Zrodzony z fantastyki

 
sWirus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 17, 2010 8:06 am

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt cze 01, 2012 11:29 pm

1. Można. Planeswalker nie jest stworem, nie ma summoning sicknes

2. Wszystkie landy są bezkolorowe (tak jakby miały koszt zagrania '0').

3.
Saidować możesz się zarówno po pierwszym jak i po drugim meczu. Saidując się "wymieniasz karty", więc kart wyciągniętych z decku powinno być tyle samo co włożonych do niego.

4. Klatka blokuje możliwość zagrania kart z grobu i biblioteki. Karty, które zagrywa się z grobu to np. wszystkie karty z flashbackiem - w wordingu mają "You can cast this card from your graveyard", podobnie karty z biblioteki pozwoli ci zagrać np. Future Sight.
Podsumowując - z powodu drugiej zdolności nie działają karty typu 'cast/play from graveyard/library'.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz cze 03, 2012 11:59 am

1. Czy można użyć zdolności Spellskite i zmienić target np Ad Nauseam, Brain Freeze lub Grindstone?

2. Mam w grze Platinum Emperion i zagrywam Ad Nauseam. Jak w tym przypadku wygląda draw i utrata life i czy wogóle można to zrobić legalnie?
 
sWirus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 17, 2010 8:06 am

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz cze 03, 2012 2:57 pm

1.
Spellskite może być targetowany tylko jeśli będzie legalnym targetem. W większości przypadków oznacza to, że za pomocą jego zdolności możesz zmieniać cele jedynie spelli i abilitek targetujących stwory, artefakty albo permanenty.
Ad Nauseam nie targetuje nic, więc nie masz co przekierowywać.
Brain Freeze i Grindstone targetują playerów, Spellskite playerem nie jest więc przekierować też nie możesz.
Warto zaznaczyć, że jeśli koniecznie potrzebujesz stracić życie to możesz zagrać abl Spellskite'a na Brain Freeze albo Grindstone, z tym że ta zdolność po prostu nic nie przekieruje i tracisz życie nie zyskując nic.

2.
ad-nauseam-i-platinum-emperion-vt64605.html
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz cze 03, 2012 7:56 pm

Czy Blood Moon zadziała na landy, np: Taiga,Tundra itp?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz cze 03, 2012 8:23 pm

Tak
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz cze 03, 2012 10:34 pm

Jak działa ta karta Dance of the Dead?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn cze 04, 2012 11:58 am

Podczas castu wskazujesz kreaturę z grobu. Jak DotD wchodzi na stół wracasz kreature pod swoją kontrolę stapowaną i automatycznie dostaje ona tego enchanta oraz +1/+1. Kreatura nie odtapowuje się w untapie, chyba że zapłacisz :1: :b:
Jak DotD schodzi z battlefield (albo aura zostanie idczepiona od kreatury), enchantowana kreatura jest poświęcana
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2012 11:59 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn cze 04, 2012 12:38 pm

Co się stanie z kreaturą jeżeli powrócę ją z cmentarza używając Corpse Dance, a następnie użyję Cloudshift? Czy poprzez zmianę stref efekt Corpsa nie zadziała i kreatura pozostanie na polu na dłużej?
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2012 12:40 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn cze 04, 2012 5:44 pm

Tak, ponieważ jest to już zupełnie inny permament. Każda chwilowa zmiana strefy sprawia że deleyed triggery fizzlują przy resolve.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt cze 19, 2012 12:01 am

Zagrywam Lightning Axe i mam wyjętą kreaturę. Przeciwnik natomiast nie ma żadnej. Czy mogę nie targetować mojej kreatury nawet jeżeli będzie ona jedyną na polu i zdiscardować kartę, czy też mam obowiązek coś stargetować ażeby zdiscardować kartę?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt cze 19, 2012 1:05 pm

Cel musi być legalny, więc nie możesz niestargetować kreatury. Jeśli chcesz zagrać Axe i tylko ty masz kreaturę na battlefieldzie, musisz ją wskazać jako cel. Potem płacisz koszt mana i dodatkowe koszta, spell idzie na stos, reszte znasz
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt cze 19, 2012 6:12 pm

1. W tym przypadku, gdy używam Restless Dreams i nie mam żadnej kreatury na cmentarzu, to mogę to zagrać discardując kartę?

2. Albo w przypadku Tortured Existence, to co jeżeli discarduje kartę a nie mam kreatury na cmentarzu?

3. Czy gdy na target dla tej karty Encroach wybiorę siebie, to muszę pokazać przeciwnikowi hand?

Właśnie tutaj jest pewna niezgodność, bo na kartoniku jest napisane "look at the" - a nie reveal. Jednak już przy card text na gathererze widnieje reveal, co by oznaczało, że jednak muszę pokazać. Załóżmy, że przeciwnik widzi pierwszy raz tą kartę i co mogę go oszukać, że jej efektem jest to "look at the" i dzięki temu nie pokażę mu handa?
To jest istotna różnica, bo np. używając zdolności Sensei's Divining Top także jest napisane "look at the" i tutaj się nie pokazuje 3 kart. Wracając do Encroach - zawsze zyskuję tym sposobem, to że przeciwnik nie wie co mam na ręce, ale według card textu będzie to oszustwem.
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2012 6:37 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt cze 19, 2012 10:20 pm

AD1 Możesz, z tym że spell zfizluje jesli nie masz wskazanej ilości kreatur podczas resolve.

AD2 Umiejętność zfizluje, chyba że zdiscadrowałeś kreaturę (bo przy resolve będzie ona na grave)

AD3 Tak

Jedyne co możesz zrobic, to pokazać mu stronę gatherera i powiedzieć, że obowiązuje nowy wording. Pamiętaj, że wording caly czas ewoluuje, więc nawet między najnowszymi core setami potrafia być zmany. Trzeba być na bieżąco, ponieważ czasami (bardzo rzadko się to zdarza) wraz ze zmianą wordingu (tekstu), zmienia się też rulling (zasada działania karty).
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt cze 19, 2012 10:37 pm

1. Jeżeli podczas zagrywania Restless Dreams nie mam żadnej kreatury na cmentarzu, a zdiscarduję właśnie jedną kreaturę, to będę zmuszony następnie tą samą kreaturę powrócić na rękę, czy mogę ją tam pozostawić? Właśnie na tym mi zależy żeby ta kreatura tam pozostała, a powrócić chcę inną lub żadną jeżeli jest taka możliwość :)

2. Czy discardując np 2 karty będę musiał powrócić wyłącznie 2 kreatury? Czy mogę dajmy na to nie powracać żadnej, powrócić jedną, albo 2..
Ostatnio zmieniony śr cze 20, 2012 7:56 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr cze 20, 2012 7:54 am

AD1 masz ram napisane "return X", a nie "up to X", więc musisz wrócić tyle kreatur ile X zapłaciłeś przy rzucaniu spella.

AD2 Patrz wyżej.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr cze 20, 2012 7:58 am

Zagrywam Abandon Hope. Jeżeli discarduję 2 karty, a przeciwnik ma akurat (jedną lub wcale) na ręce, to rozumiem, że zadziała wtedy sam efekt mojego discardu, ale nie będę mógł usunąć jemu tej jednej karty, bo muszę konkretnie 2 tak? Czy to jest tak, że wogóle nie zadziała mój czar i nawet ja nie mogę nic zdiscardować, jeżeli równanie nie wyniesie 1:1, 2:2 itd?
Ostatnio zmieniony śr cze 20, 2012 11:30 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw cze 21, 2012 9:28 am

W przypadku discaardu, nie ma znaczenia że X jest wartością większą niż ilość kart na ręku przeciwnika. W takim przypadku gracz discarduje całą rękę.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn cze 25, 2012 6:55 pm

1. Mam na ręce 2 karty. Obie są to Gamble. Castuję jednego z nich, a przeciwnik nic nie robi. Następnie mówię, że zanim się zrezolwuje, to castuję kolejnego. Przeciwnik także nijak odpowiada. W tym momencie nie mam nic na ręce. Uaktywnia się zdolność drugiego zagranego Gamble i szukam karty, biorę ja na rękę i od razu discarduję. Następnie shuffle library. Następnie uaktywnia się zdolność pierwszego Gamble i sytuacja się powtarza. Na koniec nie mam nic na ręce, oba Gamble są na cmentarzu + 2 karty, które dzięki nim znalazłem.

Czy dobrze to rozumiem i tak to wygląda?

2. Tutaj chciałbym zapytać o takie coś. Jest karta Abandom Hope. W jej CMC jest X. Czy ten X oznacza, że płacę tam dodatkowo X many przy castowaniu, czy może koszt castowania wynosi zawsze 2 + poprostu discarduję X kart zamiast płacić ten X?
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2012 6:58 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn cze 25, 2012 10:20 pm

1. Nie możesz rzucić drugiego Gamble'a, jeśli pierwszy jest na stosie. To sorcery.

2. Gdy chcesz rzucić Hope'a, musisz zadeklarować ten X, który jest jedną stałą liczbą. Jeśli wybierzesz, żę x=2, to musisz zapłacić 4 many, w tym jedną czarną i zdiscardować dwie karty. Potem wyrzucasz z ręki przeciwnikowi dwie karty z ręki.

:)
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn cze 25, 2012 10:46 pm

A to jest różnica przy resolvie, że Gamble jest tutaj sorcery? Instanty możnaby tak zagrać, a sorca nie?

Korzystając z okazji, kolejne pytanie :) Mam 2 wolnej many, zagrywam kreaturę o CMC 2. Przewiwnik używa Daze. Czy mogę w odpowiedzi wyjąć Lotus Petal i dopłacić 1?
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2012 4:04 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt cze 26, 2012 6:18 pm

Sorcery mozesz rzucic tylko jak masz pusty stos

Odnosnie Petala - Tak
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt cze 26, 2012 11:40 pm

Gdzieś już o to pytałem, być może nie na tym forum, ale muszę mieć, to potwierdzone przez kogoś kompetentnego z wytłumaczeniem :)

1. Mam na stole Painter's Servant (wybieram black). Zagrywam Grindstone i używam. Rozumiem, że jeżeli po drodze do sukcesu napotkam na Emrakula, Colossusa i inne tym podobne to i tak je przewinę? Z tego co pamiętam, to gdy dawniej o to pytałem, to odpowiedziano mi, że najpierw efekt Grindstona musi się zakończyć, żeby efekt Emrakula zaczął działać, a żeby ten miał powrócić do library. Z tym, że efekt Grindstona = GG :P

Bardzo proszę o solidne wytłumaczenie tego, żebym później mógł potem taką informację profesjonalnie przekazać :D

2. I osobne pytanie: Zagrywam Painter's Servant wybieram niebieski. Przewicnik odpowiada shock. Czy mogę w odpowiedzi użyć Simian Spirit Guide i dołożyć Blue Elemental Blast i skontrować shocka?
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2012 1:55 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr cze 27, 2012 8:29 am

Amplitur pisze:
Nie ma ani żadnej pętli, ani remisu. Przerzucasz mu całą bibliotekę do grobu, następnie zdolność Emrakula wchodzi na stos, grób zostaje wtasowany w biblioteke, koniec.

Dopóki nie masz sposobu na pozbycie się Emrakula lub na zmuszenie przeciwnika do dociągu na instancie, nie będziesz miał wiele korzyści z Grindstone.


PS. Amplitur jest licencjonowanym sędzią, więc wie co mówi :) Źródło masz TU

PS. Między innymi dlatego Grindstone przestał grać gdziekolwiek. Spora część decków ma Emrakula i inne karty z tym efektem w maindeck, a i na SB jedna sztuka na tego typu talię starcza.

Ad2. A niby dlaczego mógłbyś? Blue Elemental blast jest spellem niebieskim, podczas gdy wyrzucenie Spirit Guide daje czerwoną manę, pomimo że Sarvant maluje go (dodatkowo) na niebiesko, nie zmienia to jego umiejętności. Nie masz po prostu many na rzucenie tego spella. Musiałbyś użyć małpy do rzucenia Servanta i mieć niebieską manę dostępną z innego źródła.
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2012 8:59 am przez Specu, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr cze 27, 2012 10:01 am

Sorka chodziło mi o Red Elemental Blast w drugim pytaniu. Była późna godzina i niedopatrzyłem się :P

A z tym Grindstone, to mogę np użyć zdolności Tormod's Crypt, Extirpate, czy Surgical Extraction i wywalić Emrakula poza grę, gdy będzie na cmentarzu? W którym momencie, to zagrać żeby wszystko poszło po mojej myśli, jeżeli pójdzie? :)
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2012 10:25 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr cze 27, 2012 11:35 am

Możesz odpowiedzieć, ale i tak trigger pozostanie na stosie, więc trzeba uruchomić Grindstone'a jeszcze raz. Nawet zamykający stos Extirpate, nie zatrzyma resolve triggera. Po prostu wtasujesz grób bez Emrakula.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr cze 27, 2012 11:52 am

1. Rozumiem, że mam poświęcić np. Cryptę zaraz po wejściu Emrakula na cmentarz (zrzuconego przez Grinda) i w tym momencie Emrakul jest exile, tak? Chodzi mi o to, żebym to zrobił w dobrym momencie, żeby nic nie pomieszać.

Łatwiej byłoby przed uruchomieniem Grinda, użyć Extract :P

2. Jak będzie z tym Red Elemental Blastem? Jak już wspomniałem, pomyliłem się w nazwie z BlueEB.
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2012 11:54 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr cze 27, 2012 12:58 pm

Poświęcić Kryptę musisz po wejściu triggera na stos, przed jego resolve. JEst to relatywnie bardzo dużo czasu.

AD2. Tak. Red Elemental Blastem skontrujesz Shocka, bo painter pomalował go na dodatkowy kolor - niebieski

AD Extracta... Grindstone jest obecnie totalnie niegrywalnym deckiem. Nawet przed pojawieniem się Emrakula był już dość słaby. Extract niewiele pomaga w tej kwestii.
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2012 1:00 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob cze 30, 2012 12:36 am

Zagrywam tego landa River of Tears. Czy on się liczy sam za siebie, jako zagrany land w tej turze i dostanę 2 many po jego użyciu?
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2012 12:37 am przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob cze 30, 2012 8:52 am

River of Tears nie daje w żadnym wypadku dwóch mana. Jeśli zagrywałeś landa w tej turze, dostajesz :b: instead :u:
Trigger odpala się jak dogrywasz landa z ręki. Tylko i w takim przypadku.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lip 11, 2012 9:23 pm

1. Ostatnio wyszły różne karty z umiejętnością miracle. Załóżmy, że dobieram właśnie taką kartę i będę chciał jej użyć w tej turze, ale nie od razu. Jak tego typu karty przetrzymywać na hand, żeby nikt mi nie zarzucił następnie, w momencie castowania za miracle, że miałem już ją na ręce? Mam ją zaraz po draw odkładać na bok? Trzymać jakoś osobno? Ale wtedy przeciwnik wie, że mam tego typu kartę, to też nie halo..

2. Czy snow-covered landy są i basic, i snow, ale nie nonbasic? W sensie czy można je niszczyć np Wasteland'em
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2012 1:13 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości