Zrodzony z fantastyki

 
Papix95
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 1:39 pm

Szukam odpowiedniego systemu

ndz mar 03, 2013 1:30 am

Witam!

Mam w głowie świetny pomysł (tak mi się wydaje) na fabułę związaną z kolonizacją Ameryki przez europejczyków. Pierwsze statki kolonizacyjne wyruszają na nowe lądy. Gracze wcielą się właśnie w takich osadników, kolonistów itd...

Poszukuję systemu, w którym będzie ciężko graczom (przez co rozumiem realistycznie).

Dotychczas grałem w D&D 3.5, Fallout PnP i liznąłem Warhammera. Tak więc trochę znam system d20 i d100 (procentowy). Przez co mam ochotę pobawić się nad stworzeniem nowego systemu, odpowiadającego mi (już raz przerobiłem fallouta na d20 :D). Jednak zanim miał bym zacząć zabawę (bardzo lubię tworzyć nowe rzeczy) może WY podpowiedzieli byście mi o jakimś ciekawym systemami, który by ładnie pasował do takiego czasu renesansu.

Najprawdopodobniej powiecie mi, że Warhammer, najbardziej zbliżony. Ale kurcze chciałbym spróbować czegoś nowego.
Tego Warhammera trochę się boje, ponieważ jak tylko to usłyszę to widzę dwie "odsłony" świata:

1. Kosmiczni Marines, Eldarowie, Tau, Orkowie walki o przestrzeń kosmiczną

2. Mroczne czasy Chaos wypełza z ciemności, wszędzie ciemno, zamęt ludzie giną, mrok, czarownice, chaos, ludzie, chaos, chaos... :D

A ja... ja mój świat bym widział w nieco bardziej "jaskrawych" barwach:
Lato, gorące powietrze, słońce, panny z bufiastymi kieckami i parasolkami, dżentelmeńskie walki na pistolety... noo wiecie ;)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Szukam odpowiedniego systemu

ndz mar 03, 2013 8:30 am

dżentelmeńskie walki na pistolety...
Polecam film Bez Przebaczenia co do tych "dżentelmenów".
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Szukam odpowiedniego systemu

pn mar 04, 2013 4:21 pm

Papix95 pisze:
Mam w głowie świetny pomysł (tak mi się wydaje) na fabułę związaną z kolonizacją Ameryki przez europejczyków. Pierwsze statki kolonizacyjne wyruszają na nowe lądy. Gracze wcielą się właśnie w takich osadników, kolonistów itd...

Poszukuję systemu, w którym będzie ciężko graczom (przez co rozumiem realistycznie).


Lamentations of the Flame Princess
 
Awatar użytkownika
Mactator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 6:24 pm

Szukam odpowiedniego systemu

czw mar 07, 2013 1:50 pm

Po polsku chyba nie ma systemu co do kolonizacji ameryki. Monastyr jest w podobnych czasach lecz traktuje o losach kontynentu.
7th sea to czasy późniejsze ale jak wolałbyś coś al'a piraci z Karaibów to polecam. No i mechanika mniej mroczna taka do płaszcza i szpady.

Co do mrocznych mechanik polecam Zew Cthulhu (drobne modyfikacje umiejętności i śmiga) lub nowy Świat mroku (ten dla śmiertelników).
Jak lubisz się pobawić to możesz spróbować dostosować FATE, GURPS lub inną mechanikę uniwersalną.


Po angielsku pewnie jest mnóstwo systemów mniej lub bardziej udanych.
 
foxtrout
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw sty 14, 2010 8:02 pm

Re: Szukam odpowiedniego systemu

czw mar 07, 2013 7:18 pm

Do grania w epoce darmowy wariant Basic Role Playing: Renaissance d100 SRD - system reklamowany jako grim and gritty, więc powinno być wystarczająco ciężko ; ) A do żeglugi i handlu morskiego - także darmowa wersja Travellera, Mercator (po przeróbkach, bo system jest osadzony w realiach Cesarstwa Rzymskiego). W ogóle jeżeli chodzi o historyczne rpg, to twórca Mercatora, Paul Elliott aka Zozer Games pisze sporo ciekawych i najczęściej dostępnych za free rzeczy.
Ostatnio zmieniony czw mar 07, 2013 7:57 pm przez foxtrout, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Papix95
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 1:39 pm

Szukam odpowiedniego systemu

wt mar 12, 2013 8:42 pm

Dziękuje bardzo za pomoc!! :)

Temat do zamknięcia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości