Zrodzony z fantastyki

 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Star wars system, które lepsze?

pt lut 24, 2012 10:49 am

Witam, z góry przepraszam jeżeli temat nie znajduje się w odpowiednim dziale, ale nie wiedziałem jaki dział jest odpowiedni.

Problem polega na tym ,że chciałbym zagrać w jakiś role playing oparty na świecie gwiezdnych wojen. Ale za bardzo nie śledziłem edycji i wydań takich gier? Czy możecie zaproponować którąś z edycji, jaka z nich wydaje się wam najlepsza, i najciekawsza?
:)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Star wars system, które lepsze?

pt lut 24, 2012 1:31 pm

Star Wars d6 - uważam, że jest najlepszy i najłatwiej uzyskać w nim "ducha" SW.

Jeśli chcesz grać na mechanice d20, to Revised Edition będzie najlepsze.
 
zigzak

Star wars system, które lepsze?

pt lut 24, 2012 2:09 pm

Najfajniejsza jest chyba West End Games czyli star wars d6 - dwie edycje i revised do drugiej edycji. Do tego masz Savage Worlds Star Wars, ktorych pewnie Malaggar nie lubi, ale ktore sa za darmo - i bardzo profesjonalne. Zajrzyj na mojego bloga http://konwenty.polter.pl/zigzak,blog.html?13137 tam masz informacje gdzie znaleźć najfajniejsza wg mnie wersję opartą na d6 (sa rowniez inne, oparte na d20)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Star wars system, które lepsze?

pt lut 24, 2012 2:18 pm

Zigzaku, nie wiem, czy nie lubię, bo ich nie widziałem, a z systemów SW wystarczy mi stary d6.
 
zigzak

Star wars system, które lepsze?

pt lut 24, 2012 5:53 pm

Ale to Savage Worlds :)
Natomiast sam setting dobrze zrobiony, choc brakuje mu fluffu - samo mięcho starwasowe.
No i jego najwieksza zaletą jest to, ze jest latwiej dostepny.
Sam mam WEGowską drugą edycję od paru dni na wlasnosc, gralem w to kiedys i bardzo soboe chwalilem. Ale jest dzis trudna do dostania.
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Star wars system, które lepsze?

śr lut 29, 2012 8:20 am

True, D6, a najlepiej 2. edycja (ta z Vaderem na okładce) to coś, co tygryski lubią najbardziej. System był pisany pod starą trylogię w starych dobrych czasach, Cade Dailes jeśli szukasz możliwości grania po ciemnej stronie, czy balansu postaci - sorry to nie tutaj. Weź SAGĘ ;-)
D6 to stare dobre starwarsy z bohaterszczyzną, heroicznymi akcjami i wymiatającymi ponad wszystkich Jedi.
 
zigzak

Star wars system, które lepsze?

śr lut 29, 2012 10:19 am

Revised 2 ed jest jeszcze milsza. :)

Ale akurat mechanika Savage Worlds całkiem dobrze się sprawdza w konwencji starwarsowej. Zwlaszcza ta wesja ktorą podalem wyżej w linku. Choc troche bieda jesli chodzi o wlaki kosmiczne. Chyba zeby poprzerabiac na Savage Space.
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Star wars system, które lepsze?

czw mar 01, 2012 11:00 am

Każdy chwali co posiada... ale mnie osobiście odstrasza strona wizualna edycji 2.5. Zdjęcia z filmu: OK. Ale ilustracje na modłę wczesne D&D 3 to zdecydowanie nie ta bajka.
Do tego ten podwójny próg "ranny"... IMO niepotrzebne.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Star wars system, które lepsze?

pt mar 02, 2012 9:31 am

Srsly? Revised?

d6 wiadomo - to swego rodzaju klasyk, ale dla mnie osobiście już bardziej do postawienia na półkę w ramach kolekcji.

Ale z nowszych - Saga only. Wydaje mi się znacznie lepsza niż Revised, zasady jakieś takie normalniejsze są. ;)
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Star wars system, które lepsze?

pt mar 02, 2012 10:28 am

Jak dla mnie SAGA jest mechanicznie zbyt powolna w stosunku do D6, zbyt skomplikowana (też w stosunku do D6), aby być dobrym systemem do prowadzenia Star Wars.
No i ten wszędobylski balans klas... ble.
Za to chwali się, że w porównaniu do pierwszych Star Wars d20 to niebo i ziemia. Faktycznie, jeśli idzie o nowe SW, to najpierw SAGA, a potem długo, długo nic.
 
zigzak

Star wars system, które lepsze?

pt mar 02, 2012 11:18 am

no tu to bym się kłócił, bo savadżowe Star Wars jest naprawdę klasa. ale to dlatego ze ja Hasbro i ich gier nie lubię :)
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Star wars system, które lepsze?

wt mar 06, 2012 12:31 pm

Nie czytałem, przyznam się bez bicia. Mówiłem tylko o oficjalnych produktach, a Savage STAR WARS nie jest takim. Ale kto wie, może i jest dobry :)
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Star wars system, które lepsze?

wt mar 06, 2012 3:58 pm

wow :D dzięki wszystkim za tak wyczerpujące informacje, nie ukrywam, że wychowałem się na D&D 3.0 i 3.5 , czyli bardziej nakłania mnie system d20, ale ciekawy jestem czy d6 by mi przygustowało, bo chyba ciężko jest przejść z d20 na d6 ?
 
zigzak

Star wars system, które lepsze?

wt mar 06, 2012 5:10 pm

Odetchniesz z ulgą po porzuceniu d20 :)
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Star wars system, które lepsze?

śr mar 07, 2012 11:39 am

D6 jest mechaniką wspierającą filmowe akcje i przede wszystkim bardzo prostą. Szybką i nie wymagającą podręcznika jako podpórki... poza jednym czy dwoma błędami popełnionymi np. przy okazji ruchu, głównie pilotażu. Ale D&D 3.5 też cierpi dokładnie na tą samą przypadłość w tym przypadku każąc testować każdy ruch czy wspinaczkę z nadmierną szczegółowością.
Ale wystarczy w walce z "testu na każdy ruch" przejść na "test na rundę" albo kiedy jest możliwość "test na obszar" (co zresztą sam podręcznik sugeruje przy dalszych podróżach) - i da się żyć.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Star wars system, które lepsze?

śr mar 07, 2012 12:07 pm

Eee? Jak dnd każe testować każdy ruch
Owszem, saga jest zbyt statyczna, ale...
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Star wars system, które lepsze?

śr mar 07, 2012 12:26 pm

Poczytaj zasady testów umiejętności "wspinaczka" oraz "pływanie". W skrócie: jeden udany test to poruszenie się o kilka m i koniec rundy.
A teraz rozegraj przepłynięcie postacią jeziora :-)

W SW D6 podobny kwiatek jest przy pojazdach.
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Star wars system, które lepsze?

czw mar 08, 2012 8:15 pm

gdzieś jednak musi być taki kwiatek :D nie każdy system jest idealny :D
ale przyznam że znając dobrze zasady d&d nie mam problemów z ogarnianiem tego, przyznam że nigdy nie dotykałem się do d6 ale jeżeli mówicie że bardziej płynny jest- i jest więcej akcji w nim to spoko zobaczę :P
już widziałem ten sw d20 i bardzo ale to bardzo przypomina naszego d&d 3.5 :D
 
zigzak

Star wars system, które lepsze?

czw mar 08, 2012 9:35 pm

Tylko że z d6 będziesz mial problem z dostaniem tego. Shaman ci dynda tym przed nosem, ale dostać je dziś nie łatwo.
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Star wars system, które lepsze?

pt mar 09, 2012 5:02 pm

Tobie się udało :P
Nie słuchaj zigzaka, może na allegro ciężko znaleźć podstawki do d6, ale na allegro świat się nie kończy. Polecam ebay. Ot, np.: niebieski vaderek, na oko w naprawdę zacnym stanie: http://www.ebay.pl/itm/Star-Wars-D6-RPG ... 674wt_1139
Ostatnio zmieniony pt mar 09, 2012 5:03 pm przez shaman_tm, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
cade dailes
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 27, 2011 4:38 pm

Re: Star wars system, które lepsze?

sob mar 10, 2012 10:05 am

:D ładnie wygląda, naprawdę, kto wie może i bym się skusił :) ale nie mam za bardzo z kim grać, mało kto lubi roleplaying, a jeszcze na dodatek w świecie SW w którym to ja się zatraciłem :mrgreen:

"dwóch ich powinno być nie mniej nie więcej"...ciekawe czy to się tyczy też gry w papierówkę :P
 
zigzak

Star wars system, które lepsze?

pn mar 12, 2012 10:49 pm

Ha, wczoraj trafiłem swoimi długimi łapkami na niebieskiego vadera i już leży na mojej półeczce :)

I to wcale nie ten z Ebaya :P

Coś wam załatwic? :) Chyba założe dom marszandzki
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Star wars system, które lepsze?

śr mar 14, 2012 8:25 am

Ja dzięki, mam co trzeba ;)
 
Awatar użytkownika
atomowyturysta
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 18, 2011 2:00 pm

Star wars system, które lepsze?

sob cze 02, 2012 2:24 am

Spedziłem kilka lat grając i prowadząc d6 i było swietnie. nawet grałem w kampanii która była prawie jak "Force Unleashed" tyle że 3 lata przed powstaniem tamtej gry... Ale co ja to miałem? Aha. D6 było sympatyczna mechanika ale mimo wszystko miała sporo wad i na dobra sprawę te filmowe akcje nie wychodziły tak filmowo. Wg zasad pierwsze starcie Vadera z Lukiem powinno sie juz po pierwszej akcji skończyc się tak: "Tato! Pojebało cię!? Moje reka! Co ja zrobie bez reki!!???". Wina mechaniki opartej na garsciach kości. Od roku studiuje SW d20 i coraz bardziej mi sie podoba. Mechanika d20 nie jest taka straszna. Dałem jej szanse przy d20Modern i chętnie dam w SW. Ale nie ma z kim grac:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość