Zrodzony z fantastyki

 
Wicca
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 14, 2013 5:07 pm

Fantazjada 2013

czw lut 14, 2013 7:29 pm

Jeśli chciałbyś na własnej skórze poczuć smak przygody i stanąć oko w oko z niezwykłymi postaciami, które do tej pory mogłeś spotkać jedynie w grach, czy na kartach ulubionych książek, to z pewnością nie możesz tego przegapić!

Serdecznie zapraszam wszystkich na kolejną edycję terenowej gry fabularnej Fantazjada, rozgrywanej tradycyjnie w okresie Bożego Ciała, 30.05 – 02.06, w pięknych fortach Srebrnej Góry, otoczonych rozległymi lasami. To właśnie w tym miejscu fantastyka ściera się z rzeczywistością, wciągając śmiałków do przepełnionego magią i tajemnicami świata, gwarantując im przy tym niezapomniane wrażenia.

Akcja najbliższej Fantazjady rozgrywać się będzie w grodzie Stormhill, utrzymanym w klimatach celtycko-szkockich. Stormhill i ziemia, która wzięła od niego nazwę, leżą na przedgórzu Północnej Ściany. Chociaż tutejszy komes zaginął bez wieści na ostatniej wojnie z Antalią, pozostawiając po sobie tylko tajemniczą skrzynkę przeznaczoną dla knechtów, ziemie te uniknęły okupacji. W znacznej mierze dzięki kilku oddziałom, których dowódcom w uznaniu za zasługi przyznano honorowe tytuły Lordów.
   Po odzyskaniu przez Księstwo niepodległości, rozgorzał między krasnoludami a Księstwem stary spór o region. Gra jest warta świeczki ze względu na bogactwa naturalne, zwłaszcza węgiel. Nie mogąc dojść do porozumienia- i nie chcąc rozlewu krwi- obie strony zdecydowały się na rozwiązanie niezwykłe.
   O losie krainy w referendum zdecydują jej mieszkańcy, nawet ci z niższych stanów społecznych. Książę Rytter i krasnoludy przysięgli uznać decyzję, jeśli nie zostanie przez kogokolwiek wymuszona siłą.
   Czego nie przeoczyli wspomniani wyżej Lordowie. Każdy z nich uważa siebie za najgodniejszego by zająć wakujący stołek komesa, każdy ma własny pomysł polityczny. Nie ustaje w agitacji Ruch Autonomii Stormhill. Podgrzewają atmosferę rozbieżne sondaże poparcia i apele o publiczną debatę Lordów. Nie dziwota, że nie skończyło się na przerzucaniu oskarżeniami o bycie „ukrytą opcją antalijską”. Między Lordami trwa regularna wojna, gdzie trup ściele się gęsto.
   Ludność przygląda się temu jednak nie niepokojona. Wszak Lordowie muszą umniejszyć przeciwników a wywyższyć siebie- w oczach miejscowych. Oni, nikt inny, mają moc wybrać...

Wszystkich chętnych zapraszam serdecznie do odwiedzenia naszej witryny www.fantazjada.pl i do przejrzenia naszego forum www.fantazjada.pl/forum/

Być może zobaczymy się wkrótce... W tym lub innym świecie :)
 
Wicca
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 14, 2013 5:07 pm

Re: Fantazjada 2013

wt mar 19, 2013 12:54 pm

Fantazjada doczekała się już plakatu tegorocznej edycji! Korzystając z okazji, że go wam prezentuję, chciałabym ponowić moje zaproszenie do udziału w naszej imprezie :)

Pozdrawiam,
Wicca

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości