Zrodzony z fantastyki

 
paprot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 8:09 pm

Kilka wąpliwości

sob kwie 06, 2013 8:37 pm

Witam mam kilka rzeczy w Mtg ktore mnie frapują i prosze o wyjaśnienie :)

1)Jeśli atakuje stworą powiedzmy 3/2 a przeciwnik broni sie stworą 2/2 to rozumiem że wygram i zabije oponenta gdyz mam więcej ataku a przeciwnik mniej w obronie, czy tak ?

2)Jak jest w momencie gdy mam stwore 4/5 i jestem blokowany przez 2 stwory 2/2 i 2/2 kto kogo zabije ?

3) Jak bedzie wyglądała walka gdy mam stwore 3/2 z first strike i ona atakuje i powiedzmy blokują dwie stwory 1/1 i 1/2.

4) Jak będzie wyglądała sprawa kiedy zaatakuje stworą z deathtouch powiedzmy 2/2 i bonić się będzie stwora z first strike 3/2.

Z góry dziekuje za rozwianie moich wątpliwości:)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Kilka wąpliwości

ndz kwie 07, 2013 11:30 pm

AD1

Obydwie kreatury zejdą, gdyż obrażenia rozdawane są jednocześnie.

AD2

Ty rozdzielasz obrażenia, więc najprawdopodobniej obydwie kreatury zejdą.

AD3

Tutaj sprawa wygląda inaczej, ponieważ first strike oznacza że faza rozdzielania obrażeń podzielona jest na dwie subfazy. Pierwsza atakuje kreatura z first strike i rozdaje obrażenia w kreatury broniące/atakujące. Jeśli takowe otrzymają obrażenia śmiertelne, nie zdążą wyprowadzić swojego ataku w drugiej subfazie ataku i Twojej kreaturze nic się nie stanie.

AD4

Kreatura z deathtouchem zejdzie, kreatura z first strike nie dostanie obrażeń, więc nic jej nie będzie.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2013 11:30 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości