Zrodzony z fantastyki

 
Armando
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 24, 2012 4:02 pm

Mono green aggro

pn sie 20, 2012 8:37 pm

Dopiero zaczynam zabawę z MTG a to moja talia na commonach (mam pełno commonów i w sumie z 5nie-commonów) do gry towarzyskiej i paupera (na turnieje raczej nie mam co iść):

Landy:
22Forrest

Potworki:
6 manodawaczy:
2 Elvish Pioneer,2 Arbor Elf,2 Wirewood Elf -wolałbym wymienić 2wirewood na 2arbor elfy ale ich nie mam,
napór:
2 Darkthicket Wolf 2/2 z możliwością podbicia do 4/4 to całkiem dobrze (szczególnie, że jak zauważyłem na brak many nie narzekam)
2 Garruk's Companion 3/2 i trample za 2 do bardzo promocyjna cena
3 Ambush Viper jednocześnie potwór i instant zabijający atakującego nas potworka miodzio
2 Villagers of Estwald w formie ludzi szału nie ma, ale przynajmniej ściągają na siebie spele przeciwnika no i czasem się uda ich przemienić
4 Insatiable Souleater mój największy dylemat w talii, po podłączeniu do niego artefakty z flying albo first strike strasznie wymiata, aler byle atak za 1 go zdejmuje, ciągle myślę nad wymianą Souleaterów na 3 Tangle Mantis (dobra defensywa pozwalająca przeżyć Lightning Bolt) + 1Festerhide Boar (3/3 z trample to przyzwoida karta, jak się uda i wejdzie jako 5/5 z trample to już kosmos jak za 4many)
3 Tangle Hulk jeśli przeciwnik nie zdejmie go w turze, w której wszedł to jest spora szansa, że nie padnie wcale (przy wsadzaniu nie mam już raczej many na regena, ale potem zazwyczaj odkładam 3 na wszelki wypadek)

Magia:
3 Fog niezły czar ochronny
2 Titanic Growth + 1 Might of the Masses świetne czary w połączeniu z trample albo flying
2 Prey Upon do zdejmowania niebezpiecznych potworów z ability albo shadow
Artefakty:
2 Sparring Collar głównie do ochrony Insatiable souleatera, ale inne silne potworki też lubią ten przedmiot
3 Cobbled Wings + 1 Kitesail flying przydaje się do omijania obrony wroga i ochrony przed jego lataczami
2 Pristine Talisman hmm niby 1many i 1life co turę to fajna sprawa, ale raczej wymienię go na coś z listy poniżej

"sideboard" (czyli co jeszcze ciekawego mam, przypadkiem zebrało się 15kart)
3 Oakgnarl Warrior, 3 Refresh, 4 Naturalize, 1 Choking Vines świetny bat na potworki z x/1 i shadow/fear/intimidate, szkoda, że mam tylko 1 sztukę, 2 Roar of Jukai, 2 Wildsize

No i teraz seria pytań:
1. tak myślę nad wymianą 1 artefaktu z flying (hmm, który wywalić?) i 2 Pristine Talisman za 1 Chocking Vines i 2 Roar of Jukai/Wildsize (wydaje mi się, że Roar jest lepszy, szczególnie jak wystawię manodawaczy 1/1 w akcie desperacji i przeiwnik ich poblokuje), dobry pomysł?
2. co zrobić z tym nieszczęsnym souleaterem? wymienić na dzika i modliszki?
3. bawić się w drzewce za 7many? jeśli tak to za co je wstawić?
4. nie mam za dużo lądów/manodawaczy? jak gram to zazwyczaj dość szybko mam do oporu many i nie mam na co jej wydawać.


ps. jest ktoś w Gdańsku, kto miałby ochotę pograć trochę (czyli pouczyć mnie gry, pomóc w tworzeniu talii i powymieniać się troche? :P ).
Ostatnio zmieniony pn sie 20, 2012 8:44 pm przez Armando, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości