Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Jest marzec i czytamy

śr mar 20, 2013 10:45 pm

Pomnik cesarzowej achai tom 2. Nie zawiodłem się.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest marzec i czytamy

śr mar 20, 2013 11:32 pm

Ja cały czas się przymierzam do kupna, ale poczekam aż wyjdzie 3 część i wtedy kupię całość.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Jest marzec i czytamy

śr mar 20, 2013 11:38 pm

no to czekanie jest najgorsze... rok bity do trzeciej części.
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Jest marzec i czytamy

śr mar 20, 2013 11:41 pm

Przeczytałem po raz pierwszy Cryptonomicon Neala Stephensona. Dałbym 9/10, olbrzymia powieść, ale jednak zbyt chaotyczna fabularnie, i, w zgodzie z opiniami 99,9 % czytelników, zakończenie jest słabe. Delikatnie mówiąc. No, ale to Stephenson, wybaczam mu.
Ostatnio zmieniony śr mar 20, 2013 11:41 pm przez Asthariel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Polonez35
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:16 am

Re: Jest marzec i czytamy

czw mar 21, 2013 3:32 pm

Asthariel pisze:
Przeczytałem po raz pierwszy Cryptonomicon Neala Stephensona. Dałbym 9/10, olbrzymia powieść, ale jednak zbyt chaotyczna fabularnie, i, w zgodzie z opiniami 99,9 % czytelników, zakończenie jest słabe. Delikatnie mówiąc. No, ale to Stephenson, wybaczam mu.


Z oceną Cryptonomiconu zgadzam się w 100% :) Ale że popełnił też "Diamentowy wiek" - no cóż, nie ma siły, trzeba przetrawić i to :)
Z krótszych form
"Operacja Thor" Biedrzyckiego i "Apokalipsa wg Pana Jana" Szmidta ( może ta druga nie jet taka krótka ;).
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Jest marzec i czytamy

czw mar 21, 2013 9:21 pm

earl pisze:
Przeczytałem ostatnio "Kowboje i obcy" (nie wiem, czyjego autorstwa) na podstawie filmu z Craigiem i Fordem.

Joan D. Vinge -autorka bardzo dobrych powieści Królowa Zimy i Królowa Lata oraz trylogii o Kocie, odstawiła tu lekką chałturę. Książkę przeczytałem, filmu nie strawiłem.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest marzec i czytamy

ndz mar 24, 2013 11:30 am

Parę kryminałów Agaty Christie mam na tapecie.
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest marzec i czytamy

ndz mar 24, 2013 11:33 am

U mnie przerwa przed ostatnim tomem Klaudyny - czytam "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini" oraz "Titus Awakes".
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest marzec i czytamy

ndz mar 24, 2013 11:42 am

Przeczytałem 'Diabłu ogarek Kolumna Zygmunta' Lewandowskiego. Dobre.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest marzec i czytamy

ndz mar 24, 2013 1:50 pm

Ja od 1,5 miesiąca poluję na jego "Orła bielszego niż gołębica" ale nie mogę znaleźć.
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

Re: Jest marzec i czytamy

ndz mar 24, 2013 1:53 pm

earl pisze:
Ja od 1,5 miesiąca poluję na jego "Orła bielszego niż gołębica" ale nie mogę znaleźć.

Proszę bardzo.

http://solarisnet.pl/fantastyka/155385- ... bnica.html
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest marzec i czytamy

ndz mar 24, 2013 1:57 pm

Dzięki bardzo. Ale nie wiem czemu, lecz w tradycyjnych księgarniach nie mogłem jej znaleźć.
 
Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:07 pm

Jest marzec i czytamy

ndz mar 24, 2013 3:43 pm

Mamy 24 Marca i do tej pory skończyłem:

Malowany Człowiek: Naprawdę świetna książka, oryginalnością może nie grzeszy ale i tak czyta się z wielką przyjemnością. Więc za jakiś czas udam się do księgarni i kupię Pustynną Włócznie.

Imię Wiatru: Tutaj jestem niesamowicie oczarowany, to jedna z najbardziej epickich książek fantasy jakie dotąd czytałem. Krótko mówiąc MAGIA!

Ostatnia Piosenka Sparksa: Naprawdę solidna książka, nie jest może tak dobra jak List w Butelce. Ale trzyma stały poziom ;) Więc ci którzy lubią taki gatunek, nie zawiodą się. Ja źle zrobiłem, że wcześniej oglądałem ekranizacje, i to popsuło mi trochę wrażenie.

Purpurowe Rzeki: Nastawiałem się na naprawdę mocny Thriller, wszystko było dobrze. Dopóki nie dotrwałem do końca książki, zakończenie nie spodobało mi się ani trochę. Żadnego szoku ani wrażenia na mnie nie wywołało, dlatego jeśli miałbym oceniać w skali szkolnej. Dałbym spokojnie mocną 4, do autora się nie zraziłem wręcz przeciwnie. Więc za jakiś czas kupię sobie jego następną książkę pt. Zmiłuj się ;)

The Walking Dead Droga do Woodbury: Kolejna powieść z Uniwersum TWD, czytało mi się świetnie. Mocny klimat i jeszcze więcej akcji, dodajmy do tego tajemnicze miasteczko Woodbury i Gubernatora. Otrzymujemy powieść która spodoba się wszystkim fanom Zombie :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest marzec i czytamy

wt mar 26, 2013 1:22 pm

Zacząłem czytać "Wiek ludobójstwa" autorstwa prof. Daniela Goldhagena. Opasłe, blisko 800-stronicowe tomiszcze będące fascynującą analizą zbrodni na ludzkości popełnianych przez różnych polityków w minionym stuleciu, od masakry ludu Harare przez Niemców w Namibii (rok 1904) po zbrodnie popełniane przez Serbów na Bałkanach oraz politykę eksterminacyjną w Afryce Środkowej w latach 90.
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest marzec i czytamy

czw mar 28, 2013 7:43 pm

Skończyłem drugą księgę "Pustynnej Włóczni" i, niestety, muszę stwierdzić, że o ile to wciąż znośne czytadło, tak Brett zamiast wciąż rozwijać aspekty swego pisarstwa, dał w kilku przypadkach mocno ciała (większość bohaterów z jakiś idiotycznych względów łamie wszystkie zasady, którymi dotychczas się kierowali - wtf?). Nie wiem, jak to jest w oryginale, ale wydaje mi się, że Mortka też dorzucił coś od siebie, bo miejscami człowiek łapie się za głowę i zastanawia się, skąd to się wzięło? A i za ostatnie 50-70 str powinni potrącić z pensji korektorom, bo co rusz jakieś literówki się trafiają.

Od razu sięgnąłem po "W pierścieniu ognia" i od pierwszych stron zapowiada się smakowicie. Oby tylko ta część utrzymała poziom pierwszego tomu, a wszystko będzie dobrze :)
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest marzec i czytamy

czw mar 28, 2013 8:26 pm

Gambit Michała Cholewy - całkiem udany debiut powieściowy. Książka z gatunku mało popularnego wśród polskich pisarzy, czyli militarnej odmiany SF. Akcja osadzona w XXII w., trwa konflikt między Unią Europejską, Stanami i Imperium. Konflikt przeniesiony w kosmos, bo Ziemi już nie ma...
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest marzec i czytamy

czw mar 28, 2013 8:50 pm

Kto wie, czy ta książka nie stanowi zapowiedzi ponurej przyszłości.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest marzec i czytamy

czw mar 28, 2013 9:05 pm

Całkiem możliwe... W każdym razie mam cichą nadzieje, że autor powróci do tego uniwersum, bo kreacja tegoż wydaje się ciekawa i daje możliwości opowiedzenia paru dobrych historii. Jak na razie oprócz Jadowskiej jest to dla mnie najlepszy debiut na polskiej scenie fantastycznej w ubiegłym roku.

Czego nie mogę powiedzieć o Królewskiej eskorcie Moniki Zielonki. Jak na razie przeczytałem około połowy, książkę da się czytać, ale jest strasznie schematyczna. Raczej dla młodego czytelnika zaczynającego przygodę z fantastyką.
Ostatnio zmieniony czw mar 28, 2013 9:05 pm przez Aszhe, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Jest marzec i czytamy

pt mar 29, 2013 7:38 pm

earl, Aszhe,

Panowie, w kwietniu "Punkt cięcia" Michała Cholewy - kontynuacja "Gambitu".
Smacznego :wink:
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest marzec i czytamy

pt mar 29, 2013 8:37 pm

Przeczytałem "Złoto tygrysów" Borgesa, zbiór wierszy i króciutkich opowiadań. Kontynuuję "Rękopis..." i zabieram się za "Teoria kwantowa nie gryzie".
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Jest marzec i czytamy

sob mar 30, 2013 4:01 pm

Dudi2 pisze:
earl, Aszhe,

Panowie, w kwietniu "Punkt cięcia" Michała Cholewy - kontynuacja "Gambitu".
Smacznego :wink:

To dobra wiadomość :) .
Na ten moment jestem w połowie powieści B.V. Larsona Rój . Ogólnie pozytywne wrażenia, czyta się z zainteresowaniem. Rzecz o starciu dwóch ras obcych, z dużym udziałem Ziemian. Polem bitwy jest nasza planeta. Początek cyklu.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest marzec i czytamy

ndz mar 31, 2013 2:33 pm

'Niszczyciel Pomruk burzy' Taylor Anderson
Dobra kontynuacja cyklu, akcja się rozwija, wciągające. Dobrze że wczoraj czytałem, skończyłem po 3 w nocy. :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości