Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

śr wrz 10, 2008 12:08 pm

Lady Saharel of Spellgard - właściwie, to nie jest wymieniona w FRCG, ale znalazło się dla niej miejsce w nowej przygodzie WotC, nie pomnę nazwy niestety, poza tym skoro żyje Manshoon, i Lady Saharel musi ''żyć''...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw wrz 11, 2008 10:33 am

Ta przygoda to Scepter Tower of Spellgard i rzeczywiście wygląda na to, że kręci się ona w pewnym stopniu wokół lady Saharel. Można zatem powiedzieć, że ta ostatnia "żyje". Szkoda tylko, że rozwalili stare Spellgard, miałem spory sentyment do tej lokacji.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw wrz 11, 2008 12:35 pm

Radnon pisze:
Można zatem powiedzieć, że ta ostatnia "żyje".

Nawet gdyby nie była ona uwzględniona w przygodzie, to i tak by ''żyła'' - dopóki żyje chociaż jeden klon Manshoona, dopóty Lady Saharel nie będzie mogła ''odejść''.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt wrz 23, 2008 10:01 am

Po lekturze nowego artykułu w Dragonie - Epic Faerun - można wnioskować, że Larloch wciąż istnieje. Co więcej, chyba jest najpotężniejszym spellcasterem na Torilu :wink: .

Kolejnym postacią, która dorwała do 4th jest Lady Dathlue Mistwinter - w postaci Ducha Harfiarzy.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt wrz 23, 2008 12:01 pm

Daj linka :)
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt wrz 23, 2008 12:13 pm

Wyręczę Kymila - Epic Faerun :)
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

ndz lis 02, 2008 3:51 pm

Shandalar - mężczyzna człowiek Czarodziej 20/Halruuański Starszy 3/Arcymag 2
Wielki książę Entar Srebrna Tarcza - mężczyzna człowiek Marszałek 7/Wojownik 4/Rycerz 4/ Kawaler 6
Obydwie postacie pochodzą z najnowszego artykułu o Wybrzeżu Mieczy, tak więc chyba muszą być oficjalne.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz lis 02, 2008 7:22 pm

Merlin wszech pisze:
Obydwie postacie pochodzą z najnowszego artykułu o Wybrzeżu Mieczy, tak więc chyba muszą być oficjalne.

Link?
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

ndz lis 02, 2008 8:29 pm

Kymil Nimesin pisze:
Link?

http://fileserv.polter.pl/Wybrzeze_Mieczy.pdf
Statystyki postaci były już wcześniej na stronie, lecz to najwyraźniej ja je tu pierwszy podałem :D .
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

śr kwie 29, 2009 2:54 pm

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Przeglądam tych Epików po raz któryś, żeby się upewnić. I widzę, że o Entrerim zapomniałeś. To jest do roku 1374 RD, a jeśli mnie pamięć nie myli, Entreri wlazł na epiki w 1372 RD, więc chyba powinien się znaleźć na odpowiedniej liście.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr kwie 29, 2009 3:13 pm

Altaris pisze:
Przeglądam tych Epików po raz któryś, żeby się upewnić. I widzę, że o Entrerim zapomniałeś. To jest do roku 1374 RD, a jeśli mnie pamięć nie myli, Entreri wlazł na epiki w 1372 RD, więc chyba powinien się znaleźć na odpowiedniej liście.

Skąd taka informacja? Według ostatniej oficjalnej rozpiski (w FRCS) Artemis to PZ mężczyzna człowiek Łtr4/Trp1/Wjk12/Skr1, co daje nam w sumie 18 poziom, czyli do epika trochę brakuje. Osobiście nie przypominam sobie żadnej późniejszej, oficjalnej wersji jego poziomów.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

czw kwie 30, 2009 10:41 am

O ile ja wiem, jakaś jest. Co prawda nie wiem gdzie. Entreri ze Szponem Charona (Najemnicy cz.1) jest już na epikach jeśli dobrze wiem. A jego rozpiska z podręcznika jest ździebko do tyłu (bo to było ok. 1372 RD czyli na czasy z podręczników)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw kwie 30, 2009 3:03 pm

Patrząc na powieści (szczególnie "Obietnicę Króla - Czarnoksiężnika") rzeczywiście powinien już być epikiem. Sam zresztą jakiś czas temu pisałem o tym na forum. Natomiast patrząc na oficjalne rozpiski, czy to z FRCS czy sporo nowszą z figurkowego Underdarku, wciąż jest on wieloklasowcem o łącznym poziomie 18 i dlatego nie może się znaleźć na tej liście.

Tak sama sytuacja jest zresztą z Drizztem, który od czasu FRCS na pewno kilka poziomów złapał (choćby w "Klingach Łowcy").
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re:

ndz gru 26, 2010 2:54 pm

Radnon pisze:
Patrząc na powieści (szczególnie "Obietnicę Króla - Czarnoksiężnika") rzeczywiście powinien już być epikiem. Sam zresztą jakiś czas temu pisałem o tym na forum. Natomiast patrząc na oficjalne rozpiski, czy to z FRCS czy sporo nowszą z figurkowego Underdarku, wciąż jest on wieloklasowcem o łącznym poziomie 18 i dlatego nie może się znaleźć na tej liście.

Tak sama sytuacja jest zresztą z Drizztem, który od czasu FRCS na pewno kilka poziomów złapał (choćby w "Klingach Łowcy").


Stąd też moje ich rozpiski w wiadomym temacie...

BTW chciałam się spytać, czy istnieją jakieś statystyki Garneta (Garnetallisara) do 3.0/3.5?

Swoją drogą, to temat nieruszany od dawna. A jeszcze paru epików oficjalnych by się chyba znalazło...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Epics of the Realms - komentarze

ndz gru 26, 2010 3:14 pm

Zireael pisze:
Swoją drogą, to temat nieruszany od dawna. A jeszcze paru epików oficjalnych by się chyba znalazło...

Z pewnością kilka postaci choćby z 4 edycji załapałoby się na tą listę. Sam Drizzt jest już obecnie postacią na 21 poziomie. Kiedyś będzie trzeba przysiąść do tego i podopisywać brakujących bohaterów.

Zireael pisze:
BTW chciałam się spytać, czy istnieją jakieś statystyki Garneta (Garnetallisara) do 3.0/3.5?

Możesz przypomnieć kim jest ta postać? Imię jest znajome, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to jest.
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Re: Epics of the Realms - komentarze

ndz gru 26, 2010 5:27 pm

Radnon pisze:
Możesz przypomnieć kim jest ta postać? Imię jest znajome, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to jest.

Smok z Myth Drannor - jego przelot nad tronem Colonela był jednym z warunków uwolnienia trzech Nycalthów. Poniżej garść informacji o nim.

Wooly Rupert, Candlekeep pisze:
This guy Saeval Ammath finds a red dragon egg in 346, the Year of Blushing Stars. He starts chucking magic at the egg.

The egg hatches in 348, the Year of the Dagger. The dragon is red, but has the physique of a blue dragon. Saeval named the dragon Garnetallisar.

In 358, the Year of the Battle Talons, Garnet became known to the folks in Myth Drannor. There was a big commotion, but since Saeval's enchantments had made Garnet Lawful Good, Coronal Eltargrim tweaks the mythal to allow Garnet to live in the city.

In 712, the Year of the Lost Lance, Myth Drannor was under attack by the Army of Darkness. On Hammer 12, Garnet rashly attaked the bad guys. He was aided by an ally and former mentor, a silver dragon named Sylvallitham. They tore thru the ground troops, and were just about to attack the nycaloth leaders of the army, when they were struck by beams of light. Both dragons disappeared without a trace.

Sylvallitham's body was found over two hundred years later, apparently killed by another dragon. Garnet's fate is unknown.

Oh, and one more bit about Garnet: the book The Fall of Myth Drannor mentions that Garnet breathed "arcing bolts of electrical fire".


Steven Schend pisze:
Garnet was a wholly unique creature unlike any to exist before or since. He was a chimera of dracoforms, and the only reason he was red in color and blue in shape was this: Saeval Ammath had many secrets never revealed to elves outside of his clan, and often only to a few select members of his immediate family. Saeval's grandfather--an exiled elf who was born outside of Cormtanthor and never trod its paths--was a half-dragon, born of a silver dragon mother. He was a great tracker and wizard of Ardeep (Sure hope I'm getting my dates/names right, but I'm winging it here from half-remembered notes that don't survive; George and Eric can correct me before this thread closes. ) and patriarch of a loyal and good branch of the Ammath clan in those western woods.

Saeval came to Myth Drannor to learn more magics but also to cure a great sorrow of his own--the silver dragon (long publicly a family friend but in truth his own great-grandmother) had died protecting him and others from battle-maddened Hlondathan mages scavenging for any magics they could find (and they also took their trade caravan to be smuggling weapons and magic to the Cormanthan elves, their enemies in the Crown and Scepter Wars). Saeval preserved the dragon's soul in a brand-new kiira, and spent the next 50 years or so trying to find a way to restore her to life. He studied under many of the great wizards of Myth Drannor and COrmanthor of all races and he wandered far and wide (rumor has it he venture far onto the Great Glacier and as far south as Chondath).

When he found a blue dragon's egg in his wanderings, he magically kept it from hatching or developing, and he spent a decade of casting to alter its form into something powerful enough to house the silver dragon's soul. While he managed to match the power of the red dragons inside the form of the blue dragon and make other changes to allow for the magical transfer, he either could not or did not change the dragon's gender within its shell.

When the egg finally hatched in 348, Garnet was unique. Physically, he had to relearn everything to adapt to this new form, but mentally, (s)he had all the knowledge of her previous life. Thus, even at hatchling stage, he had access to the special abilities of a very old silver dragon (except polymorph self, as the magics used to create his new form locked him into one shape; and damage reduction, which is a function of the physical body, not the mind).

Thus, even while Garnet is now physically a wyrm, (s)he's gone into epic levels for certain special abilities. Assuming, of course, that he still exists...

Hope this explains why Garnet isn't either evil or the start of a whole new race of dragons. While one could postulate that he could mate with either reds or blues and have offspring of that hue/form, it's far more sensible (given the origin and attendant problems) to state that Garnet, while healthy in all ways, was born sterile.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Epics of the Realms - komentarze

ndz gru 26, 2010 6:14 pm

Tak mi się wydawało, że chodzi o tego smoka, który miał latać nad tronem Coronala w Myth Drannor przez Wojną Łez. Dzięki karpik777.

Jeśli chodzi o jego trzecioedycyjne statystyki to na liście smoków z Dragons of Faerun figuruje jako uniknalny niebieski/czerwony smok o SW 24. Nie wiem czy dostał gdzieś pełniejszą rozpiskę.
 
BoBas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 07, 2013 12:07 pm

Re: Epics of the Realms - komentarze

pn sty 07, 2013 12:14 pm

Witam
Nie chcę zakładać nowego tematu to podepnę się pod ten wątek
Znacie może jakieś książki które są poświęcone krasnoludom? Nie chodzi mi o to, żeby występował krasnolud, a raczej o to żeby przewijały się ich zwyczaje, miasta, historie, bitwy itp... lub może zbiór opowieści gdzie są takowe zamieszczone.
Z góry dzięki :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości