Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

pt cze 11, 2010 12:00 am

Nie wiem czy inicjatywa wciąż działa czy wije się błagając o dobicie ale warto spróbować :D

Potrzebuję drużyny gotowych BNów w celu epickiej (mechanicznie i w przenośni) konfrontacji z drużyną BG.
edycja: 3.5 (Zapomniane Krainy)
podręczniki: srd (ale z Unearthed Arcana wolałbym tylko warianty klas i to też nie za wiele), podręczniki Faeruniczne (zwłaszcza PrC) oraz seria Complete (poza Mage, bo nie lubię :P). Do tego Tome of Battle, Book of Vile Darkness, Draconomicon, Drow of the Underdak i ewentualnie cośtam jeszcze ale bez szaleństw ;).
język najlepiej w miarę polski ale w sumie nie robi ;)
docelowe SW: pojedynczy BN: 18-22, cała grupa ~24-26. Mają stanowić wyzwanie dla 4 osobowej drużyny na 22-23 poziomie z pomocą 2-3 BNów na podobnym poziomie.
Szczegóły: BG (EPP 22) to licz czerwony czarodziej wywołań, człowiek rycerz Thay/mroczny rycerz (blackguard), chityniak łotrzyk/sieciarz z Yothlol/swordsage, druid Malara wilkołak. Wszyscy mają odpicowane magiczne przedmioty efektywnie podnoszące ich SW o 1-2. Wsparcie to drow Swordsage 20, drow czarodziej 20 oraz ewentualnie chityniak ale nie mam na niego pomysłu :)
Drużyna przeciwna ma się składać z:
Kapłanki Lolth, najlepiej z poziomami PrC Arachne (Faiths and Pantheons) (przywódczyni, więc wypadałoby by miała najwyższe SW, do tego jakieś fajne atuty z )
drugiej kapłanki Lolth, mocno powiązanej z cienistymi smokami, można jej dać PrC smoczego potomka z rozwojem czarowania kapłana zamiast zaklinacza
cienistego smoka o SW tak żeby pasował :)
Draeglotha o odpowiedniej sile, nie wiem co mu dać ciekawego
Dridera - zaklinaczacz lub czarodziej (na potrzeby zdolności czarowania traktuję dridera jakby miał za rasę 6 poziomów czarodzieja lub zaklinacza)
Drow mnich zakonu Czarnej Pięści a więc zapewne mnich/zabójca, niewykluczone poziomy swordsage'a czy podobnego
ciężkozbrojnego drowa ochroniarza, niewykluczone że Drow Judicator (Underdark) (powinien mieć najniższe SW i robić za wysokopoziomowe mięsko armatnie :D), ewentualnie może być takich dwóch, żeby była równa liczba przeciwników ^^

No i teraz byłbym wdzięczny za rozpisanie któregokolwiek z przeciwników lub nawet całej drużyny jak komuś się chce ;). Szczególnie zależy mi na pomysłach i rozpisce Draeglotha, w drugiej kolejności dwóch kapłanek, w trzeciej całej reszty.
Ogólnie walka ma być rozbudowana, ciekawa i wymagająca, ma być zwieńczeniem ataku na drowie miasto, gdzie konflikt doprowadził do odłożenia wewnętrznych kłótni na bok w obliczu możliwości ostatecznego wykopania czcicielek Lolth z tej części Podmroku ;) (znaczy spod Thay jak nietrudno się domyślić po drużynie).
Jak komuś się bardzo nudzi to może rozpisać jakiś build dla chityniaka (ale niekoniecznie z 20 atakami/runda, takiego mam już w drużynie :P) oraz drowa czarodzieja (chociaż tutaj zapewne wezmę rozpiskę Malavona autorstwa Zireael, bo idealnie mi pasuje fabularnie i z SW. Jutro przejrzę jeszcze jej wątek i ewentualnie napiszę czy znajdę coś co pasuje do koncepcji albo ogólnie mi się spodoba ^^
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 12:10 am przez Krackus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

pt cze 11, 2010 9:10 am

Ja mogłabym się wziąć za drowa mnicha, jak znajdę chwilę czasu. Dziś i jutro jestem dość zajęta, niestety. Nie jestem mocna w optymalizacji, ale drowich mnichów lubię jeszcze z czasów różnego rodzaju cRPG (IWD II czy NWN)...

Co do wsparcia BG: po co ten chityniak, nie bardzo pasuje do Undrek'Thoz... Drow swordsage 20 to i tak straszliwie mocne coś...

EDIT: Aha, jeszcze jedno. Dobrze, że moje rozpiski komuś się na coś przydają :wink:
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 9:11 am przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

pt cze 11, 2010 10:27 am

Postacie nie muszą być mocno zoptymalizowane, ważne żeby jako tako współgrały z resztą i miały chociaż kilka mocniejszych atutów do pokazania ;).

Co do chityniaka to z tego co się orientuje ta rasa nie przepada za drowim klerem, a ponieważ jeden z BG chciał grać chityniakiem to "dorzuciłem" ich do strony konfliktu dążącej do eliminacji kapłanek z Undrek'Thoz. W obliczu konfliktu o skali do jakiej rozwinęło się powstanie w mojej kampanii, można zyskać nieoczekiwanych sojuszników ;).

Myślę, że na pewno pożyczę sobie jeszcze jakąś kapłankę (Quenthel lub Triel), być może również Jeggreda i Dantraga :D kawał dobrej roboty
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

pt cze 11, 2010 7:23 pm

drugiej kapłanki Lolth, mocno powiązanej z cienistymi smokami, można jej dać PrC smoczego potomka z rozwojem czarowania kapłana zamiast zaklinacza


Znowu ja. To też jest bardzo fajne, jak zrobię mnicha, to może się za nią wezmę... Lubię ciekawe pomysły...

Co do chityniaków - no, nie przepadają za drowami, ale czczą tę samą boginię. Przede wszystkim, to:
po pierwsze, są raczej samotnikami i się nie wychylają ze swoich siedzib
po drugie, rzadko są poszukiwaczami przygód
po trzecie, raczej nie robiłyby wojny
po czwarte, Undrek'Thoz jest ździebko daleko od (większości) siedzib tej rasy
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

sob cze 12, 2010 8:53 pm

Chętnie pomogę tworzyć drowy.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

sob cze 12, 2010 9:06 pm

Zachęcam jak najbardziej, każda pomoc się przyda ;). Jakby co czasu powinno starczyć, bo prawdopodobnie pozostały 2 tygodnie ;).

Co do chityniaków to może rzeczywiście powinienem przyznać się do błędu :). Widocznie za mało dokładnie przyjrzałem się rasie ale teraz nie bardzo będę zmieniał całą już nakreśloną sytuację oraz skład przygotowanych armii :). Może co najwyżej zmniejszy się udział chityniaków, tak aby zrobić z nich bardziej oddział buntowników niż chorągiew reprezentującą cała rasę ;).
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

pn cze 14, 2010 2:47 pm

Obiecany mnich - SW 22. Można ewentualnie wyrzucić Shadow Trickster... Taktyka i opis fabularny do ustalenia przez Krackusa. Na resztę ekwipunku nie miałam pomysłu, stąd jeszcze taka kwota.

 
Awatar użytkownika
[email protected]
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 16, 2006 9:51 am

Re: Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

pn cze 14, 2010 9:21 pm

ekhem cytując za SRD 3.5
Jedność ciała (zn): Począwszy od 7. poziomu, mnich potrafi leczyć się z ran i każdego dnia uleczyć tyle utraconych w wyniku obrażeń punktów wytrzymałości, ile wynosi jego aktualny poziom w opisywanej klasie razy 2. Ma przy tym prawo to leczenie rozdzielić na kilka razy.

Zi miewa tendencje do mieszania 3.0 z 3.5 :P wIęc warto posprawdzać bo potem dziwne rzeczy wychodzą.
Więcej mi się nie chce ale pewnie jeszcze coś się znajdzie.
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 9:23 pm przez [email protected], łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

wt cze 15, 2010 9:27 pm

Dzięki wielkie za rozpiske :D Mam tylko taką drobną uwagę do ekwipunku, gdzie BNowi, nawet wysokopoziomowemu wolałbym dać trochę słabsze itemki (tj. max +4) i więcej itemków dających do statystyk. No i premia do ataku jest trochę niska ale to się poprawi zwiększając Zr i umagiczniając jakoś ręce. Fajny pomysł z sędzią drowów :D
Jeszcze tylko taka uwaga, że postać nie może nosić 2 amuletów ;) ale jakoś to sobie obejdę

@stachndz konstruktywna krytyka zawsze na miejscu ;). Ale akurat z takimi drobnymi szczegółami sobie poradzę ;).
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

ndz lut 10, 2013 9:37 am

Świetny pomysł :D

Może to trochę dziwne, że osoba z moją rangą prosi o pomoc, ale potrzebuję kilku wskazówek co do organizacji, która już od dłuższego czasu zaprząta mój umysł (tego jeszcze nie grałem).

Tytuł: Antyteiści Tytuł roboczy. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o rozpisanie całej organizacji, a jedynie o przywódcę. W przyszłości poproszę może o statystyki potwora, gdyż to jedna z dłuższych i bardziej złożonych prac, jakie mam zamiar rozpisać. Ale póki co szef - ma to być mnich/psion na dość wysokich levelach. Głównie psion. Bez wytłumaczenia fabularnego wiele nie zdziałam. To ma być kolejna plugawa sekta ;D Do zniszczenia/rozszyfrowania etc. Zarys główny: przywódca to nawiedzony guru, który ma przerost ambicji. Poprzez medytacje ze swoimi podwładnymi pragnie utworzyć półplan, przenieść swoich podwładnych na niego i odciąć się od wpływów wyższych bytów (na ile to tylko możliwe) itd.

Tylko brakuje mi pomysłu jakim sposobem taka postać miałaby się znaleźć wśród zwyczajnych "śmiertelników". Może po prostu zrezygnuję z wielu projektów i ten przywódca będzie zwyczajnie nawiedzony (będzie mu się wydawać, że ma moc większą, niż posiada w rzeczywistości).

Organizacja "ma" bogatą historię, którą rozpisywałem jakiś czas temu, niestety większość tej "pracy" wślizgnęła się w niebyt podczas restartu kompa.

Brak wyznania w tych fantastycznych światach jest dość ekscentryczny, zatem organizacja ma być tajna (piszę o szczegółach, żeby choć zarys utworzyć). Pod przykrywką oddawania czci Czerwonej Rycerce (w końcu to półbóg, a tym o wyższej randze ciężko się narażać) oddają się oni (w wolnych chwilach) dość nietypowym praktykom. Typu: medytacja nad śmiercią, zwątpieniem, coś jeszcze wymyślę.

Plan jest taki: mają swoją siedzibę, zarabiają na swoje utrzymanie prowadząc lekcje szermierki, a w jakimś ustronnym miejscu oddają się swoim dziwnym rytuałom. Dość standardowa taktyka, ale to tylko jeden z elementów pracy. Jeżeli chodzi o poziom przywódcy - myślę, że 10 będzie w porządku. Przydałaby się też jakaś zdolność, dzięki której podwładni przekazują swojemu szefowi moc, dzięki której rośnie w siłę. Póki co - to by było na tyle.

Edycja: 3.5
Dozwolone podręczniki: Raczej podstawowe źródła.
Język: Polski.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Użytkownicy - Użytkownikom: Koncert Życzeń

pn lut 11, 2013 10:00 am

Ruffle pisze:
Poprzez medytacje ze swoimi podwładnymi pragnie utworzyć półplan, przenieść swoich podwładnych na niego i odciąć się od wpływów wyższych bytów (na ile to tylko możliwe) itd.
Ruffle pisze:
Jeżeli chodzi o poziom przywódcy - myślę, że 10 będzie w porządku.

Na 10 poziomie może być trudno ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość