydeth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:19 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lut 25, 2012 11:57 pm

Veronese pisze:
Dzięki za info, a czy stwora w rodzaju Primordial Hydra można wrzucić do gry za pomocą Aether Viala tak żeby ten stwór nie zdechł od razu?


W sensie, o który Ci chodzi nie można tego zrobić, bo converted mana cost hydrasa to 2 dla X=0. Ale ogólnie chyba jest to możliwe. Nie jestem pewny tego, co teraz napiszę, więc niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę albo dopowie to, o czym nie wspomnę. Wydaje mi się, że jeśli masz na stole kartę taką, jak np Angelic Shield, to hydra nie zdąży spaść. Być może pomocna będzie też zdolność graft, aczkolwiek wydaje mi się, że jednak nie będzie :razz: . Ale pożytek z tego typu zagrań byłby raczej nikły, więc lepiej przyjąć, że stwór po prostu zdechnie od razu :wink:
 
Veronese
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 07, 2012 1:24 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lut 26, 2012 12:46 am

jasne :D

Ciekawi mnie jeszcze taka sprawa: przyjmijmy, że płace 1 mana by z Mutavault zrobić krita 2/2 i następnie rzucam na tego krita jakiś enchant na przykład Boar Umbra co stanie się gdy Mutavault stanie się ponownie landem, czy enchant zostanie na nim czy też spadnie z niego do grobu?
Ostatnio zmieniony ndz lut 26, 2012 10:46 pm przez Veronese, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
luklys
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 23, 2011 9:25 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn lut 27, 2012 7:14 pm

Ja mam pytanie dotyczące Orzhov Euthanist

Dokładnie chodzi mi o to zdanie: "destroy target creature that was dealt damage this turn." Moim podstawowym angielskim tłumaczę ją sobie tak: Niszczy wybraną kreaturę która zadała obrażenia w tej turze. Mi chodzi o którą turę tu się rozchodzi: poprzednią przeciwnika, moją aktualną czy następna przeciwnika?
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn lut 27, 2012 7:33 pm

Orzhov Euthanist niszczy kreaturę której zadano dmg w aktualnej, czyli w tej rundzie.
 
Veronese
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 07, 2012 1:24 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lut 28, 2012 10:45 am

Wyjaśnijcie proszę czy spell w rodzaju Lingering Souls to creature spell?
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lut 28, 2012 2:38 pm

Nie Lingering Souls jest Sorcery, czyli non creature spell. Snapcaster Mage to creature spell.
 
Veronese
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 07, 2012 1:24 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw mar 01, 2012 8:05 pm

Dzięki, mam jeszcze parę pytań:

1. Jak jest z Chillami, czy jeśli są dwa lub więcej w grze ich efekt się kumuluje?

2. Czy używając Sun Droplet można dostać tylko jeden życia na jeden upkeep czy też można zdjąć więcej counterów i dostać więcej życia? Myślę, że jeden bo inaczej byłby to chyba przepak, ale są wątpliwości więc wolę się upewnić.

3. Przyjmijmy, że płace 1 mana by z Mutavault zrobić krita 2/2 i następnie rzucam na tego krita jakiś enchant na przykład Boar Umbra co stanie się gdy Mutavault stanie się ponownie landem, czy enchant zostanie na nim czy też spadnie z niego do grobu?

4. Czy Simic Growth Chamber może zostać wprowadzone do gry jeśli nie mam na stole innych landów i nie mogę żadnego wrócić sobie na rękę?

5. Czy dual landy typu Tropical Island liczą się jako basic landy w przypadku użycia Submerge?

6. Czy Chain of Vapor może zostać skopiowany więcej niż raz?
Ostatnio zmieniony pt mar 02, 2012 8:28 pm przez Veronese, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt mar 02, 2012 10:53 pm

Veronese pisze:
Dzięki, mam jeszcze parę pytań:

1. Jak jest z Chillami, czy jeśli są dwa lub więcej w grze ich efekt się kumuluje?

Tak

Veronese pisze:
2. Czy używając Sun Droplet można dostać tylko jeden życia na jeden upkeep czy też można zdjąć więcej counterów i dostać więcej życia? Myślę, że jeden bo inaczej byłby to chyba przepak, ale są wątpliwości więc wolę się upewnić.

"You may remove a counter" - możesz zdjąć 1 counter, lub możesz nie zdejmować. Innej opcji nie ma na karcie.

Veronese pisze:
3. Przyjmijmy, że płace 1 mana by z Mutavault zrobić krita 2/2 i następnie rzucam na tego krita jakiś enchant na przykład Boar Umbra co stanie się gdy Mutavault stanie się ponownie landem, czy enchant zostanie na nim czy też spadnie z niego do grobu?

Spada do grobu jako state based effect, jak tylko enchantowany permanent przestanie być legalny.

Veronese pisze:
4. Czy Simic Growth Chamber może zostać wprowadzone do gry jeśli nie mam na stole innych landów i nie mogę żadnego wrócić sobie na rękę?

Nigdy nie ma takiej sytacji - trigger wchodzi na stos po wejściu Simic Growth Chamber do gry. Kiedy trigger zadziała masz conajmniej 1 ląd na stole: Simic Growth Chamber.


Veronese pisze:
5. Czy dual landy typu Tropical Island liczą się jako basic landy w przypadku użycia Submerge?

Submerge nie mówi nic o Basic landach.

Veronese pisze:
6. Czy Chain of Vapor może zostać skopiowany więcej niż raz?
[/quote]
Może zostać skopiowany raz - kopia ma taki sam tekst, więc może zostać skopiowane przez innego gracza.


Wszystkie twoje pytania mają w sumie tę samą odpowiedź: karty robią to, co jest na nich napisane, nic więcej, nic mniej.
 
Veronese
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 07, 2012 1:24 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob mar 03, 2012 3:31 am

Hmm... właściwie tak właśnie jest :D Dzięki.
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob mar 10, 2012 10:42 pm

hej , moje pytanie może wydawac się dziwne , ale gram tylko koleżeńsko i nie do końca rozumiem pewną kartę.
chodzi mi o Vengevine , kiedy dokładnie działa ta umiejętnośc ?
Wiem że tam jest napisane 'cast' , więc kiedy zagrywam creature spell z ręki płacąc koszt mana.
Ale czy tylko ? czy może ability działa jeszcze w innych sytuacjach ?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob mar 10, 2012 10:56 pm

Umiejętność Vengevine działa jeśli zagrasz dwa kreaturowe spelle. Nie ma odstępstwa od tej reguły, cast musi być.

Najlepiej ogarnąć to poprzez przeczytanie dodatkowych rullingów:

6/15/2010: If you cast your second creature spell in a turn and Vengevine is in your graveyard, Vengevine's second ability triggers and goes on the stack on top of it. The ability will resolve, allowing you to return Vengevine to the battlefield, before the creature spell does.

6/15/2010: Vengevine's triggered ability works only if Vengevine is already in your graveyard as you finish casting your second creature spell in a turn, and it remains there continuously until the ability resolves.

6/15/2010: Vengevine doesn't need to be in your graveyard as you start casting your second creature spell in a turn, only as you finish. This matters if you sacrifice a Vengevine on the battlefield while casting that creature spell, perhaps to pay a cost of that spell or a cost of a mana ability.

6/15/2010: Vengevine's triggered ability checks the card types of the spells you cast over the course of the entire turn, not just the ones you cast while Vengevine is in your graveyard. For example, if you cast a creature spell, then Vengevine is put into your graveyard, then you cast another creature spell, Vengevine's ability triggers.

6/15/2010: Vengevine's ability triggers only for the second creature spell you cast in a turn. It won't trigger for the third, fourth, or so on. It also doesn't matter how many noncreature spells you cast in a turn; the ability counts just the creature spells.
Ostatnio zmieniony sob mar 10, 2012 10:57 pm przez Specu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
idol85
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 21, 2012 3:57 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw mar 15, 2012 10:57 am

czy jesli chronozoa sie "rozmnozy" to jej kopie moga od razu atakowac czy tez maja tzw. summoning sickness?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw mar 15, 2012 11:56 pm

Jeśli nie kontrolujesz kreatury od początku swojego upkeepu,kreatura nie może atakowac, chyba że ma haste.
 
idol85
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 21, 2012 3:57 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt mar 16, 2012 4:54 pm

ale ona sie rozmnaza "at the beginning of your upkeep" czyli moge czy nie moge?
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt mar 16, 2012 7:04 pm

Będą miały summoning sickness, bo nie mają haste. Wejście na stół z początkiem upkeep, nie oznacza że są na stole od jego początku.
Ostatnio zmieniony pt mar 16, 2012 7:06 pm przez Ryoga, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
idol85
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 21, 2012 3:57 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt mar 16, 2012 9:31 pm

dzieki:) tak tez myslalem, ale wolalem sie upewnic
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz kwie 01, 2012 2:33 pm

pytanie : zagrywam instanta pt lightning bolt. Kolega zagrywa silence. Mój instant jest countrowany czy nie jest ?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz kwie 01, 2012 9:21 pm

Card Text :

Your opponents can't cast spells this turn. (Spells cast before this resolves are unaffected.)

Silence nie jest kontrą, więc nie może usunąć spella ze stosu. Przeciwnik nie rzuci spella dopiero po rozpatrzeniu Silence, ale caly czas może zagrywać takowe w odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt kwie 03, 2012 3:43 pm

czyli teoretycznie , dopóki nie będziemy rozpatrywac stosu , nie muszę się silencem przejmowac ?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt kwie 03, 2012 8:24 pm

Póki silence nie zostanie rozpatrzony spelle być castowane
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 26, 2012 11:39 pm

1. Czy karty na cmentarzu są pernamentami pod moją kontrolą?

2. Mam w grze Shield Sphere. Przeciwnik atakuje mnie kreaturą 1/1 i co ture moja kreatura dostaje minusowy conter. Czy gdy ją zregeneruję to będzie na powrót 0/6?

3. Czy mogę cofnąć Emrakul, the Aeons Torn na rękę przeciwnika taką kartą Æther Spellbomb?
Ostatnio zmieniony pt kwie 27, 2012 7:21 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 27, 2012 9:54 pm

Reiatsu pisze:
1. Czy karty na cmentarzu są pernamentami pod moją kontrolą?

Nie, to karty w cmentarzu. Permanenty to to, co znajduje się na battlefieldzie.

Reiatsu pisze:
2. Mam w grze Shield Sphere. Przeciwnik atakuje mnie kreaturą 1/1 i co ture moja kreatura dostaje minusowy conter. Czy gdy ją zregeneruję to będzie na powrót 0/6?

Na 99% nie, counterki zostaną - regeneracja ich nie usuwa, a same nie spadną, bo nie ma zmiany strefy.

Reiatsu pisze:
3. Czy mogę cofnąć Emrakul, the Aeons Torn na rękę przeciwnika taką kartą Æther Spellbomb?

Tak - Umiejętność Spellbomby to nie spell, a ability, a w dodatku bezkolorowe :)
 
Ranker
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 10:00 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz kwie 29, 2012 10:05 pm

Obrazek
1. Dostaję +1 życia za moje czerwone spelle czy przeciwnika też?

Obrazek
2. Dobrze rozumiem, że ten enchant podwaja wszystkie obrażenia zadane przeze mnie?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn kwie 30, 2012 2:45 pm

1. Player odnosi się do każdego gracza - czyli nie jest ważne kto zagrywa czerwony spell, ważne że jest on zagrany :)
2. Podwajany jest każdy zadany damage, nie ma tam wskazania typu 'you' :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość