Zrodzony z fantastyki

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Z mroku

śr mar 27, 2013 10:33 pm

Czytał ktoś? Dobre jest?
Rebis wydał to wczoraj. Na Amazonie recenzje wydania oryginalnego były takie sobie (sam nie cierpię wampirów więc... :neutral: ).

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Z mroku

czw mar 28, 2013 6:53 pm

Czemu tutaj???

Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Re: Z mroku

pt mar 29, 2013 8:24 am

Bo Weber to napisał? :D
Zakupiłem i zacząłem wczoraj czytać. Na razie trwa przygotowanie do akcji i przedstawienie bohaterów.
Ogólnie Weber nam przedstawia nową koncepcję. To ludzie są najbardziej krwiożerczym gatunkiem w galaktyce jak i najbardziej dynamicznym.
A biedni kosmici nie mają pojęcia do jakiej maszynki do mięsa rękę wkładają.

Pewnie przez święta przeczytam to dam szerszy opis.

pozdr.
Alcar

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Z mroku

pt mar 29, 2013 7:45 pm

yabu pisze:
Czemu tutaj???

Byś się wstydził :razz: :wink:

Alcarcalimo2 pisze:
Pewnie przez święta przeczytam to dam szerszy opis.

Kupię dopiero w przyszłym tygodniu.

Wszystkim fanom Webera wesołego Baranka, mokrego (i ciepłego!! :razz: ) dyngusa oraz jak najliczniejszych salw rakietowych życzy Dudi :) !

Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob mar 30, 2013 10:46 pm

Przeczytałem. Mam jedno pytanie.
Jak można spieprzyć taki fajny motyw?

No na prawdę. Złe przeczucia już miałem po pierwszych 100 stronach. Opis rozpoczęcia ataku i bombardowania to tragedia. Wkurzyło mnie najbardziej gdy na opis śmierci 2 mld ludzi poświęcono może dwie strony, a w tym samym czasie mamy 6 stronicowy opis bunkra zbudowanego przez dwoch wariatów pośrodku lasu.
No, ale chciałem dać jeszcze szanse więc czytałem dalej. No i faktycznie zaczęło robić się ciekawiej. Opisy walk jak zawsze na najwyższym poziomie, no i jak zwykle chwalenie się wiedzą techniczną przez Webera. Tutaj jednak już sam opis specyfikacji technicznej sprzętu, moim zdaniem przesadzony.
Kosmici głupi ich taktyka i strategia też. No, ale autor starał się to dość logicznie wyjaśnić więc można na to przymknać oko. No i tak zrobiłem, bo historia zaczęła wciągać i chciałem się przekonać jak ich ostatecznie pokonamy.
Dalej jednak raził brak opisu wydarzeń z planetarnej perspektywy. Wiemy tylko o paru osobach, oczywiście amerykanach , a żeby przejść na drugą półkulę lub choć do Chin to już można tylko pomarzyć. Ma się wrażenie że Ziemia to tylko Ameryka i Rumunia.
Ale i tak najgorsze nas spotyka na końcu. Toż to najgłupszy, najmniej logiczny i najdurniejszy sposób pokonania kosmitów jaki można było wymyślić w tej historii. I chyba najgłupszy na jaki trafiłem EVER. Już SG1 robiły to w bardziej prawdopodobny sposób. Ba i wrogów mieli prawdopodobniejszych.
Słowo jeszcze o tłumaczeniu. W tekście jest mnóstwo literówek. Słowa są źle dobrane lub czasami nawet błędne.
Chyba najlepszym momentem tej książki był opis pierwszej bitwa. Bitwa pod Azincourt.

Starałem się jak najmniej wyjawić z treści książki dlatego tak ogólny opis. Mam nadzieję, że nikomu nie popsuje zabawy.
Choć ja jestem zażenowany i zniesmaczony tą książką to może wam przypadnie do gustu.

Dudi, jak chcesz to dalej czytać to chętnie Ci odsprzedam moją książkę. Ja nie zamierzam tego czytać po raz drugi.
Pisz na prv.

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Z mroku

ndz mar 31, 2013 12:18 am

O ludziach którzy wypuszczani są na nieświadomą galaktykę już było. :wink:
Najlepsze chyba było opowiadanie 'Przez wszechświat gnam, szubidubada'.

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Z mroku

ndz mar 31, 2013 3:25 pm

Alcarcalimo2 pisze:
Jak można spieprzyć taki fajny motyw?
Spoiler

Wygląda na to, że recenzje na Amazonie nie kłamały :x
Muszę wszystkich zmartwić - to pierwszy tom nowego cyklu (chociaż Weber twierdzi, że go nie chciał - pierwotnie miał to być one-shot).
Alcarcalimo2 pisze:
Dudi, jak chcesz to dalej czytać to chętnie Ci odsprzedam moją książkę

Za późno - już mam realizowane zamówienie.

Wczoraj obejrzałem sobie kolejny raz "Babylon 5 In the Beginning". Tam jest całkiem fajnie pokazana wojna ludzi z obcą, zaawansowaną cywilizacją (jak na telewizję to wręcz rewelacja - ale to w końcu J.M. Straczynski)!

Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt kwie 02, 2013 4:22 pm

yabu pisze:
O ludziach którzy wypuszczani są na nieświadomą galaktykę już było. :wink:
Najlepsze chyba było opowiadanie 'Przez wszechświat gnam, szubidubada'.

U mnie ta książka wywołała sporo skojarzeń z Sojusznikami Alana Deana Fostera.

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Z mroku

czw kwie 04, 2013 4:51 pm

Feline pisze:
U mnie ta książka wywołała sporo skojarzeń z Sojusznikami Alana Deana Fostera.

No ba! Dobrze pamiętam kto tłumaczył pierwsze dwa tomy "Przeklętych" :wink: .

"Z mroku" już na mnie czeka, teraz ja czekam na 10-go :razz: .

Harvest
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn kwie 15, 2013 9:54 am

No niestety, przeczytałem i się załamałem, takiego badziewia się nie spodziewałem :( Całkowicie zgadzam się z recenzją powyżej. dramat. pomysł dośc ciekawy , wykonanie jak na autora Honorki i Schronienia zaskakujące. Odradzam czytanie , żeby sobie nie psuć smaku. mam wrażenie , że zakończenie wymyślił w 5 minut bo mu terminy w wydawnictwie biegły :(. Logika gemeralnie nie bywa mocna stroną SF ale tutaj trudno nawet znaleźć jej ślady.
Na pocieszenie to nie jest pierwszy tom nowego cyklu, ta informacja wisząca na stronie wydawnictwa to błąd.

gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt kwie 16, 2013 8:32 pm

Dudi2 mnie zachęcił i oglądam ten Babylon.
Profile psychologiczne postaci są równie głupie co z Hollywood. Na misje zwiad/kontakt wysyła się najgłupszego możliwego oficera, na szefa rasy wybiera się histeryczkę, a oficer lekarz na luzie sobie popatrzy na genocyd własnej rasy, żeby broń boże nie przyłożyć ręki do zrobienia krzywdy tym, którzy do niego strzelają.
Ale ogólnie sympatyczne :)

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Z mroku

wt kwie 16, 2013 10:06 pm

Czuję się oszukany. Moje wampirze kły szczerzą się na wspomnienie najgorszego z przeczytanych przeze mnie Deus ex machina :x !
Harvest pisze:
Na pocieszenie to nie jest pierwszy tom nowego cyklu, ta informacja wisząca na stronie wydawnictwa to błąd.

Ufff, dzięki Bogu :spoko: !
gagaga pisze:
Dudi2 mnie zachęcił i oglądam ten Babylon.
Profile psychologiczne postaci są równie głupie co z Hollywood. Na misje zwiad/kontakt wysyła się najgłupszego możliwego oficera, na szefa rasy wybiera się histeryczkę, a oficer lekarz na luzie sobie popatrzy na genocyd własnej rasy, żeby broń boże nie przyłożyć ręki do zrobienia krzywdy tym, którzy do niego strzelają.
Ale ogólnie sympatyczne

Widzisz, dla mnie jest to niesamowity film dzięki jego powiązaniom z oryginalnym serialem - którego jestem (podobnie jak Weber) gorącym fanem. Oglądając go łezka mi się kręci na myśl losu Londo Mollari'ego, narratora, z którego perspektywy oglądamy wydarzenia.
Wymienione przez Ciebie bzdury (i kilka jeszcze innych) - pewnie, ale "Babylon 5" jest pierwszorzędną historią będącą kwintesencją fantastyki.