Zrodzony z fantastyki

 
Slash33
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 28, 2012 9:20 pm

Kataj, Nippon oraz Ind

czw gru 27, 2012 11:03 pm

Cześć
Czy isnieją może jakieś artykuły czy może dodatki fanowskie opisujące państwa wschodu? Jeżeli nie to może są osoby które, posiadają jakąś wiedzę na temat tych państw i chciałyby się nią podzielić w tym temacie.
 
Raziel.Devils
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: czw gru 20, 2012 11:21 pm

Kataj, Nippon oraz Ind

czw gru 27, 2012 11:12 pm

W zasadzie to owe państwa zostały chyba stworzone nieco po to by przewijac się w tle. I jako fragmenty ciekawych informacji np. o klanie Eshin.

Możesz zerknać tutaj:
http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/index.php?title=Special%3ASearch&search=Nippon&go=Go
 
Awatar użytkownika
WinterSpirit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 28, 2009 8:34 pm

Re: Kataj, Nippon oraz Ind

sob gru 29, 2012 1:12 pm

Widziałam w sieci (ba, mam ściągnięty... chociaż nie przypomnę sobie skąd) fanowski dodatek o Kataju. Jest obszerny (82 strony) i po pobieżnym przekartkowaniu wygląda na ciekawy. Napisany jest pod pierwszą edycję (po angielsku), a autorem jest niejaki B. Scot Hoover.

Szybkie googlanie wskazało ten adres: http://chomikuj.pl/Arango/RPG/Warhammer ... 085972.pdf

Miłej lektury :)
 
Awatar użytkownika
pneu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: czw lis 17, 2005 1:44 pm

Re: Kataj, Nippon oraz Ind

ndz gru 30, 2012 9:23 pm

Planujesz prowadzić kampanię na dalekim wschodzie Warhammera?

Myślę, że twórcy przewidzieli te krainy bardziej jako tło. Stąd brak oficjalnych materiałów. Ewidentnie wzorowane są odpowiednio na Chinach, Japonii i Indiach więc można o historii tych krajów poczytać i powyciągać kilka stereotypowych motywów, które podkoloryzują lokalizacje.

Anything goes. ;)
 
Awatar użytkownika
PowerMilk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 561
Rejestracja: sob lip 21, 2012 8:32 am

Re: Kataj, Nippon oraz Ind

ndz gru 30, 2012 9:58 pm

Stary Świat, ba nawet samo Imperium jest bardzo ciekawym miejscem do prowadzenia kampanii, w który dostarcza nam wielu informacji, więc jaki jest sens prowadzenia kampanii na Dalekim Wschodzie?

Jasne, że twórcy uwzględnili te kraje jako tło. Każdy wie, że większość rzeczy związane z drugą edycją Warhammera ma odniesienie do początku XVI w naszym świecie. Zatem co wiedział przeciętny mieszkaniec Europy o Chinach, Japonii i Indiach żyjący na początku XVI wieku? Swoją drogą, współczesny przeciętny mieszkaniec też wie nie wiele o Dalekim Wschodzie.
 
Awatar użytkownika
Tullaris II
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 580
Rejestracja: czw cze 26, 2008 10:11 am

Re: Kataj, Nippon oraz Ind

wt sty 15, 2013 8:18 pm

Ja tam jestem za prowadzeniem kampanii poza Starym Światem, nie koniecznie trzeba się w nim kisić.
Jeśli ktoś planuje podróż ze Starego Świata do Cathaju to proponuje mu zapoznanie się z Księgą Armii WFB pt. Królestwa Ogrów jest tam opisany dość dokładnie szlak karawan ze Starego Świata do Cathaju.
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Kataj, Nippon oraz Ind

sob cze 22, 2013 2:21 am

http://warhammerarmiesproject.blogspot.com/
Dzisiaj przypadkowo natrafiłem na tą stronę. Kilkanaście fanowskich podręczników do WFB, każdy pięknie zilustrowany, ich objętość waha się od 50 do 100 stron. Wiele ciekawych informacji dotyczących danych nacji, historia, kultura, mapy, a dodatkowo naprawdę ciekawe pomysły na nowe armie (tak, mam świadomość, iż znajdujemy się na dziale poświęconym fabularce), z racji czego można się spodziewać wielu opisów armii.
Mam nadzieję, że pomogłem, polecam się na przyszłość!
P.S. Wiem, odgrzewam starego kotleta, ale uważam, że naprawdę warto, strona jest genialna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości