Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
DracoCzyliSmok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 02, 2007 11:09 am

czw sty 04, 2007 1:09 pm

Ze starszych gierek to uwielbiam serię HM&M 1-3, Crocka 1i2 oraz Baldur's Gate 1 i 2 z Tronem. Nie ma to jak wrócić czasem do gier, przy których spędziło się tyle czasu :).
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

czw sty 04, 2007 2:54 pm

Neurocide pisze:
Al mi gierek naprzypominałeś

Milo mi :)

W Duke 3D podobal mi sie pomysl, miala wiele świetnych dla mnie etapow, ktore podobaly mi sie pod wzgledem fizualnym (najbardziej ten gdzie miasto bylo zalane :D ). Poza tym dla mnie byl bardzo straszną grą, do dzis boje sie wejsc do pomieszczenia z drugim bossem (czyli tym w kosmosie) :P Quake tego wszystkiego nie mial, gra byla szara i dla mnie malo straszna.

MDK mi akurat nie przypadlo do gustu.

Co do Maxa Payne'a to rzeczywiscie, pierwsza czesc miala owiele wiele lepsza fabule jednak nie ma tego czegos a co ma druga czesc co by mnie do niej spowrotem przyciągalo.

A, zapomnialem o Tomb Riderze II :) jak dla mnie najlepsza czesc calej serii, poniewaz ma najciekawa fabule i ma to cos co sprawia, ze chce sie w nia grac. Najbardziej lubie etapy kiedy biega sie po zatopionym statku :D ah, ile to razy wykorzystywalem ten motyw w moich grach rysunkowych (to jest takie jakby RPG tylko, ze akcja nie dzieje sie w wyobrazni a na kartce ;) nawet marzylo mi sie wydanie takiej gry, napisanie do niej podrecznika a tu nagle masz, dowiaduje sie, ze istnieje takie cos jak RPG i jest nawet owiele lepsze niz to moje :( )

Wzielo mnie na rozmyslania, ze teraz jak sie odpali jakas stara gre to az dziwi sie czlowiek jak mozna bylo w takie gry grac na ktorej ludek to jeden wielki piksel... a jednak mozna bylo :) i chce sie nadal.
 
Awatar użytkownika
KORraN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pt maja 26, 2006 11:53 am

czw sty 04, 2007 3:19 pm

Ja ostatnio dorwałem Need for Speed 4 i Red Alert 2 (tylko takie gry mi pozostały, bo mój laptop ma słabą kartę graficzną :P). Jak na tak starą gierkę to rozrywka jest przednia, ale... nie umywa się do Red Alerta. Te klimatyczne filmiki i odwieczny koflikt złej matki Rosyji ze sprawiedliwymi Amerykańcami... Świetnie się gra :)
 
Filio

czw sty 04, 2007 3:52 pm

A gra(ł) ktoś może w starsze wersje Larry'ego? :)
 
Awatar użytkownika
MoD
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 7:58 pm

czw sty 04, 2007 4:06 pm

Heroesy II-III + dodatki, Diablo I-II + LoD, Fallouty, Red Alerty, Sudden Strike'i, StarCraft...
 
Awatar użytkownika
KORraN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pt maja 26, 2006 11:53 am

czw sty 04, 2007 4:30 pm

A gra(ł) ktoś może w starsze wersje Larry'ego?

Grałem jedynie w siódemkę. I miło wspominam ten tytuł, choć nie przeszedłem go, bo zdenerwowała mnie gra w karty, której nie umiałem wygrać :P
 
Awatar użytkownika
MBMaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 421
Rejestracja: wt paź 18, 2005 3:46 pm

czw sty 04, 2007 7:15 pm

A, zapomnialem o Tomb Riderze II jak dla mnie najlepsza czesc calej serii, poniewaz ma najciekawa fabule i ma to cos co sprawia, ze chce sie w nia grac


Chyba pomyłka jakaś. Wnioskuję, że nie grałeś w "całą serię" a się wypowiadasz, bo TR2 obok Angel of Darkness był najsłabszą częścią. Ciekawa fabuła? Hehe, gdzie jej tam do rewelacyjnej jedynki czy ostatniego Legend.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

czw sty 04, 2007 10:11 pm

MBMaster napisalem, ze dla mnie jest najlepsza czescia ;) kazdy ma inne gusta. Wszyscy zachwalają Herosow a mi sie dla przykladu ta gra kompletnie nie podoba.

Z serii TR nie gralem jedynie we wspomnianego Legend, poniewaz nie moge w zaden sposob zdobyc tej gry bo nikt ze znajomych juz nie gra w przygody pani Croft po plamie jaką dalo Angel of Darkness. Moze gdybym zagral zmienilbym zdanie, bo ta czesc wydaje mi sie bardzo dobra.
 
Awatar użytkownika
MBMaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 421
Rejestracja: wt paź 18, 2005 3:46 pm

sob sty 06, 2007 7:56 pm

A więc twoi znajomi robią duży błąd. Zwłaszcza w kontekście tego, że ludzie odpowiedzialni z tragiczne AoD dostali kopy, a serię przejęło Crystal Dynamics (a każdy kto grał choćby w Legacy of Kain wie, że z nimi nie ma żartów).
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

ndz sty 07, 2007 6:56 pm

gry do ktorych chetnie wracam to :
Dungeon Kepper I
Heroes III - najlepsza czesc
Quake III Arena
Diablo II
inne swietne gierki to : Mafia i Bitwa o Srodziemie
 
Awatar użytkownika
Iselor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 23, 2012 8:37 pm

Gry, do których powracamy.

czw sie 23, 2012 8:49 pm

Przypomnijcie sobie stare, najlepsze gry komputerowe z lat 90-tych! Niech wciąż żyją na naszych komputerach!

Moje:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(ostatnia gra na zdjęciu to Strife - pisze, bo tytuł może być ciężko zauważalny; w zestawie mam instrukcje i mape ale na zdjęciu ich nie umieściłem)

Obrazek


+ Gry z czasopism w formie listy:

http://www.mobygames.com/user/sheet/vie ... Id,170934/

Dodany spoiler dla lepszej przejrzystości tekstu - Specu
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2012 10:01 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vermin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: pt gru 04, 2009 11:21 am

Re: Gry, do których powracamy.

pt sie 24, 2012 2:09 pm

@Iselor
Chwalisz się czy wystawiasz na sprzedaż?
 
Awatar użytkownika
Iselor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 23, 2012 8:37 pm

Gry, do których powracamy.

pt sie 24, 2012 4:41 pm

Nigdy ich nie sprzedam.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Gry, do których powracamy.

pt sie 24, 2012 4:50 pm

Szczególnie, że większość jest młodsza niż lata 90-te :)
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Gry, do których powracamy.

pt sie 24, 2012 6:05 pm

Ja z tej listy wybrałbym zaledwie kilka tytułów. Przechodzenie tych wszystkich gier musi trwać strasznie dużo czasu a ty do każdej powracasz?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Gry, do których powracamy.

pt sie 24, 2012 7:06 pm

Jak ktoś lubi to i wraca. Ja mam sporą listę tytułów, które szczerze polubiłem, i do których co jakiś czas mam ochotę ponownego ugoszczenia na dysku. Red alert 2, Baldur's Gate 1 i 2, battle for wesnoth w którego z wiekszymi i mniejszymi przerwami gram już 2 rok, seria Dawn of War, Gorky 17, Disciples 2, seria Age of empires, czy klasyki biowarowego Crpg jak Icewind Dale, czy Planescape Torment, w którego grałem rokrocznie od 1999 :) . No i cały Fallout, którego pierwsza część była [ jeszcze po ang. - CDA 9/99 :) ] pierwszym orginałem jakiego w jakiego posiadanie wszedłem.
 
Awatar użytkownika
Shinpu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2012 8:07 pm

Gry, do których powracamy.

wt paź 16, 2012 7:28 pm

Zawsze chętnie wracam do Gothica. Nie pamiętam nawet ile już razy przeszedłem pierwszą część. Gra legenda, narazie jeszcze w ogole mi się nie znudziła. Może to dzięki nowym modom. Lubię także wrócic do Diablo II i pograć sobie z kumplem. Choć teraz zdecydowanie więcej czasu wolę spędzić przy Diablo III 8)
Ostatnio zmieniony wt paź 16, 2012 7:29 pm przez Shinpu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Gry, do których powracamy.

śr paź 17, 2012 10:42 pm

Ciekawe. Za każdym razem, kiedy dowiaduję się, że jakaś osoba uważa Gothica za legendę i kultową grę, jestem tak samo zdziwiony, jak za pierwszym razem.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Re: Gry, do których powracamy.

śr paź 17, 2012 10:44 pm

Gedeon pisze:
Ciekawe. Za każdym razem, kiedy dowiaduję się, że jakaś osoba uważa Gothica za legendę i kultową grę, jestem tak samo zdziwiony, jak za pierwszym razem.


Dlaczego? Nie uważasz Gothic'a za kultową grę?
 
Gedeon

Gry, do których powracamy.

śr paź 17, 2012 10:46 pm

Hmm, no w sumie skoro są osoby, które otaczają ją kultem, znaczy, że jest kultowa :D
Więc trochę inaczej - dziwi mnie, że tak wiele osób otacza Gothica kultem.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Gry, do których powracamy.

śr paź 17, 2012 10:49 pm

Ja mam "Gothica" od jakichś 6 lat, ale przyznam się, że jeszcze w niego nie grałem. Może warto jednak zobaczyć, co to za bestia.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Gry, do których powracamy.

śr paź 17, 2012 10:53 pm

Nie powinno, zważając na to, że to gra która była przełomowa w gatunku RPG. Dająca graczom ogromny świat i fabułę właściwie na miarę dobrego filmu :) Bardzo klimatyczna w dodatku, dlatego ja z kolei zawsze dziwiłem się, że może się komuś nie podobać.

edit. no nie wierzę. że ty earl nie grałeś. Nadrabiaj zaległości! :)
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2012 10:57 pm przez Erykz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Gry, do których powracamy.

śr paź 17, 2012 11:08 pm

No nie grałem, nie grałem. Sam się sobie dziwię, ale tak jest. :oops:
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Gry, do których powracamy.

śr paź 17, 2012 11:28 pm

Właściwie to trochę ci zazdroszczę nawet. Szkoda, że takie powroty do gier nie dostarczają już takiej frajdy jak "pierwszy raz". Chociaż teraz, kiedy nie tylko RPG'i mają po 30 różnych zakończeń tego problemu chyba nie ma.
 
Awatar użytkownika
Iselor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 23, 2012 8:37 pm

Re: Gry, do których powracamy.

ndz sty 06, 2013 12:17 pm

earl pisze:
Ja mam "Gothica" od jakichś 6 lat, ale przyznam się, że jeszcze w niego nie grałem. Może warto jednak zobaczyć, co to za bestia.


Nie warto, tytuł bardzo przeciętny, z tamtego okresu Morrowind zjada go bez popity, w zasadzie 90% cRPG go miażdży.
 
Gedeon

Gry, do których powracamy.

ndz sty 20, 2013 10:20 pm

Też nie rozumiem tych zachwytów nad Gotikiem. A podawanie go jako przykład gry z wybitną fabułą, to już dla mnie kompletna abstrakcja. No ale nie doszedłem do końca (bo mnie znudziło) więc może pod koniec są jakieś super hiper fajerwerki, które wszystko odmieniają. Choć z tego, co rozmawiałem z fanbojami Gotika, to raczej nie.

Poza tym, co to za "otwarta" gra, która daje nam prefabrykowanego bohatera, małe możliwości rozwoju i mało questów? No chyba, że jako "otwartość" rozumie się "możliwość łażenia wszędzie, choć nigdzie nie ma nic ciekawego do zobaczenia".

Jakkolwiek Morrowind też mnie odrzuca.
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2013 10:25 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
firefly
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 31, 2011 8:34 pm

Gry, do których powracamy.

ndz sty 20, 2013 10:26 pm

gothica ani jednego ani drugiego nie przeszedlem, ale mial dosc fajny swoiski klimat - swietny dubbing, fajne to zarcie jedzenia i inne takie pierdoly :D
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Gry, do których powracamy.

pn sty 21, 2013 8:09 pm

A grał ktoś może w "Paradise Cracked"?
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Gry, do których powracamy.

pn sty 21, 2013 8:16 pm

Pierwsze słyszę o tym.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Gry, do których powracamy.

pn sty 21, 2013 8:27 pm

To dziwne, bo ta gra, rosyjskiego wydawnictwa, powstała jakieś 7-8 lat temu conajmniej. Jest to połączenie gry turowej i RPG. Rzecz sie dzieje za jakieś 100-200 lat, kiedy świat został zautomatyzowany i skomputeryzowany. Główny bohater - nazywany hakerem (którym jest w istocie) - zostaje zaatakowany we własnym domu przez policję i musi uciekać. Nie wie, za co jest ścigany, więc musi rozwiązać tę sprawę, po drodze wykonując różnego rodzaju misje i walcząc z coraz to groźniejszymi przeciwnikami: policją, mafią, wojskiem a także z czołgami, robotami i potężnymi androidami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości