Zrodzony z fantastyki

 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt cze 26, 2012 11:11 am

I to jest właściwe pytanie.
Jednak mam nadzieję, bo z prędkością górotwórczą, ale jednak ISA książki wydaje. To co mieli w planach z Webera to wydali (2 tomy "Furii", "Alternatywa ekskalibura") gdyż im się to widocznie po prostu opłacało. Czyli może ruszą z kolejnymi tomami "Imperium...", "Dahaka" i "Bhazela" gdy te się w końcu ukażą. Z tego co wiem wciąż mają do tych serii prawa.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt cze 26, 2012 11:20 am

I dlatego nie jestem w czrnej rozpaczy, bo jednak Isa to nie jest Zysk i S-ka ale mimo wszytko w przeszłosci udało im się mi potęrznie narazić zarzucaniem wydawania seri i odmową oddania komuś praw
 
Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:12 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt cze 26, 2012 10:33 pm

Dudi2 pisze:
Ciekawy jestem tylko kto by to tłumaczył dla Rebisu: Feline czy Miłosz Urban (wszak przekładał ostatni tom)?

Jak na razie klucz wydaje się być taki, że moją działką będzie Honorverse - całe, niezależnie czy Weber by to pisał, czy ktoś inny. Wprawdzie - jak dzisiaj powiedział - wszystko, czego nie "pobłogosławił", wiążąc wątki z opowiadań, które poszły w zbiorach, z tymi powieściowymi nie jest tak naprawdę częścią Honorverse (i tak - jako "apokryf" określił np. Okręt zwany Francis), ale zapewne pojawią podserie z małym jego udziałem. Jak na przykład planowana trylogia, ulokowana w połowie drogi między Piękną przyjaźnią a Placówką Basilisk, opisująca wywołaną odkryciem wormholi ewolucję Gwiezdnego Królestwa z małego cichego państewka do zaczątków mocarstwa. Zagroził też :wink: że nie jest wcale pewne, czy PP będzie miała tylko trzy tomy.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt cze 26, 2012 11:28 pm

Feline pisze:
Zagroził też że nie jest wcale pewne, czy PP będzie miała tylko trzy tomy.

Taki maciupki plik pomocy poproszę: chodzi o podcykl "Gwiezdne królestwo"?
 
Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:12 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt cze 26, 2012 11:39 pm

Tak. Chociaż wobec ujawnionych właśnie planów nazwa serii wydaje się być trochę myląca.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

śr cze 27, 2012 8:04 pm

'Okręt zwany Francis' ma nieścisłości w stosunku do realiów serii, ale jako opowiadanie był świetny. :mrgreen:
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt lip 10, 2012 9:46 pm

Tłumaczenie wywiadu właśnie poszło do centrali. Filmiki też. Sorki za mały poślizg ale wyszło tego 15 stron tłumaczenia, 7300 słów, a pracować na życie też trzeba. Generalnie starałem się zapytać o wszystko po trochu. Wywiad podzieliłem na 4 części. W pierwszej 30 minutowej są pytania ogólne, w drugiej 22 minutowej pytania o Schronienie i Honorkę, w trzeciej siedmiominutowej o Bazhella (UWAGA SPOILER NOWEJ KSIĄŻKI KTÓRA NIE WYSZŁA JESZCZE W POLSCE), i w czwartej znów 30 minutowej o projekt filmowy i plany dotyczące innych serii. Ponieważ Weber jest dość gadatliwy to tu też zawinął o Honorkę i powiedział o fajnym projekcie planowanym z Zahnem. Szczegóły do przeczytania jak tylko całość ukaże się na głównej stronie.

Sawa

PS W trakcie wywiadu siedziałem obok odpalonego kompa który zawierał dosłownie wszystko o czym rozmawialiśmy. Eh co za pokusa :wink: . Dostąpiłem też zaszczytu rzucenia okiem na mapę Honorverse, którą odtwarza Weberowi jeden z fanów po tym jak jego oryginały w wersji papierowej uległy zniszczeniu. Fajna sprawa, niestety w miniaturze widziałem tylko masę linii bez nazw a w szczególe pokazał mi jeden z sektorów Silesji. Jedyne co mogę powiedzieć to że na swojej mapie ma sporo wormholi których nie ma na mapach dostępnych w necie i w książkach.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

śr lip 11, 2012 11:28 pm

Teraz wszyscy mają aparaty w telefonach. Nie mogłeś się zabawić w Bonda?? Szczególnie względem tych wormholi...
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pn lip 30, 2012 11:19 am

N o ładnie , czyli Weber będzie przeplatał troszeczkę HH z Starfire. Pewnie nowe badania nad poszukiwaniem wormholi , obrona i atak przez takie wormhole. Ciekawe czy także monitory w przyszłości się znajdą. 8)
 
vanadu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 10, 2012 4:32 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pt sie 31, 2012 10:29 pm

Wiadomo coś co z tym wywiadem, gdyż znaleźć go nigdzie nie mogę?

Sawa_13 pisze:
Tłumaczenie wywiadu właśnie poszło do centrali. Filmiki też. Sorki za mały poślizg ale wyszło tego 15 stron tłumaczenia, 7300 słów, a pracować na życie też trzeba. Generalnie starałem się zapytać o wszystko po trochu. Wywiad podzieliłem na 4 części. W pierwszej 30 minutowej są pytania ogólne, w drugiej 22 minutowej pytania o Schronienie i Honorkę, w trzeciej siedmiominutowej o Bazhella (UWAGA SPOILER NOWEJ KSIĄŻKI KTÓRA NIE WYSZŁA JESZCZE W POLSCE), i w czwartej znów 30 minutowej o projekt filmowy i plany dotyczące innych serii. Ponieważ Weber jest dość gadatliwy to tu też zawinął o Honorkę i powiedział o fajnym projekcie planowanym z Zahnem. Szczegóły do przeczytania jak tylko całość ukaże się na głównej stronie.

Sawa

PS W trakcie wywiadu siedziałem obok odpalonego kompa który zawierał dosłownie wszystko o czym rozmawialiśmy. Eh co za pokusa :wink: . Dostąpiłem też zaszczytu rzucenia okiem na mapę Honorverse, którą odtwarza Weberowi jeden z fanów po tym jak jego oryginały w wersji papierowej uległy zniszczeniu. Fajna sprawa, niestety w miniaturze widziałem tylko masę linii bez nazw a w szczególe pokazał mi jeden z sektorów Silesji. Jedyne co mogę powiedzieć to że na swojej mapie ma sporo wormholi których nie ma na mapach dostępnych w necie i w książkach.
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pt sie 31, 2012 10:47 pm

vanadu pisze:
Wiadomo coś co z tym wywiadem, gdyż znaleźć go nigdzie nie mogę?


Tłumaczenie i filmiki wysłałem na początku lipca. Od tamtego czasu utknęło wszystko w niebycie z powodu braku chętnych do przeprowadzenia korekty i redakcji. Podobno ludzie za to odpowiedzialni byli na urlopach. Teraz mam sygnał, że podobno ktoś ma się tym zająć, ale terminu żadnego nie znam.
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2012 10:47 pm przez Sawa_13, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
grzegorz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 25, 2004 12:08 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

sob wrz 01, 2012 12:32 pm

Można go przeczytać w sierpniowym Informatorze gkf.
http://gkf.org.pl/files/Inf%20280.pdf
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt wrz 04, 2012 7:08 am

I co tak bez komentarzy?
Szczerze powiedziawszy dla mnie za krótko i mało szczegółowo (;
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt wrz 04, 2012 5:13 pm

Alcarcalimo2 pisze:
I co tak bez komentarzy?
Szczerze powiedziawszy dla mnie za krótko i mało szczegółowo (;


Za krótko? Chłopie to trwało półtorej godziny!
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

śr wrz 05, 2012 7:34 am

Wiem, ale tylko 30 minut czytania :razz:
Wiem, że to kawał roboty ale gość gada ciekawie i w temacie który nas interesuje więc sam rozumiesz. Pytania same się cisną.
Doceniam i dziękuję za wykonaną pracę.
pozdrawiam

ps. Widzę też, że cię też "przegadał" :D
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

śr wrz 05, 2012 10:39 am

Alcarcalimo2 pisze:
Wiem, ale tylko 30 minut czytania :razz:
Wiem, że to kawał roboty ale gość gada ciekawie i w temacie który nas interesuje więc sam rozumiesz. Pytania same się cisną.


Co do pytań to przed wywiadem prosiłem o propozycje, ponieważ nie było konkretów to musiałem sam podjąć decyzję. Zadałem takie które wydawały mi się ciekawe. Starałem się zahaczyć o wszystko po trochu. Weź też pod uwagę że te 1,5 godziny nagrań trzeba było też przetłumaczyć. Natomiast jeżeli polter nie umieści nagrań na stronie razem z tłumaczeniem wywiadu to wrzucę je na youtube.

Sawa

PS. Wcale mnie nie przegadał, gdybym mógł to zadawałbym pytania do0 oporu, ale opiekun Weberów z Rebisu, stał nade mną i kazał kończyć. Eh, szkoda. :cry:
Ostatnio zmieniony śr wrz 05, 2012 10:40 am przez Sawa_13, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

śr wrz 05, 2012 10:55 am

Trzeba było zacząć wywiad od takiej czynności na tym opiekunie:
Obrazek
Zresztą gdybym wiedział że bedziesz miał takie problemy zostałbym i sam się tym zajął ;)
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw wrz 13, 2012 7:18 am

Potrzebuję pomocy. Kończę właśnie współpracę z edytorem, i zadał mi On pytanie na które nie znam odpowiedzi ponieważ nie czytałem serii o Bazhellu po polsku. Chodzi mi o nazwę rasy hradani, czy to jest w polskim tłumaczeniu odmieniane? Np. hradański wojownik.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw wrz 13, 2012 8:32 am

Taka odmiana występuje ale dość rzadko. Prawie cały czas przewija się hradani a w sposób zmótowany ledwo pamietam aby było uzyte w parau miejscach
(czytalem książki wydane przez ISA)
Ostatnio zmieniony czw wrz 13, 2012 8:32 am przez Doom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
kabiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 19, 2010 9:53 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw wrz 13, 2012 6:10 pm

nie odmienia się przez nic. wojownik hradani, kobieta hradani, wybraniec hradani i tp.
pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw wrz 13, 2012 9:46 pm

Hradański zwyczaj itp...
 
kabiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 19, 2010 9:53 am

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt wrz 18, 2012 2:29 pm

no dobrze, hradański zwyczaj owszem, ale osobowo sie nie odmienia :)
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pn paź 15, 2012 11:56 pm

Wrzucam linka, na wypadek gdyby ktoś pominął:
http://ksiazki.polter.pl/Wywiad-z-David ... rem-c24819

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości