Zrodzony z fantastyki

 
Soki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 07, 2007 10:19 pm

śr lut 07, 2007 11:35 pm

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post. Kult poznałem tydzień temu i mnie pochłonął, przeczytałem podręcznik 1 ed, bo tylko taką mogłem sobie pożyczyć. Moja drużyna to można rzec "dziadkowie" sam gram już od ponad 12 lat, czegoś takiego jak kult poszukiwałem:) Postanowiłem zajrzeć i poszukać jakichś ciekawych przygód na początek i tutaj pojawiła się wzmianka o Slide to metropolis:
palik pisze:
alo

Swego czasu tłumaczyłem jakieś przygody i materiały ze stron ale wszystko poszło się walić dawno temu wraz z padem serwera i mojej pierwszej www :)... były do tego rpg naprawdę dobre scenariusze (moim ulubionym był slide into metropolis które przetłumaczyłem


Przegryzłem się przez przygodę i muszę przyznać że czytałem ją z prawdziwą przyjemnością, czekając co wydarzy się na końcu, jakie będzie rozwiązanie (jak niezłą książkę). No i na koniec potężne rozczarowanie, przygoda kończy się bezsensownie, bez pointy, bez niczego (jakby powiedzieli niektórzy :)). A gdzie rozwiązanie, finał?
Pewnie mój post zostanie potraktowany jako offtop, ale uznałem że nie ma sensu zakładać nowego tematu tylko po to. Jeszcze raz, nie polecajcie nikomu tej przygody - zmarnowany potencjał...a zapowiada się rewelacyjnie, może ktoś wpadnie na lepsze zakończenie?
 
Awatar użytkownika
Rothar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: pt lis 28, 2003 11:05 pm

czw lut 08, 2007 9:05 pm

Soki pisze:
Przegryzłem się przez przygodę i muszę przyznać że czytałem ją z prawdziwą przyjemnością, czekając co wydarzy się na końcu, jakie będzie rozwiązanie (jak niezłą książkę). No i na koniec potężne rozczarowanie, przygoda kończy się bezsensownie, bez pointy, bez niczego (jakby powiedzieli niektórzy :)). A gdzie rozwiązanie, finał?


Szczerze powiedziawszy przygoda moich drogich graczy z Kultem zaczęła się właśnie od tego scenariusza. Rzeczywiście ma ona potężny potencjał i użyłem tego potencjału jako rozpoczęcia kampanii / cyklu przygód. Pozwala ona na bardzo dynamiczne budowanie nastroju paranoi i wprowadzenie do systemu, jednak dobry w gruncie rzeczy jest tylko sam pomysł i kilka rozwiązań. Osobiście niczego nie kończyłem i nie wyjaśniałem, wszystkie wątki zbudowane równolegle przez siebie zostawiłem otwarte. Patrząc na to teraz może nie trzymało się to wszystko solidnie kupy, jednak gracze byli na tyle zmyleni, że poczytali to głównie jako moje zamierzenie ;)

IMO scenariusz ani dobry, ani zły. Jako pomysł ciekawe, jako całość słabe - zresztą niestety jak większość angielskich scenariuszy wymyślonych przez fanów i dostępnych w sieci. Dobre sztuki można policzyć na palcach jednej ręki.
 
Awatar użytkownika
aether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt mar 23, 2007 9:38 pm

pt mar 30, 2007 7:31 am

Zajmuje sie Kultem, z przerwami, od 6-7 lat, niegdys bazujac na kserokopiach, w tej chwili zbieram oryginaly - skupilem sie na edycji Metropolis Ltd., to chyba pierwsza edycja w jezyku angielskim?
Na ten moment mam taka liste, V posiadam.

V Death is only the beginning
V Legions of Darkness
V Metropolis
V Taroticum
V Fallen Angels
Player`s Companion
V Heart Mind and Soul
Beyond the Boundaries
V The Judas Grail
Kult GM Screen
Illusion # 1

Kult ulotka promo

Niepublikowane?:

GM Companion
Inferno
Taboo
The Black Madonna

1. Czy wedlug Waszej wiedzy lista jest kompletna? Ewentualnie, ktore dodatkowe materialy byscie polecili - chciałbym uniknac powtorzen.
2. Praetorian pisal, ze Black Madonna jest do sciagniecia - czy zostala wydana?
 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

pt mar 30, 2007 8:55 am

Witaj,
1.Polecam zajrzeć na http://www.kult-rpg.com/forum/books.php Znajduje się tam kompletna lista oficjalnie wydanych podręczników do Kultu obejmująca również wydania nie anglojęzyczne.
2. Black Madonna nie została jeszcze wydana po angielsku przez żadne wydawnictwo które do tej pory zajmowało się wydawaniem Kultu. Została przetłumaczona dla 7eme Cercle przez Torbena Rygg, ale jak do tej pory 7eme Cercle nie wydało jej w języku innym niż francuski, i niestety nie zapowiada się żeby ta sytuacja się zmieniła. Wprawdzie Neko z 7eme Cercle przebąkiwała coś o wydaniu BM w formacie PDF, ale wnioskując z dotychczasowej nieporadności 7C na rynku anglojęzycznym, zarzucenia linii francuskiej, kilku zdawkowych komentarzy na forach wydawnictwa oraz totalnego milczenia wydawców, jest wątpliwe aby wyszły jakiekolwiek nowe podręczniki anglojęzyczne spod egidy 7eme Cercle. :(
 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

śr kwie 18, 2007 11:07 am

Kolejne aukcje na Allegro:
LoD - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=186667915
Metropolis - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=186667484
Oba podręczniki z ceną wywoławczą 150zł - według mnie dość drogo, no ale jeśli ktoś jest zdesperowany...
 
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

;]

ndz lip 08, 2007 12:16 pm

 
Awatar użytkownika
Dark Flame
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 05, 2007 10:55 am

ndz lip 15, 2007 1:51 pm

 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

czw sie 09, 2007 7:44 am

Ci którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z Kultem, mają właśnie okazję. Na Allegro pojawił się podręcznik podstawowy do 3 edycji Kultu. Cena - na razie 100 zł, ale z licytacją, więc zależy od ilości zainteresowanych.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=224124933
 
Awatar użytkownika
Podtxt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt lut 06, 2007 9:26 am

czw sie 07, 2008 11:09 am

W którym podręczniku do Kultu jest opis świata (najbardziej podstawowy, od którego trzeba zacząć)?

Zdobyłem Rumors bo ktoś mi powiedział że to podstawa a tam sama mechanika :/
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

czw sie 07, 2008 12:27 pm

Rumors to sama mecha. Opis świata masz w 1 edycji i Beyond the Veil, czyli 3-ciej.
Warto również zaopatrzyć się w Metropolis Sourcebook.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

sob sie 09, 2008 8:49 pm

A oto jak można zdobyć 1 edycję:
http://www.allegro.pl/item415909328_kul ... aacz_.html
Wystarczy zakupić ode mnie na Allegro. :razz: :wink: :razz:
 
Awatar użytkownika
WH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: śr sie 13, 2008 7:51 pm

ndz sie 17, 2008 11:38 pm

Jestem pewien, że jakiś czas temu w REBELu był KULT dostępny, teraz nie. Jest jakiś sklep w Polsce, który to oferuje? Albo miejsce, w którym można się zaopatrzyć w pdf/spis zasad... coś?

Akurat jak mam czas, to nie ma gry ; p
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

pn sie 18, 2008 12:01 pm

Na Amazon.com jest chyba ;)
 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

sob cze 20, 2009 3:32 pm

Wystawiłem podręcznik do 3 edycji na Allegro:

http://allegro.pl/item665321807_kult_btv_3_edycja.html
 
alexander
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 4:12 pm

śr cze 24, 2009 10:42 pm

No fajnie tylko zanim zalicotowałem podrecznik sprzedany....
Może innym razem coś kupię.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Arcyszatan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 18, 2009 1:18 pm

Re: Kult - jak go zdobyc?

wt wrz 08, 2009 2:37 pm

Jutro/pojutrze na allegro pojawi się podręcznik do pierwszej edycji w bardzo dobrym stanie.
 
zigzak

Re: Kult - jak go zdobyc?

ndz wrz 11, 2011 5:34 pm

a ja mam core Kulta ENG z 1993 roku, nie pamiętam skąd, pewnego dnia po prostu był na mojej półce.

A potem drugi raz go znalazłem, całkiem niedawno.
Fajnie się grało, ale dla moich graczy to za ciężki temat...

I się tak zastanawiam, czy go trzymac, czy się go pozbyc?
Ile takie coś jest warte?
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Kult - jak go zdobyc?

ndz wrz 11, 2011 7:04 pm

wiadomo, wart jest tyle ile ktoś jest skłonny za niego dać ;)

na allegro za 150-200 zł chodziły nawet jak trafisz ;)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 11, 2011 7:09 pm przez KFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Behalior
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pt lut 11, 2005 6:06 pm

Re: Kult - jak go zdobyc?

pt sie 31, 2012 12:34 pm

wóda pisze:
Kult - jak go zdobyc?


Przemocą.
 
Awatar użytkownika
evolved_lupus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 06, 2007 10:30 am

Re: Kult - jak go zdobyc?

pt paź 30, 2020 10:59 pm

Nic prostszego: zbiórka na polskie wydanie już niebawem.
 
Awatar użytkownika
evolved_lupus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 06, 2007 10:30 am

Re: Kult - jak go zdobyc?

ndz sie 28, 2022 2:56 pm

Zbiórka na polskie wydanie "Poza mrok i obłęd" ("Beyond Darkness and Madness") już niebawem.
 
Aesthevizzt

Re: Kult - jak go zdobyc?

ndz sie 28, 2022 5:41 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:39 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
evolved_lupus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 06, 2007 10:30 am

Re: Kult - jak go zdobyc?

pn sie 29, 2022 9:43 pm

Aesthevizzt pisze:
Kiedy będzie coś więcej wiadomo na temat rzeczy, które będą do ufundowania, progów, terminu realizacji, etc?

Od tego tygodnia będą ujawniane pakiety oraz ich zawartość (najtańszy: około 200 zł, najdroższy: 1500 zł). Więcej szczegółów tutaj.
 
Awatar użytkownika
evolved_lupus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 06, 2007 10:30 am

Re: Kult - jak go zdobyc?

wt lis 01, 2022 5:34 pm

Zostało już tylko 10 dni do końca zbiórki na podręcznik dla MG "Poza mrok i obłęd" oraz "Labirynty i miejsca ukryte" (zestaw map)".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości