Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
rdo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: sob gru 26, 2009 8:29 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

czw kwie 08, 2010 11:09 pm

Ile osób jeszcze gra w Cthulhu? Czy żyją jeszcze jakieś strony o Zewie?
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

czw kwie 08, 2010 11:17 pm

Ja sporadycznie grywam. Stron nie szukałem, ale pewnie istnieją.
 
Awatar użytkownika
Adam Adilew
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 17, 2009 1:13 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

pt kwie 09, 2010 12:13 pm

To subiektywny pogląd, ale osobiście znam dwóch mistrzów gry i dwie inne osoby, które dopiero przymierzają się do prowadzenia Cthulhu, więc system nie wygląda jakby konał. Sam prowadzę głównie ZC i na brak graczy nie mogę narzekać. Prawdziwy problem to faktyczna nieznajomość Mitów, gdy przykładowy MG robi z Zewa pulp oparty o japońskie gry albo bawimy się w małą wojnę, którą się niekoniecznie dobrze wspomina (np. kfiatki-z-sesji-reaktywacja-vt1856-510.html#p993711).
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

pt kwie 09, 2010 3:23 pm

rdo pisze:
Ile osób jeszcze gra w Cthulhu?

Hm...
jesli-dzis-wtorek-to-jestem-w-arkham-vt58993.html - jeśli dobrze liczę, to (potencjalnie) co najmniej pięć :) . Wczoraj teoretycznie upłynął termin zgłoszeń.
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 3:24 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 23, 2005 11:51 am

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

ndz kwie 11, 2010 12:07 am

Przez polską edycję "Arkham Horror" sporo ludzi weszło w klimaty Mitów, znam parę osób, co dzięki temu ostatnio weszło i kilka, co się przymierzają. ;-) Brak nowych polskich podręczników jest jakąś tam przeszkodą, ale z Zachodu można łatwo ściągnąć angielskie najnowsze podręczniki, a że wchodzą w to ludzie raczej w wieku licealnym i studenci, to barierę językową też przeskoczyć można. Zalovecraftciło się ostatnio, opowiadania wydają, więc chyba pod tym względem nie ma co narzekać. ;-)
 
Aureus

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

sob maja 01, 2010 8:16 pm

W Luboniu często robimy larpy nawiązujące klimatem (bardzo swobodnie) do CoC.
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

Re: Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

śr maja 12, 2010 11:54 pm

Hi.

W Niemczech wychdzi wiele nowych fanych dodatków do CoC. Jak ktoś zna niemiecki to polecam

http://www.pegasus.de/

Ukłony
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

czw maja 13, 2010 9:39 am

Pytanie główne tematu - Tak, nazywaj się Realms of Cthulhu i sa DZIKIE. :wink:
 
Awatar użytkownika
wannolot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 23, 2011 5:25 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

śr lut 23, 2011 6:16 pm

Szczerze mówiąc odpowiedź na te pytanie jest trudna. Z jednej strony mnóstwo ludzi zaskakuje mnie znajomością Lovecrafta, zwłaszcza osoby grające w erpegi. Z drugiej strony, sesji Zewa zrobiłem może 3 bo gracze wprost mówili, że nie czują klimatu (mimo lektury opowiadań) i nie chcą grać w Zewa, nie bawi ich to. Myślałem, że to moje nieudolne prowadzenie, jednak NS czy Wolsung idą miodnie, wspólpraca graczy z Miśkiem jest na prawdę świetna. Nawet pokrewny klimatycznie Wampir Maskarada leciał przyjemnie. A Zew ku mojej czarnej rozpaczy się nie przyjął. Specyficzny system i jeśli żyje to wątłe to życie niczym jaźń Badaczy Tajemnic :razz:
 
Awatar użytkownika
Atum
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: czw mar 25, 2004 4:49 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

ndz kwie 10, 2011 12:37 pm

Nie wiadomo czy żyje, ale aktualnie jest duża szansa na to, że odżyje. Wydawnictwo Galmadrin przygotowuje nową, polską edycję. F'HTANG!
 
Awatar użytkownika
Adam Adilew
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 17, 2009 1:13 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

śr lip 20, 2011 8:57 pm

Za dwa dni w Warszawie będzie miała miejsce oficjalna premiera gry w polskiej edycji 6.0. Mam głęboką nadzieję, że podręcznik dobrze się sprzeda i ukarzą się dodatki, bo do dziś przeżywam zawieszenie linii wydawniczej przez MAGa i nieregularnie skupuje pojedyncze książki przed dekady. Z drugiej strony promocja raczej nie objęła reklam w tivwi, a nawet forum u oficjalnego polterowego patrona CoC wypustynniało. Liczę, że uczestnicy Avangardy obmacają podręcznik i dadzą znać, jakież to bluźnierstwa kryje.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

czw lip 21, 2011 8:35 am

Zdaje się, że Galmadrin już zaczął (bądź właśnie zaczyna) wysyłkę ZC tym, którzy zakupili w sklepiku.
Więc możliwe, że ktoś da znać jeszcze przed konwentem ;)
 
Gildean
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 02, 2008 1:45 pm

Re: Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

sob lip 23, 2011 7:05 am

Mój egzemplarz już dotarł na szybko zatem podzielę się wrażeniami. Jest to w zasadzie moja pierwsza poważna styczność z Zewem Cthulhu, więc powiem pokrótce - jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Podręcznik to ponad 300 stron bitego tekstu, a samo wydanie zasługuje na pełnię uznania (duża, twarda okładka doskonale prezentuje się na półce ). Jak dla mnie jest to jeden z lepiej wydanych systemów jakie miałem w ręku, nic tylko brać się za czytanie, a potem za sesję.
Osobiście liczę na jak najlepsze przyjęcie systemu. Sprzedaż wpłynie zapewne na to czy pojawią się dodatki, a te właśnie są niezbędne, żeby wydłużyć żywotność systemu ( tu mam nadzieję na to, że w sprzedaży ukaże się jakaś pełna kampania: http://mailing.nie-spamuj.eu/kampania.html do zewu).
Ostatnio zmieniony czw lip 28, 2016 9:23 am przez Gildean, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

ndz lip 24, 2011 7:15 pm

Jeżeli podoba Ci się to wydanie, to proponuje zerknąć na stronę wydawnictwa MAG. Zdaje się, że za grosze można tam jeszcze resztki starych podręcznikówdo ZC nabyć ;)
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

czw lip 28, 2011 11:52 pm

Może mam jakiś dziwny smak estetyczny, ale uważam, że nowa edycja (nie licząc okładki) wygląda paskudnie! Czcionka, która ma niby dodawać klimatu, w moim odczuciu jest mało czytelna i niezbyt klimatyczna. No i jeszcze te odcienie straszne niebieskiego. O niebo lepiej by to wszystko wyglądało jakby było czarnobiałe, a i czcionka mogłaby być bardziej klimatyczna, może coś z rodziny gotyckich z ozdobnymi pierwszymi literami. O wiele bardziej podobają mi się poprzednie wydania, jakoś to schludniej wyglądało i bardziej klimatycznie. No ale dobra, marudzę ;)
Niemniej jednak, cieszę się bardzo, że postanowiono wydać kolejną edycję Zewu, bo jest to wspaniała mitologia jak i system. Mam nadzieję, że dzięki temu przybędzie sporo nowych Strażników i Badaczy ;) No i, że pojawią się jakieś nowe interesujące dodatki.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

pt lip 29, 2011 2:00 am

Morel pisze:
Jeżeli podoba Ci się to wydanie, to proponuje zerknąć na stronę wydawnictwa MAG. Zdaje się, że za grosze można tam jeszcze resztki starych podręcznikówdo ZC nabyć ;)


Na stronie wydawnictwa MAG nie można już nic kupić, jeśli chodzi o RPG. Jedyne co mają, to podane własne ceny i linki do witryn, gdzie prawdopodobnie znajdują się jeszcze jakieś ich podręczniki. Niestety najczęściej po cenie okładkowej. :?
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

pt lip 29, 2011 10:42 am

Vukodlak pisze:
Na stronie wydawnictwa MAG nie można już nic kupić, jeśli chodzi o RPG. Jedyne co mają, to podane własne ceny i linki do witryn, gdzie prawdopodobnie znajdują się jeszcze jakieś ich podręczniki. Niestety najczęściej po cenie okładkowej. :?

A faktycznie, a to dziwne, bo jeszcze jakiś czas temu sprawdzałem i można było sobie kupić bezpośrednio. Widać albo się faktycznie skończyło, albo oddali internetowym księgarniom.
 
Awatar użytkownika
Adam Adilew
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 17, 2009 1:13 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

sob cze 16, 2012 1:53 pm

Próbowałem zebrać starą drużynę i wrócić do przerwanej kampanii z wiosny zeszłego roku. Potem próbowałem zebrać inną drużynę i powrócić do wątków tym razem sprzed roku. Niestety, Zew Cthulhu umarł.

Spotkałem się ostatnio z dobrym kumplem i sobie wspominaliśmy, jak to byliśmy młodzi, plugawi i ryzykanccy, a teraz nawet jak graczom obiecasz km-y, podróż po całej Europie na jednej sesji i prowiant, to wymyślają wymówki. O bogowie, ale żeby Wielki Cthulhu przegrał z Diablo 3 i meczami? Minął rok bez Zewa. Świat się kończy. Cthulhu umarł.
 
Awatar użytkownika
Wizy-ard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 23, 2012 11:11 am

Re: Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

ndz cze 17, 2012 12:23 am

Cthulhu żyje, teraz po dwóch latach wfrp rozszerzamy zakres o Zew i dobrze nam idzie. Nie martwcie się, bojownicy przeciwko Diablo III i Euro! Obrazek
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

pn cze 18, 2012 1:54 pm

Nie umarł, tylko śpi... ćśś...
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2013 3:26 pm przez NoOne3, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Archibald Nokturn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 2:09 pm

Re: Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

ndz sie 19, 2012 11:00 pm

Ja np nie mogę znaleźć graczy do Zewu ani w mieście ni na komunikatory ;p
 
Awatar użytkownika
Aviko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 3:19 pm

Re: Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

pt paź 19, 2012 8:20 pm

Może ożywię ten temat.

Cthulhu żyje, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Sam kupiłem podręcznik od Galmadrina już w przedsprzedaży, słysząc zachwalające opinie starych wyjadaczy. Teraz co jakiś czas prowadzę tym starym wyjadaczom, są zadowoleni. Choćby wczoraj graliśmy. Mam też w drużynie erpegowców z mniejszym ode mnie stażem. Kilka osób sam do ZC wprowadziłem, wszyscy byli zadowoleni.

Cthulhu żyje. Tylko trzeba chcieć go obudzić
 
Awatar użytkownika
etcposzukiwacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 12:17 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

śr paź 24, 2012 11:12 am

Moim zdaniem z "Zewem..." jest jak z innymi systemami, czym czlowiek starszy tym trudniej ekipe zebrać. Niestety także entuzjazm mniejszy. Na to jednak się nic nie poradzi, więc warto poprostu grać tak czesto jak jest okazja i cieszyć sie każdą sesją. Potem wspomnienia są bezcenne. Co do "Zewu..." to conajmniej dwie seje pamietam i długo jeszcze będe pamiętał. Jedna z nich była naprawde genialnie przygotowana i miała niesamowity klimat. To była chyba najlepsza sesja w jakiej brałem udział. Brawo Plastek. Druga była ciekawa po MG zabrał nas w mroczne klimaty w ...PRL-u w lata 60-te, a ja grałem Panem Samochodzikiem. Wiem, wiem brzmi śmiesznie i mało cthulowo, ale było super i MG potrafił nas przestraszyć.
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2012 11:12 am przez etcposzukiwacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Archibald Nokturn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 2:09 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

wt sty 15, 2013 10:04 am

"Cthulhu żyje. Tylko trzeba chcieć go obudzić" - Zgadzam się
 
Awatar użytkownika
Adam Adilew
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 17, 2009 1:13 pm

Czy Zew Cthulhu jeszcze żyje?

sob sty 19, 2013 12:07 am

Jutro obudzimy Ktulu z drzemki. Przez cały zeszły rok nie udało się zagrać ani poprowadzić, ale tym razem spotka się czterech starych wyjadaczy. Odkurzy się plugawe, pleśniejące księgi, przygotuje umysł na spotkanie z nienazwanym i nieopisywalnym i zobaczymy, czy da się przestraszyć graczy, którzy już na sesjach widzieli wszystko, łącznie z Wujkiem Adolfem, który na czele socjalistycznej rewolucji podpalił Europę, bo głosy mu kazały. Tym razem wybierzemy się w wiejskie okolice Nowej Anglii epoki jazzu, w której z jednej strony analizowano próbki krwi, opleciono Stany pajęczyną lotnisk i świecących balonów, a z drugiej nie używano dezodorantów, zamiast lodówek - chowano w piwnicy lód, a tajemne kulty szerzyły się z nie mniejszą siłą, co epidemia hiszpanki. Dam znać po sesji, czy z biegiem lat Ktulu się nie nudzi.

Edycja: kfiatki-z-sesji-reaktywacja-vt1856-720.html#p1209869
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2013 11:36 pm przez Adam Adilew, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości