Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

śr lut 06, 2013 3:03 pm

Szanowne forumowiczki i Szanowni forumowicze.

Chciałbym Wam zaproponować udział w sesji, w której mechaniki będzie niewiele, która skupi się na fabularnym rozwoju postaci, zmusi je do podejmowania wyborów moralnych. Sesja w której każda decyzja będzie miała swoją konsekwencję.

Będziemy używać najnowszego palytestu ze storny wizadrów ( http://www.wizards.com/dnd/ ). Jednak mechanika będzie jedynie punktem odniesienia, szkieletem który będzie podpowiadać nam co postacie są w stanie zrobić.

Wartości atrybutów zostaną przez was oldschoolowo wylosowane (zalogowane rzuty na kostnicy w linku do zgłoszenia na pw).

Dnd next daje dużą plastyczność przy tworzeniu postaci, jesli gotowe backgroundy, klasy czy specjalizacje wam nie wystarczają to wspólnie wykreujemy odpowiednie dla was.

liczba graczy: 4 ale jesli zaczniemy z choćby jednym to sesja ruszy
poziom: 1
rasa: co chcecie, jednak wszystko co nie jest człowiekiem będzie przez miejscowych odbierane jako dziwactwo.
historia postaci: krótka i zwięzła, pierwszopoziomowa historia powinna być tutaj jak cv absolwenta liceum - jedna strona rostrzelonym drukiem. Oczywiście jeżeli wpleciecie tam coś co mnie zaintryguje, nastawcie się że może to zostać wykorzystane w fabule sesji, w momencie jakiego się nie spodziewacie.

tury, rundy, akcje i atrakcje:
mała liczba graczy jest kluczowa by gra szła miodnie, przez akcję rozumiem inicjatywę jaką postać podejmuje, czyli jeśli widzisz wroga i pragniesz go zaatakować, to zbliżenie się na odpowiednią odległość, wyciągnięcie broni którą masz przy sobie jest darmowe.
kolejnośc graczy nie jest istotna, aczkolwiek nie pchnę fabuły do przodu jeśli jakiś gracz nie wykonał jeszcze akcji wględem npc.


Słów pare o fabule:

Kimkowliek zdecydowaliście się być, zawędrowałeś w końcu do Uthmere (w zasadzie Uþmere). Mały drewniany port nie miał wiele do zaoferowania "poszukiwaczom przygód", "sprzedajnym mieczom" czy innym "najemnikom" poza ochroną karawan. Tego typu ogłoszeń było mnóstwo, zarówno we wszystkich - kilku karczmach jak i na słupie informacyjnym ustawionym przy Domu Rady, na przeciwko małych sukiennic. Stary, zbity z desek prostopadłościan był poryty gwoździkami, mały daszek który miał chronić przypięte kartki przed zamoknięciem, dawno został juz oberwany, zczepiające go gwoździe zostały wydłubane i użyte do przymocowania kolejnych ogłoszeń. Ogłoszeń było całe mrowie, jednak tylko jedno oferowało nagrodę wyrażoną w sztukach złota a nie srebra i nie rozchodziło sie tu o byle jaką sumę ale o okrągłe 500 złotych!
"Szanowny Pan Jurand Miller, kupiec i członek rady miejskiej miasta Uþmere, poszukuje śmiałków dzielnych, ważących się w Las Rawlims wyruszyć z wyprawą dla odnalezienia córki jego Edyty. Tym którzy czynu tego podjąć się zamiarują i dokonać go potrafią, Szanowny Pan Jurand Miller oferuje 500 sztuk złotych, nie rżniętych."
poniżej znajdował się jeszcze adres Millera, niezwłocznie ruszyłeś w jego kierunku.

sesja zacznie się od wizyty w domu Juranda Millera gdzie ten opowie wam szczegóły.


pytania?

z poważaniem Amon
Ostatnio zmieniony śr lut 06, 2013 3:08 pm przez Amon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

śr lut 06, 2013 5:56 pm

Problem jest z mechaniką, jeśli chodzi o mnie. Ale mam ochotę zagrać pewnym psychopatą, tym bardziej, że nie widzę ograniczeń odnośnie charakteru ;)
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

śr lut 06, 2013 6:21 pm

Problem jest z mechaniką

pewnie nie ma problemu

po prostu napisz mi kim chcesz grać a ja umieszcze to w odpowiednich ramach


nie widzę ograniczeń odnośnie charakteru

nie ma ograniczeń, tak jak w życiu :)
Ostatnio zmieniony śr lut 06, 2013 6:21 pm przez Amon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

śr lut 06, 2013 7:57 pm

Jak to ściągnąć?
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

śr lut 06, 2013 8:21 pm

Jak to ściągnąć?


1) klikasz na playtest aż znajdziesz się na http://dndplaytest.wizards.com/

2) wybierasz yes dla akceptacji umowy
3) wybierasz yes dla bycia powyżej 13 roku życia
4) wpisujesz email
5) wymyślasz hasło
6) powtarzasz hasło

7) ściągasz
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

czw lut 07, 2013 4:24 pm

Pewnie nie byłoby problemu, tyle tylko, że przyzwyczajony jestem do 3.5, a z ludzkiego lenistwa, nie chce mi się bawić kolejną mechaniką ;) (do tego dochodzi fakt, że po 4 ed. nie śledzę już Wizardów, bo nie podobało mi się tam praktycznie nic...)

Opis postaci podeślę Ci na PW, pewnie gdzieś jutro, najpóźniej w sobotę.

Jeszcze jedno pytanie - Fearun wygląda jak w 3.5 czy jakoś dużo inaczej? Bo wiem, że w 4 ed. pozmieniali w cholerę rzeczy i nie bardzo mi się to podobało, nie wiem zaś jak jest w DnD Next, bo nie śledziłem.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

czw lut 07, 2013 7:16 pm

Cool.


to co mi potrzebne to atrybuty, klasa i rasa, więc możesz się opierać na jakielkolwiek edycji a ja to skonwerteruje bez problemu.


Celowo nie podałem faeruńskiej daty. Wielka Dolina to peryferie, nic tam się nie zmieniło od pierwszej edycji.

Gramy na zasadzie "pewnego razu w faerunie"

zapewniam was że region ma swoje własne problemy i sytuacja z głębi kontynentu nie będzie nas zajmować.

jest czas gdzieś po powrocie arcymagów ale przed spellplauge.
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2013 7:21 pm przez Amon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

pt lut 08, 2013 1:36 pm

Jak mi przyjdzie do głowy jakiś ciekawy koncept w wolnej chwili, to jestem w grze ;)
 
Bananowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 9:21 pm

Re: [dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

ndz lut 17, 2013 9:43 pm

Witam wyrażam chęć dołączenia do sesji.
Co do postaci to byłby to elf łotrzyk historię mogę napisać na dniach.
Jedyny problem jest taki że jestem tu nowy nie grałem jeszcze przedtem, moje umiejętności nazwał bym czysto podręcznikowymi.
 
ExodiusDamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 18, 2013 12:57 am

Re: [dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

pn lut 18, 2013 1:02 am

Witam, to już wystartowało, czy jest możliwość dołączenia jeszcze?
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

pn lut 18, 2013 8:25 pm

Bananowy, ExodiusDamon, jeszcze nie wystartowało i można dołączyć. Wystarczy skrobnąć postać do mnie na pw.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

wt lut 19, 2013 3:37 pm

Jak wygląda aktualnie liczba zgłoszeń i kiedy może się zanosić na start?

I czy znasz może jakąś sensowną elektroniczną wersję, znaczy się szablon, karty do D&D Next?
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2013 3:56 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

wt lut 19, 2013 5:34 pm

Aktualnie koresponduję z trzema (wliczając Ciebie) osobami. Kiedy pierwsza osoba wyśle pw z informacją o postaci, sesja się rozpocznie, a póki graczy będzie mniej niż czworo, rekrutacja będzie otwarta.

Raz jeszcze przypomnę, by nie spędzać za dużo czasu na mechanicznym aspekcie, gramy na forum, często z kilkudniowym (o żeby...) opóźnieniem, liczy się fabuła tworzonej wspólnie opowieści i losy waszych bohaterów. Żadko będziecie proszeni o jakiekolwiek rzuty, a to co będzie działo się z waszymi postaciami będzie jedynie konsekwencją waszych decyzji. Do mechaniki będziemy odnosić się tylko w konieczności, by zdeterminować czy coś wogóle jest realne. (np musisz znać jakiś czar rzeby go rzucić, obiekt twojego czaru musi być zgodny z opisem, czar nie trwa godziny jeśli powinien minutę, nie wytrzymasz uderzenia od czegoś, co nawet przy minimalnym rzucie pochłonie twoje maksymalne punkty życia.) Natomiast kiedy coś jest mniej lub bardziej realne (np czterech wojowników choćby nie wiem co, prędzej czy później wygra potyczkę z jednym goblinem.) rozwój wydarzeń obejdzie się bez rzutów.

nawet karta załączona w pakiecie playtestu jest już nieaktualna, elektroniczna wersja raczej nie powstanie bo już w przyszłym roku playtest przestanie być playtestem i stanie się nową edycją (a przynajmniej tak marzą wizardowie :) )


-------edit-------


aha, odnosząc się do kilku pytań o mechanikę:

jeśli ktoś nie chce wgłębiać się w zasady dndnext, może oprzeć się na dowolnej edycji dnd, ja skonwenteruje to do dndnext i odeślę w takiej formie, w jakiej będzie użyta w sesji
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2013 5:39 pm przez Amon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
ExodiusDamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 18, 2013 12:57 am

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

wt lut 19, 2013 11:25 pm

Wysłałem swoją część. Zapomniałem dopisać tylko startowych przedmiotów, będą to długi łuk, 50 strzał i lekka zbroja skórzana ;)
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

śr lut 20, 2013 8:13 pm

ExodiusDamon, okej, gdybyś zechciał tylko odpisać na moje pw.

tak czy inaczej zaraz (dzisiaj) zaczynamy.
 
ExodiusDamon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 18, 2013 12:57 am

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

śr lut 20, 2013 8:57 pm

Z mojej strony chyba już wszystko mamy za sobą, zapraszam resztę śmiałków do zabawy ;)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

czw lut 21, 2013 9:31 am

Karta poszła na maila, czekam na akcepta i wchodzę.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[dnd next FR 18+] W pogoni za Edytą

pt lut 22, 2013 2:54 pm

Dobra, jest was trzech, w każdym z was inna krew. To oznacza że ciągle jest jedno, wolne miejsce.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości