Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Maviss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:32 pm

Komedia

czw sty 03, 2013 7:09 pm

Witam :D
Na początek serdeczne życzenia dla wszystkich Forumowiczów z okazji Nowego Roku.
Właśnie zakończyłam książkę Ewy Białołęckiej „Wiedźma.com.pl”. Jest to przezabawna komedia (humor z rodzaju „Nigdy w życiu”) z dużą dawką zdarzeń paranormalnych. Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją każdemu miłośnikowi fantastyki, który lubi się pośmiać. A moje pytanie jest takie: Czy możecie polecić inne tytuły będące połączeniem tych dwóch gatunków- fantastyki i komedii?

Pozdrawiam
Maviss
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Komedia

pt sty 04, 2013 2:59 pm

Najbliższa klimatem, wg mnie, jest seria o Jakubie Wędrowyczu Andrzeja Pilipiuka. Ale komedią fantastyczną może być również zbiór opowiadań o czarodzieju Arivaldzie Jacka Piekary.
 
Awatar użytkownika
dzemeuksis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: pt sty 25, 2008 6:37 pm

Re: Komedia

pt sty 04, 2013 4:24 pm

"Mój osobisty demon" zdaje się podpada.
 
Awatar użytkownika
amenarhi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 11:04 am

Komedia

pt sty 04, 2013 11:19 pm

Seria "Wiedźma" Olgi Gromyko. Humor + fantastyka, choć nie wiem, czy w stylu "Nigdy w życiu". Ja przeczytałam wszystkie pięć książek i bardzo chwalę, bo zabawa przy nich przednia i nieraz parsknęłam śmiechem:)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Komedia

sob sty 05, 2013 11:01 pm

Pratchett?
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Komedia

ndz sty 06, 2013 5:49 pm

Jest sporo różnego rodzaju pastiszów i cyklów nastawionych bardziej na grę z konwencją i zabawę: "Nuda pierścienia", "Mróz i ogień", książki Pratchetta ze Świata Dysku, "Zadanie goblina", książki Pilipiuka itd. W większości jednak dosyć słabe to i czerstwe. Znacznie częściej śmiałem się czytając sagi Sapkowskiego, które co prawda obliczone są na grę z konwencją, ale nie na komedię. Ale co kto lubi.
Na poziomie jest "Autostopem przez galaktykę", ale to raczej science-fiction niż fantasy.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Komedia

pn sty 07, 2013 6:28 pm

Ale mimo wszystko książki Sapkowskiego komediami nie są - za dużo tam trupów, cierpienia, nienawiści itd.
 
Awatar użytkownika
Maviss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:32 pm

Komedia

pn sty 07, 2013 6:31 pm

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, napewno z nich skorzystam :) Narazie wzięłam się za "Przenośne drzwi" Toma Holta i zobaczymy.
 
Awatar użytkownika
Maviss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:32 pm

Re: Komedia

pn sty 07, 2013 6:36 pm

earl pisze:
Ale mimo wszystko książki Sapkowskiego komediami nie są - za dużo tam trupów, cierpienia, nienawiści itd.


Jakiś czas temu zakończyłam 5 tom "Pieśni Lodu i Ognia". Zdecydowanie potrzebuję teraz czegoś miłego, lekkiego i zabawnego więc Sapkowski odpada :)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Komedia

śr sty 09, 2013 5:32 pm

Poleciłbym też serię Kevina Hearne 'Kroniki Żelaznego Druida'.
Tutaj też jak u Wiedźmina; nie są to komedie, ale uśmiać się można. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Komedia

śr sty 09, 2013 7:19 pm

Lekturę której nie polecam do czytania w czasie jazdy autobusem są dwie książki Aleksandry Rudej - Odnaleźć swą drogę i Wybór. Nie nadają się do czytania w podróży bo współtowarzysze podróży mogą patrzeć na ciebie dziwnie gdy ty rżysz jak koń trzymając w ręku książkę :D .
A tak na poważnie - dawno się tak nie uśmiałem jak czytając te dwie powieści o przygodach Oli Lachy i jej towarzyszy.
Mam nadzieje, że Fabryka wyda w miarę szybko trzeci tom.
 
Ernesta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 14, 2013 2:06 pm

Komedia

pn sty 14, 2013 6:11 pm

Ja czytałam serie książek"Mężczyzni są z marsa a kobiety...-są rozdziały gdzie można boki zrywać.
 
keniutek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 10, 2013 8:22 am

Re: Komedia

wt sty 15, 2013 8:46 am

Ja bym polecił cykl o Stalowym Szczurze Harry'ego Harrisona, naprawdę można się posmiać, no i oczywiście Stos kłopotów - Henry Kuttner dla mnie rewelacja boki zrywać

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości