Zrodzony z fantastyki

 
dramal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 31, 2007 3:35 pm

Mag - brak Kwintesencji.

sob sty 05, 2013 2:09 pm

Witam,
Mam pytanie, otóż postać jednego z graczy zużyła cały swój zapas kwintesencji, została zaatakowana, ale kiedy chciała użyć magii MG orzekł, że ponieważ nie ma ani jednego punktu Kwintesencji, to nie jest w stanie wpływać na rzeczywistość.
W podręczniku nie możemy znaleźć takiego wpisu. Jak to jest w zasadach? Może źle szukamy?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Mag - brak Kwintesencji.

ndz sty 06, 2013 3:38 am

Kwintesencji do magii używa się dwa razy do roku od wielkiego dzwonu, hitmarki u wrót albo jak trzeba przywołać większego demona czy coś. Na codzień się jej nie używa chyba że ktoś jest specem od prime i łatwo mu ją zdobyć czy coś. Normalnie nie ma zasady że nie można magować bez niej. Aczkolwiek poniekąd podręcznik ręcznik, MG ma ostateczną rację, to nie D&D, miał prawo zmienić zasady. Ba, powinien - w Magu jak MG nie zmieni trochę zasad i/lub założeń świata to nie ma Wielkieu Mistycznej Taje,mnicy.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Mag - brak Kwintesencji.

ndz sty 06, 2013 6:37 am

Mylisz się Albiorix. W Magu zmiana zasad jest kompetencją całej grupy a nie tylko MG. Przynajmniej wg Złotej Zasady.
 
dramal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 31, 2007 3:35 pm

Re: Mag - brak Kwintesencji.

ndz sty 06, 2013 12:36 pm

Czyli w podręczniku nie ma takowej informacji? To że kwintesencji nie używa się do pierdołek, wiem doskonale. Pytałem aby upewnić się czy ja i inni gracze niedowidzimy, czy też MG ma swoją wizję. Jeśli to wizja MG, mógł ją przedstawić wcześniej jako swoją, a nie wmawiać jako przepis i to w punkcie kiedy uśmierci tym trzecią postać temu samemu graczowi.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Mag - brak Kwintesencji.

ndz sty 06, 2013 1:26 pm

Ostateczną rację ma zawsze gracz.
Imho zasada wygląda na wymyśloną na poczekaniu. Tak to byłaby martwa, bo nie nigdy gracz nie wydałby kwinty.
 
Awatar użytkownika
Miki Asylum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 19, 2011 2:15 pm

Re: Mag - brak Kwintesencji.

śr sty 16, 2013 11:34 pm

Do czynienia Prawdziwiej Magyi potrzebny jest tylko przebudzony awatar, odpowiedni rekwizyt (jeśli jest potrzebny) oraz odpowiednia znajomość Sfer dla danego efektu. Kwintesencji nie trzeba wydawać, ergo nie jest niezbędna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość