Zrodzony z fantastyki

 
WARZONE Resurrection
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 02, 2013 12:22 pm

WARZONE Resurrection

sob lut 02, 2013 12:23 pm

WARZONE POWRACA!
Znajdziecie nas na facebooku Warzone Resurrection.
Pierwsza reklamówka http://www.youtube.com/watch?v=rAzZcnwXlVY
 
Awatar użytkownika
-DE-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 07, 2006 9:31 pm

WARZONE Resurrection

sob lut 02, 2013 2:37 pm

Jezeli modele do Legionu beda staly na przyzwoitym poziomie, to trzeba bedzie sie w nie zaopatrzyc :) Wiecej powiedziec nie jestem w stanie, bo... nic na te chwile nie wiadomo poza faktem, ze system bedzie w starej, dobrej skali 28 mm. W kazdym razie trzymam kciuki.

Swoja droga to moze byc rok wielkich powrotow - za dwa tygodnie Warzone, pare miesiecy pozniej Konfrontacja... No, no... Ciekawe, ze nowe systemy jakos nie moga sie przebic, a klasyki wciaz trzymaja sie mocno, nawet gdy nie sa juz produkowane, a co wiecej, sa firmy chetne wpompowac w stare uniwersa spore pieniadze i zaatakowac rynek nowa edycja z nowymi modelami. Czyli ze musi im sie takie posuniecie kalkulowac. Cos to jednak mowi o potencjale martwych systemow i liczbie fanow, jakie zdolaly uzyskac za zycia, oraz tym ze bitewniakowcy to jednak konserwatysci i ze srednia wieku powoli przesuwa sie w gore, zupelnie jak w przypadku gier komputerowych.

Mnie osobiscie marzy sie powrot Legions of Steel, ale szanse na to marne :)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: WARZONE Resurrection

sob lut 02, 2013 9:00 pm

Wooow! :D
Idę poszperać w sieci o co chodzi ale już się podnieciłem : P
 
Awatar użytkownika
Hastour
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 3:24 pm

Re: WARZONE Resurrection

pn lut 04, 2013 9:43 am

Jaram się, jak flota Stannisa :D

Obawiam się jednak, że zamiast gotowego produktu, zobaczymy tylko rendery kilku modeli i kampanię na kickstarterze. No i ciekawe, jak z zasadami. Raczej nic lepszego od fanowskiej WZ4 nie wymyślą i tak :)

EDIT: Q&A z forum Lead Adventure (pożyczone poprzez bloga Christofa http://dziadu-z-lasu.blogspot.com)

Q. Are the old miniatures making a comeback?
A. No, these are completely new miniatures, with a great effort to bring them in line with modern designs, whilst still keeping in tune with the original artwork which WILL be used again as it hasn't aged like the miniatures.

Q. Who is behind Prodos Games?
A. Some folks from the UK who were big fans of the original game that felt disappointed when the game died. We've worked really hard to get this liscense and it's important we do it justice. We also understand the disappointment that failure could bring customers and every effort is being made to ensure the success of this project, with a modern market being kept in mind at all times.
Jarek Ever and Mark Rapson are the driving force, with a supporting base of friends, including professional Miniature Designers, Rules developers, Graphic Designers and writers. We're a creative group of mates!

Q. What scale will the miniatures be?
A. Heroic 28mm. Modern standard (i.e. GW, Warmachine, Malifaux, Dark Age, Etc)

Q. Can I still use my old miniatures in the new game?
A. Yes indeed, but given the new designs, you won't want to!

Q. What material are the models made of?
A. High Quality Plastic and eventually Resin too, but they are going to be priced accordingly. This is going to make the game very accessible, but still have a 'hobby' aspect rather than pre-painted, collectable (as has recently been attempted with the Mutant Chronicles Liscense).

Q. How will the miniatures be produced?
A. An odd one, but important. These are 3D printed... I know, I know, WHAAAAAT?! But 3D printing looks F*** ugly and the texture is horrible! Well, last year a new printer was developed that creates beatiful, smooth textures in high quality plastic, replicating the 3D sculpt perfectly. Not only are they incredibly cost effective, but the material is still high quality, check out the pictures on the facebook page (you don't have to be a member to view AFAIK).
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2013 12:23 pm przez Hastour, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

WARZONE Resurrection

pn lut 04, 2013 4:29 pm

Powrót Warzone byłby super, sam chętnie bym się na to pokusił:)
Macie linka do tego fanowskiego rulebooka?
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: WARZONE Resurrection

pn lut 04, 2013 5:40 pm

Wystarczy wejść na www.wargamer.pl/forum i tam w wątku "Ogólnie o Warzone" jest wszystko co potrzebne. Są tam też ludzie, którzy się zajmują edycją 4.0.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

WARZONE Resurrection

pn lut 04, 2013 5:45 pm

Ok dzięki zaraz tam zajrzę.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

WARZONE Resurrection

pn lut 04, 2013 6:02 pm

nigdzie tam nie widzę żadnego linka do pobrania. Czyżby nie było jeszcze zrobione w wersji elektronicznej PDF?
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: WARZONE Resurrection

pn lut 04, 2013 11:49 pm

Faktycznie teraz też nie widzę nic do pobrania, ale gdzieś to widziałem :P Nawet miałem na dysku, ale musiałem zrobić format, dziś w nocy Ci wyślę. A jak będziesz miał czas, możesz popytać tam u chłopaków na forum.

http://wargamer.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=8510 <---- tu masz np. pełen spis jednostek wraz ze statystykami. Aczkolwiek jak piszę, całość musi gdzieś być do pobrania.

A tymczasem na forum Warzone'a na Facebooku, przez jeden dzień z 90 użytkowników zrobiło się 180 :) Będzie chyba dobrze, wiadomość zadziałała ; )

edit: o proszę, długo to nie trwało :wink: tu masz wszystko: http://wargamer.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=10415

Miłego zagłębiania się w lekturę :D
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2013 11:51 pm przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

WARZONE Resurrection

wt lut 05, 2013 1:08 am

Dziękowac bardzo za to, chętnie się w to zagłębię. Znalazłem też jakieś na necie ale to podobno skrót więc szukałem dalej.
 
Awatar użytkownika
Hastour
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 3:24 pm

WARZONE Resurrection

wt lut 05, 2013 8:43 am

Gdyby ktoś chciał się zagłębić bardziej praktycznie, zapraszamy w poniedziałki do Paradoxu, od lat zawsze przychodzą warzonowcy i zawsze ktoś gra.
A w niedzielę jest turniej :)
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

WARZONE Resurrection

wt lut 05, 2013 8:25 pm

Ok dobrze wiedzieć, teraz mam bliżej do wawy więc będę mógł raz na jakiś czas tam wyskoczyć i podpatrzeć.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

WARZONE Resurrection

wt lut 05, 2013 10:34 pm

Przy okazji, jakby ktoś jeszcze szukał staroci:

http://spolecznosc.polter.pl/Z+Enterpri ... ama-b15800
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

WARZONE Resurrection

czw lut 07, 2013 5:07 pm

Co nie co czytałem o tym sklepie, podobno sami robią te figsy. Co sądzicie o ich cenie? Znośna czy zbyt duża?
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: WARZONE Resurrection

czw lut 07, 2013 8:38 pm

Jeśli chodzi o cenę za figurki do WZ to nie ma bata żeby była duża. W czasach, gdzie zebranie armii (swojej, wymyślonej a nie takiej jaka jest dostępna) graniczy z cudem, to nie ma o czym gadać.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

WARZONE Resurrection

pt lut 08, 2013 12:24 am

Policzmy :)

W GW pudełko plastikowych Catachanów (comand Squad, 5 modeli) kosztuje 23 jurki
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1900033

a w Auguście pudełko 7 metalowych Jungle Fighterów Bauhausu kosztuje 12.90 jurków
http://shop.princeaugust.ie/warzone-mut ... o-box-set/

Biorąc pod uwagę to, że figurki GW są dostępne wszędzie i jest ich pełno, są z plastiku i są strasznie drogie, oraz to, że figurki Warzone są dziś trudno dostępne, jest ich więcej i są z metalu - odpowiedź jest chyba oczywista.

Wczoraj dla zabawy latałem po ich sklepie o kopletowałem do koszyka moją wymarzoną armię - ponad 30 metalowych modeli +80 plastików kosztowało mnie ok 100 euro. Cała armia, i to spora.

Za trochę mniej (80 euro) miałbym starter do 40k, i w żaden sposób nie zgliżyłbym się do posiadania armii podstawowej 1500 punktów.

Więc tak porównując, to się opłaca.

Jeśli ktoś woli kupowac złom, to powiem, ze widywałem w komisach w Polsce pobazgrane figurki droższe od tych, które oferuje PA. (10 - 20 zł za model, gdy w PA masz "zwyklaka" za 3.20 - 4 euro).
Nie narzekałbym :)
 
Awatar użytkownika
Hastour
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 3:24 pm

WARZONE Resurrection

pt lut 08, 2013 10:32 am

Ale dla porządku wypada jednak zauważyć, że spora część starszych figurek do Warzone jest tak paskudna, że porównywanie ich z produktami GW jest złym pomysłem ;) Ogólną stylistykę można lubić lub nie, ale na niektóre rzeźby nawet twardogłowi fani zgrzytają zebami.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: WARZONE Resurrection

wt lut 12, 2013 10:20 pm

Niemal wszystkie figurki do 1 edycji są okropnie brzydkie, jednak modele z edycji już drugiej, to inna bajka.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Re: WARZONE Resurrection

śr lut 13, 2013 6:07 pm

True pierwszoedycyjne figsy były straszne, ciekawe jak będą wyglądały nowe -jeśli takowe będą wychodziły.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: WARZONE Resurrection

śr lut 13, 2013 9:05 pm

Przecież na facebooku codziennie można oglądać nowe figurki, bądź też ich części.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

WARZONE Resurrection

pn lut 18, 2013 6:38 pm

To będzie nowa edycja czy zupełnie nowa gra?
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

Re: WARZONE Resurrection

ndz mar 03, 2013 6:52 pm

oggr pisze:
To będzie nowa edycja czy zupełnie nowa gra?

IMO to raczej rewolucja niż ewolucja, jedyne co łączy nowe zasady ze starymi to kostka dwudziestościenna. Owszem znajdą się jakieś zasady wspólne, ale to raczej te które można znaleźć również kilkunastu innych grach. Nie wiem co sądzić o nowej mechanice, troszkę mnie te dodatkowe karty bolą, z jednej strony jest to jakieś urozmaicenie gry, z drugiej sporo będzie zależało od losu, w jednej grze będę miał amunicję plazmową, a w pięciu innych karta nie dojdzie i du.. Mam wrażenie że twórcy chcieli zrobić grę oryginalną i bardzo dynamiczną, ale chyba wyjdzie to zbyt dynamicznie i zbyt oryginalnie, dlatego też wsparłem ich tylko 1 funtem i dobrym słowem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości