Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Petros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt lis 01, 2011 6:21 pm

[Pathfinder] Sorcerer Class Ability

śr paź 31, 2012 9:27 pm

W dodatku Campaign Setting jest przy Zaklinaczu taki fragment:

Class Abilities: Some sorcerers raised on the Isle of Hermea do not call familiars like others from the mainland. They instead focus their development on harnessing their inner reserve of magic, for use in times of need. This ability replaces the summon familiar ability.

Ów fragment odnosi się do zdolności Hidden Reserve dla 1 lvl, która pozwala rzucić Zaklinaczowi dodatkowe zaklęcie, po którym jest wyczerpany (informacja o tej zdolności jest na tej samej stronie - 50). Co mnie zastanawia, to w zasadzie ten kawałek, który pogrubiłem. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym, że Zaklinacz dostaje zdolność klasową przywoływanie chowańca. Może po prostu jestem ślepy i gdzieś mi to umknęło, ale zaglądałem do Core Rulebook oraz do Advanced Player's Guide i nic.

Zastanawiam się, czy po prostu nie chodzi tu o to, że tenże Campaign Setting daje do wyboru to albo to i jeśli tak, to jest to trochę niejasno sformułowane.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

[Pathfinder] Sorcerer Class Ability

śr paź 31, 2012 9:33 pm

To zależy, o którym Opisie Świata mówisz. Jeśli masz na myśli Pathfinder Chronicles: Campaign Setting to zawarta w nim mechanika odnosi się do D&D 3.5 a nie Pathfindera. Według normalnych zasad dedekowych zaklinacz dostaje chowańca.
 
Awatar użytkownika
Petros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt lis 01, 2011 6:21 pm

[Pathfinder] Sorcerer Class Ability

śr paź 31, 2012 9:40 pm

No i wszystko jasne. Szczerze mówiąc jestem zupełnie nowy w temacie PF, także nic dziwnego, że rozkminiałem rzecz dla innych oczywistą. Dzięki wielkie!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość