Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Marecki_17
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 5:55 pm

Cas UBR deck control

czw lip 12, 2012 12:14 am

Witam wpadłem na pomysł skręcenia nowej tali oto lista.

Spels

4xMana Leak
4xEssence Scatter
4xFlame Slash
4xDash Hopes
4xCry of Contrition
4xMystic Retrieval
4xAppetite for brains ps świetny art :)

Creatures

4xAugury Owl
4xCryptoplasm
4xLightning Reaver

Artefakty

2xUnscythe, Killer of Kings

Mana

4xAkoum Refuge
4xJwar Isle Refuge
4xIzzet Boilerworks
3x Island
3x Swamp
3x Moutain

Co sądzicie ?
Osobiscie jakoś nie pasuje mi Cry of Contrition tylko nie wiem czym zastąpic
Problem będzie chyba też z wolnym mana base , niestety to budżetówka (80 zł góra) więc Darkslick Shores czy Shivan Reef w gre nie wchodzą
Jest to talia casulowa i będe nią grał przeciw kumplom z taliami nastawionymi na aggro
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2012 12:16 am przez Marecki_17, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Cas UBR deck control

czw lip 12, 2012 12:07 pm

Deczywo całkiem fajne, ale nie masz czym się bronić przez szybkimi naporami. Jeden komplet Flame Slashów + kreaturowe kontry to trochę za mało. W większości kontrolnych decków chcesz w 4 turze puścić mass removal, żeby palenia mieć na gracza, a kontry na finisherów, których trzeba skontrować. Mana Leak jest spoko w early game, ale przy end game, keidy opp ma manę na przepchnięcie tego co chce po prostu potrzeba jest twarda i uniwersalna kontra (nawet Cancel)

Sam finishera nie masz. Reaver dupci nie urywa i możesz śmiało znaleźć lepsze opcje za 5 mana do skutecznego zabicia oppa. Tak naprawdę jedyny jego plus to dość potężne evasion, które czyni go skutecznym naporowcem, jednak słabiutkie ciałko sprawia że jest w zasięgu lightning Bolta. Od kreatury za 5 mana wymaga się żeby robiła frytki jak tylko wejdzie przy statach, które sprawiają że rzucony LB jest wymianą 1za1. Unsctythe też jest dość średnią opcją przez dość trudny koszt castowania i samo cmc, przez co możesz mieć mało many na granie reszty kart na ręku.

PS. 21 landów na 3-kolorowy dek - zdecydowanie za mało. 21 landów to mam w swoim mono black, który nie potrzebuje więcej niż 5 landów na stole żeby się kręcić. minimum 25 landów!
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2012 12:08 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Marecki_17
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 5:55 pm

Cas UBR deck control

czw lip 12, 2012 7:12 pm

Hmm myślę że landy dam za Cry of Contrition. Co do reavera wiem że mocny nie jest ale lepszego pomysłu nie miałem, wiec może wy coś poradzicie.
Mam też pytanko co do tej tali związane z turniejem
-Czy tą talią mógłbym zagrać na standardzie, mam zamiar się wybrać na mój pierwszy turniej i jeszcze nie do końca te formaty rozumiem, proszę o wyrozumiałość :)
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2012 12:33 am przez Marecki_17, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Cas UBR deck control

pt lip 13, 2012 8:53 am

Talia nie mieści się w standardzie. W Ext też nie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości