Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Oblivion

czw kwie 18, 2013 1:13 pm

Wybieram się na ten film w przyszłym tygodniu. Czy ktoś widział i chciałby podzielić się opinią czy warto. Nie spodziewam się nie wiadomo czego ale chciałbym wiedzieć, co o tym filmie sądzicie.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Oblivion

czw kwie 18, 2013 11:02 pm

Hmm ja tylko słyszałem opinie od znajomych, że raczej nudna kupa. Aczkolwiek sam też się wybieram, co by ludzie nie mówili.
 
foxtrout
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw sty 14, 2010 8:02 pm

Oblivion

sob maja 11, 2013 3:10 pm

Ma mnóstwo niedoróbek, ale i tak fajny ; ) Mimo wielu zapożyczeń twórcy osiągnęli dość oryginalny klimat.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Oblivion

pn lip 29, 2013 12:51 pm

U mnie odwrotnie. Mimo wielu mocnych punktów (zdjęcia - znaczy się pewnie głównie CGI, gra Cruise'a, klimat mniej więcej do połowy filmu) ta produkcja w ogóle się nie broni. Po raz kolejny pieniądze, które zostały wydane na nic nie wnoszące, spektakularne sceny (nie wszystkie, tylko te niepotrzebne, a to miejscami czuć) powinny trafić do kieszeni jakiegoś scenarzysty. Paradoksalnie wszystko zaczyna się walić z pojawieniem się na ekranie Freemana, a finał jest już dla mnie nie do przyjęcia, pod względem fabularnym nie klei się nawet z pomocą metrów mocnego, srebrnego, samoprzylepnego zawieszenia niewiary.

Zapożyczenia rzeczywiście widać i są mniej lub bardziej na miejscu, ale raczej przyjemnie się je śledzi (ja widziałem w tym filmie wszystko, od Mad Maxa, po Odyseję kosmiczną). Fajnie wyłapuje się też smaczki geograficzno-architektoniczne
Empire State, Golden Gate
, klimat zaczyna nieźle, z paranoicznym zapachem wielkiego kłamstwa, ale zbyt szybko widać przez cienką zasłonę i ciężko uwierzyć że główny bohater jeszcze go nie przejrzał (osobiście wiedziałem co jest grane w momencie gdy w otwierającej scenie pokazana była baza kosmiczna).

Za dużo było w filmie grania pod publikę, i to ściśle pod widza słuchającego country nad kolejnym BigMakiem, a za mało sensu w postępowaniu bohaterów (nie tylko tych ludzkich).

Po obejrzeniu filmu naszła mnie dygresja, która tłumaczyłaby wszystkie skrajnie idiotyczne zagrania obcej sztucznej inteligencji wraz z jej inwazyjną armią dronów. Otóż według mojej teorii na inwazję na ziemię został rozpisany przetarg i wygrała najtańsza oferta. To rozwiązuje większość dziur w scenariuszu w jednej chwili.
 
Awatar użytkownika
dzemeuksis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: pt sty 25, 2008 6:37 pm

Re: Oblivion

pn lip 29, 2013 1:48 pm

Bez szału, ale można obejrzeć. Mimo wszystko lepiej się bawię na takich filmach, niż takich, jak Pacific Rim (swoją drogą też fajne).
 
katarzyna11
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 31, 2013 8:28 pm

Oblivion

śr lip 31, 2013 8:38 pm

jutro wybieram się na ten film. zobaczymy czy podzielę pozytywne opinie moich znajomych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości