Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

sob lip 31, 2004 6:20 pm

Także coś dorzucę :wink: .
RPG dla mnie to nieograniczona czasem i przestrzenią możliwość przeżywania wspaniałych snów na jawie. Kiedy mam tylko ochotę zanurzam się pomiędzy stare zniszczone trakty Starego Świata, zdewastowane ulice miejskiej dżungli lub przeżywam niewyslowioną zmysłową rozkosz polowania na świeżą krew. RPG pozwala mi przeżyć moje własne życie ciekawie i barwnie. Kiedy moi rówieśnicy nudząc się piją tanie wino lub kopią kogoś w ciemnym zaułku ja zanurzam się w nieograniczone dla wyobraźni światy i przeżywam fascynujące przygody, których nigdy bym niedoświadczył w szarej jak papier toaletowy codzienności.
To właśnie RPG pozwala mi doceniać świat rzeczywisty.
 
Scelton
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: śr cze 09, 2004 9:20 pm

śr sie 04, 2004 11:56 am

RPG to wielka hobby.pasja. Bez której nie moge przeżyć. NIe ma dnia gdy nie zaglądam do jakiegoś podręcznika. RPG jest wspaniałe.
 
Awatar użytkownika
Jednouchy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:37 am

czw wrz 02, 2004 7:31 pm

No w moim jest go pełno! Idę sobie po Polach MOkotowskich a tu mi zgraja orków wyskakuje z krzaków! Ja biorę swój miecz+5 i wyrzyna bandę! Jeśli nie o to chodziło to sorry...
 
Awatar użytkownika
aurra
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 25, 2004 8:49 pm

czw wrz 02, 2004 7:43 pm

Rpg to dla mnie sposób na miłe i twórcze spędzanie czasu. Nie moge stwierdzić , że jestem od niego uzależniona ale temat rpg ciągle do mnie wraca i często oglądając jakiś film czy czytając książke widze tam dobre motywy na sesje. Mojemu hobby zawdzięczam wiele - poznałam wspaniałych, inteligentnych i ciekawych świata ludzi, zwiedziłam kawałek polski od strony szkół konwentowych ;), oraz po prostu świetnie się bawiłam.

Aha, i tez mam manie rysowania moich postaci we wszelkich możliwych ujęciach :) po krasnoludce w bieliźnie MG kazał mi przestać ;)
 
Awatar użytkownika
Inkayon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: sob lut 14, 2004 12:51 pm

pt wrz 03, 2004 9:11 am

Ehhh...doprawdy nie wiem co by ze mna bylo, gdyby nie rpg. Pewnie zaczalbym grac w rpg;]
Suma obecnego mnie to wlasnie rpg.
Ogromna wiekszosc moich znajomych i przyjaciol to zasluga rpg.
Moja wiedza ogolna (nie wiesz nic, ale za to o wszystkim!:) w duzej mierze rowniez.
Umiejetnosci spoleczne? Hm - no te akurat spadaja.
Iloraz inteligencji - cholera ten tez spada, ale to przez studia i wmawianie sobie, ze ktos musi byc glupi;]

Wiem ze moge zyc bez rpg. Wiem tez ze jedne z najchetniej wspominanych momentow mojego zycia to sesje i konwenty:]

Szczegolnie te osiem sesji w cztery dni...;]

Uahhh, ludzie, jestem szczesliwy ze moge dzielic swoja pasje z takimi jak wy:) Az sie chce zyc;)

Pozdrawiam, Inkayon

ps. aha. wiecie ze lenistwo jest Cnota?;]]]]]]]]]]]]]]

ps2. generalnie jest juz pozno i przepraszam:*
 
Awatar użytkownika
Guidgen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 23, 2004 6:25 pm

pt wrz 03, 2004 2:06 pm

Dla mie RPG to hobby które pozwala oderwać się od nudnej, szarej rzeczywistości. Przenieść się w świat marzeń, gdzie można być tym kim się zechce, gdzie świat nabiera barw. Tu wciąż można spotkać ludzi z zasadami dla których honor to sens życia, którzy nie wstydzą się, że pragną czynić dobro tylko ze zwykłej chęci czynienia dobra.
Jest to również sposób na rozwijanie się, stawiane w czasie sesji dylematy moralne kształtują naszą osobowość, gdyż trudne wybory umacniają charakter. Wydaje mi się, że rpg-owcy poprostu trochę inaczej postrzegają świat, bardziej w kategoriach dobra i zła, przynajmniej na mnie tak wpłynęło.
A pozatym jest to fajna zabawa i miły sposób na spędzeie czasu z przyjaciółmi.
 
Awatar użytkownika
Saem`Arith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 3:30 pm

śr wrz 15, 2004 9:28 pm

Nie powiem, że RPG jest religią :razz: .
RPG jest dla mnie środkiem wyżycia się literacko - twórczego, gdyż od pewnego czasu nie chce mi się pisać. Kiedyś prowdziłem od tak. A ostatnio prowadzę artystycznie:D RPG jest tym, co sprawia, że weekend nie jest czasem zmarnowanym na granie w UT. RPG jest tym, co sprawia, że zamiast zapijać się z kumplami w knajpie opowiadamy sobie dziwaczne historie o Vampirach o herosach z odległych planet (GS), o samurajach (L5K) i wszelkim innym paskudztwie.
Poza tym, gdyby nie RPG nie poznałbym pewnej wspaniałej dziewczyny i dziś nie byłbym tak szczęśliwym frajerem. Który oprócz tego, że dobrze prowadzi (potwierdzone, atest PZGraczy:D), to jeszcze ma takie śliczne coś na swoich sesjach, co go potem przytuli, pochwali, że było fajnie i poprosi o więcej :razz: ...
 
Awatar użytkownika
Ivellios Nailo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 2:29 pm

wt wrz 21, 2004 8:26 pm

W moim życiu teraz najwarzniejszą rolę odrywa D&D!!!!!
Bez tej gry bym był nikim, a tak mam pasję, a pasją są moi kumple i D&D!!!Teraz co dziennie czytam podręcznik i obrońców wiary ...
Bez d&D nie mógł bym żyć!!!!!!!!!!! :cry:
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

śr wrz 22, 2004 6:10 pm

Kurde mi szczerze powiedziawszy znudziło się DnD, ale w zasadzie nie widzę innej alternatywy.
W neuroshime nie chce grać, system jest poważnie zwalony (...za to świat :)).
W wiedźmina i kryształy też nie.
W Warhammera nie mogie bo podręczników nie mam. Nie doradziłby mi ktoś czegoś do czego można kupić podręcznik w sklepie.
 
Awatar użytkownika
Jok
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 3:43 pm

wt lis 16, 2004 2:51 pm

Chyba powiem ze jestem maniakiem nietylko samego RPG, ale i ogolnej fantastyki - wystarczy spojrzec na moj pokoj- polki uginaja sie od ksiazek Tolkiena, Sapkowskiego, Lovecrafta, Lema, Ziemkiewicza i wielu innych. w gablocie stoja liczne figurki o bitewniakow, a na scianach oprocz plakatkow wisi tarcza i dwa miecze- wogole zelastwo peta sie wszedzie-co i rusz mozna siepotknac o jakas kolczuge-gdy czlowiek zas sie nieschyli wyrznie glowa o model X-Winga badz Tie-Fightera....
co do samego stylu zycia: ubieram sie wylacznie na czarno w tedy gdy niemam na sobie uzrojenia ochronnego- mozna mnie spotkac zwykle w ksiegarniach jak slinie sie i jecze oraz wydaje inne nieartykulowane dzwieki na widok ksiazki badz podrecznika, przeklinajac brak gotowki. Co piatek w moim pokoju rozblyskaja swiece, a moja mama za zamknietych drzwi slyszy: Rzucaj na obrazenia!!!!! Jupi-zasieklismy tego Horrora, Ty pomiocie Przedwiecznych ...itd....Wakacje niespedzam z rodzina- obijam sie od czerwca po sierpien po konwentach - od Tolkfolku az po Polcom mozna mnie spotkac na terenie calej Polski jak ganiam z ludzmi po LArpach i innych rozrywkach konwentowych
czy ja jestem normalny?
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

wt lis 16, 2004 3:42 pm

Dla mnie RPG jest pewną odskocznią od codziennośi. Po całym tygodniu siedzenia w szkole miło jest poudawać jakiegoś psychopatę, wampira, archeologa, kogoś kim się nie jest. W ten sposób można zwiedzić kawał świata nie ruszając sie z dimu...... no może z miasta (u mnie nidgy nie gramy ze względu na brak miejsca). Oczywiście nasza grupa nie traktuje RPG jak najważniejsze spotkanie w tygodniu, czy coś naj naj. Jeśli mamy jakieś inne zajęcie na weekendzie (przeważnie imprezy :razz: ) do dajemy se spokój. No może jest czasem problem ze skompletowaniem graczy, ale wtedy już każdy koto ma grać zgrzyta zębami. :cry:
 
Awatar użytkownika
Fingrin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: śr maja 19, 2004 11:16 pm

wt lis 16, 2004 5:25 pm

Podoba mi się podejście, z cyklu twórczy i lekko artystyczny wieczór. Grupka ludzi stara się wczuwać w postacie, dopracowywać je i dopieszczać. Tworzy się opowieści, które potem zamieniają się w skarbiec pełen pięknych wspomnień, którymi można też podzielić się z resztą ludzkości. Natomiast gdy się gra dla odstresowania, czy też wyżycia się to rpg staje się kolejną tanią rozrywką. Nie jestem wielkim maniakiem RPG, jestem umiarkowanym pasjonatem. Dlatego przerażają mnie też ludzie, którzy przeginają w drugą stronę całe życie spędzając na turlaniu kostkami i czytaniu podręczników.
Po prostu kulturalna rozrywka, trochę rozwijająca nasze umiejętności.
 
ewela
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 02, 2004 10:21 am

wt lis 23, 2004 9:54 am

Ja podchodze do rpg jak do nalogu.Do czegos z czego nie mozna zrezygnowac, jesli sie juz raz zacznie.Dla mnie to cos wyjatkowego. Im bardziej wczuwasz sie w swoja postac tym lepsza rozrywka staje sie rpg. Ja to po prostu uwielbiam :D
 
misio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:07 pm

pn gru 06, 2004 5:23 pm

oficjalnie sie nie znam sie na rpg, jednak z łza w oku wspominam baldura, potem sam wlazłem w ten biznes i stworzylem mały klubik rpg . Teraz buduje strone do niego i ...
ludzie i nie tylko okazcie serca i powiedzcie gdzie mógłbym znalezc podstawowe zasady gier rpg( nie stac mnie na podręczniki) , lub wy mi dajcie, przede wszystkim statsy potworów i współczynniki i jak one wpływaja na inne rzeczy.
plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
prosze każdego kto może mi pomóc, a
potem zapraszam gdy skoncze stronę, na gre Rpg po sieci :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Awatar użytkownika
Vister
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:06 pm

pn gru 06, 2004 6:16 pm

RPG to dla mne (zapewne wszyscy już to mówili, nie czytałem wszystkiego):
- dobra zabawa w doborowym towarzystwie
- odskocznia od codziennych problemów
- duża przyjemność tworzenia scenariuszów (jako MP)
- duża przyjemność z odgrywania mojej postyaci (która jest jedyna w swoim rodzaju)
- robie to dla siebie, bo mi się to podoba, więc daje mi to dużo radości i satysfakcji
- odkrywa potęgę wyobraźni ludzkiej
BEZ RPG MOJE ŻYCIE BYŁOBY SMUTNIEJSZE< BARDZIEJ SZARE I DO......WICIE SIĘ NA PRIV :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

wt gru 07, 2004 10:20 am

Hmm... Trudne pytanie, ponieważ rpg zajmuje w moim życiu już na tyle stałe miejsce, że naprawdę trudno mi to ogarnąć. Szczerze mówiąc w tej chwili nie wyobrażam sobie jego braku.

Więc wypisując 'punktowo' rpg jest dla mnie:
1. Sposobem wyrazu samego siebie i swoich poglądów.
2. Próbą odkrycia 'rzeczy', z którymi nie dane jest mi obcować na codzień.
3. Wielką przyjemnością (tworzenie scenariuszy i granie).
4. Mile spędzonym czasem.
5. Czymś, co mnie rozwija.
6. jest SZTUKĄ. [edytowano]

To chyba tyle, choć mógłbym napisać jeszcze więcej.
Ostatnio zmieniony śr gru 08, 2004 6:12 pm przez E$, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
dAr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 08, 2004 4:31 pm

śr gru 08, 2004 5:04 pm

E$ pisze:
Hmm... Trudne pytanie, ponieważ rpg zajmuje w moim życiu już na tyle stałe miejsce, że naprawdę trudno mi to ogarnąć.


No nic dziwnego, że trudno ci to ogarnąć, e$ :> Ty już zaczynasz pływać w tych podręcznikach :D Toż to ja tyle na WH40K i WFB tyle nie wydałem, co ty na podręczniki do RPG :] A teraz jeszcze ten Discworld... ech... :)

4. Mile spędzonym czasem.
5. Czymś, co mnie rozwija.
5. jest SZTUKĄ.


Interpretując te dwie piątki, wychodzi na to, że wszystko to, co cię rozwija jest sztuką :]

Co do mnie, RPG jest dla mnie pewnego rodzaju wyrzeczeniem. Wyrzekam się komputera na rzecz mile spędzonego czasu :) Z drugiej strony, kiedy wrócę z sesji, zasiadam przed tymże komputerem i tworzę grafikę (ostatnio także ogólne założenia do systemu autorskiego Con_0) ;) A więc RPG rozwija mnie podwójnie (lub potrójnie, zależy, czy MG jest na tyle miły, że przyniesie na sesje ciasteczka czekoladowe :D).
 
Viki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 27, 2004 4:26 pm

pn gru 20, 2004 9:20 am

Dla mnie RPG to przyemna rozrywka, łącząca przyjemne z pożytecznym, oraz (chyba przede wszystkim :P) okazja do spotykania się z ludźmi.. Zaczyna się przeradzać w uzależnienie, bnardzo poważne...:P
 
Awatar użytkownika
Megara
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pt paź 08, 2004 3:07 pm

pn gru 20, 2004 12:17 pm

Dla mnie RPG to poprostu fajowski sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi, wyrażenie sie po przez gre i wogóle, teraz nie wyobrażam sobie życia bez RPGów bo było by nudno
 
Awatar użytkownika
Miroe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:45 pm

pn gru 20, 2004 1:37 pm

Wydaje mi się, że RPG zaspokaja w zasadzie te same potrzeby co czytanie książek,oglądanie filmów czy choćby gry komputerowe (w zależności od stylu grania). Główna różnica polega na tym, że gry fabularne wymagają większej aktywności, mocniej stymulują wyobraźnię, częściej stanowią bodziec do pracy twórczej (szczególnie dotyczy to oczywiście MG). I dlatego tak lubię tę zabawę (bo to mimo wszystko tylko zabawa).
 
Awatar użytkownika
Chrzaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 5:08 pm

ndz sty 16, 2005 5:28 pm

Witam wszystkich. Dla mnie RPG jest najlepszym hobby, jak M:TCG. Gram w to rano, po południu i wieczorem. To tak jak z jedzeniem. Bez tego po prostu jestem nie do użycia. :lol:
 
Awatar użytkownika
etcposzukiwacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 12:17 pm

Re: Czym w waszym życiu jest rpg?

czw lis 08, 2012 12:22 pm

Nałogiem. Nie mniej, nie wiecej tylko nałogiem. :wink:
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Czym w waszym życiu jest rpg?

czw lis 08, 2012 2:09 pm

edherael, twój post nie związany w żadnym stopniu z tematem wyleciał.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości