Zrodzony z fantastyki

 
Kolszer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 07, 2011 9:49 pm

Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 11:38 am

Witam, za jakiś czas zaczynamy nową sesję i postanowiłem zagrać mnichem, dlatego proszę Was o pomoc przy stworzeniu dobrego mnicha, który będzie wstanie poradzić sobie w walce.

NIe mam jakichś szczególnych pomysłów, dlatego też jestem otwarty na wszelkie propozycje
osobiście myślałem o Githzerai, aby później rozwinąć psionikę.

Jakie są Wasze pomysły ?
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 12:44 pm

Kiedy sam przymierzałem się do zagrania mnichem, bardzo zaciekawił mnie ten artykuł na Giant in the Playground:

http://www.giantitp.com/forums/showthread.php?t=80704

Nie znam się za bardzo na optymalizacji, ale tekst robi bardzo profesjonalne wrażenie.
 
Kolszer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 07, 2011 9:49 pm

Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 1:31 pm

hmm a coś bardziej "egzotycznego", poradnik jak najbardziej dobry, ale w sumie nie tego szukam.
Dzięki za link Squid.

Dość konkretnie myślałem o Githzerai rozwijanego pod mnicha psionika, jakich pomysł ?
 
Mirasek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 29, 2011 12:13 am

Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 4:11 pm

Napisz nam wpierw w jaką edycję gracie i z jakich źródeł możesz korzystać. Githzerai to klimatyczna rasa, ale według zasad jako postać gracza jest opóźniona o 2 poziomy, bierzecie to opóźnienie pod uwagę? Rasy z takimi opóźnieniami pomimo bajerów w praktyce są słabsze od zwykłych ludzi czy elfów - kiedy reszta drużyny ma już 3 poziom to taki Githzerai ciągle siedzi na pierwszym.
 
Kolszer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 07, 2011 9:49 pm

Re: Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 4:45 pm

to po kolei
zaczynamy z 3 poziomem więc LA się zgadza. Co do podręczników nie ma problemu gramy w edycji 3.5 jedyne co będę musiał zrobić to ogarnąć psionikę ewentualnie :)
 
Kolszer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 07, 2011 9:49 pm

Re: Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 4:46 pm

"kiedy reszta drużyny ma już 3 poziom to taki Githzerai ciągle siedzi na pierwszym" jakby nie patrzeć to Githzerai dopiero ma pierwszy :D

co do rasy jestem otwarty na inne propozycje
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2013 4:47 pm przez Kolszer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mirasek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 29, 2011 12:13 am

Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 8:08 pm

Z mnichami akurat miałem mało do czynienia bo w mojej grupie krzywo patrzyliśmy (i patrzymy dalej :P) na mistrza kung-fu w świecie rycerzy i magów, a do psioniki mieliśmy podobne podejście :D. Mimo to spróbuję pomóc.

Człowiek to fajna rasa, atut premiowy piechotą nie chodzi :D.

Wiem, że w którymś podręczniku ze świata Eberonu jest atut, który pozwala sumować poziomy klasy psionicznej z poziomami mnicha na (bodaj) potrzeby ustalania obrażeń bez broni, gradu ciosów i premii do KP. Za nic nie przypomnę sobie jednak w którym to podręczniku i jakie miał wymagania - rozejrzyj się za nim bo to może dać postaci niezłego kopa.

Luźne pomysły (zachowam nazewnictwo z SRD):
- Weź z mnicha tylko to co najlepsze, na 6 poziomie mamy już wszystkie atuty premiowe i niezłe rzuty obronne. Resztę można dopełnić poziomami psychowojownika i/lub prestiżówkami takimi jak: Psionic Fist (daje moce psioniczne i rozwija zdolności mnicha) i War Mind (pełna premia do ataku i fajne zdolności klasowe) czy Slayer.
- Niekoniecznie musisz walczyć bez broni, zwykłą kamę czy inny kostur łatwiej (i taniej) ulepszyć. Z drugiej jednak strony poświęcając kilka atutów i wspierając się psioniką można wyciągnąć znaczne obrażenia z ataku bez broni (powiększenie ftw)

Na szybko zrobiłbym pewnie coś w stylu mnich3/psychowoj2, a potem jechał w war mind'a. Pięści bym olał i walczył jakimś kosturem jak bronią dwuręczną.
Z mnichami jest ten problem, że wymagają wielu wysokich statystyk. Siła żeby coś zdziałać w walce, zręczność by nadrobić KP, Budowa by wytrzymać kilka ciosów, Roztropność by dołożyć do KP, ST oszałamiającej pięści i (w przypadku tej postaci) używać mocy psionicznych. Taka postać ma jednak plus, że może sobie nadrobić niedociągnięcia stosując odpowiednie moce.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 8:28 pm

Mirasek pisze:
Wiem, że w którymś podręczniku ze świata Eberonu jest atut, który pozwala sumować poziomy klasy psionicznej z poziomami mnicha na (bodaj) potrzeby ustalania obrażeń bez broni, gradu ciosów i premii do KP. Za nic nie przypomnę sobie jednak w którym to podręczniku i jakie miał wymagania - rozejrzyj się za nim bo to może dać postaci niezłego kopa.

Atut nazywa się Tashalatora i można go znaleźc w Secrets of Sarlona, albo tu. Wymaga atutu Monastic Training z Eberron: Campaign Setting.
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2013 8:28 pm przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Kolszer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 07, 2011 9:49 pm

Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 8:45 pm

Dzięki wielkie :)

Osobiście myślałem o:
http://www.dandwiki.com/wiki/Monk,_Tome_(3.5e_Class)
a później własnie jakich psionik
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 9:56 pm

Akurat ten mnich nie potrzebuje wieloklasowania, jest naprawdę silny sam z siebie. Style walki dają tu duże pole do popisu i nie warto ich tracić.
 
Kolszer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 07, 2011 9:49 pm

Jaki build dla mnicha

pt sty 18, 2013 10:32 pm

yhm, ale czy samymi atutami mogę rozwijać psionikę? I apropo atutów, czy możecie mi jakieś polecić dla mnicha gitzerai/człowieka
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2013 10:33 pm przez Kolszer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Jaki build dla mnicha

sob sty 19, 2013 12:07 am

Skoro już korzystasz z materiałów Tome to zajrzyj do Races of War (na tej samej stronie dostępne) i tu http://www.dandwiki.com/wiki/Feats_Revamped_%283.5e_Sourcebook%29
Ostatnio zmieniony sob sty 19, 2013 12:08 am przez Altaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości