Zrodzony z fantastyki

 
stelker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 7:01 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

czw paź 20, 2011 5:28 pm

Ostatnio coraz częściej idąc ulicą widzi się a raczej słyszy gości słuchających muzyki na głośnikach w telefonie i co ciekawe 90% takich osób to 16-18 lat słuchające rapu . Szczerze mówiąc dość to irytujące że wszyscy wkoło muszą tego słucha tego co ten gość choć to nie problem załtwic sobie słuchawki do telefonu . Co o tym zjawisku myślicie mnie mocno irytuje
Ostatnio zmieniony czw paź 20, 2011 5:29 pm przez stelker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

czw paź 20, 2011 6:13 pm

Ba, nierzadko nawet słuchawki nie chronią otoczenia przed obcowaniem z gustem muzycznym słuchacza. Ja się zastanawiam, czy wcześniej ogłuchną, czy wcześniej im się mózg zlasuje od wibracji.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

czw paź 20, 2011 9:09 pm

Tak po prawdzie, to głośne słuchanie muzyki było w modzie parę lat temu - teraz ja nie spotykam się z takim zjawiskiem, bo każdy, kogo widzę, ma słuchawki na uszach i, zwłaszcza w autobusie czy pociągu, przy hałasie silnika czy stukocie kół, nie słychać tego co mu tam gra.
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

czw paź 20, 2011 11:35 pm

Ja często spotykam się jak wyżej - to jest ma słuchawki, a i tak słuchać jak gra. Już nie mówiąc o tym, że techno grane na całą ulicę z samochodu stojącego pod domem w środku nocy też nie należy do rzadkości (niestety, naprzeciw domu mam parking).
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

pt paź 21, 2011 3:12 pm

Akurat techno lecące z samochodu w rytmie łupania kamieni ("umc, umc") to jest niestety prawda, zwłaszcza puszczane przez szczeniaków w wypasionych brykach kupionych im przez starych. Ale też jest tego zjawiska, moim zdaniem, znacznie mniej niż jeszcze parę lat temu.
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

pt paź 21, 2011 6:14 pm

Hmm, akurat w mojej okolicy to są w znacznej mierze owszem młodzi ludzie, ale nie jakieś maminsynki tylko chłopy na schwał - bryki mają kupione nie przez starych, a za własnoręcznie ukradzione pieniądze (podobnie jak same bryki).
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

pt paź 21, 2011 6:16 pm

Czyli innymi słowy są to pracujący uczciwie i w pocie czoła złodzieje :wink:
 
Awatar użytkownika
krokodylek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 19, 2012 7:52 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

pn maja 28, 2012 3:30 am

Hmm samo słuchanie muzyki na głośniku telefonu jest irytujące.. Ciężko określić czemu to robią,ale pewnie cytując starsze kobiety (słuchające RM):
jakiej muzyki on słucha..za dużo się naoglądał teledysków...
:D
z samochodu techniawka grana jest masakra. Aż się nóż w kieszeni otwiera od dłuższego słuchania takowej muzyki. Ciekawe co by powiedzieli jakby zaczęli słuchać naszej muzyki:P
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

Re: Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

pn maja 28, 2012 7:08 am

A ja powiem, że zwyczajnie moda, kołem się toczy. To pamięta lata 80-te z filmów hamerykańskich to zna takie zjawisko http://www.youtube.com/watch?v=Gr82dZpCr48 (uprzejmie proszę o nie czepianie się Volkan w autobusie, bo nie o tym jest temat). Nam na szczęści Żelazna Kurtyna tego oszczędziła, z racji braku boomboxów.
Z tego jasno widać, że ta "zbuntowana młodzież" nie jest w stanie wymyślić nic nowego i odgrzewa stare kotlety.
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

pn maja 28, 2012 12:07 pm

To nie jest przejaw buntu, tylko przejaw totalnego ignorowania innych ludzi.
z samochodu techniawka grana jest masakra. Aż się nóż w kieszeni otwiera od dłuższego słuchania takowej muzyki. Ciekawe co by powiedzieli jakby zaczęli słuchać naszej muzyki:P

Mnie wkurza głośne słuchanie KAŻDEJ muzyki. Co prawda, najczęściej osoby, które to robią, słuchają techno albo hip-hopu, ale nie o to chodzi.

Jak już pisałem, ostatnio jest też coś takiego, że owszem, ktoś ma słuchawki, ale muzyka leci tak głośno, że i tak słychać np. w całym pociągu. W sumie to powinienem się cieszyć - takie osoby chyba szybko ogłuchną (albo im się mózg zlasuje).
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Re: Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

pn maja 28, 2012 2:21 pm

Gedeon pisze:
W sumie to powinienem się cieszyć - takie osoby chyba szybko ogłuchną (albo im się mózg zlasuje).
Króktowzrocznie. Jak ogłuchną, to podgłośnią jeszcze bardziej.
 
Gedeon

Re: Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

pn maja 28, 2012 3:26 pm

I jeszcze bardziej ogłuchną.
Nie miałem na myśli ,,Dzięki temu, że ogłuchną, przestaną słuchać głośno muzyki" tylko ,,Dzięki temu, że ogłuchną, osłabią swoją pozycję ewolucyjną". Czy jak to tam nazwać. :razz:
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

czw maja 31, 2012 3:21 pm

Wiesz, zachowanie ciągłości gatunku zapewnia się raczej innymi, równie istotnymi narządami.
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

czw maja 31, 2012 7:00 pm

Ale największe szanse na użycie narządów mają osobniki posiadające pewne pozytywne cechy, wśród których nienaruszone zmysły mogą się zaliczać :D

Poza tym, nie do końca chodziło mi o rozmnażanie, dlatego pisałem o ,,ewolucji" w cudzysłowie.
No akurat mnie osobiście przekazanie genów nie interesuje. Chodziło mi bardziej o to, ze głusi ludzie będą na straconej pozycji (czy po prostu gorszej). To jakbym się cieszył, że ludzie nie uprawiają sportów, bo dzięki temu nie będzie zbyt wielu sprawniejszych ode mnie itd.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Re: Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

czw maja 31, 2012 7:06 pm

Gedeon pisze:
No akurat mnie osobiście przekazanie genów nie interesuje.

A tych co słuchają głośno muzyki - tak.
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

wt cze 05, 2012 11:10 pm

Noż mi nie chodzi o wyścig do przekazania genów, tylko wyścig szczurów :D Ciężko, żebym z nimi konkurował w dziedzinie, w której nie chcę podjąć żadnych kroków.
Ostatnio zmieniony wt cze 05, 2012 11:13 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

wt cze 05, 2012 11:36 pm

I własnie dlatego Ewolucja promuje ich, a nie ciebie. QED
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

śr cze 06, 2012 6:30 pm

O matko...
Zrozum człowieku. Nie chodziło mi o to, że łatwiej mi się będzie rozmnożyć, niż im, bo są głusi, tylko o to, że jak będą głusi, to będą w stosunku do mnie upośledzeni w innych dziedzinach życia niż seksualność (czyli tych, które mnie osobiście interesują). Wykreśl słowo ,,ewolucja", wali mnie ewolucja, wali mnie dobór naturalny, moim marzeniem jest, żeby moje geny nie przetrwały dłużej niż ja, wali mnie, że geny głośnosłuchaczy przetrwają, ale fajnie jest mieć satysfakcję, że masz słuch lepszy od innych i może to kiedyś w czymś pomóc (np. w sytuacji zagrożenia życia). ŁAPIESZ? Więc żadne QED, bo udowadniasz coś, do czego ja się w ogóle nie odnoszę.
Nie wiem, czy ja nie potrafię żartować, czy specjalnie chcesz spalić żart zmuszając mnie do pisania kilku stron tłumaczeń :wink:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Re: Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

śr cze 06, 2012 8:08 pm

Gedeon pisze:
I jeszcze bardziej ogłuchną.
Nie miałem na myśli ,,Dzięki temu, że ogłuchną, przestaną słuchać głośno muzyki" tylko ,,Dzięki temu, że ogłuchną, osłabią swoją pozycję ewolucyjną". Czy jak to tam nazwać. :razz:


Pozwoliłem sobie wytłuszczyć poczynioną przez ciebie tezę, którą zresztą, jak pewnie zaobserwowałeś, pozwoliłeś sobie doprecyzować do właśnie takiej wymowy. Dlaczego zatem zaprzeczasz sam sobie, najpierw wytykając im słabszą pozycję ewolucyjną, kilka postów potem postulując, że rzeczony aspekt nie jest dla ciebie interesujący i wcale się nim nie interesujesz.

Również w swoim ostatnim poście z jednej strony podważasz wagę doboru naturalnego, aby nim akapit się skończy ponownie postulować swoją wyższość na tym polu nad obiektami naszych rozważań.

Wynika z tego, że próbujesz wykazać, że posiadasz nad tymi osobnikami przewagę na polu przystosowania, podczas gdy z twoich dywagacji wynika, że jest dokładnie na odwrót. Boleję nad przyszłością pełną słuchających muzyki z komórek gimnazjalistów, w której nie będzie ani jednego Gedeona, gdyż pomimo dobrego słuchu zabrakło mu podstawowego mechanizmu przystosowawczego, popędu płciowego. :P








Trolling is a art.
Quite Easily Done :D
Ostatnio zmieniony śr cze 06, 2012 8:09 pm przez gacoperz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

sob cze 09, 2012 1:19 am

Pozwoliłem sobie wytłuszczyć poczynioną przez ciebie tezę, którą zresztą, jak pewnie zaobserwowałeś, pozwoliłeś sobie doprecyzować do właśnie takiej wymowy. Dlaczego zatem zaprzeczasz sam sobie, najpierw wytykając im słabszą pozycję ewolucyjną, kilka postów potem postulując, że rzeczony aspekt nie jest dla ciebie interesujący i wcale się nim nie interesujesz.


Ok, ale przecież już w następnym poście napisałem
Poza tym, nie do końca chodziło mi o rozmnażanie, dlatego pisałem o ,,ewolucji" w cudzysłowie.

I dalej wyjaśniłem o co chodzi.

Wynika z tego, że próbujesz wykazać, że posiadasz nad tymi osobnikami przewagę na polu przystosowania, podczas gdy z twoich dywagacji wynika, że jest dokładnie na odwrót.

Ale nie przystosowania do rozmnażania, tylko do setek innych rzeczy związanych z dobrym słuchem.
Na przykład możliwe, że w czasie rozmowy o pracę tamten nie dosłyszy pytań szefa, będzie o wszytko dopytywać, szef uzna, że jest niekumaty, nie pracy jemu, tylko mi. :razz:

Boleję nad przyszłością pełną słuchających muzyki z komórek gimnazjalistów, w której nie będzie ani jednego Gedeona, gdyż pomimo dobrego słuchu zabrakło mu podstawowego mechanizmu przystosowawczego, popędu płciowego.

Po raz kolejny nadintepretujesz i przypisujesz mi tezy, których nie wypowiedziałem :D

Poza tym - w zasadzie dlaczego popęd płciowy ma być ,,podstawowym przystosowaniem"? Jest podstawowym przystosowaniem, jeżeli Twoim celem jest ,,przetrwanie genów". Ale jeśli stawiasz sobie jakiś inny cel, może okazać się bezużyteczny. Ja np. uważam że dla dobra społeczeństwa powinienem wyeliminować swoje geny z tej tam puli (zapewne stosuję nieprawidłową terminologię). Bo niby dlaczego miałoby mi zależeć na spłodzeniu pomiotu podobnego do mnie? Nie zależy mi na przetrwaniu moich genów, natomiast zależy mi np. na przetrwaniu narodu, dlatego chętnie zgodziłbym się płacić podatek od bezdzietności, z którego finansowana byłaby polityka prorodzinna.

To już offtop, ale to Ty się uparłeś, żeby brnąć w ten temat, zamiast zaakceptować kilkukrotne tłumaczenia, że ,,nie o to chodziło".
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

sob cze 09, 2012 8:16 am

W takim razie pozwolę ci trwać, w twoim, błędnym, mniemaniu. :P
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

sob cze 09, 2012 5:33 pm

W jakim mniemaniu? I dlaczego miałoby być błędne?
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2012 5:33 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Heos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 11:53 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

sob cze 09, 2012 8:28 pm

Pozwolę zupełnie zlać tę poboczną przepychanko obrażankę i wrócę do samego tematu.

Tak, całkiem drażni mnie widok i dźwięk niewyedukowanych pierwotniaków chcących całemu światu pokazać jacy to są zajefajni, jakiej muzyki słuchają i jak wszystko mają gdzieś nikogo się nie bojąc.
Kiedy jestem sam to kij im w oko, założę swoje słuchawki i nie dochodzą do mnie ich odgłosy godowe. Gorzej kiedy jestem z kimś i utrudnia to zwykłą rozmowę lub zwyczajnie ją obrzydza. Niestety zazwyczaj zwracanie takiemu błędowi ewolucji uwagi mija się z celem a przemocy, o ile sami nie poproszą, staram się nie stosować.
Pozostaje jakiś (zależy od miejsca) organ służby publicznej, wtedy paradoksalnie najczęściej to działa.
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

sob cze 09, 2012 8:46 pm

Niestety zazwyczaj zwracanie takiemu błędowi ewolucji uwagi mija się z celem a przemocy, o ile sami nie poproszą, staram się nie stosować.

No jakbyś pierwszy zaczął bić człowieka, to byłoby na Ciebie.
 
Awatar użytkownika
Heos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 11:53 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

ndz cze 10, 2012 9:57 am

No jakbyś pierwszy zaczął bić człowieka, to byłoby na Ciebie.

Tak, co jest też całkiem ciekawe. Zastanawiam się czy prawo w takim wypadku nie robi im samym krzywdy. Jakby starym sposobem raz i drugi dostał w pysk za takie zachowanie to może by zrozumiał.

Z drugiej strony teraz zacząłem się zastanawiać czy bezwzględnie patrząc oni nie łamią prawa? Przecież na publiczne odtwarzanie objętych licencja utworów trzeba mieć jakieś pozwolenie.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

wt cze 12, 2012 11:55 pm

Ostatnio widzę w sklepie często kolesia: ~2m, ~120kg, tatuaże, zbolała mina i Rychu Peja z głośnika telefonu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale facet nie wyłącza Rysia nawet jak podchodzi do kasy. I tak oboje z panią go obsługującą muszą przekrzykiwać poznańskiego rapera.
Swojego czasu stałym scenariuszem, jak jechałem do znajomych "za miasto" byli autobusowi DJ'eje umilający wszystkim użytkownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji jazdę setami z najlepszych wiejskich dyskotek. Ale tak miałem tylko na jednej trasie.
Trochę mnie to dziwi, bo ja raczej nie byłbym zadowolony, jakby cały autobus wiedział czego tam sobie słucham.
Inna sprawa, że są rzeczy, które mnie trochę bardziej irytują kiedy się przemieszczam przy mieście.
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

śr cze 13, 2012 9:31 pm

I tak oboje z panią go obsługującą muszą przekrzykiwać poznańskiego rapera.

Dla niego to akurat nic, tego osobniki z reguły porozumiewają się jedynie krzykiem (z reguły ochrypłym). To też element lansu ,,drę mordę, bo mogę i nikt mi nic nie zrobi".

Trochę mnie to dziwi, bo ja raczej nie byłbym zadowolony, jakby cały autobus wiedział czego tam sobie słucham.

No bo to jest lans. Oni to robią właśnie dlatego, że wiedzą, ze to ludziom przeszkadza. Cieszy ich, że robią coś, co wszytkich wkurza, ale każdy się boi zwrócić uwagę.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Re: Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

śr cze 13, 2012 9:42 pm

Gedeon pisze:
Trochę mnie to dziwi, bo ja raczej nie byłbym zadowolony, jakby cały autobus wiedział czego tam sobie słucham.

No bo to jest lans. Oni to robią właśnie dlatego, że wiedzą, ze to ludziom przeszkadza. Cieszy ich, że robią coś, co wszytkich wkurza, ale każdy się boi zwrócić uwagę.

Wiesz jak to jest. Spuścisz łomot bydlęciu, a za człowieka cię będą sądzić. Ciekawe czy wiedza, że budzą co najwyżej politowanie. Jakby nie patrzeć głośniki telefonów komórkowych są niezwykle kiepskiej jakości, jeśli idzie o słuchanie muzyki. Sam fakt używania ich w tym celu świadczy co najwyżej o braku gustu lub słuchu muzycznego u użytkownika.
 
Gedeon

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

śr cze 13, 2012 11:15 pm

Wiesz jak to jest. Spuścisz łomot bydlęciu, a za człowieka cię będą sądzić.

U mnie w okolicy jest lepiej.
Spuścisz łomot bydlęciu, a następnego dnia reszta stada w liczbie kilku sztuk przyjdzie wyciągnąć Cię z domu i spuścić kontrłomot.
Sam fakt używania ich w tym celu świadczy co najwyżej o braku gustu lub słuchu muzycznego u użytkownika.

Daj spokój, po co słuchać z jakiegoś pedalskiego ustrojstwa, jak można z własnoręcznie, uczciwie skradzionej komórki.
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Słuchanie muzyki na głośnikach w telefonie

wt cze 19, 2012 1:55 pm

Mnie to nie przeszkadza, jak dlugo sluchaja muzyki przez sluchawki jest ok, nie znosze natomiast jak niektorzy kierowcy jezdza przy otwartych oknach z wlaczona na ful muzyka, to dopiero jest wkurzajace!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości