Zrodzony z fantastyki

 
Shine_lobo

Pożegnanie z D&D

pt lut 03, 2012 10:41 am

Drodzy gracze!
Wczoraj poprowadziłem swoją ostatnią sesję D&D.
Moja przygoda z tym systemem trwała 12 lat.
W tym czasie rozegrałem ponad 450 sesji, z których 132 poprowadziłem sam w długim ciągu 16tu kampanii.
Tak, mam to wszystko zapisane ;)
Na samym Faerunie spędziłem ponad 1350 godzin, co daje prawie dwa miesiące bezustannego grania.

Nie skłamię jak powiem, że podobała mi się prawie każda sesja.

Chciałem podziękować wam za wsparcie w sprawach mechanicznych i merytorycznych, które było nieocenione.
Myślę, że każdy miał myśli w stylu: więcej nie gram. Ja też! ale myśl o wyjściu z D&D męczyła mnie już od jakiegoś czasu a koniec kampanii odliczałem z sesji na sesję coraz bardziej niecierpliwie.

Ostatnia kampania w Al-qadim, zakończyła się co prawda śmiercią wszystkich bohaterów, którzy pomimo ostrzeżeń NPCów i wszelkim fabularnym poszlakom uparli się na sztormowanie siedziby Licza. Nieumarły oczywiście starł ich na proch, pozostawiając sobie jedyne 5 punktów życia.

Zakończenie z hukiem, nie ma co ;)

Tak czy siak, wszyscy znamy ograniczenia D&D, wszyscy mamy do niego słabość ale po ostatniej, wczorajszej sesji, kulturalnie wstaję od stołu i dotykając krawędzi swego kapelusza mówię Wam: dziękuję, dla mnie to koniec.
Temat przejadł się do granic możliwości.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Pożegnanie z D&D

pt lut 03, 2012 1:20 pm

Miałem to samo ale po drugiej sesji ;)
"Bogowie, ten system jest jak denny" myślałem. Ale mi przeszło i zagrałem jeszcze kilka sesji.
 
Lord Demastir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 3:48 pm

Re: Pożegnanie z D&D

ndz wrz 16, 2012 5:04 pm

Ja tagze z dnd jestem zwiazany od 12 lat pamietam pierwsze sesje w gimnazjum na lekcjah ah...teraz gram srednio raz na tydz z zonom około 2-3h sesja ale wydaje sie mi ze ten system mnie tak łatwo niewypusci :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości