Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest luty 2013 i czytamy

śr lut 20, 2013 10:53 pm

Melanto pisze:
Dzieje Tewji Mleczarza" Szolema Aleichema. To drugie to świetna lektura do autobusu.

A przypadkiem na jej podstawie nie powstała operetka "Skrzypek na dachu"?
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest luty 2013 i czytamy

śr lut 20, 2013 10:59 pm

Na jej podstawie. W wersji książkowej jest masa anegdotek, generalnie zarys bohatera został zachowany - przynajmniej na razie.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest luty 2013 i czytamy

śr lut 20, 2013 11:02 pm

Oglądałem ją jakieś 12 lat temu w teatrze i do dzisiaj uważam tę sztukę za jedną z lepszych, jakie zdarzyło mi się oglądać na scenie. :)
Ostatnio zmieniony śr lut 20, 2013 11:02 pm przez earl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Re: Jest luty 2013 i czytamy

czw lut 21, 2013 5:57 am

"The Emporor's Knife" M. Wiliamsa skończony - całkiem niezłe fantasy. Pod wpływem recenzji na polterze zakupiłem "Przebudzenie Lewiatana" J.S.A.Coreya (e-book w Polsce kosztuje ok. 40zł, oryginał w jednej z zagranicznych księgarń 7 USD - zgadnijcie kto zarobił?). Rzeczywiście całkiem fajnie się zaczyna i dobrze się czyta.
 
Awatar użytkownika
melodia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw gru 10, 2009 10:44 am

Jest luty 2013 i czytamy

sob lut 23, 2013 12:26 pm

Skończyłam czytać Jakuba Ćwieka "Chłopcy" a później Andrzeja Pilipiuka "Szewc z lichtenrade" i zaczęłam czytać Brenta Weeksa "Trylogię nocnego Anioła", przeczytałam już pierwszy tom "Droga cienia" a na drugi niestety muszę poczekać... i trzeci tym bardziej :P(nie ma w bibliotece) Miałam przeczytać "Starcie królów" ale okazało się że już to czytałam kilka lat temu tylko odnowili nakład, a dokładnie przeczytałam wszystkie części tej serii... :P Jeśli macie coś do polecenia to chętnie przeczytam :)
Ostatnio zmieniony sob lut 23, 2013 12:29 pm przez melodia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest luty 2013 i czytamy

sob lut 23, 2013 12:49 pm

Za mną pierwsze 100 stron "Czerwonej Krainy" Abercrombiego. Zaczyna się powoli, długo się rozkręca, ale w końcu coś się dzieje. Nowe postacie też nie błyszczą tak, jak w poprzednich książkach, ale mają jeszcze 550 str na pokazanie pazura.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest luty 2013 i czytamy

sob lut 23, 2013 2:02 pm

Czytam "Miasteczko Nonstead" Marcina Mortki. Początek nie zapowiada się ciekawie - główny bohater próbuje rozwikłać tejemnicę dziwnego głosu, który pojawia się w pokoju małej dziewczynki, kiedy ta śpi. Mógłby ktoś powiedzieć, o czym w zasadzie jest ta fabuła, bo jestem na 40 stronie i nie wiem, czy czytać dalej, czy sobie odpuścić.
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Jest luty 2013 i czytamy

sob lut 23, 2013 4:49 pm

Czytam wreszcie Shoguna Jamesa Clavella. Książka, jaką lubię - czytam trzeci dzień, jestem po 500 stronach, i nawet nie przekroczyłem jeszcze połowy powieści. Dobrze przedstawiono kulturową odmienność Japonii, która jest pod względem filozofii życiowej tak odmienna od Europy, jak to tylko możliwe.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest luty 2013 i czytamy

sob lut 23, 2013 9:00 pm

W pewnym sensie kontynuacją "Shoguna" jest "Tai-Pan", którego akcja dzieje się w połowie XIX wieku.
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Jest luty 2013 i czytamy

sob lut 23, 2013 10:40 pm

Wiem, łącznie jest 6 książek w quasi-cyklu azjatyckim, na razie mam tylko Shoguna.
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest luty 2013 i czytamy

ndz lut 24, 2013 10:54 pm

"Smutna historia braci Grossbart" . Podoba mi się, mogłoby być cokolwiek bardziej spójne, jak na razie o jedyna wada.
Wcześniej przeczytałam "Miłość, seks i polityka w starożytnych Grecji i Rzymie" Sławomira Kopera . Niewiele nowego się dowiedziałam, natomiast bardzo podoba mi się sposób prezentacji i język autora, lekko gawędziarski ton. To pierwsza książka tego pana i na pewno nie ostatnia.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest luty 2013 i czytamy

ndz lut 24, 2013 10:59 pm

Skończyłem "Oto krew moja" Marka Kędzierskiego. Andrzej Szejnfeld, zwany Magnatem, jeden z najlepszych najemników, ma za zadanie eskortować siostrę zakonną Joannę Wolińską z Rzeszowa do Watykanu. Zakonnica przewozi cenną relikwię, na którą poluje pewna zbrodnicza organizacja, zamierzająca opanować świat. Na podróżników czekają różne pułapki i zasadzki, zorganizowane przez najmitów tej organizacji, która ma swoich ludzi na całym świecie.
     
    Awatar użytkownika
    Aszhe
    Stały bywalec
    Stały bywalec
    Posty: 366
    Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

    Jest luty 2013 i czytamy

    pn lut 25, 2013 5:31 am

    Polecam wcześniejsze książki tegoż autora.
    U mnie, o dziwo za namową mojej drugiej połowy książka Katarzyny Michalak Wiśniowy dworek. Powieść obyczajowa, z elementami sensacyjnymi, całkiem nieźle się czyta.
     
    MagdaLuna
    Nowy użytkownik
    Nowy użytkownik
    Posty: 1
    Rejestracja: pn lut 25, 2013 2:50 pm

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    pn lut 25, 2013 2:56 pm

    Witam na forum, to mój pierwszy post :)
    Ja właśnie przeczytałam "Królewskiego wygnańca" Fiony McIntosh, który bardzo mi się spodobał. W oczekiwaniu na drugi tom pewnie sięgnę po którąś ze starszych serii (coś czytaliście?).
    Pozdrawiam!
    ML
     
    Gorogos
    Użytkownik zaawansowany
    Użytkownik zaawansowany
    Posty: 39
    Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

    Jest luty 2013 i czytamy

    pn lut 25, 2013 4:21 pm

    "San Andreas" i "Stacja Arktyczna Zebra" - dobry stary McLean - klasyka :)
     
    Polonez35
    Użytkownik
    Użytkownik
    Posty: 21
    Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:16 am

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    wt lut 26, 2013 3:57 pm

    MagdaLuna pisze:
    Witam na forum, to mój pierwszy post :)
    Ja właśnie przeczytałam "Królewskiego wygnańca" Fiony McIntosh, który bardzo mi się spodobał. W oczekiwaniu na drugi tom pewnie sięgnę po którąś ze starszych serii (coś czytaliście?).
    Pozdrawiam!
    ML

    "Królewski wygnaniec" - całkiem, całkiem. Ale to jedyna pozycja Fiony jaką przeczytałem
     
    Awatar użytkownika
    Jezebel
    Nowy użytkownik
    Nowy użytkownik
    Posty: 8
    Rejestracja: śr lut 27, 2013 10:49 am

    Jest luty 2013 i czytamy

    śr lut 27, 2013 11:29 am

    Witam i ja, jako świeżak :)

    Aktualnie dałam się pochłonąć Susannie Clarke i jej nietypowej opowieści o czarodziejach - 'Jonathan Strange i Pan Norrell'. Choć fabuła płynie sobie leniwie i na horyzoncie nie rysuje się żaden konkretny cel, świetlisty punkt, do którego miałaby zmierzać, lektura tej powieści sprawia mi ogromną estetyczną przyjemność. Zachwyca umiejętnym oddaniem atmosfery epoki (początek XIX wieku, Anglia), pieczołowitością i dbałością o detale. Właściwie nie dotarłam jeszcze nawet do połowy tego opasłego tomiszcza, ale chyba mogę już z czystym sumieniem polecić powieść każdemu, kto lubi się literaturą niespiesznie rozkoszować :)
     
    Awatar użytkownika
    melodia
    Użytkownik zaawansowany
    Użytkownik zaawansowany
    Posty: 79
    Rejestracja: czw gru 10, 2009 10:44 am

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    czw lut 28, 2013 4:12 pm

    Jezebel pisze:
    Aktualnie dałam się pochłonąć Susannie Clarke i jej nietypowej opowieści o czarodziejach - 'Jonathan Strange i Pan Norrell'. Choć fabuła płynie sobie leniwie i na horyzoncie nie rysuje się żaden konkretny cel, świetlisty punkt, do którego miałaby zmierzać, lektura tej powieści sprawia mi ogromną estetyczną przyjemność. Zachwyca umiejętnym oddaniem atmosfery epoki (początek XIX wieku, Anglia), pieczołowitością i dbałością o detale.


    Czytałam tę książkę i strasznie się męczyłam, i nawet nie skończyłam pierwszego tomu, ciągnie się jak mordoklejka :P
    Obecnie czytam "Płomień i Krzyż." t.1 Jacka Piekary ale mam jeszcze w domu Jakuba Ćwieka "Liżąc ostrze" oraz "Akta Drestena" Buther Jim mam tylko pięć tomów ale podobno jest ich więcej tylko nie przetłumaczonych jeszcze :)
     
    Awatar użytkownika
    mr_mond
    Stały bywalec
    Stały bywalec
    Posty: 470
    Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    czw lut 28, 2013 8:42 pm

    Jezebel pisze:
    Aktualnie dałam się pochłonąć Susannie Clarke i jej nietypowej opowieści o czarodziejach - 'Jonathan Strange i Pan Norrell'. Choć fabuła płynie sobie leniwie i na horyzoncie nie rysuje się żaden konkretny cel, świetlisty punkt, do którego miałaby zmierzać, lektura tej powieści sprawia mi ogromną estetyczną przyjemność. Zachwyca umiejętnym oddaniem atmosfery epoki (początek XIX wieku, Anglia), pieczołowitością i dbałością o detale. Właściwie nie dotarłam jeszcze nawet do połowy tego opasłego tomiszcza, ale chyba mogę już z czystym sumieniem polecić powieść każdemu, kto lubi się literaturą niespiesznie rozkoszować :)


    Cel jeszcze się pojawi, nie martw się :). Strasznie miło widzieć, że przy okazji nowego wydania powieść zdobywa sobie też nowe fanki i fanów.


    Kończę luty Portretem pani Charbuque. Asystentką pisarza fantasy Jeffreya Forda (świetne opowiadania, dziwne treściowo, ale nie udziwniane językowo, bardzo ciekawe) i kolejną antologią gejowskiej fantastyki - tym razem jest to Wilde Stories 2012.
     
    Awatar użytkownika
    Melanto
    Użytkownik zaawansowany
    Użytkownik zaawansowany
    Posty: 72
    Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    czw lut 28, 2013 9:06 pm

    Skończyłam "Smutną historię braci Grossbart" - wszelkie apetyty, których narobiły mi recenzje, zostały w pełni zaspokojone. warto było nie tylko przeczytać, ale i nabyć. Przeczytałam też kolejny zbiór opowiadań Singera, "Przyjaciel Kafki" - nie wiem, jak ten pisarz to robił, że te same motywy powtarzane po wielokroć, nie nużą i nie zalatują wtórnością.
    Końcówka miesiąca to też lektura Åsy Larsson - "Burza z krańców ziemi". Dobry kryminał, inne tytuły autorstwa pisarki tez będę chciała przeczytać.
     
    Gorogos
    Użytkownik zaawansowany
    Użytkownik zaawansowany
    Posty: 39
    Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    śr mar 06, 2013 4:25 pm

    Melanto pisze:
    Skończyłam "Smutną historię braci Grossbart" - wszelkie apetyty, których narobiły mi recenzje, zostały w pełni zaspokojone. warto było nie tylko przeczytać, ale i nabyć. Przeczytałam też kolejny zbiór opowiadań Singera, "Przyjaciel Kafki" - nie wiem, jak ten pisarz to robił, że te same motywy powtarzane po wielokroć, nie nużą i nie zalatują wtórnością.
    Końcówka miesiąca to też lektura Åsy Larsson - "Burza z krańców ziemi". Dobry kryminał, inne tytuły autorstwa pisarki tez będę chciała przeczytać.


    Też czytałem i potwierdzam - rewelacja.
    Przede mną "Krąg Śmierci" Biedrzyckiego i "Czwarte imperium" Burgermeister
     
    Polonez35
    Użytkownik
    Użytkownik
    Posty: 21
    Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:16 am

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    wt mar 12, 2013 7:06 pm

    Przede mną "Krąg Śmierci" Biedrzyckiego i "Czwarte imperium" Burgermeister


    Też mam "Krąg..." na czytniku, ale czeka na swoją kolej. Teraz czytam "Blask" Ryan. Może nie szkoda mi kasy, ale ta książka jest jakaś taka... dziwna
     
    Awatar użytkownika
    philrof
    Użytkownik zaawansowany
    Użytkownik zaawansowany
    Posty: 37
    Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:23 pm

    Jest luty 2013 i czytamy

    pn mar 18, 2013 4:20 am

    Na dniach zaczynam "Czarny Horyzont" autorstwa Tomasza Kołodziejczaka. :wink:
     
    Awatar użytkownika
    Nadiv
    Częsty bywalec
    Częsty bywalec
    Posty: 236
    Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    pn mar 18, 2013 3:51 pm

    Przeczytałem niedawno "Tai-Pana" Jamesa Clavella (doskonała książka, polecam) oraz "Fools Moon" Butchera (przyzwoite czytadło, ale nic ponadto - jako książka rozrywkowa spełniła jednak swe zadanie znakomicie). Teraz zabieram się za "Rącze konie" Cormaca McCarthy (polecam wszystko tego autora - nikt nie pisze tak, jak on)
     
    Awatar użytkownika
    mr_mond
    Stały bywalec
    Stały bywalec
    Posty: 470
    Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

    Re: Jest luty 2013 i czytamy

    pn mar 18, 2013 3:57 pm

    Wszystko fajnie, ale może już czas przenieść się do [url="http://forum.polter.pl/jest-marzec-i-czytamy-vt70286.html"]wątku marcowego[/url]? :) Czekam i czekam, aż ktoś tam coś nowego napisze.
     
    Awatar użytkownika
    earl
    Fantastyczny dyskutant
    Fantastyczny dyskutant
    Posty: 9047
    Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

    Jest luty 2013 i czytamy

    pn mar 18, 2013 6:15 pm

    Cóż, może dla niektórych czas się zatrzymał. :)

    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości