Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz lip 29, 2012 7:58 pm

Link proszę.

Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności

Pytania, problemy i propozycje

ndz lip 29, 2012 8:04 pm

Regulamin masz tutaj :razz:

Jak pamiętam, oznaczenie [troll] nie ukrywa komentarza, niezależnie od liczby osób dających trolla, chyba że się oznaczy tak samemu np. tutaj trolla daje tyldzie 5 osób i nic. Sprawdzone w przeglądarkach: Opera (z logowaniem i bez), FF, IE.
Ostatnio zmieniony ndz lip 29, 2012 8:05 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
dzemeuksis
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 29, 2012 8:26 pm

Potwierdzam dla Chrome.
Ostatnio zmieniony ndz lip 29, 2012 8:35 pm przez dzemeuksis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lip 29, 2012 8:26 pm

Link - w sensie gdzie nie ukrywa. U mnie ukrywa, więc chciałbym zobaczyć, gdzie nie zadziałało.

Awatar użytkownika
Kamulec

ndz lip 29, 2012 8:28 pm

Wszędzie nie ukrywa i to odkąd pamiętam. Może ta funkcja działa tylko u adminów.

Awatar użytkownika
dzemeuksis
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 29, 2012 8:36 pm

A tego nie potwierdzam. Moim zdaniem kiedyś działało.

Awatar użytkownika
Kamulec

ndz lip 29, 2012 9:41 pm

Odkąd pamiętam -> od dłuższego czasu. Nie pamiętam, czy kiedyś działało, ale tego nie wykluczam.

Edycja: Dotąd przy komentarzu do wskazanej przeze mnie notki na [troll] nacisnęło 8 osób i teraz ukrycie działa. Ktoś coś naprawił, tylko niektóre osoby są zliczane lub wymagana jest wyraźnie większa liczba klikających, niż podaje regulamin.
Ostatnio zmieniony ndz lip 29, 2012 9:42 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lip 29, 2012 9:57 pm

Potwierdzam, że [troll] działa dziwnie - tzn. raz działa, raz nie. Jeśli sama kliknę, z reguły chowa. Jeśli nie, niestety z reguły nie chowa.

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lip 30, 2012 12:30 am

Zawsze działa, jak się samemu kliknie.

Być może faktycznie dla wszystkich działa dopiero przy większej ilości ludzi. Sprawdzimy i się poprawi.

Pozdro

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lip 30, 2012 12:56 pm

I się szybko wyjaśniło u źródła. Ukrywamy od 5. Widocznie na stronie jest stara wersja informacji.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz sie 05, 2012 10:37 am

Ostatnia, przynajmniej na jakiś czas, porcja egzarchów.Po  Rytualistach, Technoklanytach i Hanzie przyszła kolej na Soldatów. Oksana powstała podczas mojej pracy nad autorskim archetypem Chorążego Soldackiego, który po kilku ostrych zmianach wyewoluował i został oficjalnym dodatkiem, ze wspaniałą ilustracją Mariusza Gandzela (dzięki Furiath!). Moją pierwotną wersję z...

Tak wyświetla nowe notki blogowe czytnik RSS. Czy nie da się uczynić cudu i sprawić, by polskie znaki wyglądały normalnie? Nie mówię już o drobiazgach typu ładniejszy wygląd, wyświetlanie komentarzy czy autora notki, ale chociaż te polskie znaki można by...

Awatar użytkownika
Kamulec

ndz sie 05, 2012 3:42 pm

Problem jest bardzo stary: wyszukiwanie z poziomu tekstów często nie działa. Np. tutaj.

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz sie 05, 2012 4:59 pm

@Senthe
Jaki masz czytnik RSS i która to dokładnie notka? JA nie mam żadnych problemów, więc musimy ustalić źródło.

@Kamulec
Wiemy. Trudno powiedzieć, czy w najbliższym czasie da się coś z tym zrobić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz sie 05, 2012 10:27 pm

Google Reader, wszystkie notki od zawsze wyświetlają mi się w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

ndz sie 05, 2012 11:13 pm

Kamulec pisze:
Problem jest bardzo stary: wyszukiwanie z poziomu tekstów często nie działa. Np. tutaj.

Sprostuję tylko – nie chodzi o tekst, a o subdomenę, w której się znajdujesz. Wyszukiwarka jest "przypisana" do działu i niestety nie działa na subdomenach użytkowników. Ale już tutaj będzie działać.
Ostatnio zmieniony ndz sie 05, 2012 11:13 pm przez gower, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Valhall
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt wrz 14, 2012 6:12 pm

Witam, wziełem udział w konkursie dotyczącym Guild Wars 2.
Niestety omyłkowo kliknąłem wyślij zanim wpisałem swój e-mail.
Czy mogę jeszcze naprawić swój błąd? Jeśli tak to do kogo mam napisać?

Edit: Widzę, że po założeniu konta, mogę ponownie wziąść udział w konkursie.
Rozumiem, że głos tylko z imieniem i nazwiskiem nie bedzie ważny:]

Poza tym, witam wszystkich użytkowników tego portalu:)
Ostatnio zmieniony pt wrz 14, 2012 6:17 pm przez Valhall, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

pt wrz 14, 2012 6:39 pm

Głos tylko z imieniem i nazwiskiem nie będzie ważny. Na przyszłość, najlepiej o takich problemach informować mailowo, na adres działu organizującego konkurs. W tym przypadku byłoby to pc@polter.pl

Warmexx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

sob paź 06, 2012 10:35 am

Jak tam z Toną Gier? Wygrani otrzymali już wiadomość? Boję się, że może mnie nie być wśród nich (o 19:50 sprawdzałem, byłem 4, a potem nie dało się sprawdzić, smsy zwrotne nie dochodziły). Ogólnie jestem w stresie, bo poszło na to trochę złotówek ;)

Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

sob paź 06, 2012 2:00 pm

Wygrani zostali powiadomieni sms-owo. Była ostra walka w ostatnich minutach:)

Awatar użytkownika
Kamulec

sob paź 13, 2012 4:30 pm

Po usunięciu użytkownika jego login zostaje zamieniony na numer: znika informacja, kto jest autorem tekstów i komentarzy.

Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

sob paź 13, 2012 9:08 pm

It's not a bug, it's a feature;) Tak po prostu jest, nic z tynm nie zrobimy.

Awatar użytkownika
Kamulec

sob paź 13, 2012 9:20 pm

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych pisze:
Art. 115.
1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.
Ostatnio zmieniony sob paź 13, 2012 9:22 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

sob paź 13, 2012 10:09 pm

Po pierwsze, komentarz na blogu nie jest utworem w rozumieniu Art. 1. PA. Znajdź mi jakiegokolwiek prawnika, który mówi inaczej. Po drugie, osoba, która prosi o usunięcie konta na Polterze, (uwaga!) prosi o usunięcie konta na Polterze. Ma do tego pełne prawo i wiąże się to nierozłącznie z usunięciem informacji o użytkowniku z bazy danych.

Awatar użytkownika
Kamulec

ndz paź 14, 2012 12:05 am

Po pierwsze, komentarz na blogu nie jest utworem w rozumieniu Art. 1. PA.

Większość nie jest, niektóre są.

Po drugie, osoba, która prosi o usunięcie konta na Polterze, (uwaga!) prosi o usunięcie konta na Polterze. Ma do tego pełne prawo i wiąże się to nierozłącznie z usunięciem informacji o użytkowniku z bazy danych.

Użytkownik zaprzestaje korzystać z usługi, więc Polter (usługodawca) nie może przetwarzać nadal jego danych, takich jak imię i nazwisko. Nie daje to Polterowi prawa do usunięcia informacji, kto jest autorem danego utworu (np. przygody, wiersza, recenzji), więc powinna ona pozostać (bez powiązania z innymi danymi) lub też teksty powinny zostać skasowane (bo nie ma ustawowego wymogu ich przechowywania).
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 12:06 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

ndz paź 14, 2012 12:31 am

To jest skomplikowana sprawa, także ze strony technicznej. Tak po prostu działają relacyjne bazy danych, wszystkie. Jeśli widzisz taki problem dotyczący opublikowanego artykułu, proszę o zgłoszenie – postaramy się go ręcznie wyeliminować. To nie jest tak, że my usuwamy informacje. One się usuwają w skutek żądania usunięcia konta.

Jeśli natomiast chodzi o notki blogowe, autor ma możliwość ręcznego ich usunięcia. Jeśli z tego nie skorzystał, to można domniemywać, że zgodził się na to, że pozostaną zarchiwizowane (siłą rzeczy – anonimowo). Po usunięciu konta nie ma już takiej możliwości. Zostaje wtedy zgłoszenie do nas prośby o usunięcie pozostałych tekstów.

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz paź 14, 2012 12:42 am

Jeżeli ktoś natknie się na "anonimowe" teksty, prosimy o zgłaszanie tego redakcji (szefowi odpowiedniego działu albo mnie, Adamowi Waśkiewiczowi lub repkowi). Wynika to, jak napisał gower, z działania bazy danych, ale traktujemy podobne wypadki przede wszystkim jako nasze przeoczenie, czyli błąd ludzki.

Postaramy się o jak najszybsze uzupełnienie brakujących informacji. Za wszelką pomoc w tym zakresie serdecznie dziękujemy!

Awatar użytkownika
Kamulec

ndz paź 14, 2012 1:45 am

Moim zdaniem - o ile macie możliwości - warto to poprawić.

gower pisze:
Tak po prostu działają relacyjne bazy danych, wszystkie.

W dobrze zrobionej bazie danych ma się kontrolę nad tym, co się usuwa. Wg mnie obecna wymaga poprawy. Bardzo możliwe, że aby to wyglądało ładnie, należałoby uwzględnić problem na etapie projektowania, ale zapewne da się to poprawić i obecnie - choć nie koniecznie prosto.

gower pisze:
Jeśli z tego nie skorzystał, to można domniemywać, że zgodził się na to, że pozostaną zarchiwizowane (siłą rzeczy – anonimowo).

To, że komuś nie chce się usuwać np. 100 tekstów nie oznacza, że Polter ma prawo usunąć informację o ich autorze. Sądzę też, że dla Poltera lepiej, by zostawały teksty i komentarze pod nimi, zaś raczej niewiele osób życzy sobie, by coś co pisały wisiało anonimowo.
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 2:31 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz paź 14, 2012 1:59 am

Zgoda - i pracujemy już nad tym, jednak siłą rzeczy poprawka nie zadziała niestety wstecz.

Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

ndz paź 14, 2012 2:10 am

1. Kwestia redundancji. Imię i nazwisko użytkownika jest przechowywane w jednym miejscu, w innych jest reprezentowany identyfikatorem. Postaramy się jednak zrobić coś, żeby w przypadku zniknięcia użytkownika została po nim informacja.

2. O ile masz rację w przypadku opublikowanych artykułów, to jeśli chodzi o blogi, serwis Poltergeist jest jedynie providerem. To od użytkownika zależy więc, co zrobi ze swoimi tekstami, które sam tutaj zamieścił. Jeśli usuwa konto, to usuwa też swoje powiązanie z notkami blogowymi. Te zaś, w odróżnieniu od artykułów, nie są widoczne w serwisie. To jednak moje prywatne, laickie spojrzenie:)
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 2:12 am przez gower, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Kamulec

ndz paź 14, 2012 2:52 am

1. Nie wiem, dlaczego fakt, że imię i nazwisko są w osobnym rekordzie, miałby stanowić problem. To raczej ułatwienie.
2. To, czy miejsce ich publikacji jest nazwane blogiem, czy nie oraz czy zamieścił je wcześniej redaktor, czy sam autor, nie ma znaczenia. Na blogu użytkownik zamieszcza podpisane teksty. Polter w pewnym momencie sprawia, że informacja, kto jest autorem, znika.