Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[? FR] Tron Chaosu

pt sty 04, 2013 11:37 pm





TL;DR
Jesteście w Maztice jako uczestnicy (dobrowolni lub nie) ekspedycji, która zostaje wybita co do nogi (oprócz Was) przez jakąś istotę, która wyłoniła się z otwartego sarkofagu.

To na razie projekt sesji, badam zainteresowanie. Mam też do Was jedno pytanie.

Nie chcę prowadzić na mechanice D&D, nie chcę jednak robić pełnego storytellingu. Dlatego proponuję albo D&D z luźnym podejściem do mechaniki albo jakiś prosty Fate (też nie chcę się bawić w jakieś listy czarów itd, potrzebuję od mechaniki tylko umiejętności i prostego systemu czarowania).

To jeszcze dwa słowa o postaciach

Ponieważ gramy w świecie D&D, to od odniesień nie uciekniemy. Zaczynacie postaciami o potędze około 6 poziomu (czyli wg "ćwiartek" najsłabszymi nadludźmi: http://dnd.polter.pl/Cwiartki-c23398), poproszę mimo wszystko również o charaktery (dowolne, fajny opis charakterów: http://wieloswiat.blog.pl/2009/08/26/te ... raktery-1/).
A nade wszystko (to ważne) potrzebuję od postaci dwóch rzeczy:
1. Ciekawej historii (nie koniecznie długiej czy coś, po prostu interesującej)
2. Jaj (nie koniecznie dosłownie). Potrzebuję postaci, które wiedzą czego chcą i nie będą się odbijać z miejsca na miejsce. Bo tak.

Jak piszemy?
Post na 3-4 dni, długie wypowiedzi, dialogi rozgrywamy na komunikatorach żeby nie smęcić jednej rozmowy przez miesiąc. Nie staramy się jakoś na siłę utrzymać przemrocznego i poważnego klimatu - wręcz przeciwnie - humor (byle nie prostacki) jest zawsze mile widziany.

A czego można się spodziewać?
Heroizm lub antyheroizm, epickość, rozmach i orzeszki. Nie będzie odgrywania przemrocznej lasąbry albo ubolewania nad losem szczurołapów.

I jak, są chętni? Poszukuję czterech.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 6:38 am

Co powiedziałbyś na zbiedniałego szlachcica z Amn marzącego tylko o tym aby skolonizować Maztice ? Jego zamiary byłby czymś pomiędzy tym co zrobili rzymianie z Egiptem, Brytyjczycy z Indiami i zainteresowania dziewiętnastowiecznych podróżników odkrywaniem kultury antyku. Czyli krótko mówiąc zafascynowanie tym co obce a przy okazji, nachapać się, zyskać sławę i przywrócić imieniu rodowemu dawną chwałę i splendor przegrany przez ojca w karty :D

Mechanicznie postać byłaby Mistrzem miecza a do tego kiepskim poetom amatorem i mitomanem w stylu Papkina. Od dawna chciałem kimś takim zagrać o jeszcze dłużej wypróbować FATE więc głosowałbym za tym systemem

Co do charakteru optowałbym za Praworządnie Neutralnym dla swojej postaci. Wierzy w honor, kulturę osobistą oraz szacunek dla tytułów wszystko wpojone mu przez świętej pamięci dziadka seniora rodu ale nie obchodzi go dobro i zło. Jest wstanie poczytywać honor na własną korzyść bo w końcu ma do czynienia z "dzikusami którzy są z założenia gorsi i którzy powinni czuć się zaszczyceni że mają szanse zostać wasalem przewspaniałego miasta kupców" więc nie ma ujmy w np. Złamaniu słowa danego takiemu dzikusowi
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2013 6:47 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Midoro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: pn lis 12, 2012 6:01 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 9:54 am

Zagram sobie jakimś psionem może. Jeszcze dziś podeśle ci kartę.
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2013 10:17 am przez Midoro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 12:13 pm

Napisałem już historie rodu. Jak nic mi nie stanie na przeszkodzie to dziś zrobię ładny zarys postaci i prześlę :)
 
Awatar użytkownika
Midoro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: pn lis 12, 2012 6:01 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 12:30 pm

Zmieniłem zdanie. Jeśli nie mamy się trzymać sztywno mechaniki to zrobię bardkę. W skrócie wyruszyla z tą kampanią bo chciała napisać jakąś nową pieśń i szukała poszukiwaczy przygód o których by mogła śpiewać i wg twojej historii trafiła idealnie.

Przy okazji ile mamy kasy i jak z atrybutami? PB 32?
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2013 12:44 pm przez Midoro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 1:05 pm

Właśnie jaki system w końcu robimy ? Ja byłbym jednak za FATE bo na razie mam dość rozpiswania postaci do D&D
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 5:27 pm

Poczekajmy aż będzie komplet i wtedy wybierzecie.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 9:11 pm

Dobra w sumie najzdrowsze podejście. Jutro prześle opis postaci, adres z tamtego posta blogowego wciąż aktualny ?
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 10:33 pm

Może byłbym chętny, jako krasnoludzki najemnik-kusznik. Zależy jak będę na studiach teraz miał, bo zbliża się sesja, i od systemu, bo np. FATE-a w ogóle nie znam.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 11:10 pm

Ja tymczasowo nie mam problemu sesji więc będę dostępny

FATE z tego co się orientuję jest bardzo prosty piszesz w czym postać jest świetna, dobra, kiepska a w czym leży i kwiczy dodajesz do tego pluski a potem rzucasz kością bodajże K20 choć pewien nie jestem bo czytałem tylko nakładkę PlaneFATE Kadyceusza z podanego wyżej bloga Wieloświat nie wiem jak się ma do oryginału i czy pamięć mnie nie zwodzi :razz:

Jakby co to się dostosuje i do D&D bo dla sesji u Dreama warto ale nie jest to mój preferowany system. A może M&M na niskim poziomie ? Jest gdzieś nakładka fantasy z tego co się orientuje a sam system bardzo intuicyjny :)
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2013 11:11 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[? FR] Tron Chaosu

sob sty 05, 2013 11:52 pm

W sumie to jakby ktoś mi wytłumaczył i pomógł postac zrobic to pewnie dałbym radę ogarnąc praktycznie dowolny. A do DnD mam sentyment i lubię nad mechaniką postaci siedziec :)
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2013 11:54 pm przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[? FR] Tron Chaosu

ndz sty 06, 2013 11:28 am

Ja bym zagrał kapłanem dobrego bóstwa robionym pod leadershipa, który wbrew swojej woli zostaje wysłany aby krzewić wiarę i zbudować silny kościół w tym dzikim kraju. Pewnie Torm lub Lathander, ale jestem gotów na sugestie, jeśli ktoś chciałby zobaczyć innego dobrze opisanego boga Faerunu w akcji.

Mam dość ciekawy pomysł na autorskie rozwiązanie mocy kapłana zamiast dedekowego systemu czarów, gdzie możliwości użycia magii/specjalnych mocy przez kapłana zależałyby od trzech zmiennych:
1) jak bardzo zgodnie z wytycznymi wiary postępował w ostatnim czasie
2) jaki jest cel użycia danego czaru (na ile jest zgodny z charakterem/portfolio bóstwa)
3) ile czarów/mocy kapłana już danego dnia użył (prosty modyfikator ujemny za "zmęczenie" po osiągnięciu określonych limitów czarów na dzień)
Fabularnie bije system slotów na czary na głowę, o co zresztą nie jest trudno.

Oczywiście bazą do efektów i względnej mocy czarów może być lista czarów kapłańskich DnD. Chyba, że będzie potrzebne i zgodne z wolą bożą coś, czego w podręcznikach DnD jakimś cudem nie opisano :)

Powinno wyjść ciekawie w połączeniu z Fate lub szczątkową mechaniką D&D.
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2013 11:34 am przez Agnostos, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[? FR] Tron Chaosu

ndz sty 06, 2013 12:26 pm

Fajnie by było jakbyś wziął Lathandera bo planowałem zrobić go bóstwem patronującym rodowi :D to by się super złożyło. A pomysł rzeczywiście ciekawy. Ja myślę o kimś w rodzaju szermierza natchnionego
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[? FR] Tron Chaosu

ndz sty 06, 2013 11:22 pm

Ok, mi pasuje. Potem ustalimy jak i skąd nasze postacie się będą znać (choćby jakoś z widzenia czy słyszenia).

Ja jutro zabieram się za historię.

BTW czy ktoś zna lokalizację oficjalnych materiałów dot. kontynentu Maztica? Były darmowe drugoedycyjne, ale teraz nie mogę ich znaleźć na stronie Wizardów.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[? FR] Tron Chaosu

wt sty 08, 2013 8:52 pm

Dobrze, mamy czterech chętnych (Agnostos, Brilchan, Dark_Archon_, Midoro)
Proszę o (ostateczne) wypowiedzenie się w kwestii systemu :)
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2013 8:53 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[? FR] Tron Chaosu

wt sty 08, 2013 9:41 pm

Ja jestem za FATE ewentualnie mogę się dostosować do D&D ale wolałbym coś innego jeżeli nie FATE :razz:

Przepraszam że nie przesłałem jeszcze obiecanej historii ale ten tydzień jest dla mnie ciężki. Mam zaczętą w czwartek postaram się ostatecznie skończyć i przesłać, czy historie przesłać na ten sam mail co poprzednio ?
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[? FR] Tron Chaosu

wt sty 08, 2013 9:44 pm

Tak: mój nick, małpa, mój nick, kropka, pl
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[? FR] Tron Chaosu

śr sty 09, 2013 9:19 am

System mi nie robi różnicy, to drugorzędne. Fate znam tyle o ile, ale ma mechanikę na tyle prostą, że to nie powinno być dla mnie problemem.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[? FR] Tron Chaosu

śr sty 09, 2013 5:38 pm

Mi system w sumie również jest obojętny, choc DnD już znam, a w FATE-a ktoś musiałby mnie wprowadzic.

Postac będę mógł zrobic niestety dopiero w weekend.
 
Awatar użytkownika
Midoro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: pn lis 12, 2012 6:01 pm

[? FR] Tron Chaosu

śr sty 09, 2013 6:19 pm

Może być ten FATE. Zobaczymy z czym to się je ^^
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[? FR] Tron Chaosu

śr sty 09, 2013 10:06 pm

Dobra, niech więc będzie FATE. W przeciągu paru dni podam, na jakich zasadach gramy, na pewno będzie to 2 edycja.

Póki co, kilka zasobów:
Skrót zasad PL: http://faterpg.net/wp-content/uploads/F ... zurowa.pdf (kilka stron)
Pełny podręcznik EN: http://faterpg.com/dl/FATE2fe.pdf (~70 stron, większość to przykłady)
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[? FR] Tron Chaosu

czw sty 10, 2013 1:34 pm

Zrobię łotrzyka, złodzieja, oszusta, fałszerza.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[? FR] Tron Chaosu

pn sty 14, 2013 9:44 pm

Wiecie co, jednak nie będzie Fate.
Przerósł mnie.

Nie udało mi się opracować tak dobrych reguł jak bym chciał, a nie chcę iść w zupełnie uproszczone zasady typu Kadufate. Po części jest to też wina tego, że chcę od razu zrobić zasady dla doświadczonych postaci, znacznie łatwiej było, gdyby rozwijać system wraz z postaciami od nowicjuszy :)
Więc wrócimy jednak do d20, co jak co ale budowa postaci nie nastręcza tym zbytnich trudności.

6 poziom, pb 32, kasa jak na 6 poziom.

Przepraszam wszsytkich (A Fate nie jest na prawdę taki zły, jak chcę się zagrać coś zupełnie nowego albo stworzyć mechanikę pod sam świat, to fajniej się sprawdza).
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[? FR] Tron Chaosu

pn sty 14, 2013 10:36 pm

W takim razie, jak bardzo zamierzasz się trzymać mechaniki i jakie podręczniki dopuszczasz? :)
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

Re: [? FR] Tron Chaosu

wt sty 15, 2013 10:20 am

dreamwalker pisze:
Wiecie co, jednak nie będzie Fate.
Przerósł mnie.

Nie udało mi się opracować tak dobrych reguł jak bym chciał, a nie chcę iść w zupełnie uproszczone zasady typu Kadufate. Po części jest to też wina tego, że chcę od razu zrobić zasady dla doświadczonych postaci, znacznie łatwiej było, gdyby rozwijać system wraz z postaciami od nowicjuszy :)
Więc wrócimy jednak do d20, co jak co ale budowa postaci nie nastręcza tym zbytnich trudności.

6 poziom, pb 32, kasa jak na 6 poziom.

Przepraszam wszsytkich (A Fate nie jest na prawdę taki zły, jak chcę się zagrać coś zupełnie nowego albo stworzyć mechanikę pod sam świat, to fajniej się sprawdza).


Więc nie lepiej po prostu zacząć od nowicjuszy? Czy to w znaczy sposób niszczy ogólny zarys fabularny?
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[? FR] Tron Chaosu

wt sty 15, 2013 10:22 am

Obstawiałbym, że jednak trochę by to zmieniało.

Poza tym jestem zdecydowanie za wyższym poziomem (6 w zupełności jest OK). Trochę dość mam sesji, które zaczynają się na pierwszym poziomie i wloką się miesiącami zanim BG uporają się z pierwszym lepszym trywialnym questem.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[? FR] Tron Chaosu

wt sty 15, 2013 10:36 am

To ja w takim razie spasuje. Nie znałem tego systemu i myślałem właśnie o czymś w stylu KaduFATE a najchętniej zagrałbym w Storyteling z dobrze rozpisanymi ograniczeniami i umiejętnościami postaci
Nie dam rady męczyć się z kolejnym D&D mam już dwie takie postaci i to jest mój limit nawet rozpiswanie atrybutów i umiejętności sprawia że mi się robi słabo :razz:

Bo chciałem zrobić coś prostszego co nie mieści się w ramkach DDków, niby mógłbym coś kombinować z poziomami arystokraty i swordsaga ale to jednak nie to co planowałem. Chciałem mieć szermierza natchnionego fechtującego mniej więcej podług tego tekstu http://dnd.polter.pl/Hastour-Siedem-mit ... RPG-b15592

Jakoś tego nie widzę więc mimo ciekawego pomysłu na sesje podziękuję bo nie chcę zawracać głowy a widzę że nie będę dobrze się bawił :wink: sukcesów w sesji życzę
 
Awatar użytkownika
Midoro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: pn lis 12, 2012 6:01 pm

[? FR] Tron Chaosu

wt sty 15, 2013 10:39 pm

Miło bo postać już mam gotową. Dopracuje szczegóły i ci wyślę ponownie ^^

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości