Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

[3ed] Klan Pająka

pn wrz 22, 2008 8:50 am

Witam

Jako, że ciemnogród zagościł w moim dojo i nie miałem styczności z 3ed (jedyne co zamierzam przejrzeć to mechanika i tworzenie postaci, bo Uszaty mi kazał :P ) to mam pytanie, co to ten klan pająka? Pewnie są też inne, nowe, ciekawe, ale jakoś grafiki, mon pająków mnie urzekł. Zatem co to za ustrojstwo, co o tym wiecie? Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś zaspokoiłby moją ciekawość

Pozdrawiam, MorfiQ
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

0815

wt wrz 23, 2008 11:33 pm

Hi.

Klan Pająka to samoogłoszony wielki klan bazujący w Krainach Cienia. Jak inne wielkie klany jego członkowie uznawają jednego z wielkich kami za ojca ich klanu. Tutaj jest to Fu Leng. Główna rodzina Pająka to Daigotsu, którzy wystawiają bushi oraz dyplomatów. Rodzina Chuda dodaje swoje praktyki Maho a rodzina Goju szkoli dobrych zabójców ninja. Klan Pająka nie jest oczywiście wszędzie mile widziany. Inne wielkie klany uważają samą jego egzystencję za obrazę. Innymi słowy klan Pająka to zorganizowane Krainy Cienia z włansnymi tradycjami, jednostkami i własną historią.
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

śr wrz 24, 2008 9:39 am

Domo Arigato kabuki joe-san (mam nadzieję, że nie zostanę za to "-san" zlinczowany :P)

W sumie pomysł fajny, bardzo mi się podoba, choć to chyba mało grywalny klan. Gracz z tego klanu nie wpasuje się do żadnej drużyny międzyklanowej.

Czy reszta klanów nie próbuje zniszczyć klanu pająka? Bo to w sumie takie dziwne (słyszałem, że storylinia 3ed. ogólnie czasem bywa dziwna :P), że ludzie, który uważają się za potomków Fu Lenga hasają po Rokuganie. Na moje oko to powinna się odbyć na nich wielka krucjata :P Choć byłoby mi ich szkoda, bo zawsze lubiłem zuoli ;)
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

śr wrz 24, 2008 8:32 pm

Hi.

Moim zdaniem drużyny międzyklanowe są nie za bardzo grywalne. Co do klanu Pająka to podszywają się oni pod różne inne klany lub roninów. Szczególnie efektywni są roninowie (klanu Pająka), którzy dostają się na różnorakie dwory zimowe. Z jednej strony są oni jako roninowie celem ataków i obraz z drugiej strony są trochę egzotycznym dodatkiem, solą w zupie, dworów. Ronin/Pająk dyplomat jest oczywiście bardzo dokładnie przygotowany i operuje z informantami Goju oraz całą siatką wywiadowczą. Klan Pająka to świetny pomysł na zdrajcę w środku grupy.
Inne klany próbują oczywiście ich zniszczyć, ale podbój całych Krain Cienia to nie małe zadanie......

Oyasumi
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

śr wrz 24, 2008 9:30 pm

MorfiQ pisze:
jedyne co zamierzam przejrzeć to mechanika i tworzenie postaci, bo Uszaty mi kazał

Nie no, nie rób ze mnie faszysty :razz:

Poza tym wszystkim co kabuki joe napisał można dodać, że pająkowi roninowie pomagają chłopom i prostemu ludowi w różnych problemach przez co zyskują ich sympatię godząc w prestiż klanu na którego ziemi sytuacja miała miejsce. Ale to jako ciekawostka gdzieśtam zasłyszana.

Szacunkowo (własne spostrzeżenia) koło 3/4 graczy RPG uważa cały ten klan za chory pomysł. No ale karcianka swoje :(
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

0815

śr wrz 24, 2008 9:51 pm

Uszaty pisze:
że pająkowi roninowie pomagają chłopom i prostemu ludowi w różnych problemach przez co zyskują ich sympatię godząc w prestiż klanu na którego ziemi sytuacja miała miejsce. Ale to jako ciekawostka gdzieśtam zasłyszana.


Jednorożce skorzystali z ich pomocy przy inwazji lwa na Shiro Moto.

Uszaty pisze:
Szacunkowo (własne spostrzeżenia) koło 3/4 graczy RPG uważa cały ten klan za chory pomysł. No ale karcianka swoje :(

Karciarze wspierają całą linię Legendy bo wydawają masę pieniędzy na swoje karty. To moim zdaniem AEG robi wiele głupot z historią Rokuganu.
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

śr wrz 24, 2008 10:51 pm

Pomysł świetny dla ludzi, którym się tradycyjny Rokugan trochę przejadł, choć nie powiem, że nie jest ciekawym pomysłem stworzyć postać z tego klanu. Jednakże ja na razie pozostanę przy siedmiu wielkich klanach ;)

Uszaty pisze:
Nie no, nie rób ze mnie faszysty Razz


Niech wszyscy wiedzą jak rygorystycznie traktujesz graczy! :P
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw wrz 25, 2008 5:05 am

Chciałbym tylko wspomnieć że wg. jednej z wygranych pająków w turnieju, klan Jednorożca będzie ich sponsorował w zdobyciu tytułu legalnego klanu.

To moim zdaniem AEG robi wiele głupot z historią Rokuganu.

Nie AEG, bo AEG to więcej niz L5R. Odpowiedzialny za błędy jest Story Team Lead i Line Developer. Ja bym za ostatnie numery tych gości wykastrował.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [3ed] Klan Pająka

wt cze 12, 2012 10:06 am

Sam pomysł pająków jest fajny, takie szyderstwo Fu Lenga

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości