Zrodzony z fantastyki

 
idol85
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 21, 2012 3:57 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn maja 07, 2012 5:54 pm

Treacherous Pit-Dweller
skoro ta karta ma undying? to czy jesli zginie i wroci na stol to bede ja kontrolowal czy moj przeciwnik? chodzi mi o ten zapis, ze jak wraca do gry z cmentarza to przeciwnik ja kontroluje, czy to sie troche nie kloci ze soba?
 
lost64
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt mar 15, 2011 4:53 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn maja 07, 2012 7:58 pm

Właśnie o to w tym chodzi. Ta karta jest piekielnie mocna i jeszcze undying? nie przeszkadza Ci to? :p Oczywiście, gdy ginie to idzie pod kontrolę opponenta. Taka cena zaj... wspaniałej siły i życia tej karty za niską cenę mana.
 
idol85
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 21, 2012 3:57 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn maja 07, 2012 8:03 pm

oj to moim zdaniem nie jest tego warta, wystarczy glupi lightning bolt i moj przeciwnik ma krite 5/4
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn maja 07, 2012 9:56 pm

Kreaturka jest świetnym naporowcem, a z umiejętnością można sobie poradzić na mnóstwo sposobów.
 
idol85
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 21, 2012 3:57 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt maja 08, 2012 2:22 pm

Infinite Reflection
a teraz pytanie o te karte, moge rzucic na krite przeciwnika i umiejetnosc zadziala tak? czy kopiuja sie krity wraz z enchantami, artefaktami? czy same?
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt maja 08, 2012 4:07 pm

Zadziała, a kopiujesz tylko "gołą" kreaturkę.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr maja 09, 2012 7:02 pm

1. Pithing Needle Jak dokładnie działa ta karta? Mogę np zablokować komuś Ad Nauseam ?

2. Glacial Chasm Cumulative upkeep—Pay 2 life oznacza, że co każdy mój upkeep tracę 2 life czy co upkeep o 2 life więcej niż ostatnio?

3. Czy jeśli na Isochron Scepter imprintne Brain Freeze to nadal będę miał storma?
Ostatnio zmieniony czw maja 10, 2012 6:54 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 10, 2012 2:14 pm

Reiatsu pisze:
1. Pithing Needle Jak dokładnie działa ta karta? Mogę np zablokować komuś Ad Nauseam ?


Blokuje activated abilities wybranej karty. Activated ability to taka umiejętnośc, która wymaga naszej decyzji, by zadziałała, zazwyczaj zapisywana jest jako koszt:działanie, jak np. masz to na karcie Arbor Elf. Ad nauseam nie zablokuje, bo to nie activated ability.

Reiatsu pisze:
2. Glacial Chasm Cumulative upkeep—Pay 2 life oznacza, że co każdy mój upkeep tracę 2 life czy co upkeep o 2 life więcej niż ostatnio?


Tracisz dwa punkty życia za każdy age counter na tej karcie, czyli w pierwszym upkeepie 2, potem 4, 6 i tak dalej.

Reiatsu pisze:
3. Czy jeśli na Isochron Scepter imprintne Brain Freeze to nadal będę miał storma?


Na 99% tak, choć stuprocentowej pewności nie mam. Jest tam zapisane na Scepterze, żę castujesz tę katrę, więc wydaje się logiczne, że Storm powinien zadziałać, bo jest castowany. :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 10, 2012 3:06 pm

Reiatsu pisze:
3. Czy jeśli na Isochron Scepter imprintne Brain Freeze to nadal będę miał storma?


Isochron Scepter's second ability creates a copy of the imprinted card in the Exile zone (that's where the imprinted Instant card is), then allows you to cast it without paying its mana cost.


702.37a Storm is a triggered ability that functions on the stack. "Storm" means "When you cast this spell, put a copy of it onto the stack for each other spell that was cast before it this turn. If the spell has any targets, you may choose new targets for any of the copies."


Ani rulling Storm'a ani BRain Freeze'a nie sprawdza z jakiej strefy spell ten został wycastowany. Ponieważ Isochron Scepter tworzy kopię tego spella, którą możesz castować, zależność jest spełniona i Storm zostanie rozpatrzony
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 10, 2012 8:48 pm

Po użyciu Reshape przeciwnik może mi skontrować artefact który wchodzi zaraz po?
Ostatnio zmieniony czw maja 10, 2012 9:19 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 10, 2012 8:53 pm

Skontrować artefaktu nie może, bo tenże jest kładziony od razu na pole bitwy, nie przechodzi przez stos jak podczas castowania. :)
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 10, 2012 9:19 pm

Po zapłaceniu za Reshape artefaktycznym landem można poświęcić tego landa jako dodatkowy warunek zagrania Rashape?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 10, 2012 9:25 pm

Pewnie, że tak:
dodajesz landem manę, ona idzie do poola. Z poola chwilowo nic nie znika, poświęcasz więc do kosztu ten land i wszystko gra :)
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr maja 16, 2012 9:08 pm

Mam w grze tą panią Mother of Runes. Przeciwnik atakuje mnie czerwoną kreaturą, ja deklaruję block Mother of Runes. Mogę następnie tapnąć swoją kreaturę i dać jej protekcje na red i mi ona nie zginie? Co z damagem w takim razie?
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2012 9:09 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr maja 16, 2012 9:49 pm

Tak, możesz. Protekcja spowoduje, że Matuli nie zostaną zadane żadne obrażenia, natomiast ona tamtemu stworowi je zada. Jak to z protekcją zawsze bywa :)
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob maja 19, 2012 7:01 pm

Jeżeli przeciwnik niszczy wszystkie kreatury Damnation ,to Mother of Runes zginie jeżeli w odpowiedzi dam jej protekcje na czarny? Albo jeżeli muszę poświęcić kreaturę i także dam jej protekcje na dany kolor spella?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob maja 19, 2012 8:26 pm

Protekcja działa tylko przeciw spell/abilities/damage który targetuje własnie nią. Damnation i inne globalne efekty nie targetują konkretnej kreatury, elcz battlefield, więc protekcja nie zadziała. To samo tyczy się poświęcenia. targetem np. Cruel Edict jesteś Ty, a nie kreatura.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt maja 22, 2012 6:41 am

Co jeżeli atakuję kreaturą, która ma umiejętność, że jest nieblokowalna, i użyję na niej Revenge of the Hunted?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt maja 22, 2012 8:04 am

Nikt jej nie zblokuje, bo nikt nie może.

all creatures ABLE TO BLOCK IT this turn do so.
Żadna kreatura nie jest upoważniona do blokowania tych, które nie mogą być blokowane :)
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 24, 2012 12:14 am

1. Mam na cmentarzu artefaktyczną kreaturę. Na polu Great Furnace i Goblin Welder który wszedł do gry w poprzedniej mojej turze. Czy po skorzystaniu z umiejętności Weldera i zamianie miejscami Landa i atr. kreatury, wejdzie ona do gry z sicknessem?

2. Poświęcając jego samego: Bosh, Iron Golem strzelę za 8?

3. Snow-Covered Mountain i inne tego typu, to basic landy?
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2012 7:40 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 24, 2012 2:41 pm

Ad1 Zagranie jest legalne, ale kreatura ma sicknessa, chyba że ma haste.
Ad2 Możesz
Ad3. Snow Covered land jest basic landem, z tym że daje snow manę (wykorzystywaną do aktywowania niektórych umiejętności w bloku Ice Age)
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt maja 25, 2012 12:24 am

Czy można podmienić Goblin Welder'em tego pana Sphinx of the Steel Wind z cmentarza do gry? Wydaje mi się, że można, ale nie mam pewności ze względu na tą red protekcje.
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2012 12:25 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt maja 25, 2012 8:48 am

Oczywiście że można. Kreatura posiada protekcję tylko jeśli jest permamentem, czyli leży na stole. W każdej innej strefie ta umiejętność nie istnieje.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz maja 27, 2012 10:57 am

1. Jak działa "suspended card"? Na tym przykładzie Fury Charm

2. Zagrałem 10 spelli, nastepnie używam Brain Freeze. Przeciwnik w odpowiedzi używa counterspella. Rozumiem, że contruje tylko pierwszy brain freeze, a pozostałe 10 kopii wchodzi w niego tak?
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2012 2:45 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz maja 27, 2012 10:17 pm

Ad1 Suspended Card jest kartą która nie znajduje się w żadnej strefie. Po zapłaceniu kosztu suspended, co turę ściąga się counterki. kiedy ściągnie się ostatni counterek karta wchodzi na battlefield. Karty typu fury charm modyfikują ilość suspend counterków na suspendowanej karcie.

Ad2. Counterspell skontruje jedną kopię brain freeze'a Żeby skontrować wszystkie, trzeba skontrować umiejętność Storm - np. przy pomocy Stifle
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn maja 28, 2012 12:22 am

Przedstawie pewien schemat, moje pytanie dotyczy tego czy jest on całkowicie legalny.

Mam w grze 4x Goblin Welder bez sicknessa. Wystawiam w tej turze Great Furnace, a darksteel citadel mam na cmentarzu. Tapuję Furnace dla RED many, podmieniam go jednym goblinem z Citadelą i ona wchodzi odtapowana do gry. Potem tapuję Citadelę dla many i podmieniam go kolejnym goblinem za Furnace. Furnace wchodzi odtapowany do gry i znów go używam dla RED mana. Powtarzam to do momentu, gdy wszystkie gobliny sa stapowane i mam około 5 many w poolu oraz stapowanego landa :D
Ostatnio zmieniony pn maja 28, 2012 12:23 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn maja 28, 2012 11:58 am

Tak to działa i jest legalne.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt maja 29, 2012 7:45 am

A legalnym jest zamiana Goblin Welderem artefaktycznego tokena będącego w grze na artefakt na cmentarzu? Wydaje mi się, że nie można, ale pewności nie mam :razz:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt maja 29, 2012 9:58 am

Jak najbardziej można, ale token znika bezpowrotnie po takiej wymianie. Jak by nie było, jest przenoszony na grave, a że reguły gry go w tym momencie niszczą, jest to zupełnie inna sprawa.

PS. Własnie dlatego Welder kosztuje 30-40zł :)
Ostatnio zmieniony wt maja 29, 2012 9:59 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt cze 01, 2012 10:18 pm

1. Można użyć zdolności planeswalkera zaraz po jego zagraniu?

2. Czy mountain kiedy znajduje się w library jest red koloru i odpowiednio pozostałe rodzaje basic ladnów? Mam tutaj na uwadze ability Grindstone przy mono kolorowych deckach

3. a) Czy podczas zawodów MTG, można się saidować tylko raz podczas wszystkich meczy z jednym graczem? Widziałem, że po pierwszym pojedynku każdy z graczy zazwyczaj się saiduje, ale nigdy nie zauważyłem żeby odbywało się to po zakończeniu drugiego starcia przy stanie 1:1. Stąd pytanie.
b) Czy gdy bazowo mam w decku 60 kart, to mogę potem sadiując się dobrać np 5 kolejnych i mieć ich 65? Albo na odwtót, gdy mam bazowo 65, to odłożyć 5 i zagrać z 60cioma.

4. Nie rozumiem drugiego abilita tej katy Grafdigger's Cage. Byłbym wdzięczny za przykład. Domyślam sie, że to chodzi o to, że żaden gracz nie może celowo zagrywać kart w cmentarz ani w bibliotekę..

5. Czy counterspell kontruje także zdolność replicate? Shattering Spree. Bo w przypadku storma nie kontruje storma, a tutaj nie wiem :)
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2012 8:47 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość