Zrodzony z fantastyki

 
Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 540
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:01 pm

Muzyka do martwych ziem

śr wrz 28, 2005 12:04 pm

jestem nowym szeryfem i wiem jak przydatny jest podkład muzyczny do erpegów. I pytam tych, ktorzy sa już zaawansowani w tym systemie - jakie są najlepsze utwory do puszczenia na sesji w Dziwnym zachodzie?
 
Awatar użytkownika
meduzzzz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 9:25 am

śr wrz 28, 2005 12:15 pm

Na moich sesjach muza rodem ze spagetti westernów, czyli Ennio Morricone.
Niedawno w moje rece wpadła filmowa muza z horrorów, jeszcze nie próbowałem, ale też może być nieźle :)
 
Ramel

czw wrz 29, 2005 9:51 pm

Troche moich propozycji:

Morricone... Obowiazkowo.
Muzyka ze Spaghetti westernow - Bacalov i Nicolai. (AFAIR, jednego z nich slychac w Kill Bill).
Muzyka z gier Dead Mans Hand, Outlaws, Desperados.
Piosenki z okresu (nowe aranżacje i nie tylko)
Jak mam klimaty indianskie- Sacred Spirit.
Czasami muzyka zespolow Coffinshakers, Ghoultown i Desperados.
Muzyka z filmow:
American Outlaws
Hang 'em high
Open Range
Texas Rangers
Shanghai Noon
Young Guns 2 (Silvestro)
A jak mam przygody kanibalistyczne (Lost Angels, np) - Ravenous. Niektore kawalki sa piekne i idealnie pasuja klimatem.
Mam jeszcze zestaw na przygody bardziej straszne niz westernowe.
 
Hajdamaka

czw wrz 29, 2005 10:37 pm

Psychobilly, rockabilly, horrorpunk
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

pt wrz 30, 2005 9:33 am

Jeżeli prowadzisz DL bardziej jako horror niż western, gorąco polecam Dead Can Dance.
 
Awatar użytkownika
Escalla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 01, 2005 12:54 pm

ndz paź 02, 2005 10:47 pm

Ja polecam orginalna muzyke przygotowana przez tworcow DL'a "Weird Wailin' " jest naprawde fajna. do tego polecam muzyke z Blade'a, a nawet z Lord of the Rings, ja nawet puszcam na sesji kawałki z star wars oczywiscie te bardziej klimatyczne.
 
Awatar użytkownika
Escalla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 01, 2005 12:54 pm

ndz paź 02, 2005 10:47 pm

Ja polecam orginalna muzyke przygotowana przez tworcow DL'a "Weird Wailin' " jest naprawde fajna. do tego polecam muzyke z Blade'a, a nawet z Lord of the Rings, ja nawet puszcam na sesji kawałki z star wars oczywiscie te bardziej klimatyczne.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

ndz paź 02, 2005 11:40 pm

Oczywiście na pierwszy ogień muza z Trylogii Dolara (Za garść dolarów, Za garść dolarów więcej, Dobry zły i brzydki). Obecnie szukam muzyki do "Za garść dynamitu".

Weird Wallin' wspomniane powyżej również polecam. Tzn. sam mam od niedawna, ale po przesłuchaniu zapowiada się obiecująco.
Z gier komputerowych - Fallout (też jest pustynnie i groźnie :P), Outlaws (przyznam, ze ta muzyka bije wiele ścieżek filmowych) i Desperados (chociaż ta najmniej z trójki wymienionych).

Inna sprawa jest, gdy nie chodzi nam o muzykę dzikozachodową, a po prostu tło pasujące raczej do konwencji przygody niż do miejsca. Tutaj zazwyczaj posiłkuję się ścieżkami dźwiękowymi odbiegającymi od westernu - Twierdza, Dracula itd. taki tam mainstream muzyki na sesje.

Swoją drogą - niedawno zdobyłem składankę orientalnej muzyki ludowej (gł. japońskiej i chińskiej) i prowadziłem na jej podstawie scenariusz w Shan Fan. Pasowalo fajnie, tylko raczej proponuję znaleźć coś bez wokali, bo japońskie partie śpiewana potrafią zabrzmieć komicznie dla osób nieprzyzwyczajonych.
 
taz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 09, 2005 11:29 am

ndz lis 13, 2005 2:13 pm

Mi bardzo przypasował album MethodMan Tical z klimatem DL gdy czytałem podręczniki to leciała właśnie w tle, i bardzo mi wpasowała w klimat mrocznego DL'a, nieweim dlaczego ale byłem wtedy po dawce zielonego dymu może dlatego :P, jednak namawiam do przesłuchania albumu według mnie pasuje.
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

ndz lis 13, 2005 4:13 pm

taz, usuń fragment o zielonym dymie, zanim jakiś moderator zauważy.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz lis 13, 2005 4:17 pm

Constructor pisze:
zanim jakiś moderator zauważy.

Zauwazyl. Jeszcze jedna wzmianka o prochach, taz, i wylecisz stad szybciej, niz zdazysz o tym pomyslec.
 
Hajdamaka

pn gru 12, 2005 9:51 pm

Sam jestem wrogiem narkotykow... ale gdzie w regulaminie jest zakaz pisania o narkotykach ?? Ja takiego punktu nie znalazlem, ale moze zle szukalem. Prosilbym o skierowanie mnie do tego punktu, bo nie lubie ograniczania wolnosci wypowiedzi, jezeli nie jest to wyraznie zaznaczone w regulaminie. Admin/moderator nie moze byc udzielnym wladyka.

Pozdro i sorry, jezeli taki punkt istnieje.
 
Awatar użytkownika
Darken
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 12:00 pm

śr lut 22, 2006 5:39 pm

Polecam bardzo nietypowo.
Najpiew muzyka z Anime Trigun, ma kilka świetnych kawałków do puszczenia na sesji.
Drugie to... Jazz :P Na początek z anime Cowboy bebop który dzieje się w przyszłości, a muzyka która przebrzmiewa w tle jest nieco westernowa i często ma fajne kawałki jazzowe, które pasują do sesji.
Ale ostrzegam z eksperymenowaniem; gracze mogą nie strawić tej muzyki, która tworzy inny klimat niż zwyczajna westernowa muzyka.

Do ostrej schizy (horroru) polecam soundtrack z Gry Silent Hill, zwłaszcza z 2 częsci tej gry.
 
Awatar użytkownika
mimnih1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 6:33 pm

wt kwie 25, 2006 10:25 pm

Rownierz polecam muze z dead mans hand. Bardzo duzo ciekawych kawalkow mozna z tej gierki wybrac.
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

sob wrz 02, 2006 1:52 pm

Jeśli chodzi o konkretne soundtracki z filmów, "Silverado" Bruce'a Broughtona jest w miarę, oraz "Tombstone", nie mam pojecia czyjego autorstwa, b. fajny. A, jeszcze Chucka Mungione soundtrack do "Children Of Sanchez".

Jeśli chodzi o horror, Aghast "Hexerei im zwielicht der finsternis" jako podkład pod typowy sabat czarownic ;) oraz reszta zwyczajowo polecanych rzeczy, wybióczo Ulver, Lustmord, etc.
 
Ramel

sob wrz 02, 2006 10:14 pm

Nidhogg pisze:
"Tombstone", nie mam pojecia czyjego autorstwa


Bruce Broughton :) Dobra rzecz, choc ja jej do DL nie uzywam - jakos nie pasuje mi do sesji. Za to slucham, jak pisze przygody lub nad DLami pracuje. To i Ghoultown :)
 
Awatar użytkownika
Ragadyjczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 30, 2009 5:45 pm

Muzyka do martwych ziem

wt lis 23, 2010 4:25 pm

Puszczaj dużo country, w końcu to dziki zachód.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: Muzyka do martwych ziem

czw kwie 19, 2012 11:39 am

z rzeczy piosenkowych, nie zgranych, mocno w klimacie:

Modest Mouse - "Lonesome Crowded West" i "Moon&Antarctica". warto przesłuchać całych albumów i wybrać sobie kilka numerów
 
zigzak

Muzyka do martwych ziem

czw kwie 19, 2012 1:35 pm

 
Awatar użytkownika
Petros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt lis 01, 2011 6:21 pm

Muzyka do martwych ziem

pt kwie 20, 2012 1:28 pm

Z Ghost Ridera też parę kawałków jest ok. Tak poza tym, to polecam oficjalną muzykę do Deadlands plus OST z kultowych westernów makaroniarzy, takich jak Trylogia Sabaty, czy Trylogia Dolara.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

Muzyka do martwych ziem

wt kwie 24, 2012 2:18 pm

Tu: http://twistedpixelgames.com/wordpress/ ... kFinal.zip można znaleźć soundtrack do zabawnej gierki na Kinecta, Gunstringer. Sama gra jest bardzo deadlandowa, gramy marionetką kowboja zombie.
 
Awatar użytkownika
Petros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt lis 01, 2011 6:21 pm

Muzyka do martwych ziem

sob kwie 28, 2012 11:47 am

Call of Juarez i Call of Juarez: Bound in blood. Szczególnie z tej pierwszej.
http://www.youtube.com/watch?v=RwrED1Y6 ... DAD81A4F11
Ostatnio zmieniony sob kwie 28, 2012 11:48 am przez Petros, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości