Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 01, 2013 8:44 am

Jest poranek w nowym roku, wszyscy odpoczywamy po zabawie i dziś nic ambitnego raczej nikt nie przeczyta. Ja przed chwilą zdjąłem z półki "Szczęśliwy powrót" C.S. Forestera.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 01, 2013 9:55 am

Przybyłek, Gamedec i Czas silnych istot. Wymaga skupienia.
 
Awatar użytkownika
niuklik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:15 pm

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 01, 2013 1:53 pm

Aszhe pisze:
Przybyłek, Gamedec i Czas silnych istot. Wymaga skupienia.

Jak wrazenia? Czy trzeba czytac poprzednie czesci, zeby wiedziec o co chodzi? I czy warto w ogole czytac poprzednie czesci? :razz:
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 01, 2013 2:03 pm

Jestem dopiero na 140 stronie. Książka zawiera pokaźny słowniczek w którym jest sporo spoilerów do poprzednich części. Sama akcja toczy się dużo później niż wcześniejsze tomy i można zacząć lekturę od tego tomu, choć osobiście uważam, że cykl jest na tyle ciekawy, że warto zacząć od początku i zapolować na książki wydane przez SuperNową lub poczekać na wznowienia w Fabryce.
 
Awatar użytkownika
cichutko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 722
Rejestracja: wt gru 06, 2011 9:33 am

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 01, 2013 7:09 pm

Ja zaczęłam 2013 rok lekturą "Kruka" Joela Rose'a :) Jest to rzecz o tyle fajna, że mocno nawiązuje do twórczości Poego (zresztą sam pisarz jest jednym z bohaterów książki), więc automatycznie odsyła nas do kilku jego opowiadań, a do tych zawsze warto wrócić, bo to klasyka :)
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

śr sty 02, 2013 9:56 am

W grudniu udało mi się przeczytać kupione w Londynie "Post Office" Bukowskiego, styczeń zaczynam, próbując skończyć "London" Petera Ackroyda. Teraz pójdzie już chyba szybciej, dołączyłem bowiem do grona posiadaczy Kindle'a. W drodze łatwiej będzie czytać wersję elektroniczą (w domu papier).
 
Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:07 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

śr sty 02, 2013 11:30 am

Czytam Cmętarz Zwieżąt Stephena Kinga, jak skończę to zabieram się za Strażnik Sadu Cormaca McCarthy'iego. Potem w kolejności czekają, Misery i List w Butelce Nicholasa Sparksa i na samym końcu The Walking Dead Żywe Trupy Narodziny Gubernatora.
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2013 2:33 pm przez Jedimati, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

śr sty 02, 2013 5:46 pm

"Europa" Normana Daviesa + "Pakt Ribbentrop-Beck", a pewnie także kupię sobie e-book "Red Country" Abercrombiego.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

czw sty 03, 2013 5:39 pm

"Europa" jest niezła, ale jednak, moim zdaniem, nie może równać się z "Wyspami". Może dlatego, że autor w niej porusza zbyt wiele problemów i zbyt ogólnie niż jestem do tego przyzwyczajony. Wolę jednak bardziej analityczną problematykę.
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

czw sty 03, 2013 8:05 pm

Dziś otrzymałem przedpremierową kopię "Bogowie muszą być szaleni", drugi tom o Dorze Wilk Anety Jadowskiej. Chciałem tylko zerknąć, a mam już za sobą 100 str. Jest dobrze, nawet bardzo :)
 
Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 23, 2005 11:51 am

Jest styczeń 2013 i czytamy

sob sty 05, 2013 8:09 pm

Styczeń z XIX wiekiem. Z rzeczy krótkich "Placówka" Prusa, z dłuższych "Wspomnienia z domu umarłych" Dostojewskiego oraz pamiętnik "Podróż etapami więźnia do Syberyi" z 1866 roku. W kolejce czeka "Sachalin" Czechowa :)
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

ndz sty 06, 2013 4:19 am

Rozpoczynam 5-ty tom serii Cal Leandros (Roadkill) - mieszane uczucia. Z jednej strony latające i mocno krwawiące części ciał różnych potworów (co mi nie podpada), z drugiej strony świetny czarny humor i dystans do opisywanych sytuacji (co akurat lubię). W sumie jednak całkiem niezłe.
Jako przerywniki 5-ty tom wojny Helforta (The Final Battle) oraz "Of Blood and Honey" co dopiero zacząłem więc wyrobionej opinii jeszcze nie mam.
 
Yemoon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 9:10 am

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

ndz sty 06, 2013 9:06 am

"Pluton wyrzutków" - Sean Parnell. Zaczyna się interesująco...
 
Awatar użytkownika
ker4m
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 08, 2013 2:27 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 08, 2013 2:36 pm

Zanim konkretnie zabiorę się za czytelniczy rok 2013 muszę pozbyć się czytelniczego kaca po zakończeniu PLO :(
W najbliższych planach znajduje się zapoznanie się z Anetą Jadowską - o ile pierwszy tom zupełnie odstraszał okładką męską część widowni, o tyle okładka tomu drugiego jest całkiem zachęcająca :)
W następnej kolejności Czas silnych istot (skrót CSI mnie totalnie rozwala) Marcina Przybyłka.
A, w tak zwanym międzyczasie, kolejne czytanie Karaibskiej krucjaty Marcina Mortki XD - książka szczególnie warta polecenia dla osób lubujących się w RPG. Czytają ma się wrażenie, że jest się w środku rozgrywki XD
 
mcajax
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 07, 2013 9:19 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 08, 2013 3:05 pm

Ja skończyłem dopiero Ludzi z Bagien Edwarda Lee a teraz zaczynam Drapieżców Mastertona.
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 08, 2013 7:17 pm

Lektura "Londynu" Petera Ackroyda powoli zmienia się w projekt dłuższofalowy (co nie znaczy, że mniej satysfakcjonujący!). W przerywnikach dzięki kindle'owi pochłaniam drobniejsze rzeczy, i tak łyknąłem już "Sense of an Ending" Juliana Barnesa (ciekawa powieść o pamięci i przeszłości, ale trochę nie mój styl opowiadania historii; widać jednak w głównym nurcie też są rzeczy, które do mnie nie trafiają) i pierwszą część "Serii niefortunnych zdarzeń" Lemony'ego Snicketta. Teraz czytam "Córkę króla elfów" lorda Dunsany'ego.
Ostatnio zmieniony pt sty 11, 2013 10:01 am przez mr_mond, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
niuklik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:15 pm

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

śr sty 09, 2013 8:31 pm

Właśnie skończyłem Gdzie Wasze Ciała Porzucone i muszę przyznać, że było to intrygujące spotkanie z książką :) Na pewno sięgnę po drugą część, ale to w swoim czasie. Teraz albo Bacigalupi i Nakręcana albo PLO1 Grzędowicza albo Opowieści cz.1 Wegnera albo...kurde...osiołkowi w żłoby dano...
 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

czw sty 10, 2013 9:43 am

Antoniusz i Kleopatra skończone, a więc wracam do Korony Śniegu i Krwi
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Jest styczeń 2013 i czytamy

czw sty 10, 2013 12:00 pm

Z krótszych "Operacja Thor" plus dodatki :) i próbuję upolować jakieś nowości, ale nasi jakby trochę przycichli ( no może poza powyższym tytułem ), dlatego czas udać się do świata Cobr Zahna - cały cykl przede mną :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

czw sty 10, 2013 1:09 pm

Najaa pisze:
Antoniusz i Kleopatra skończone, a więc wracam do Korony Śniegu i Krwi

U Tuwima przeczytałem kiedyś, jak w jednej międzywojennej gazecie jakiś niedouczony pismak, który miał za zadanie wkleić informację o sztuce pod takim tytułem, zmienił go na "Antykwariusz i Kleopatra".
 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

czw sty 10, 2013 10:43 pm

Zapomniała dodać, że tu nie chodzi o sztukę Szekspira ale o biografię autorstwa Adrian Goldsworthy

A żeby nawiązać do tematu - kiedyś w artykule na WP pomylona Antoniusza z Aureliuszem (pomyłka została na szczęście skorygowana). A w jednej z biografii Kleopatry - (wydanie elektroniczne) redaktor pomylił Plutarcha z Heredotem, choć w wydaniu angielskim pomyłki nie było
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

pt sty 11, 2013 8:11 am

earl pisze:
Najaa pisze:
Antoniusz i Kleopatra skończone, a więc wracam do Korony Śniegu i Krwi

U Tuwima przeczytałem kiedyś, jak w jednej międzywojennej gazecie jakiś niedouczony pismak, który miał za zadanie wkleić informację o sztuce pod takim tytułem, zmienił go na "Antykwariusz i Kleopatra".


Może autokorekta mu zmieniła i nie zauważył? ;)
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

ndz sty 13, 2013 8:49 pm

Operacja pętla Vladimira Wolffa - czyli drugi tom Odległych rubieży. Akcja przenosi się głównie na Bałtyk, nieźle przedstawione sceny walk między polską a radziecką marynarką. Trochę gorzej poprowadzony wątek głównego bohatera cyklu. Ogólnie książka sprawia pozytywne wrażenie i zachęca do czekania na kolejny tom.
 
Polonez35
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:16 am

Jest styczeń 2013 i czytamy

pn sty 14, 2013 9:02 am

Zacząłem "Eragona" ale jakoś tak mi nie podchodzi ten tekst ( a to już druga próba) więc chyba się przerzucę na sagę o Potterze ( tego też jeszcze nie czytałem - a jako fan fantasy wypadałoby )
 
Ernesta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 14, 2013 2:06 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

pn sty 14, 2013 6:09 pm

Ja nie mogłam też przebrnąć przez Eragona,trudno się czyta.
 
keniutek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 10, 2013 8:22 am

Re: Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 15, 2013 8:50 am

Tysiąc wspaniałych słońc - Khalled Hosseini, a w drodze jest paczka z Długą Ziemią - Terry Pratchett, Stephen Baxter
 
Awatar użytkownika
melodia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw gru 10, 2009 10:44 am

Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 15, 2013 11:42 am

Ja zaczęłam rok 2013 od najnowszej książki Andrzeja Pilipiuka "Trucizna" jest to kolejny tom przygód o Jakubie Wędrowyczu. :P Skończyłam także czytać ostatnie dwa tomy Dziedzictwa (Eragon) bardzo dziwnie się to kończy... Jakby czegoś w niej brakowało. Teraz czytam "Błędy" Jakuba Małeckiego jest to groteska połączona z horrorem. Przeczytałam także Earl Stanley Gardner. Tu były różne tytuły ale były to części o prawniku Perry Masonie. To na razie tyle przeczytałam. Za niedługo będę musiała czytać kodeks cywilny, postępowanie administracyjne na przypomnienie sobie wiadomości o Administracji... :P
 
Awatar użytkownika
Sir Vincent Drake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 3:30 pm

Jest styczeń 2013 i czytamy

wt sty 15, 2013 8:57 pm

Zakończyłem Czas Horusa. Muszę przyznać, że spodziewałem się prostego opowiadania o kolejnej wojnie w uniwersum Warhammera 40k, a odkryłem wspaniałą książkę w każdym aspekcie. Z pewnością największą jej zaletą są pełnokrwiste opisy walk, bohaterowie i dialogi, to wszystko nadaje niezapomnianego klimatu.
Miałem w planach przeczytanie Kuzynek Andrzeja Pilipiuka, ale zostawiam to na później. Teraz zabieram się za książkę Grahama McNeilla pt. Fałszywi Bogowie.
 
Astralwhite
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 16, 2013 7:55 am

Jest styczeń 2013 i czytamy

śr sty 16, 2013 3:49 pm

Witam Ja w styczniu zacząłem Drugą księgę Pellinru Alison Croggon pt.: ,,Zagadka'' Chętnie polecam tą pełną przygód, podróży i wciągającej akcji powieść. Jak ktoś lubi fantasy polecam również ,,Dziewiąty mag'' A.R. Reystone skończyłem drugą część i jestem wielce zadowolony z obydwu. Jest to powieść o kobiecie, która z teraźniejszości trafia do świata magii, szybka lektura i pochłaniająca bez reszty. Trochę romansu i dużo ciekawych opisów świata, mnóstwo akcji. Przynajmniej mnie miłośnika i pisarza fantasy wciągnęła bardzo.
 
m8113
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 16, 2013 4:24 pm

Jim Holtje - "Potęga opowieści"

śr sty 16, 2013 4:26 pm

Ostatnio miałam przyjemność przeczytać książkę "Potęga opowieści", którą napisał Jim Holtje.
Oto parę słów o książce:

„Potęga opowieści” to zbiór opowiadań z życia między innymi takich sław jak Mark Zuckerberg czy Michael Dell.
Jim Holtje wyjaśnia nam jak niezwykłą rolę podczas przemówienia mają opowieści własne lub też zaczerpnięte z książki. Ich użycie przykuwa uwagę i pozwala zapamiętać kwestie poruszane na spotkaniu, zaś mówienie tylko o suchych danych budzi znudzenie u odbiorcy . Autor kieruje swoją publikację głównie do biznesmanów aby mogli użyć gotowych opowieści na swoich wykładach i prezentacjach. Pisarz proponuje też przykładowe sytuacje, w jakich można użyć danej anegdoty i jak zacząć przemowę. Opowieści zawarte w książce same w sobie są ciekawe, a niektóre nawet zabawne np.: historia Mary Kay Ash, która opisuje jak została zaproszona na uroczystość wręczenia nagród, na której, zauważyła, że grono osób na sali ma na sobie niedopasowane marynarki. Potęga opowieści pozwala nam też troszkę wedrzeć się w życie osób, które osiągnęły już sukces i zmotywować, aby wziąć sprawy w swoje ręce jak np.: Jeff Bezos twórca Amazon.
Moim zdaniem „Potęga opowieści” nie jest jedynie dla biznesmanów, ale także dla przeciętnego czytelnika, ponieważ każdy po przeczytaniu tej książki może zaczerpniętą w niej wiedzę użyć: w życiu codziennym, na rozmowie kwalifikacyjnej czy też wykładzie. Wystarczy przeczytać publikację, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości