Zrodzony z fantastyki

 
Kalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 3:35 pm

Rzut Na Inicjatywę: Wielka Sławia

sob wrz 08, 2012 3:55 pm

Wielka Sławia RPG

966 - chrzest Polski, 988 – chrzest Rusi, 1068 – upadek Radogoszczy i jej świątyni, 1168 – zdobycie i zniszczenie Arkony, ostatniej wielkiej słowiańskiej świątyni… A jeśli to się nigdy nie wydarzyło?

Witajcie w świecie, gdzie słowiańszczyzna odrzuciła chrześcijaństwo. Ruchy rodzimowiercze podniosły bunt przeciw nowej wierze w Księstwie Wielkomorawskim, gdzie książę osobiście wygnał chrześcijan. Ich wzorem podążyli niezadowoleni z narzuconej religii Słowianie Południowi, a dla wszystkich innych plemion, organizujących już swoje własne księstwa, stało się to przestrogą. Tam już nikt o przyjęciu nowej wiary nie myślał.

Zachód nie był zadowolony z cofnięcia się zasięgu chrześcijaństwa. Postanowiono, że skoro ci barbarzyńscy poganie nie chcą, zostaną zmuszeni. Rozpoczęto wyprawy na wschód, w celu schrystianizowania lub wybicia ludności. Zaskoczył ich jednak opór.

Atakowani Słowianie, których małe państewka nie potrafiły długo przetrwać, postanowili porozumieć się ze sobą. Nie było to łatwe, niekiedy mimo negocjacji wojowie z sąsiednich księstw stawali naprzeciw siebie. Ostatecznie jednak udało się utworzyć jedno wspólne państwo – Wszechsławię, zwaną również Wielką Sławią.

Wielka Sławia dotrwała w stanie ciągłej wojny z Rzeszą Niemiecką aż do wieku XIII, lecz teraz wielu kniaziów poczęło uważać, że porażka ich nie dotyczy i zajmują się głównie sytuacją swojego własnego księstwa, nie całego państwa. A to staje w obliczu zagrożenia rozgrabienia: Niemcy na zachodzie znów rosną w siłę, na południu sąsiedztwo papiestwa, które zyskuje coraz większe znaczenie i zamierza zniszczyć wszelkie przejawy pogaństwa, nie wróży nic dobrego, a do wschodnich granic Wszechsławii docierają właśnie konni wojownicy ze stepów – Mongołowie.

Kim jest bohater, do czego dąży?

Każdy z bohaterów stara się w jakiś sposób zachować obecny spokój życia w Wielkiej Sławii. Nikt przecież nie chce, by jego ziemia została podbita. Choć niektórzy na wojnach, oprócz swobody życia wśród swoich braci, zyskują także majątki.

Niestety Wielka Sławia nie jest aż tak zjednoczona, jak w czasach powstania – także wielu Słowian może czyhać na życie lub majątek bohatera. Zagrożenie może się pojawić nie tylko ze strony ludzi. Musi pamiętać o wszystkich zduszach zamieszkujących lasy, łąki, pola i bagna, a także tych, które zjawiają się w dowolnym miejscu. Dlatego warto zjednywać sobie bogów i przodków, pomogą swoim podopiecznym w potrzebie.

Kilka pomysłów na bohaterów

Kniaź z wschodniej części Rusi – widział, że ze wschodu nadciąga kolejna wojna.Zdaje się niestety, że nikt poza nim tego nie zauważa. Może być zarówno wojownikiem, który wie, że tylko ze swoją drużyną, wspomaganą nawet przez powołaną wićmi ludność, nie da rady odeprzeć wroga, ale także politykiem, którey wie, że nie potrafi sam stawić czoła armii najeźdźcy, zatem poszukuje kogoś, kto usłyszy jego racje i pomoże.

Człowiek o dwóch sercach

Kiedyś, gdy zemdlał, wysłyszał w swojej piersi podwóje bicie. Niestety wie, co to oznacza – po śmierci zostanie strzygą, zduchem pożywiającym się wnętrznościami. A może na szczeście usłyszał? Może jest jakiś sposób, by uchronić się przed tym strasznym losem?

Woj z drużyny arkońskiej

Należy do wyborowej arkońskiej konnicy. Strzeże świątyni, a także całej Rugii, a gdy nakaże najwyższy żerca i kniaź Arkony, jedzie na wojnę, nawet daleko za granicę na Łabie. Pobożny i odważny. Gdziekolwiek się zjawi, wzbudzi sympatię. Chętnie pomoże ludziom w potrzebie.

Kniaź któregoś z centralnie położonych księstw

Sąsiedzi rzeczywiście mówią mu o wojnach, jakie toczą się przy granicach Wszechsławii. Ale tutaj, w jego księstwie nic się nie dzieje. Nie widzi zatem powodu, aby angażować się w wojnę. Niestety ma przez to wielu wrogów.

Wędrowny żerca

Jego kącina stanęła na zdobytych ziemiach Cesarstwa, teraz znajduje się daleko poza granicą Wielkiej Sławii. O ile wciąż stoi. Wciąż jednak jest żercą. Wędruje po różnych wsiach i miastach, leczy ludzi, składa trzebę w imieniu ludności. Niektórym jednak zdarza się szydzić, że żerca bez kąciny to jak woj bez broni.

Wiedźma polująca na zduchy

Zawsze chciała być Córką Czarownicy, jednak urodziła się w innej rodzinie. Pobierała u jednej z nich nauki o ziołach i prostych czarach, niewymagających szczególnego urodzenia. Otrzymała też bogatą wiedzę o zduszach, którą wykorzystuje do przepędzania ich i chronienia ludzi narażonych na taki atak. Chce w ten sposób udowodnić swoją wartość, mimo iż nie urodziła się pośród Córek Czarownicy.

Młoda Córka Czarownicy

Należy do rodu władającego magią, ale nie potrafi jeszcze wiele. Posiada umiejętności leczenia i naturalne talenty wykorzystywania przyrody do swoich celów. Jednak pomimo młodego wieku jest uważana za tak samo silną Córkę Czarownicy, jak jej doświadczone kuzynki. Sprawia to, że swoją osobą zarówno zyskuje przychylność, jak i wzbudza niechęć.



Jak wam się podoba?

-Kalina
Ostatnio zmieniony ndz wrz 09, 2012 11:21 pm przez Kalina, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 11:30 am

Arkona?
 
Awatar użytkownika
Indoctrine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 8:56 pm

WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 1:13 pm

Taka trochę mnie fantasy Arkona :)

Ten temat nie za bardzo da się mocniej wyeksploatować chyba.
 
Kalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 3:35 pm

Re: WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 6:25 pm

Arkona? Cóż, o tym systemie słyszałam tyle:
-istnieje
-Polska nie przyjmuje chrztu i zapewne wspiera Wieletów w walce z Niemcami
-jest niedorobiona i pełna błędów, w tym merytorycznych

Pomysł na świat Wielkiej Sławii przyszedł mi do głowy jeszcze zanim zaczęłam grać w RPG. Słysząc, że niedobór jest systemów osadzonych w realiach ,,pogańskich", a jedyny, który powstał jest beznadziejny oraz dowiadując się o konkursie postanowiłam opisać Wszechsławię. Jeśli nie jesteście zainteresowani tematem - trudno. Jeśli jednak tak - staram się cały świat opisać porządnie (na tyle, na ile pozwala 50 000 znaków) i bez błędów. Za wszelkie podobieństwa do wcześniej wspomnianego systemu przepraszam, nie są zamierzone.

A nawet jeśli jest podobny do Arkony, często słyszę o Zewie Cthulhu i Świecie Mroku - że to właściwie to samo. A oba żyją.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 7:03 pm

To nie to że niedobór. Jest ich trochę po prostu są słabe :)
 
zigzak

WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 8:01 pm

A ja myślę, że to dobra okazja żeby wrócic do słowiańszczyzny i zrobic na niej erpega jeszcze raz, może tym razem dobrze. Był Zły Cień, była Arkona. Może tym razem się uda?
Do tego było kilka wątków w WTSie zajmujących się tematyką podobną, lub pokrewną:

np:
zamkniety-wts-23-polskie-sherwood-vt64850.html

zamkniety-wts-6-mroczne-wieki-tytul-roboczy-vt64733.html

zamkniety-wts-9-niebajka-oddam-niebajke-w-dobre-rece-vt64747.html

zamkniety-wts-12-krwawa-basn-vt64756.html

zamkniety-wts-3-przeniesiony-do-12-vt64724.html

Polecam, dla inspiracji.
Sam też kiedyś (jeszcze przed Arkoną) myślałem nad stworzeniem erpega o tej tematyce.
Gdzieś nawet miałem notatki, porobione na zajeciach archeologicznych... W każdym razie, chętnie pomogę.

Wydaje mi się jednak, że sama alternatywna historia (jak w Arkonie) moze nie wystarczyc. Co byś pwoiedziała, Kalino, na Europę, w której nigdy nie zagościło chrześcijaństwo, a Imperium Rzymskie zajęło już Germanię?
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 9:10 pm

Słowiański system - fajnie.

Jak masz zamiar porządnie się do tego przyłożyć, masz moje poparcie ;)
 
Kalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 3:35 pm

Re: WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 9:13 pm

Europa bez chrześcijaństwa to rzeczywiście ciekawy pomysł. Jednak sądzę, że nie powinien być robiony przeze mnie, a na pewno nie na ten konkurs. Z resztą Wielka Sławia jest niemal gotowa, szkoda, by się zmarnowała. Pomysł na taki świat narodził się z mojej fascynacji przedchreścijańską kulturą naszych przodków. Poznając ją, ,,zaniedbałam" inne europejskie przedchrześcijańskie religie i wciąż moja wiedza na ich temat jest dość skromna. Może zatem następnym razem, w większej grupie o rozleglejszej wiedzy. Na przyszłość to bardzo ciekawy pomysł.
 
Kalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 3:35 pm

WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 9:21 pm

Aesandill pisze:
Słowiański system - fajnie.

Jak masz zamiar porządnie się do tego przyłożyć, masz moje poparcie


Zamierzam. :) Mam nadzieję, że system spełni Twoje oczekiwania.
 
zigzak

WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 10:13 pm

WTS to nie jest konkurs :)

Konkursem jest Rzut na Inicjatywę, a WTS pracuje cały czas - kto chce zgłosic się na konkurs, to za niecałe 26 h zamykamy :)

A jeśli chcesz pracowac nad tym tutaj, to zapraszam.
 
Kalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 3:35 pm

WTS: Wielka Sławia

ndz wrz 09, 2012 10:46 pm

Skoro tak, wybaczcie wszyscy tę pomyłkę, trafiłam tu przez konkurs.

Jeśli tylko czas pozwoli, chętnie spróbuję.
 
zigzak

Rzut Na Inicjatywę: Wielka Sławia

pn wrz 10, 2012 8:51 am

Kalino, czyli jak rozumiem, ty także, jak Pan Naczelnik bierzesz udział w konkursue RnI? Jeśli tak, to pamiętaj by do dziś do północy podesłać do mnie pracę konkursową.
Pozdrawiam
 
zigzak

Rzut Na Inicjatywę: Wielka Sławia

sob paź 06, 2012 1:10 am

Kalina, czy wrzucisz tu te elementy Wielkiej Sławii, które nie weszły do pracy konkursowej?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości