Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
raduciou
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 3:03 pm

Zapomniane Słońce

pn wrz 24, 2012 1:28 pm

witajcie,
to jeden z moich pierwszych postów na tym forum, chciałbym w nim odrobinę zaprezentować moją autorską grę RPG.
jej tytuł to "Zapomniane Słońce" choć robocza nazwa to Forgotten Sunrise (FS).
Dość obszerny (moim zadaniem) materiał na jej temat dostępny pod tym adresem:
http://forgottensunrise.pbworks.com

Gra i to co z nią jest związane opowiada historię świata opuszczonego przez boski aspekt. Nie wiadomo dlaczego i nie wiadomo jacy i ilu było tych bogów. Postacie tego świata nie mają też pojęcia o czymś takim jak bóg.
Z jakichś powodów to zdarzenie miało wpływ na strukturę świata, powodując jego rozpad. Dlatego też życie w tym świecie odbywa się na dryfujących w przestrzeni wyspach, resztkach planet, planetoidach albo na gwiazdach.
Dla czytelników "Verticala" Kosika, świat nie będzie zbyt obcy (choć nie jest to tak na prawdę świat Verticala)

Sam świat jest elastyczny i w pewnym sensie niedookreślony, pozostawiając graczom miejsce do ogromnego nań wpływu, poprzez wątki postaci. Pisząc to nie mam na myśli wielkich białych plan na mapach i ogólnikowych opisów "tu być powinny smoki", a możliwości określenia przyczyn, wyjaśnień i praw rządzących światem.

Gracze mają możliwość wcielenia się w jedną z czterech 'ras' czyli rodzajów istot:
- Ludzi
- Aniołów -
- Bestii - czyli zwierząt które uzyskały świadomość
- Automatów - czyli maszyn które uzyskały świadomość

chciałbym też zaznaczyć że gra jest w fazie testów i poszukuję ewentualnych graczy i MG.
Chętnych zapraszam do zapoznania się z grą.
Wszelka krytyka (aczkolwiek nieprzesadna) i dyskusja mile widziana w tym wątku.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn wrz 24, 2012 1:30 pm przez raduciou, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Zapomniane Słońce

pn wrz 24, 2012 2:27 pm

Sunrise to wschód słońca. Odnosi się do obserwowalnego efektu wizualnego lub momentu rozpoczącia się dnia.
 
Awatar użytkownika
raduciou
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 3:03 pm

Zapomniane Słońce

pn wrz 24, 2012 2:30 pm

@gacoperz
tak wiem, że nie jest to dosłowne tłumaczenie ang <-> pol
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Zapomniane Słońce

pn wrz 24, 2012 2:40 pm

To ŧłumaczenie w stylu: Die Hard <-> Szklana Pułapka, ewentualnie: Dirty Dancing <-> Wirujący Seks. Czyli bardzo kreatywne i niewiele mające wspólnego z tym, co jest tłumaczone. Stąd moja uwaga.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości